Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мръсен канал на кухня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Ако строителят е "изпилявал" до дупка...
    А дали е допустимо, само проектант ВиК може да каже.

    Коментар


    • #32
      В нашия блок ( 15 етажно ЕПК от комунизма ) имаме и втора тръба ( за отпадъчни води ) , която е ф50 до долу , там са ни кухните .
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #33
        Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
        В нашия блок ( 15 етажно ЕПК от комунизма ) имаме и втора тръба ( за отпадъчни води ) , която е ф50 до долу , там са ни кухните .
        Явно ф150 е заминало на някоя полковнишка вила!!

        Коментар


        • Чавдар (V93)
          Чавдар (V93) коментира
          Редактиране на коментар
          Пенчо, канализация ф150 поне в България няма. По блокове повече от ф110 не съм виждал. А в нашия, строен 1970-те, има един канализационен щранг, който е на ф50, защото е само за мивки от банята. За кухня обаче това е малко, предвид мазньочите, които се изливат през кухненски мивки.

        • Пенчо
          Пенчо коментира
          Редактиране на коментар
          Moй лапсус калами

      • #34
        Блока е яко комунистически , строен е 70те специално за служители на полицията .

        Коментар


        • #35
          Аз си мисля , че така е било по проект . Ходил съм и в друг блок близнак , пак е така . Тази тръба е само за оточни води от кухня .
          Не съм запознат с материята и не знам колко е ок .
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #36
            Ами не знам ама блока близнак е с тераси по 20 квадрата , които ги е нямало по проект

            Коментар


            • #37
              Щастливци сте, ако сте нямали досега проблеми с тая тръба. Щото и аз съм в подобен блок и сме имали много сериозни проблеми с ф110мм за отпадни води. При уж съвестни собственици.
              Извинявам се за отклонението.
              И не съм от полицията

              Коментар


              • #38
                Със ф110 и аз имам големи проблеми , но със ф50 няма ядове .

                Коментар


                • #39
                  Ние сме два 12 етажни блока, класически монолит от '72-а г. строени са от Втори район на СМК за негови служители. Кухните, по 4 броя на етаж, са на отделна тръба фи 50. Доста години съм домоуправител на единия блок, а се познаваме и със другия, проблеми не е имало.

                  Коментар


                  • #40
                    При нас също не е имало проблеми , но от 15 етажа , тази кухня реално я ползват като кухня вече само 2 апартамента.
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • Пенчо
                      Пенчо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Което доказва, че проекта наистина е сбъркан тотално.

                    • cnc82
                      cnc82 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ами не мисля така. Просто на времето така е било мисленето и модата. Двустаен апартамент - кухня, хол и спалня.
                      Но самото разположение на стаите и големината им позволява да се преустрои в една всекидневна и 2 спални.
                      В миналото всекидневна (хол+кухня) не е било въобще популярно...

                  • #41
                    Смяна в плана., ще ползвам ф40 . Гледам , че сифона на мивката е ф40 , така че не би трябвало да има ядове с тоя размер , а причината е , че ако искам ф50 , трябва да разкопая и банята за да освободя сегашната ф50 , да я нагрявам , за да вкарам в нея новата , после я стане я не , я се спука или изкриви и влизам във филма , а с ф40 директно plug and play . Така мога и по-голям да си позволя . Ще рискувам . Кухнята е на 10 години и сифона и не се е запушвал никога макар че е ф40 .

                    Коментар


                    • #42
                      Ударих на брутален камък , Изкопах канала , който е 13см . Купих ф40 , накло си имам , НО .... там където трябва да се включа е стария канал е по-високо , та го разкопах аз чак до банята където с дъга на 45 градуса влиза в У коляно (в другото му разклонение е сифона и мивката на банята) , то съответно в главната ф50 тръба на блока . Та това У коляно не е сложено на нивото на плочата , а малко по високо и каквото и да правя , наклон не идва . Идва , но не такъв какъвто очаквах , а ако го задам такъв какъвто сметах , то там дето трябва да се включа в стария канал , трябва да задигна новата тръба и наклона става обратен последните 50см от трасето . Чудя се сега какво да правя .... да го пускам ли по стената или да рискувам с малък наклон ? Или да си купя една помпа за оточни води и да я сложа в шкафа под мивката и да си реша проблемите завинаги ? Целия проблем е , че имам наклон , но не ми вдъхва доверие .

                      Коментар


                      • stefsab
                        stefsab коментира
                        Редактиране на коментар
                        Вземи нивелир и сравнително точно си определи височини и наклони. Виж практическите резултати с колко и в какво се различават от желаното.

                      • bmwww
                        bmwww коментира
                        Редактиране на коментар
                        Слагах тръба и се оттича водата , но ми се вижда бавно . Наклон имам , но много минимален .

                      • Кольо
                        Кольо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Щом се оттича значи нямаш проблем.
                        Както много пъти се каза в темата-големия наклон не е добре, много по-добре е с минимален, колкото да се изтича, а не да се чуди накъде да хване водата.

                    • #43
                      Нямаш ли вариант да го смъкнеш на нивото на плочата, че и да копнеш малко в нея, като срежеш вертикалния щранг и сложиш компенсаторна муфа отгоре?
                      У-коляното имам поредвид.
                      По стената с една камара кривки, ще си "навееш" по-голяма беля според мен.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #44
                        Ами мога да го срежа и преправя , ама знам ли дали пак нещо няма да е като хората . Аз в момента се водя от нивото на плочата , ама знам ли я дали е равна . Иначе ми набиха в главата идеи за тия помпи , познавате ли някой с такава ?

                        А и да го срежа , после пък тръбата от банята няма да ми дойде на дупката na У коляното и трябва и там да къртя , и ремонт на банята (умишлено я отлагам) и мани мани .

                        Коментар


                        • #45
                          Монтирали сме две подобни. На тоалетни.Вършат много добра работа.Бръмчат,но е поносимо Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_2021-03-18 8 най-добри помпи Wilo-Rating 2019.png Прегледи:0 Размер:148.9 КБ ID:6721854
                          Последно редактирано от Krelion; 18-03-21, 23:30. Причина: препинателни знаци
                          Дизелов Jeep, не е Jeep.

                          Коментар


                          • krasi-mir
                            krasi-mir коментира
                            Редактиране на коментар
                            В Англия са много популярни, ама за тоалетни. Имам приятели с такива и да, много са шумни. Предполагам шума идва най-вече от мелницата за едри отпадъци. Ефективни са. Ако те притесняват тези 50см с обратен наклон да, ще задържа там, но надали ще е фатално. Тук в Англия, сервизните мрежи, ток, вода, газ, обикновено са в гредореда между партера и първия етаж. Има системи,които от тоалетната в партера качват в гредореда и от там във главната ф110 тръба.

                          • bmwww
                            bmwww коментира
                            Редактиране на коментар
                            Ами аз не намирам такива евтини само за мивки , ако взема едно такова , но не му връзвам тоалетна чиния предполагам , че пак ще си бачка ? Т.е. големия отвор да си остане отворен ?

                          • krasi-mir
                            krasi-mir коментира
                            Редактиране на коментар
                            Големия отвор го затапваш.
                            Английски хумор!

                            Няма проблем да е само с мивка. То по принцип в него влизат тръби от тоалетната и от мивката. На поплавъка не му пука, кой му вдига нивото, боб чорба от паничката, или останки от боб чорба от ГЗъ.

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X