Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с бойлер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с бойлер

    Имаме вертикален 80л бойлер от Елдом, над 10 годишен. За това време единствените проблеми, които е правил, са с тръбата за гореща вода. Първата я смениха гаранционно с друга пластмасова, след време, когато и тя изгоря, я смених с медна. Направих я да стига почти до върха и я отрязах под ъгъл.
    Проблемът е, че топлата вода свършва прекалено бързо. Засякох по водомера - 100л изразходени и вече няма топла вода. Тези 100л са входящата вода - т.е. топла и студена. Терморегулатора е настроен на макс, термометъра на бойлера показва в дясната си част, водата си е гореща. Скоро го отварях, изкарах един леген боклуци, но тръбата си е здрава.
    Според елементарни сметки, 1л вода с 75гр, смесена с 2л вода с 15гр прави 3л вода с 35гр. Грубо това са температурите. Е, аз вместо 240л топла вода имам само 100. Не мога да разбера къде е заровено кучето, помагайте.

  • #2
    При мен се получи нещо подобно ,но причината се оказа в смесител за душ с термоглава в другата баня .Когато термоглавата е настроена на ниска температура вкарва студена вода в топлата и на топлата бързо и пада температурата .Бях се насочил към бойлера , но там всичко беше наред . След доста чудене проверих цялата система и като му врътнах термоглавата на по-висока , нещата се оправиха . И това без да ползваш вода от смесителя .

    Коментар


    • #3
      Сменяй бойлера. На 10 г. бойлер тепърва ще ти създава ядове. Не си заслужава сглабяне, разхлабване , източване, мръсотии и др. подобни. Пак много е изкарал.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • #4
        Аз първо бих сменил душа , ако няма подобрение , сменям бойлера.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          Скоро правихме ремонт на банята, смесители и душове са сменени с Идеал Стандарт. Преди ремонта проблемът си го имаше. Бойлерът остана, понеже ме съмнява нов да изкара и толкова. Когато съвсем умре, тогава ще се сменя.
          Въпросът е защо прави така, а не "не знам какво е, сменяй с нов".

          Коментар


          • dido uzunov
            dido uzunov коментира
            Редактиране на коментар
            ,"Защо прави така"и "незнам какво е" в дадената ситуация е едно и също, но както и да е важното е да си изясниш проблема. Успех!

        • #6
          Сигурно ли е, че загрява до 75 градуса?

          И колко е температурата на студената вода?

          Коментар


          • #7
            И аз съм с Елдом 80 литра от 8-9 години и същия проблем.
            Проблема не можах да го открия. Единствено терморегулатора смених, че даде дефект и нищо друго.
            Има един термометър, който показва до средата на червеното, но водата свършва много бързо.
            Да уточня,че моя е със серпентина и когато грея водата на парното почти няма проблем. Само на ток го прави.

            Коментар


            • #8
              Проблемът ти е в медната тръба. Неслучайно оригинално е пластмасова. Ще се сетиш защо

              Коментар


              • #9
                Продължавам въпросите на ПенчоВ За колко време го източваш? Щото входящата студена вода ако я вкараш бързо, не може да я стопли пущината... В къщи е така - винаги съм бил с Елдом - малката като се къпе /още не се е научила че водата може да се спираили да се намаля/ и бойлера "свършва" бързо... Аз като се къпя или синковеца, има топла вода и за още един...

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                  ....Според елементарни сметки, 1л вода с 75гр, смесена с 2л вода с 15гр прави 3л вода с 35гр. Грубо това са температурите. Е, аз вместо 240л топла вода имам само 100. Не мога да разбера къде е заровено кучето, помагайте....
                  Именно . Елементарно правиш сметката .Което е грешно .

                  Горната сметка би излязла при положение , че загрееш 80 л. вода до 75 град. в един голям казан и към нея долееш 160 л. вода с температура 15 градуса.

                  В бойлера практически е едно по- сложно уравнение , което няма общо с горната смеска/сметка.
                  Последно редактирано от Vlado_Ts; 26-02-20, 10:14.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #11
                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Проблемът ти е в медната тръба. Неслучайно оригинално е пластмасова. Ще се сетиш защо

                    И аз не мога да се сетя. Би ли споделил?

                    Коментар


                    • #12
                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение

                      Проблемът ти е в медната тръба. Неслучайно оригинално е пластмасова. Ще се сетиш защо
                      Интензивен топлообмен?
                      ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

                      Коментар


                      • #13
                        Първоначално публикуван от old tramp Преглед на мнение

                        Интензивен топлообмен?
                        Особено пък при бързо вкарване на студена вода...

                        Коментар


                        • #14
                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Проблемът ти е в медната тръба. Неслучайно оригинално е пластмасова. Ще се сетиш защо

                          Да разбирам, че трябва да го разглобя и да сменя някаква пластмасова тръба с медна ли ?

                          Коментар


                          • #15
                            Провери ампулата на термозащитата дали не е вкарана първа в тръбата най горе,а на терморегулатора е под нея ниско.Работи на половина загрята вода и изключва като за прегрял,като ги размениш се оправя загряването.Правилото е терморегулатор високо в тръбата,термо защита ниско в тръбата
                            Последно редактирано от dodo_x; 26-02-20, 11:39.
                            Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X