Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мръсен канал на кухня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от bmwww Преглед на мнение
    Мисля да местя кухнята от сегашното и местоположение , на срещуположната стена . Проблема е , че съм в блок , а там както знаем всичко е изчислено да е там където е . Та чистата вода ще я прекарам под дюшемето , тя не е проблем , но мръсната се чуда какво да я правя . Имам 2 опции . Едната - и нея под дюшемето , разстоянието от него до плочата е 10см , а от бъдещето разположение на мивката до сегашния канал са 4 метра . Демек идва по 1.5-2см на метър денивелация , но пък проблема е , че сегашния ми канал стърчи над нивото на пода . Втората опция е по стената , но пък така имам почти 8 метра с 3 вътрешни и 1 външен ъгъл , но пък мога да започна от височина 50-60см , което ми идва към 5-7см денивелация . Дали би било проблем дългото разстояние и многото чупки при такава денивелация ? Самият участък е - от мивката на височина 50-60см (да кажем 50см) започва права тръба 230см , коляно , пак 230см права тръба , пак коляно ,80см права тръба , коляно , 1,30см , коляно , 70см и съм в канала ?!?! Дано сте ме разбрали . И като цяло при такъв участък какъв наклон би бил добре ? Аз мисля да се преосигуря с възможно най-големия , но всички ме убеждават , че от 1-3см на метър е екстра .
    Избира се пътя с най-малко чупки и достатъчен наклон. Под достатъчен , практиката показва 1,5-2%. Има и работещи случаи с 0,5% ,личен опит. Често се налага и понижаване на заустването , за осигуряване на наклон. Преосигуряването с голям % води до обратен ефект .Както се спомена - лепени връзки, дъги и водна проба. На месец до два горе-долу е препоръчително да се ползват препарати с гореща вода за по-малък наклон и липса на мелачка. Диаметъра се оставя на ф50 за такива случаи.

    Коментар


    • #17
      Абе аз като се замисля , дали да я не пусна права под дюшемето , това е и най-късия и път без никакви чупки . Около 4м ще е трасето и после влиза в сегашния канал . Все си мисля , че дори права да е без наклон (в най-лошия случай) , стигне ли водата до сегашния канал , ще започне ефекта на скачените съдове и автоматично ще ми изпразва канала и то бързо ?????

      Коментар


      • stefsab
        stefsab коментира
        Редактиране на коментар
        Най-вероятно влиза в ф110, вертикална, т.е. тя винаги е празна и не следва да имаш "скачени съдове". По принцип вертикалния канал е отворен с одушник на покрива.

    • #18
      Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
      Преосигуряването с голям % води до обратен ефект .
      Че ми стана интересно, защо така?
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • artefekt
        artefekt коментира
        Редактиране на коментар
        При по-голям наклон по-лесно се образуват тапи. Нарисувай си го и ще го разбереш тутакси😉

      • turtey
        turtey коментира
        Редактиране на коментар
        Явно съм тъп )))

      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Петре, при почто права тръба се получава ефекта на цунамито, или каквото там-ако стане някаква преграда в тръбата-водата си покачва нивото доста назад по тръбата, и въздейства на тапата с всичките си килограми. А ако е с голям наклон-водата зад препятствието е на къс участък, и не може да създаде сила на избутване.
        По дискавъри преди доста години имаше предаване как се чистат каналите от наноси-с лодка която "засяда" в наноса, и затапват водата за да и се покачи нивото. Такава сила се получава, че скъса един бая якичък синджир.
        Този начин обаче важи за препатствия тип пясък. Ако е мазнотия налепена по тръбата-няма оправия освен гореща вода и химия.

    • #19
      Не е много по темата но за отпушване на канали евтино и ефективно средство е натриевата основа. Струва няколко лева на люспи, реагира с отложените мазнини и ги прави водоразтворими, в същото време не закача ПВЦ тръбите. Може да обаче да реагира с металните сифони особено ако са от алуминиева сплав.

      Коментар


      • rosen_offroad
        rosen_offroad коментира
        Редактиране на коментар
        Ти от какво мислиш са направени разните му там Тубофло и подобни

    • #20
      Лично мнение че е по добре по къс директен тръбен път с Ф40 и наклон поне 1% отколкото да обиколиш по стените с 10 чупки но да е Ф50.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #21
        Ами май и аз в тая посока взех да мисля . Въпроса е как да стигна до мястото където сегашния ми канал е на -4см. Иначе май при една права 4м тръба механичното почистване (с тел) ако има ядове , няма да е проблем мисля ?

        Коментар


        • veskov
          veskov коментира
          Редактиране на коментар
          Ако разчоплиш внимателно около заустването на стария канал, ще прецениш по- точно. По стената е много краен вариант

        • kbot
          kbot коментира
          Редактиране на коментар
          Един приятел си беше пуснал по стената, че при него беше над 6 метра.
          Освен всичко друго имаше интересни звуци, докато се оттича водата.

      • #22
        Бих посъветвал наклон на канала 5-10мм на линеен метър...и задължително ф50.

        П.П. Оп...грешно съм го изчислил, 25-30мм на линеен метър е правилното.
        Последно редактирано от artefekt; 16-03-21, 16:09.

        Коментар


        • #23
          Миро, а ти според какво изчисляваш въпросните 25-30мм.? Няма съвсем ясно теоретично задание според нАуката. Аз приемам , че има най-стандартна цедка, няма мелачка , мивката няма да се ползва само за миене на чаши от червено вино примерно, тръбите ще са гладки отвътре , демек резултата е разни дребни частици в канала. Които трябва да подлежат на промиване , а не само водата да бяга бързо.Другият резултат като се мият съдове и чинии , е обичайното отлагане на мазнини.На които разтворените очистващи препарати следва да влияят , а не да изчезнат бързо по нанадолнището.
          Еле пък, ако хората обичат цър- пър вкъщи.
          Затова се снижава леко наклона, и пак е в допуска.
          П.п. С което отговарям и на Търтея .
          Последно редактирано от ALEX_Z; 16-03-21, 17:04.

          Коментар


          • artefekt
            artefekt коментира
            Редактиране на коментар
            Скоростта на самопочистване(0.7м/с)спрямо 1/3 от сечението трябва да превишава 0,5(всичко това за ПВЦ тръби).
            Защо, бъркам ли...може да съм позабравил🙄

          • artefekt
            artefekt коментира
            Редактиране на коментар
            Сега виждам, че си си коригирал поста докато съм ти отговарял. Има формула и отчита точно това което си написал...но има много голямо значение дължината на хоризонталният участък(просто спада скороста на потока). Не забравяй, че канала в по-голяма част от времето е сух и ако свалиш наклона в долната граница, може да постигнеш и обратния ефект....според мен.

        • #24
          Ами днес почти изкопах канала , оказа се доста лесно , От дюшемето(нивото на пода) до плочата имам 13см което значи че наклона може да е макс 2см на метър при 4м дължина и перфектна точност от мен Продължавам утре с къртенето на мозайката , остана ми 1 метър ама комшиите сигурно ме мразат вече . Поразкъртих да видя къде отива мръсната вода и се оказа , че отива в канала на банята който е ф50 и минава през всички апартаменти , той е и само за банята(сифон и мивка) на целия блок .

          Гадното е ,че няма как да е с дъга на 45 градуса от мивката към тръбата , трябва да е с коляно - може и с 2 дъги на 45 градуса , но ще ми отнема целия шкаф под мивката .
          Последно редактирано от bmwww; 16-03-21, 19:07.

          Коментар


          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            Ти си перфектен ,нямаш място за притеснения никакви.Както казах,в 10 см.карам ф50 от 14 метра от които 10-11 м. са в пода.Нито има запушване,нито има сигнал за това,нито има шум.Не чистя,не се съобразявам какво мия,имам скара която работи през ден кажи речи...любител съм на месото

        • #25
          Няма проблем да завършва с коляно тръбата. Денивелацията е добра.
          Но аз не бих пуснал Ф40 за кухненска мивка. Може да са предубеждения само от моя страна, но не бих.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #26
            Ф50 ще пускам , и аз малко съм предубеден с ф40 , абе просто обичаме да си се презастраховаме

            Коментар


            • #27
              Малко ме смущава верт. щранг на ф50мм, ако правилно съм те разбрал:
              "Поразкъртих да видя къде отива мръсната вода и се оказа , че отива в канала на банята който е ф50 и минава през всички апартаменти , той е и само за банята(сифон и мивка) на целия блок ."
              Ако е така, предполагам е сложено такова ф, защото се очаква отток само на вода от къпане. А като се вкара и от мивка в кухня...


              Коментар


              • #28
                Аз не съм виждал досега вертикален щранг Ф50, но явно има.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #29
                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Аз не съм виждал досега вертикален щранг Ф50, но явно има.
                  Да не е "ново строителство"? Някакъв нов мурафет?

                  Коментар


                  • #30
                    Има "сиви" и "черни" отпадъчни води, съответно се отвеждат по различни по диаметър тръби.

                    Коментар


                    • TigerHunter
                      TigerHunter коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ами, явно са някакви нови нормативи. Не съм запознат.

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X