Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мръсен канал на кухня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мръсен канал на кухня

    Мисля да местя кухнята от сегашното и местоположение , на срещуположната стена . Проблема е , че съм в блок , а там както знаем всичко е изчислено да е там където е . Та чистата вода ще я прекарам под дюшемето , тя не е проблем , но мръсната се чуда какво да я правя . Имам 2 опции . Едната - и нея под дюшемето , разстоянието от него до плочата е 10см , а от бъдещето разположение на мивката до сегашния канал са 4 метра . Демек идва по 1.5-2см на метър денивелация , но пък проблема е , че сегашния ми канал стърчи над нивото на пода . Втората опция е по стената , но пък така имам почти 8 метра с 3 вътрешни и 1 външен ъгъл , но пък мога да започна от височина 50-60см , което ми идва към 5-7см денивелация . Дали би било проблем дългото разстояние и многото чупки при такава денивелация ? Самият участък е - от мивката на височина 50-60см (да кажем 50см) започва права тръба 230см , коляно , пак 230см права тръба , пак коляно ,80см права тръба , коляно , 1,30см , коляно , 70см и съм в канала ?!?! Дано сте ме разбрали . И като цяло при такъв участък какъв наклон би бил добре ? Аз мисля да се преосигуря с възможно най-големия , но всички ме убеждават , че от 1-3см на метър е екстра .

  • #2
    Това разстояние не е проблем, стига да успееш да я вкопаеш в стената.

    Коментар


    • #3
      Блока е на тухли 4ка , с вкопаването няма ядове .

      Коментар


      • #4
        За всеки случай, ако имаш възможност, остави по една ревизия на чупките. Рано или късно се налага да се бърка с тел или пружина. А разстоянието не е проблем, често се среща при преустройства, ако спазиш и изпълниш наклон от 2 см/м. е екстра.
        То хубаво тухли четворка, ама някъде може да има колона

        Коментар


        • #5
          Не мога да оставям ревизии , няма как да ги крия . Мислех си обаче за нещо като филтър за мазнотии и твърди частици ? Дали има такова чудо което да монтирам след сифона на мивката ? Тя самата си има , но разчита на гравитацията и е малко , което се улови - улови .

          Коментар


          • gy6ter
            gy6ter коментира
            Редактиране на коментар
            Ako има миялна машина в сифона на мивката мисля ,че няма да има мазнотии -тръбите са чисти след моята .

          • cnc82
            cnc82 коментира
            Редактиране на коментар
            gy6ter
            #5.1
            gy6ter коментира
            Вчера, 21:26
            Ako има миялна машина в сифона на мивката мисля ,че няма да има мазнотии -тръбите са чисти след моята .

            Искаш да кажеш , че препаратите използвани в миялната за миене и профилактика почистват и самите тръби ?
            Че моите не съм ги гледал , но ми прави впечатление от както ползвам миялна - не ми се е налагала да ползвам препарати за отпушване .

          • gy6ter
            gy6ter коментира
            Редактиране на коментар
            Много са чисти ,а сифона на мивката преди тях се запушва .Все се каня да и преместя маркуча в местото и на сифона .

        • #6
          Виждал съм подобно изпълнение в панелка без вграждане в стената. Беше покрито с дървена облицовка - 10-12см. от стената и височина 60см., на местата където позволя имаше вградени шкафчета. Отначало се зачудих за какво е така направена стената, но бързо стоплих, че е за канала и водата които минават през цялата стая за да стигнат до терасата.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #7
            Мръсния канал освен Ф50 може да е и Ф40
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #8
              Основно живея в панелен блок,и правата топла и студена и обратната вода ги вкопах във замазката на пода.Мисля че беше преди 4 или 5 години.Основния проблем е че тръбите вървят по плочата ,а излазите на тръбите за обратна вода от вертикалните тръби са на 10-15 см.над плочата разбираемо.


              Но на някакъв етап сменяхме вертикалните щрангове ,и се възползвах от възможността,моите обратни води със ф50 слизат по вертикалните щрангове и се включват във обратните води на комшията под мен.Така не губя и милиметър .Замазката е около 10 см на пода .Общата дължина на обратната вода е към 12-14 метра ...Всичко е уплътнено и лепено ...Според мен всяка ревизия рано или късно прокапва ,протича и т.н Ако е промишлен обект ок,но за жилище не мисля че е добре.И да ,на най далечния край на обратната вода,има пералня и сушилня които работят всеки ден .Зимата преди месец си изведох студена вода на терасата за да се поливат цветята на жената автоматично,особенно като ни няма ,изкуших се да изведа и мивка на терасата ...тръбите бяха абсолютно чисти.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #9
                При нас на строежа се наложи в единия апартамент да местим кухнята.В резултат на това мръсния канал беше вкопан в замазката и минаваше през цялата стая по диагонал направо.Наклона не съм го гледал какъв е но майстора каза че го докарал нормален.Като високия му край стърчеше леко над замазката но там имаше шкафове. Интересното е че често се запушваше.Долу горе веднъж годишно и беше голям дерт.
                Обяснението на майстора (качествен дългогодишен опитен майстор) беше че прекалено дълъг път за ФИ50..... което било предпоставка за запушване. При нормалните хора пътя на ф50 бил метър - два максимум. После влиза в 110 и там вече лесно..
                Сега дали това запушване се дължи на мазнотиите от миенето на чинии или нещо друго... не мога да кажа...
                Но ми е напълно ясно че пътя за Ф50 е желателно да бъде максимално къс...И в никакъв случай да не се намаля този диаметър....
                Или да се прочиства постоянно ли.... не съм убеден

                Коментар


                • #10
                  Сетих се че този майстор ме учеше как се отпушва тоалетна
                  Напълва я с вода до горе - почти да прелива...и почва да чака... час два три...по някое време то леко се просмуква...пак допълваш пак се просмуква и пак....
                  и така лека полека водата прави налягане и сама си прави път...
                  а пък запушени мифки - с възможно най горещата вода... обяснението му беше че горещината поразтаря и помага... даже повече от химиите за отпушване..които той не препоръчваше защото разяждали всичко

                  Коментар


                  • #11
                    каквито и решетки да имаш, от мазното няма спасение, залепва и почти нищо не помага освен механично почистане. Аз изкарах 20г. със стария соц сифон и никога не съм имал проблеми, а преди 3 години сложих ултра -мултра модерен от икея /щото си вървеше с мивката/ по който така залепва мазното, че нито вряла вода, нито препарати помагат. Само разглобяване и прочистване.
                    Според мен е заради почти никаквия наклон

                    та, извода ми е, по-малко чупки и кривки и по-голям наклон да има ф50

                    ето го сифона, да не излъже друг с него.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:икеа.png
Прегледи:1414
Размер:458.4 КБ
ID:6720643
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • Roninn
                      Roninn коментира
                      Редактиране на коментар
                      То проблема е във долното обърнатото П ...

                    • Roninn
                      Roninn коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ако пускаш чакъл и пясък от реката,има да вадиш златинки от тоя сифон,дай боже.

                  • #12
                    Долу във мазетата обратните фекални води периодично се запушват и преливат,но винаги поради идиоти комшии.Вадили сме памперси ,обелки от картофи ....Да се чудиш ,с какъв акъл ще набута памперса в тоалетната чиния.Но никога не съм чувал да се оплачи някой че мивката му е запушена ,все си мисля че верото и топлата вода не прощават на нищо.Според мен ,запушване става ако през сифона минават едри частици ,било обелки от картофи,лук ,някакви манджи ако се изсипват директно и ако рядко се ползва мивката ...знам ли.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • santaclash
                      santaclash коментира
                      Редактиране на коментар
                      Имам комшия, дето бачка точно на машината, която отпушва уличната канализация.
                      Един ден го срещам в съседния квартал, ама освен машината, строили багер, самосвал и т.н. 5 блока наводнени, шахтите пълни и преливат по улицата. От голямата канализация , Фи не знам колко дето е, извадили две възглавници и юрган.
                      При нас рекорда е цяло сурово пише от магазина, с все пликчето. Никаква идея кой и как е успял да го набута в канала...

                  • #13
                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    ... Но никога не съм чувал да се оплачи някой че мивката му е запушена ,все си мисля че верото и топлата вода не прощават на нищо.Според мен ,запушване става ако през сифона минават едри частици ,било обелки от картофи,лук ,някакви манджи ако се изсипват директно и ако рядко се ползва мивката ...знам ли.
                    Запушват се и още как. Особено по панелките, където има по-дълги участъци с много малък наклон + чупки. Както ни каза един, който взимаше по 80 лв за отпушване, бизнесът му имал доста полза от използването на разни препарати за отпушване от типа на Тубофло. От реакцията с тях отложените по тръбите мазнини ставали на нещо като сапун.

                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #14
                      Навремето в София колегата ме води по обекти за ВиК. Няколко такива местения на кухни към тераси и прочие сме правили. Задължително Ф50 и възможно най-големия наклон. Не слушай тия мантри че било достатъчно и малък наклон. Никога не е достатъчен. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО всички чупки с дъги 45°, никакви колена. На единия обект разглобихме един такъв канал, трябваше да го местим за нова разстановка. Тръбата беше над 50% запушена за 10-тина години. Според мен е добре да се пуска през месец-два по някоя химия за почистване на канали профилактично.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • alexalex69
                        alexalex69 коментира
                        Редактиране на коментар
                        При наклон от 1-2 % , мръсотията не остава по тръбите ! При по - големите наклони водарта се изтича бързо и боклука остава !

                      • Asen Kushlev
                        Asen Kushlev коментира
                        Редактиране на коментар
                        Е то колко пък наклон да докараш на Ф50 в пода на 5-6 метра

                    • #15
                      При мен кухнята е местена на балкона. Отходната тръба е към 4 метра под пода.
                      Никога не е имало проблем. През нея обаче минава и водата от миялната и пралнята и си я продухват редовно
                      От мазното наистина се позапушва сифона на мивката. Там се оправя с препарат 1-2 пъти годишно. То какъвто и да беше наклона, пак щеше да се запушва там.
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X