Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с бойлер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Не, аз на Иван писах. Балонът на бойлера отгоре пари, а отдолу е леден, има силно разслоение по температура. Пласмасовата тръба взима отгоре топла вода и отдава надолу прпо- малко температура от медната, ясно защо.

    Коментар


    • #17
      Миналата седмица се борих със същия проблем, само че на хоризонатален бойлер. Отварях бойлера, разглобих смесителите, търсих запушване по тръбите ....
      Накрая смених защитния клапан и топлата вода спря да свършва.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:itap-prepazen-ventil-367-bg-maistor.jpg
Прегледи:1112
Размер:41.5 КБ
ID:6565118
      Стария беше блокирал в отворено положение.
      Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
      Suzuki Grand Vitara 1.6
      LZ1ZPM

      Коментар


      • gy6ter
        gy6ter коментира
        Редактиране на коментар
        Може да го пробва лесно ,като при загрял бойлер пусне студената вода и пипне студения вход на бойлера ,преди предпазния/възвратен клапан и ако се затопля ,значи клапана не работи .И тогава при всяко пускане на студена вода връша топлата в студената докато изравни налягането на бойлера с налягането на водопровода .

    • #18
      Добре де, като блокира отворен - не би ли трябвало да шурти или поне да капе това малкото дренажче или както там е правилно да се казва!?
      Входящата тръба преди бойлера ако е топла, проблем е ясно че ще има...

      Коментар


      • #19
        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
        Добре де, като блокира отворен - не би ли трябвало да шурти или поне да капе това малкото дренажче или както там е правилно да се казва!?
        Входящата тръба преди бойлера ако е топла, проблем е ясно че ще има...
        По първата част - не. Защото това е 2 в едно. Предпазен и възвратен клапан.
        По втората част - да. Даже и от батериите като пуснеш студена вода ще тръгва топла(гореща)
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • jordanov sv
          jordanov sv коментира
          Редактиране на коментар
          За клапанчето - така е, да. Въпросът ми не беше от невежество а от бързане. После го размислих...

      • #20
        А опита ли да източиш контролно в кофи само топлата вода без студена докато тръгне студена колко топла ще излезне ?

        Коментар


        • #21
          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

          Именно . Елементарно правиш сметката .Което е грешно .

          Горната сметка би излязла при положение , че загрееш 80 л. вода до 75 град. в един голям казан и към нея долееш 160 л. вода с температура 15 градуса.

          В бойлера практически е едно по- сложно уравнение , което няма общо с горната смеска/сметка.
          Във всички случаи, не са 100л с 35гр от 80л бойлер, нали?

          Медната тръба какво? Ще изстива водата, минаваща през тръба с дължина половин метър и ф12(иил14) с 10л/мин. Помисли пак.

          Първо в тръбата е сондата на защитата, после на терморегулатора. И така трябва да е. За да има защита. Никога не се е задействала.

          Термометъра показва вдясно от средата, а като свърши топлата вода, след малко показва студена, колкото и при невключван бойлер. Значи температурите са ок.

          Топла вода от студената не тече.

          Кофи не съм пълнил, но не пречи да източа само гореща и да гледам водомера.

          Коментар


          • #22
            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            ....Във всички случаи, не са 100л с 35гр от 80л бойлер, нали?.....
            35 не са . Към 42-45 гр. са .
            Мерил ли си температурата на водата , която изтича , щото 35 гр. за къпане си е почти хладка .
            Зависи и за колко време източваш тия 100 литра .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #23
              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
              Продължавам въпросите на ПенчоВ За колко време го източваш? Щото входящата студена вода ако я вкараш бързо, не може да я стопли пущината... В къщи е така - винаги съм бил с Елдом - малката като се къпе /още не се е научила че водата може да се спираили да се намаля/ и бойлера "свършва" бързо... Аз като се къпя или синковеца, има топла вода и за още един...
              Жените са доказано студенокръвни змиИ и се къпят с къмто 50 градуса отгоре на мъжете

              Аз като вляза в банята след жената, забравя и пусна термостатната глава на нейната настройка и се попарвам чак ощавям
              Последно редактирано от rosen_offroad; 26-02-20, 18:43.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #24
                Ха ха. Вярно е.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #25
                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение

                  Жените са доказано студенокръвни змиИ и се къпят с къмто 50 градуса отгоре на мъжете

                  Аз като вляза в банята след жената, забравя и пусна термостатната глава на нейната настройка и се попарвам чак ощавям
                  Е затова по- горе тактично попитах и само направих лек намек по казуса , щото ...

                  Аз отдавна не позволявам на жената да минава първа под душа . Познай защо
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • petkov_bb
                    petkov_bb коментира
                    Редактиране на коментар
                    Повече от 30г. прилагам същата "тактика".
                    И 100 литров да е бойлера , са в състояние да го "източат".

                • #26
                  Когато аз се къпя първи при 70 градуса вода от 80 литров бойлер термостата почва да грее от 60 градуса след мен.Жената твърди ,че нямало вода за нея после. Когато тя се къпе първа от 70 пада на 40, съответно вода за мен няма хич. Редовно проверявам възвратният клапан и е винаги ледено студен(водата ни е много студена)
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • #27
                    Установих, че съм ви заблудил. Не е бил Елдом, а Теси моя бойлер.
                    Но сигурно принципа на работа е същия.

                    Коментар


                    • #28
                      Ако проблема се е появил след смяната на тръбата -вероятната причина, както казаха е в топлообмена.
                      Ако не е проверена температурата с уред ,може да се окаже ,че се загрява по малко отколкото очакваме .

                      Коментар


                      • #29
                        За топлообмен през медната тръба изобщо не си мислете, има го, да, но е незначителна стойност, все едно го няма.
                        Първите бойлери си бяха със стомена тръба. Вярно-тя е по-дебела, но това само дава повече инертност. Като работех в ТЕСИ преди 5-6 години тръбата за топлата вода беше от неръждавейка, със стена 1 мм. Топлообмена е 1:1 с тпзи на медната тръба.
                        А пластмаса се слага защото е по-евтино.

                        Иво, като си слагал медната тръба-сигурен ли си, че си уплътнил тази тръба към другата-дето е заварена на самото дъно. Ако не е уплътнена-ще дърпа и вода от неплътността, и ще я смесва с тази дето идва отгоре.
                        В ТЕСИ използваха едни пластмасови втулки които се набиват в стоманената тръба, а в тях се набива неръждавейката. И тези пластмаси си уплътняват достатъчно добре.

                        За смесването на топлата вода и тази която постъпва в бойлера-винаги се поставя преграда на пътя на студената вода, за да се насочи тя в хоризонтална посока, и смесването с топлата да е минимално. Има различни начини за това. Това коеъто можем да направим е да не пускаме много силно топлата вода. Така потокът на студената се успокоява, и смесването е монимално.
                        ТЕСИ преди години използваха това за реклама-прословутия им Piston ефект. А то така са си всички бойлери...

                        От гледна точка на логикатапо-добре е да се ползва по-висок бойлер, с малък диаметър. Така можем да използваме топлата вода най-пълноценно.
                        Обаче от практиката-такъв бойлер свършва топлата вода рязко, и изведнъж се остава без топла вода. Ако се ползва по-тумбест бойлер-топлата вода свършва по-плавно(дава нишан отрано, че свършва), и има време за заключителните процедури в банята.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • s_s1
                          s_s1 коментира
                          Редактиране на коментар
                          А бойлера на кемпера е само 10 литра...

                      • #30
                        Взех мултицета с термосонда и открих проблема - топлата вода излиза от чешмата само с 50гр. Студената е 10гр. Според калкулатора за вода с темп. 36,6 трябват 2:1 топла:студена. Т.е. нормално е да свършва топлата след 100 и малко изразходени литра. А термометъра показва след средата.

                        Кольо, не помня как и колко е уплътнила медната тръба, беше преди няколко години. За толкова време котления камък и мръсотията все ще са уплътнили

                        Коментар


                        • Кольо
                          Кольо коментира
                          Редактиране на коментар
                          Аз помислих, че това с тръбата се е случило скоро.

                          Никога не съм мерил литри, просто си знам, че с 80 литров бойлер се оправяме 4 човека, без особени грижи. След като някой е излязъл от банята-изчакваме около половин час, и има достатъчно вода за следващия.
                          Е, случва се да източим докрай топлата вода, но в повечето случаи е било целенасочено, или сме знаели, че след малко ще свърши, та не сме имали никакви проблеми.

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X