Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Напукани плочки в банята

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Напукани плочки в банята

    Здравейте, колеги!

    Ситуацията е следната - апартамент с АКТ16 от ноември 2018 г. Лепене на плочки в баните през април 2019 г. Забелязване на напукани плочки през ноември 2019 г. Изкъртване на плочките (около 20 бр.) и лепене на нови през ноември 2019 г. Стриктно следене на плочките през около една седмица. Открити нови напукани плочки през март 2020 г.

    Напуканите плочки са разпръснати на около 3 места - на едното място имаше 2 напукани плочки в горния ляв ъгъл в малката баня, на второто място имаше около 10 напукани плочки на куфара, където е вертикалата за канализационната тръба, а третото място е стена от тухли. В банята е направена цялостна хидроизолация. Качеството на материалите, които са използвани, е от средно към високо.

    Плочките са уж средно качество по около 40 лв./кв.м., ако това може да бъде като ориентир за качеството.

    От фирмата, от която съм купувал плочките, казват, че проблемът може да бъде или в майстора, или в материалите, или от слягането на сградата.

    Майсторът казва, че проблемът може да бъде или от плочки, или от слягане на сградата.

    Причините за мен са все още неясни. Лично аз се съмнявам в слягането на сградата. Питах други съседи. Те казват, че нямат този проблем. Или може би не са го забелязали. Нямам представа.

    Отказвам се на този етап за втори път да къртя чисто нова баня.

    Очаквам вашите предположения по този въпрос.

    Благодаря!

  • #2
    Слягане, слягане, слягане!

    И малки фуги.

    При мен се напукаха и разхвърчаха на 6та 7ма година.

    п.с. ти ли имаше проблеми с отводняванато на гаражите?
    Ако да - няма какво да се чудиш.

    Коментар


    • #3
      Фугите са по около 3 мм. За слагането - не знам. Напуканите плочки са една под друга.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
        Фугите са по около 3 мм. За слагането - не знам. Напуканите плочки са една под друга.
        3мм от към банята - на практика е 0мм в дъното на плочката.

        Коментар


        • #5
          Визирам елементите, които ползваха при слагането на плочките. Самата фуга може и да е повече. Едва ли този елемент ще стои само в горната част на плочката, но не и в долната. Некомпетентен съм в тази насока, затова и не твърдя нищо, а само разсъждавам от моите наблюдения.

          Коментар


          • #6
            Сградата ще уляга около 5 години.
            емил златков
            паджеро 2.5тд
            ве стром 650

            Коментар


            • #7
              Според мен е от улягане. Но плочки в баня без фуга не лепя никога, в никакъв случай. Ако ръбовете на плочките са скосени, то фугата се гледа във вътрешния край, Поне 2мм. Улягане е според мен.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                Аз пък не мисля че е улягането! След повече от 10 обекта и във всеки обект повече от 10 бани сиреч повече от 100 бани няма нито една напукана!
                Освен това искам да ви кажа че обикновено лепят и влизат веднага след акт 16! Някои бани се направиха и преди акт 16.
                Как пък от толкоз поне една не се напука?! Не вярвам да съм чак такъв късметлия.
                Убеден съм че има друга причина - но не мога да я кажа каква е.Всеки случай е уникален.
                П.П
                Ако е слягане не е ли логично да се напукат всичките бани в сградата?! Или стените.Или поне в цялата сграда трябва да има доста напукани неща.А не само една баня...

                Коментар


                • #9
                  ааааааа и още нещо... 40 лева е ориентир за добро качество... или бих казал по скоро високо...Аз масово лепях с около 20-30 лева...по нагоре вече плащаш за претенции като цвят размери и уникалност
                  Аз бих изключил плочките... едва ли е там..
                  По скоро е майстора или някоя процедура при работата... Примерно натоварени снадки или … или нещо различно или някоя особеност в банята

                  Коментар


                  • #10
                    Отдавна нищо не ,,сляга" (поне болшинството) и всички плочки се лепят още ,,на зелено", много преди 16. Някъде няма фуги или не си изпълняват предназначението, прекалено твърди са, а не еластични. Дори някои лепят до таван, цокли и тн.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #11
                      Слягане е най-вероятната причина. Но има и друго - модата да се произвеждат все по-големи на площ плочки, които са все по-тънки.
                      Я, ако беше, айде не римска мозайка от каменни кубчета 2х2 см., но например плочици от едновремешните от Царско (не Татово, нищо, че и той беше цар ) време - пр. 5х5 см. или 10х10, дали щяха да се напукат, а? Старите "татови" 15х15 горе-долу държаха, макар, че и те се пукаха от слягане на сградата. Като почнаха едни ми ти 25х25, 40х30 см. и още по-големи - почнаха да се пукат от самото "дърпане" при съхнене на цимента/теракола/там-с-каквото-са-лепени....
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        Преди малко говорих с един съсед. Спомена, че имал напукани плочки в банята. Дали са от слягане или не, и той не знае. По негови думи били около 1-2 напуканите плочки. Също така се оплаква и от много на брой и дълбоки пукнатини по стените на стаите. При мен е същата работа (моят апартамент е непосредствено над неговия).

                        Майсторите също казват, че за пръв път попадат на такъв случай.

                        Накратко казано - не мисля отново да къртя банята. Оставям я така. Пробвах се ноември 2019-та да направя нещо - явно не съм постигнал голям успех. Ще наблюдавам плочките периодично.

                        Оставям така нещата и по-нататък, живот и здраве, ще му мисля, какво да правя.

                        Отново благодаря на всички!

                        Коментар


                        • jordanov sv
                          jordanov sv коментира
                          Редактиране на коментар
                          Слагай лепенки по пукнатините да ги гледаш как вървят. Тая сграда ще излезе проблемна. Май трябваше всичко да пишеш в една тема - и за гаражите, и за влагата и т.н., че да имаме някакъв общ поглед върху нещата. Подовете как са? При пукнатини по стени на нова сграда и аз съм за улягане.

                        • santaclash
                          santaclash коментира
                          Редактиране на коментар
                          Един приятел плочкаджия ми беше пратил снимка от някакъв нов строеж- клиент го хванал да му изкара тръба за вода на балкона-нещо като зимна градина, защото на човека му писнало да носи вода с кофата от банята за поливане на цветята. Тръгва нашия да прави канали за тръбите и...стената от какво мислиш е напраена...в средата тая зелената засенчващата мрежа за градини дето е, отгоре мазано яко цимент, пясък, после армираща мрежа, теракол...щпакловано, мазилчица и обекта се предава на щастливия новодомец. Това е стената, разделяща два балкона.

                      • #13
                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Слягане е най-вероятната причина. Но има и друго - модата да се произвеждат все по-големи на площ плочки, които са все по-тънки.
                        Я, ако беше, айде не римска мозайка от каменни кубчета 2х2 см., но например плочици от едновремешните от Царско (не Татово, нищо, че и той беше цар ) време - пр. 5х5 см. или 10х10, дали щяха да се напукат, а? Старите "татови" 15х15 горе-долу държаха, макар, че и те се пукаха от слягане на сградата. Като почнаха едни ми ти 25х25, 40х30 см. и още по-големи - почнаха да се пукат от самото "дърпане" при съхнене на цимента/теракола/там-с-каквото-са-лепени....
                        Това категорично не е вярно!
                        Лепях всякакви.. най малките бяха 20х30... как пък една не се пукна?!
                        Ако сградата сляга трябва да има цепнатини по стените..

                        Коментар


                        • #14
                          Ааааа, да. За лепенето до тавана пропуснах да кажа. Най, ама най-голямата глупост, която може да се допусне.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #15
                            Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                            Ако сградата сляга трябва да има цепнатини по стените..
                            Има. Под плочките
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X