Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща на село

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Към всички: там където не искате да расте трева може да постилате с картони или стари балатуми въпреки че е грозно. Отделно продават мрежа/зебло против плевели в различни размери на ролките и дължината им. Доста по-естетически добре изглежда честно казано и отгоре му може да се посипва с борови кори,чакъл,пясък,стърготини... кот се сетите ,а там където трябва да расте дърво примерно се срязва.

    Коментар


    • сто
      сто коментира
      Редактиране на коментар
      Това с балатумите ми навява лоши спомени, още не съм извадил всичките такива боклуци покрай оградата на едно местенце в наследство. Сложени точно с цел да не никне трева. Сега така са се вкопчили коренищата на същата в тях, че нямат вадене.
      Най-добре изглеждаща за мен е окосена трева. Може да не е чак с машинка за подстригване равно до блясък, ма е зелено, не изсъхнала такава след препарати, все едно лунен пейзаж

  • #32
    Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
    ... един комшия ми предложи да пусне овцете и кравите, за да опасат тревата. ...
    Всеки с проблемите си. Аз пък трябва да взимам мерки да не влизат коне и овце, както и други "домашни животни", защото пасат каквото не трябва ...

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:sarni2.png Прегледи:0 Размер:433.2 КБ ID:6820521​​​​​​
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • Чавдар (V93)
      Чавдар (V93) коментира
      Редактиране на коментар
      Лисици - поне 2 бр., 1 бр. пор, 1 бр. язовец, както и поне 3 бр. сърни (две от които са на кадрото). Както казва едни приятел, те са си у дома, ние сме при тях.
      Досега не бяха правили големи поразии, ама тази зима явно снегът в гората им е дошъл повечко ...

    • Пламен Атанасов
      Пламен Атанасов коментира
      Редактиране на коментар
      Правиш им една хранилка за зимата , и ще си имаш домашни любимци .

    • Чавдар (V93)
      Чавдар (V93) коментира
      Редактиране на коментар
      Натам отива работата.

  • #33
    Един непоискан съвет.
    купи си ремарке, ако нямаш. На втория курс с материали се е изплатило
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • c0dy^
      c0dy^ коментира
      Редактиране на коментар
      Един комшия, с когото се видях наскоро на село, ми беше казал, че орташкото ремарке било в тях, ако искам да го ползвам, да го взимам. Иначе да, благинка си е ремаркето. Благодаря!

  • #34
    Малко и тази тема да повдигна.

    Миналия месец имах възможността по-често да ходя, както и този уикенд. Доста неща успях да събера като боклук и да го оставя в двора, за да може да бъде извозен.

    Също така поразчистих зад къщата. Напръсках отново и с Раундъп. Ще трябва още веднъж да се пръска.

    Лисиците ги няма за момента. Вероятно майката ги е преместила, защото доста често се навъртахме там.

    Вчера успяхме да поразчистим кухнята, банята, пералното, както и едната стая.

    Остават още четири помещения. Ще видя, кога ще ги метнем и тях.

    Едно приятелче пооряза асмата. Уж се гласим вино да правим, а после и ракия, но да видим.

    Ето и малко снимки. Следващия път се надявам повече снимки да направя. Обикновено, когато отида на село да работя, съвсем забравям за телефона и да правя снимки.

    Благодаря!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:425
Размер:836.7 КБ
ID:6861888

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:430
Размер:887.0 КБ
ID:6861887

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:419
Размер:232.0 КБ
ID:6861889

    Коментар


    • #35
      Селския имот си иска доста бачкане ,,както по къщата още по и по двора „! От началото на пролетта да зимата си трябва всеки уйкенд поне да се ходи , ако се търсят резултати. Този двор може да пуснеш някой да го изоре вмедто да ръсиш постоянно с отрова , и тревата пак ще ръсте!А и не е късно се бодне някоя леха домат и краставица!!!
      С рязянето на асмата малка сте закъснеи ,те вече са пуснали ластари и връзват плод„ Сега се пръскат, за да има какво да се бере за вино или ракия„!?
      А Ремонти могат се правят и когато е студено...
      Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
      Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

      Коментар


      • c0dy^
        c0dy^ коментира
        Редактиране на коментар
        Момчето, с което работя за изхвърлянето на боклуците, му споделих, че искам да дам градината на някого да я обработва. Той ми каза, че майка му искала да я обработва. Дали ще е само тя или с други хора - не знам. Но, за момента гледам да разчистя, колкото се може повече.

        За рязането на асмата съм съгласен, но по-добре късно, отолкото още по-късно.

        Да, ремонтите може и на зима, но, живот и здраве, мисля с покрива да започна, защото имам разни съмнения.
        Последно редактирано от c0dy^; 26-05-22, 00:03.

    • #36
      Здравейте, колеги!

      Малко да повдигна темата.

      Като цяло няма голяма разлика от последния път. Момчетата, които намерих от съседното село, когато имат време, продължават да разчистват боклуците от къщата.

      Един уикенд се бях хванал и буквално за два дни изхвърлих целия гараж. Само мотора го прибрах към Варна.

      Сега отново на дневен ред е борбата с плевелите на двора. В градината е ясно, че няма как трайно да се справя, поне на този етап. Но за двора искам да направя нещо.

      Каква идея ми хрумна?

      Бих искал да намеря евтини бетонови плочки, както се казва на килограм, за да ги наредя на двора. Вероятно ще ми трябва голямо количество, затова търся да са евтини. Идеята е просто да сложа нещо отгоре, за да не растат плевелите. Като допълнителна мярка обмислям да сложа найлон под плочките.

      Ако някой има друго предложение, нека казва.

      Също така, ако някой знае, откъде мога да взема евтини плочки, нека казва. Не държа да са здрави. Счупени също може, но все пак да имат някаква цялост.

      Благодаря!

      Коментар


      • Juiced
        Juiced коментира
        Редактиране на коментар
        Постели с геотекстил и отгоре някакъв мулч, може да ползваш и баластра или чакъл. Не са скъпи а имат покривност. Така ще имаш дренаж , няма да плевели и няма да има кал.

    • #37
      Като цяло, трябва да спреш светлината.
      Може и стар балатум, килими, мокети..

      Коментар


      • c0dy^
        c0dy^ коментира
        Редактиране на коментар
        Няма ли да се "разпаднат" сравнително бързо от метеорологичните условия? Също така може би забравих да допълня, че, ако сложа плочки, е много вероятно да останат по-дълго време от предвиденото. Както се казва - "временно за постоянно".

      • stefsab
        stefsab коментира
        Редактиране на коментар
        Едно време, стопанската част на двора са застилали с каменни плочи. Докато има дейност, избуялото в цепките се кърши естествено.

      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Аз съм нахвърлял така плочки, и бордюри в по-голямата част от двора. Нямах време да слагам найлон, има ефект, но тревата расте по фугите, и е важно да я пресече още в началото с пръскане, или косене. Изтървеш ли я става ливада въпреки плочките. Моите са 30х30 обикновени класически тротоарни плочки. Ако намериш по-големи ще е по-добре 40х40 или 50х50.

    • #38
      Внимавай с трупането на разни неща, че отдолу се завъждат едни пълзящи гадинки дето не ги обичам хич. На село гледам да няма два камъка един до друг. Бях съборил един навес, плочите нахвърляни. Като ги разчиствахме един слепок и една пепелянка излязоха отдолу, гущерите и другите гадини не ги броим.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • c0dy^
        c0dy^ коментира
        Редактиране на коментар
        Благодаря! Аз също се старая да държа максимално разчистено, колкото е възможност.

    • #39
      С плочки е скъпо, а ако са и начупени после нямат махане. Аз унищожих тревата с препарати, а отгоре насипах чакъл (мисля че беше десетина лева за тон). Сега пръскам от време на време с препарат там, където избие нова трева. С наливане на бетон също излиза по-евтино от плочките.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210903_195123.jpg
Прегледи:227
Размер:560.0 КБ
ID:6914265

      Коментар


      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Бетонът може да е по-здрав от плочките, но ако се наложи полагането на кабел, тръба, или нещо друго подземно, ще трябва да се реже бетона. Затова бетон може, но трябва да си на 1000% сигурен, че след това няма да се наложат археологически разкопки

      • c0dy^
        c0dy^ коментира
        Редактиране на коментар
        Благодаря! За момента не съм на такава фаза да полагам бетон, затова предпочитам нещо временно.

    • #40
      Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
      Здравейте, колеги!
      Бих искал да намеря евтини бетонови плочки, както се казва на килограм, за да ги наредя на двора. Вероятно ще ми трябва голямо количество, затова търся да са евтини. Идеята е просто да сложа нещо отгоре, за да не растат плевелите. Като допълнителна мярка обмислям да сложа найлон под плочките.
      !
      Ми при нас (Варна) 30/30/4.5 са около 1.60лв. Нямам понятие скъпо или евтино е. За мен е нормално. Взимал съм доста за къщата. Само че под тях не се слага найлон, а геотекстил. И той не струва милиони. Пропуска вода, но не дава на растителността да избива. Важното е да е между пясъка и плочките, а не под пясъка. Успех!
      Бетон се стремя да е колкото може по малко. Плочките се махат за половин ден и може да се ползват на друго място.
      Венцислав Петров
      Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
      Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
      0889 62 8четири 6четири

      Коментар


      • c0dy^
        c0dy^ коментира
        Редактиране на коментар
        Благодаря! Във Ветрино намерих чисто нови плочки по 1.20 лв./бр., като са с размер 30/30/3. Аз също съм се насочил към плочки за момента, пък да видим, дали и кога ще им дойде и техния ред.

    • #41
      Първоначално публикуван от venciru Преглед на мнение
      Ми при нас (Варна) 30/30/4.5 са около 1.60лв. Нямам понятие скъпо или евтино е. За мен е нормално. Взимал съм доста за къщата. Само че под тях не се слага найлон, а геотекстил. И той не струва милиони. Пропуска вода, но не дава на растителността да избива. Важното е да е между пясъка и плочките, а не под пясъка. Успех!
      Бетон се стремя да е колкото може по малко. Плочките се махат за половин ден и може да се ползват на друго място.
      Само една корекция - геотекстила също не е подходящ , особено троскота му разказва играта и като се вкорени и в него , няма вадене. Има перфорирано фолио за целта.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X