Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преход от еднофазно към трифазно захранване.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Аз пак да питам.За какво ти е това трифазно?Аз в нас имам и за 10 години от как живея в тази къща ежедневно никога до сега не съм го ползвал.

    Коментар


    • gy6ter
      gy6ter коментира
      Редактиране на коментар
      Разпределя се товара на три фази , ако имаш 15 киловата на една фаза тока е 68 ампера и захранващия кабел е дебел , ако разпределиш 15 киловата на три фази ,тока е под 30 ампера и проводниците са три , но по тънки .Отделно може да ползваш трифазни мотори ( ако ти трябват естествено ) . По малкия ток носи по-малък пад на напрежението по връзки ,кабели , бушони и тем подобни язви и имаш по-стабилно напрежение на товара . Примерно , ако ползваш ел.мотор ,ако е ниско напрежението губиш енергия като топлина тъй като консумирания ток се качва , а от там и загубите .

  • #17
    Аз имам от година и се родих.
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #18
      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
      Инсталацията ще издържи ли 15 kW, ако се заложат автоматични прекъсвачи по 35 А и кабела до таблото е 4 mm2
      Може и да, може и не. Кабели, изолация и розетки в какво състояние са ? И най вече какви са товарите ? с това се започва.

      За какви товари и разстояния става въпрос за да сметнем таблото. До таблото 4 квадрата ,рекордоман е много, много стара инсталация. Ама това е пак друга тема. Този кабел трябва да и да е вписан задължително при отпускането на новата мощност.
      В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
      В. Иванов

      Коментар


      • #19
        Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение

        . До таблото 4 квадрата ,рекордоман е много, много стара инсталация
        А колко трябва да е по съвременните норми?
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • veskov
          veskov коментира
          Редактиране на коментар
          Стари или нови, сметките са си същите в зависимост ал или мед. А сега слагат нещо, дето може да носи собственото си тегло и е достатъчно евтино, за да носят разни сечения. В случая говорим обаче за 4мм2 бакър за 15 квт/3ф. Става, стига останалата част от инсталацията.да става.
          пп сегашната мед в проводниците отстъпва много на старата.

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Чакай малко, аз знам, че медта за електротехнически цели си е доста чиста откъм примеси. Щото ако ги има-електропроводимостта намалява.
          Или се бъркам?

        • veskov
          veskov коментира
          Редактиране на коментар
          Не бъркаш, просто примесите днес са умишлено повече, заради цена и достатъчно удовлетворяване на стандартите. Погледни цвета на стар и сегашен проводник- червеникав и жълтеникав . От друга страна пък с изолациите е малко обратно.
          На доктора му трябва човек от бранша и нещата с инсталацията да се изяснят на място, вкл такси и бъдещи харчове

      • #20
        Типово като изнасят електромерите на улицата поставят 16 квадрата алуминий. По норма се смята, ама не всяка баба има еднолинейна схема НН на товарите си......
        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
        В. Иванов

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X