Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преграждане на хале с цел отопление

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    А така, апетитът идвал с яденето, казват. Аз не разбрах, тоя кокошарник вътре в халето ли се намира? Бетонни колони и пояси - и аз като колегата Каров, мисля че няма смисъл. Освен ако не мислиш да правиш втори етаж над работилничката. Бетонни колонки и греда, евентуално може на стената на халето. Прозорец, така и не казваш към момента на коя страна ти се пада - късата или дългата?
    Превръзките са зидарските връзки. Сборник "Знаете ли как?", издателство Техника, 1990 г. Ориентираш ли се?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:131258431_682411442637576_4377203144286055479_n.jpg
Прегледи:342
Размер:102.0 КБ
ID:6682346

    Коментар


    • #17
      Ако ще правиш метална рамка стените може да са от камерен поликарбонат, стандартния лист е 2х6 метра дебелина 6-8-10мм (според джоба). Елементарно се реже с флекс, може да се рамкира с "П" профил и да направи на панели удобни за промяна на конфигурацията, но пак повтарям - според джоба
      П.П. Съвсем повърхностно "гуглене" в Бг-то6000х2000х10 -147пари наши
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
        А така, апетитът идвал с яденето, казват. Аз не разбрах, тоя кокошарник вътре в халето ли се намира? Бетонни колони и пояси - и аз като колегата Каров, мисля че няма смисъл. Освен ако не мислиш да правиш втори етаж над работилничката. Бетонни колонки и греда, евентуално може на стената на халето. Прозорец, така и не казваш към момента на коя страна ти се пада - късата или дългата?
        Превръзките са зидарските връзки. Сборник "Знаете ли как?", издателство Техника, 1990 г. Ориентираш ли се?
        Да,кокошарника е вътре в халето. Прозорецът го предвиждам да е от към тясната страна,защото на успоредната на нея стена на халето е неговото остъкляване и така мисля,че ще влиза повече светлина. Благодаря за разяснението на превръзките. Правил съм го преди,но не знаех,че така се казва. Втори етаж засега не мисля да правя, но смятам там да складирам 4-5 мотора, както и части за тях, което си е едни 700-800 килограма. Ако има противоречие в желанията ми ,моля коментирайте.

        Колкото до поликарбоната, цената не е никак стресираща. Вероятно и самата изработка на конструкцията ще стане доста по-бързо.Въпросът е дали не е пожароопасен, тъй като писах,че в помещението ще хвърчат искри.

        Коментар


        • jordanov sv
          jordanov sv коментира
          Редактиране на коментар
          Ее, кокошарникът щом е вътре, значи надграждаш каквото може.
          Моторите как ги качваш горе? Телфер нещо или на собствен ход

      • #19
        Имам лебедка за моторите,която виси на една от фермите. Навремето баща ми с такава лебедка окачваше Болгара като му правеха ремонт и фермата поддаваше малко,но за моторите смятам че няма да има проблем. Лебедката съм я използвал за сваляне на двигателя и купето на ГАЗ-ката от профилната ми снимка,без конструкцията на покрива да помръдне. Утре ще направя снимки на актуалното разположение вътре в халето, за да е по-нагледно.

        Коментар


        • jordanov sv
          jordanov sv коментира
          Редактиране на коментар
          Добре.
          Друго съм пропуснал по предното мнение. Подът, щом издържа самосвал с товара, що ще му отливаш фундамент за зида?

        • Stbd
          Stbd коментира
          Редактиране на коментар
          Тракторът е 5 тона, с лебедка е вдиган на такава ферма..? По-скоро е вдигана кабина или някоя предавателна кутия.

        • ag ro
          ag ro коментира
          Редактиране на коментар
          Като гледам снимката - лебедката трябва да се окачи на горния пояс на фермата, не на долния, както е в момента.

      • #20
        Защото подът на кокошарника е от пръст,а самия бетон на пода на халето е правен 1 към.... Но за това вероятно си прав,че може би ще поеме тежестта на стената. Просто искам да заложа на сигурното и да не вземе впоследствие стената да се сляга и пука.

        Коментар


        • #21
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9716.JPG
Прегледи:344
Размер:60.2 КБ
ID:6682650Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9718.JPG
Прегледи:327
Размер:40.1 КБ
ID:6682651Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9717.JPG
Прегледи:313
Размер:104.6 КБ
ID:6682652Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9720.JPG
Прегледи:305
Размер:31.8 КБ
ID:6682653Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9723.JPG
Прегледи:307
Размер:56.4 КБ
ID:6682654Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9719.JPG
Прегледи:303
Размер:61.9 КБ
ID:6682655Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9722.JPG
Прегледи:286
Размер:73.0 КБ
ID:6682656Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9719.JPG
Прегледи:290
Размер:61.9 КБ
ID:6682658Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9722.JPG
Прегледи:278
Размер:73.0 КБ
ID:6682659Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9719.JPG
Прегледи:273
Размер:61.9 КБ
ID:6682660Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9719.JPG
Прегледи:289
Размер:61.9 КБ
ID:6682661

          Ето това са обещаните снимки. Не че много се вижда де,тъй като е доста затрупано. Но се вижда вратичката в момента,която е неправена от капаци на дървета.До нея е измазана с каменно брашно стената от тухли.Другото е заграждение в долната половина от профимна ламарина,а в горната от обикновена мрежа. Оказа се,че на пода има малка стъпка,в която са бетонирани тръбите за скеле.По дългата страна има 4 тръби до вратичката,което ги прави на разстояние 1-1,.... Височината на конструкцията в момента е 1,70 метра. Стеничката от тухли ще остане със сигурност,просто трябва да се догради до височина около 2,20 м. поне и по нея да се води останалата част на стените. На късата стена ще има прозорец, на дългата - плъзгаща врата и вероятно още един прозорец.Широчината на сегашното заграждение е 2,30 м.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • jordanov sv
            jordanov sv коментира
            Редактиране на коментар
            А, така вече е ясно, значи кокошарникът е бил изцяло вътре, аз мислех че е отвън до сградата. Добре са ти нещата. Що не караш тогава по старото заграждение, евентуално с някакво допълнително фундаментче? Ще измислиш какво да сложиш и направиш към дългата стена че да може да стъпи отгоре шперплата, щото сега при това положение ти иде късичък. Необходимо ли е да слагаш врата на обособеното помещение? Губиш около два квадрата полезна площ вътре, а и оттам винаги ще ветрее.
            Голямата врата наистина е кофти с тая каса... Май три панти е трябвало да сложи майсторът. Ще трябва да се сваля на лято и да се направи като хората. Важно е че имаш кофпомпа, другото ти го казах.

        • #22
          Газка, има ли развитие по темата?

          Коментар


          • #23
            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
            Газка, има ли развитие по темата?
            Засега съм в застой.Чакам малко да се пооправи времето и да се удължи деня. А и да се довъзстановя от Короната! Като се активирам ще докладвам.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X