Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Напукани плочки в банята

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    На горните две - да. При тази (отното от предния път) вече не само гланца е напукан, поне според мен. Колкото и глупаво да звучи, направо се порязах на тази плочка, а така и разбрах за напуканите плочки.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:305
Размер:82.8 КБ
ID:6570570

    Коментар


    • #47
      Някой попита за основата. Знаете ли каква е била. Т.е материала с който е положен хастара за плочки.
      only 4 x 4,sim AWD

      Коментар


      • #48
        Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
        Попаднах на една друга тема в интернет. Надявам се да не се приеме като реклама - https://bgremonti.com/forum/viewtopic.php?f=82&t=2298

        Работата ми мирише вече сериозно на кофти плочки.

        Някой има ли информация за плочки (фирма, марка, каквото и да е), които да са качествени, колкото и глупаво да звучи този въпрос?

        Едва ли на този етап ще тръгна да сменям всички плочки, но да се подсигуря.

        Също така в темата пише и за тест на плочките. Някой запознат ли е предварително, как се прави това?

        Благодаря!
        RoSa Gress,плочки.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #49
          Благодаря за информацията за плочките!

          За основата не знам. Сигурно я имат и тази информация.

          Като цяло на този етап не смятам да го мисля повече. Вероятно е съвкупност от няколко фактора, но всичко за момента е само гадаене. Ще следя плочките и по-нататък, живот и здраве, ако ми се занимава и ако положение стане не толкова розово, ще мисля за следващи действия.

          Благодаря на всички, взели участие в темата!

          Коментар


          • #50
            +1 към мненията,това не са пукнатини от слягане конструкция на сградата.

            Да, възможно и няколко фактора да са,но може и да е само един и да отсееме различните причини ще попитам, на едно и също място пак се спукаха или на друго място? Ако е на ново място,няма много варианти, такава е партидата.
            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
            В. Иванов

            Коментар


            • #51
              На едно и също място. В случая това място, на което открих плочките, е едно от местата, на които имаше пукнати плочки предния път. Както писах в първия пост, напуканите плочки бяха разпръснати на три места. Тези плочки, които ги видях онзи ден, че са напукани, в случая са на едно от тези три места, което е на куфара, който скрива вертикалните тръби.

              За мен, на този етап, факторът е некачествени плочки.

              Коментар


              • Жоро Байкушев
                Жоро Байкушев коментира
                Редактиране на коментар
                Това, че плочките са в средния ценови диапазон в БГ не е гаранция,е са в средния качествен. За мен съм купувал най евтините на КАЙ груп и не съм имал сериозни проблеми,най вече в размерите.

                Друга ми беше мисълта. Като се пукат на едно и също място значи нещо им помага на това място нали ? Вертикалните щрангове са здрави бетонни шахти. Точно затварянето им е най мърлявата работа обикновенно и това е точно в банята. Май спомена ,че е тухла, ето ти и не равномерни температурни разширения и конструктивни слягания в стената.
                Примерно.

            • #52
              Не са плочките , пукнатианта започва от една , продължава в друга и завършва в трета като образува една цяла линия , ако са плочки , ще са напукани всяка сам за себе си , "Куфар"-а е паянтов , вероятно от гипскартон ...

              Коментар


              • Жоро Байкушев
                Жоро Байкушев коментира
                Редактиране на коментар
                +1
                Вертикалните щрангове са една пожарна зона и трябва да са затворени с два слоя червен картон, ама е баня и трябва и вътрешно зелен. Слагат най евтина зидария, така съгласуват и с пожарникар и с проектант. Ако е само гипс картон детайла става по сложен и надали някой ще се постарае да го направи правилно. Може зидарията за по евтино да са я изправяли с лепен гипс картон ,какво ли не сме виждали.
                Последно редактирано от Жоро Байкушев; 12-03-20, 09:09.

              • gy6ter
                gy6ter коментира
                Редактиране на коментар
                Има при мен подобен случай на стена от кнауф и си мисля, че е от самата тежест и някакво усукване на стената, защото слягане няма как да има.

            • #53
              В случая напуканите плочки този път са само на гипсокартона, който е един слой. Предния път, когато беше преди 4 месеца, тогава бяха и по стените, които са от тухли и са съвсем отдалечени от гипсокартона. Вероятно гипсокартона оказва някакво влияние, макар и това да ме съмнява, но защо тогава предния път и по стените имаше напукани плочки?

              Коментар


              • #54
                Според мен проблема не е в плочките , нито в слягането на сградата. Проблема е , че в тази част където са вертикалните щрангове , основата постоянно се движи от промяна на влажност и температура. Ако под плочките има изолационен материал , няма да има напукване.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #55
                  Смятам да оставя нещата така и да наблюдавам и анализирам. След известно време, живот и здраве, ако има нова информация, ще информирам.

                  Благодаря!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X