Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вътрешна изолация?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Да не отговарям на всеки по отделно, ще се опитам в един пост, за който не е идвал до нас или не знае къде и в какво живея.

    ​​​​​​В къща на калкан съм, на вторият етаж, който е надстроен преди 52г.
    Над мен е тавана, който е 100m² плоча без преградни стени, с височина при билото около 5m, с по един двукрилен прозорец на Север и на Юг.

    Под мен не живее никой, като даже има недозатворени прозорци.

    Почнах да правя външна изолация, бях платил половината дървена дограма за южните джамове, под които имам балкон 8m към двора, но се разбрахме да се строи кооперация и си взех парите от приятел който я правеше.

    Понеже всички знаем за орташката работа, нещата се разсъхнаха, и сега искам да довърша функционалната част.
    Всичко което ще правя е само защото се налага, докато се види как ще се развият нещата, което обаче не е ясно с какъв хоризонт е.

    Ще довършвам изолацията отвън, както и ще сменя дограмата поетапно, но сериозният проблем са и таваните в жилището.

    Преди няколко дни падна мазилката на тавана в едната спалня, като добре, че беше през деня и никой беше на леглото.

    Това е и повода да си форсирам мислите по темата, че намествам пъзела с изваждането.

    Всичко написано по-горе ще трябва да стане преди следващата зима, като единствените неяснотии са с изолацията на таваните.
    Всъщност, планирам я само в двете спални и в хола.

    По-малката половина на хола съм я изолирал със стиропор 2.5cm, залепен с бързополимеризиращата пяна, която се води лепило, щото топлото от климатика се върти там.

    Не съм довършил импровизацията, щото "по него време" се строших, а и после щяхме да батисваме къщата.

    Ето импровизирана информативна снимка, като съм приготвил и гипсокашон 265cm, който точно застава под стиропора.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220112_211248472~2.jpg
Прегледи:358
Размер:144.0 КБ
ID:6807157



    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #62
      Меткай си гипсокашон с вата навсякъде. Мойте пет ст'инки.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #63
        ... и щото още не съм се научил как се цитират или копират коментарите.

        Срок нямам, просто посочих условно време от 5г.
        Къщата може да се ползва още две-три години, а може и цял живот.
        Въпреки че съм роден в нея, не ми харесва от функционална гледна точка, за това и не искам да правя цялостен ремонт, защото го намирам за безсмислен.

        Знам как биха се случили нещата ако исках дългосрочни трайни резултати, но сега търся ефективност с бюджетно решение, за това ще се радвам на всякакви идеи които да обсъдим, дори и най-екзотипните.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #64
          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          Меткай си гипсокашон с вата навсякъде. Мойте пет ст'инки.
          Ще запушвам пет крила на два прозореца в едната спалня, които са част от приобщена голяма тераса, и там със сигурност ще е така.

          Въпроса е има ли нещо което да налепя в другата част на хола, че и филма с местенето на мебели ми е хорър, та искам да го пропусна ?

          P.S. Я дай некъв номер за връзка, че току що се сетих, че се занимаваш баш с тва.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            Сашо е много прав, че трябва да се види на място. Това с приобщените тераси ми звучи като още един гаден термомост, който ти вкарва студ през пода, да не говорим, че отдолу е необитаемо и с недозатворени прозорци. Доколкото разбирам отоплението е на климатици, т.е. трябва да се изолираш отвътре и под и стени и таван като не се притесняваш за влагата, така и така климатика не само топли въздуха, но го и изсушава.

          • Джоу (x3mrjoe)
            Джоу (x3mrjoe) коментира
            Редактиране на коментар
            Терасата беше върху банята и входното антре на първият етаж, така че след затварянето си е пълноценна част от жилищната площ, като отгоре е продължен покрива на къщата.
            Проблема е, че имам много прозорци, които не ползвам, та всички към комшиите ще ги затворя.
            Ще оставя само един южен към двора, под който ще слагам климатика който съм приготвил за там, за да ми е удобен за обслужване.

          • TigerHunter
            TigerHunter коментира
            Редактиране на коментар
            088шест/59осем5 23 Звънни между 2 и 4 , че съм навън по задачки.

        • #65
          Растерен окачен таван с вата над него ? Само се дупчи .

          Коментар


          • #66
            Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
            Растерен окачен таван с вата над него ? Само се дупчи .
            Това ще се коментира с този който ще го прави, като и от него ще очаквам предложения, които би трябвало да са адекватни за конкретната ситуация.

            По-големият ми проблем е хола, на който трябва да се сложи изолация, която да не предполага сериозен съпътстващ ремонт.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • TigerHunter
              TigerHunter коментира
              Редактиране на коментар
              Предполагам, че тогава на хола по ще ти уйдиса да направиш външна. Айде тавана както предложи колегата с растерен и малко мърльотии става, ама стените...

            • gy6ter
              gy6ter коментира
              Редактиране на коментар
              https://woodprofiles.bg/%D0%BB%D0%B0...5%D0%BD%D0%B0/ -има дървени,пвц ,мдф . Аз се интересувам също защото хич ме няма в строителството,а мастори няма .

            • Джоу (x3mrjoe)
              Джоу (x3mrjoe) коментира
              Редактиране на коментар
              Хола ми е 8х3.5m вътрешен, като едната дълга стена е калкана със съседите. Външна е само едната къса, която е само прозорци и врата към балкона, която ще изолирам отвън, съответно и ще сменя "пистолета". Там ще има някакво обръщане, което ще съчетая с картоните които съм приготвил за калкана на късата "половинка" на хола.

              Всъщност, проблема, за който размърдах и темата е, другата част на хола, разделена с трегер за портал, в която имам секции, които не искам да местя.
              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 16-01-22, 19:26. Причина: Шибания автоматичен редактор !

          • #67
            Няма да давам идеи за конкретния таван, защото при така постановената задача, отговора за мен би бил "това, което е най-лесно за този, който ще го прави".
            Тъй като, обаче на няколко места се коментират материали, дишащи, херметични,EPS, XPS, вата, картон и т. н. ще направя едно уточнение, което е валидно при Всички външни повърхности, независимо стени или тавани. Поредността на слоевете е винаги една и съща: от вътре навън 1. Пароизолация (херметичен слой), 2. Топлоизолация, 3. Паро-пропусклив водозащитен слой. Принципа е влага от въздуха в помещението да НЕ прониква в обема на топлоизолацията, но попаднала по една или друга причина влага, вкл. и от конденз, да може да се изпари през външната повърхност. Потока на водните пари е успореден с потока на топлината. Т.е. обикновено от вътре навън.
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #68
              За тая пароизолация слушам от няколко места и въпреки , че не съм в час с материята има логика. Но нито при моя ремонт сложих такава , нито някой от познатите ми майстори слага такава , нито пък някой приятел е слагал и въпреки всичко няма никакви проблеми с години ?

              П.П. В моя случай имам и външна изолация 10 см навсякъде , ако има значение , но на други места при познати няма и всичко е ок .
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • icerunner
                icerunner коментира
                Редактиране на коментар
                Външната топлоизолация работи на същия принцип - топлоизолационния материял е паропропусклив, а мазилката над него е водозащитна, но също паропропусклива и позволява изпарение. Пароизолационен слой в този случай няма, защото по презумция се приема, че съпротивлението към преминаване на водни пари на стената винаги е много по-голямо от това на външната изолация, т.е. самата стена има ролята на паро-задържащ слой... Това при масивна стена..., ако става дума за дървена конструкция, обаче, нещата изобщо не стоят така и тогава пароизолация от вътрешната страна на топлоизолацията е абсолютно задължителна.

            • #69
              Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
              За тая пароизолация слушам от няколко места и въпреки , че не съм в час с материята има логика. Но нито при моя ремонт сложих такава , нито някой от познатите ми майстори слага такава , нито пък някой приятел е слагал и въпреки всичко няма никакви проблеми с години ?

              ...
              Според мен, дали ще имаш проблем или не, зависи от конкретните условия. Колко влага ще премине в термоизолацията, има ли къде да се дене от там, къде ще се пада точката на оросяване.

              От условията ще зависи дали ще има проблем или няма да има, и, ако го има, колко голям ще е. Напълно възможно е и доста дълго време да не разбереш, че имаш проблем с, примерно, влошени свойства на термоизолацията.

              Лично аз предпочетох да вържа попа, за да е мирно селото и да не си пробвам късмета в лотарията. Защото икономията от спестяване на ХХ м2 пароизолация, при неблагоприятно развитие на нещата, може да излезе много, ама много, скъпо ...

              Ние не сме неутрални!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X