Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вътрешна изолация?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Без да съм специалист - това което пиша е от личен опит.
    Правил съм вътрешна изолация 5см. "фибран", отгоре шпакловка с мрежа и гипсова шпакловка върху нея. преди 6-7 години - има ефект, но тавана е най-важен. Мухъл няма, стената е от старите плътни тухли ( 196х година е строено). Фибрана не пропуска влага, пари и т.н. за това с него а не със "стиропор" се "обличат" и изолират трегери, колони и бетонни елементи при новите строителства.
    Монтажа на фибрана направих с PU пяна - бързо, чисто, здраво и на другия ден може да шпаковаш. Залепва много здраво, наложи се малко корекция - махнах част от фибрана и се откърти с мазилката залепнала за него. Важно при тази технология е да се махне старата боя, най-добре става на гола тухла или мазилка.Ако искаш после може директно да лепиш гипскартон отгоре с пяна, за по-бързо и лесно вместо шпакловка.
    До колкото знам, мухъл се появява ако се ползва стиропор за вътрешна - през него минава влага, пари и за това има конденз и среда за мухъла.
    Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

    Коментар


    • #32
      Да попитам и за пода, там е душаме, мисля да му сложа 3 см фибран и отгоре ламинат.
      какво ви е мнението?
      Последно редактирано от kra_kra; 02-01-20, 11:53.
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • #33
        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
        Да попитам и за пода, там е душаме, мисля да му сложа 3 см фибран и отгоре ламинат.
        какво ви е мнението?
        И аз съм за този вариант.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #34
          Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
          Да попитам и за пода, там е душаме, мисля да му сложа 3 см фибран и отгоре ламинат.
          какво ви е мнението?
          дано не скърца дюшемето

          а иначе ламинат върху фибран много интересно поддава като ходя по него - в Троян правих една тераса така
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #35
            Пак за ватата, има такава на рола и такава на листове, коя е по добре да се ползва и защо?
            Коя гори и коя не?
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • veskov
              veskov коментира
              Редактиране на коментар
              Това за онова вътре ли, с картона? Каменна, на листове, 5см, (30кг), евтина. Зависи от отстъпката, която ще ти направят

          • #36
            Влезете в сайта на Кнауф - там освен нужните материали има и много нагледна технология на поставяне. Фибран освен на пода на първия етаж не много добра идея (спира естествената вентилация на сградата).

            Коментар


            • #37
              При ватата е абсолютно задължително да се сложи качествена пароизолация за да не само оцелее и има ефект от нея, ами и да не стане перфектната ферма за мухъл междувременно...
              Въобще - при изпълнение на каквато и да е топлоизолация (направена както трябва) може да се забрави за всякаква дифузия (''естествена вентилация'') и трябва да се мисли за самостоятелна система за вентилиране или да се отварят по няколко пъти в деня прозорците.
              / широко (!!!), а не масовата мода - само отгоре./
              Последно редактирано от BulAf; 02-02-20, 17:47.

              Коментар


              • veskov
                veskov коментира
                Редактиране на коментар
                Къде да я сложи тази пароизолация при вътрешна топлоизолация + картон? Ако с ХПС илинЕПС ще може ли без нея?

              • BulAf
                BulAf коментира
                Редактиране на коментар
                При вата + картон има и други тънкости, като например, че трябва да се осигури въздушна междина между паровата мембрана и картона.
                При EPS-a, поне той не губи изолационните си свойства като поеме влага (за разлика от каква да е вата).
                Относно HPS - на хартия го дават, че е почти паро-непроницаем + и да поеме някаква влага по-лесно ще се отърве от нея изпаряваики я обратно в стаята.
                /нещо дето е в порядъци по-трудно да се случи с ватата - затова и трябва и мембрана /

              • ak101
                ak101 коментира
                Редактиране на коментар
                Омота ги.
                1. Всяка топлоизолация си губи свойствата, когато поеме вода.
                2. EPS си е чист стириопор и има свойствата на гъба.
                3. XPS познати като Фибран има затворена структура и не поема вода.

            • #38
              И без мембрана ще минеш, ако се отоплява помещението. Иначе колегата е прав, ако направиш всичко както трябва ще ти трябва вентилационна система или отворен прозорец, иначе под дограмата ще получаваш подаръци от полтъргайст

              Коментар


              • #39
                Няма как да мине без мембрана. Нещо трябва да спре влагата, а гипса не е от най-хидрофобните материали.

                Коментар


                • #40
                  Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                  Няма как да мине без мембрана. Нещо трябва да спре влагата, а гипса не е от най-хидрофобните материали.
                  То по тая технология гипсът е преди мембраната...

                  Коментар


                  • #41
                    Я се доизясни, че нищо не ти се разбира.

                    Коментар


                    • Владо М
                      Владо М коментира
                      Редактиране на коментар
                      Не, ти кажи къде препоръчваш на човека да я сложи тази мембрана, просто го опиши с 1,2,3.

                    • ak101
                      ak101 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Стена, лепило, вата, пароизолация, облицовка.

                    • Владо М
                      Владо М коментира
                      Редактиране на коментар
                      От какво е тази облицовка?

                  • #42
                    Стена, конструкция, между нея наредена вата и отгоре гипсокартон, аз така я бях намислил вие сега ме шашнахте.
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • Владо М
                      Владо М коментира
                      Редактиране на коментар
                      Карай както си намислил с изключение на пода на първия етаж - там фибран и ламинат е ок, но подът под фибрана трябва да идеално нивелиран. Ако ги послушаш тези с мембраната, ще правиш упражнението два пъти. Ако няма постоянно отопление, трябва да осигуриш поне постоянна вентилация, иначе наистина ще имаш проблеми с мухъла каквото и да сложиш.

                    • Владо М
                      Владо М коментира
                      Редактиране на коментар
                      Карай както си намислил с изключение на пода на първия етаж - там фибран и ламинат е ок, но подът под фибрана трябва да идеално нивелиран. Ако ги послушаш тези с мембраната, ще правиш упражнението два пъти. Ако няма постоянно отопление, трябва да осигуриш поне постоянна вентилация, иначе наистина ще имаш проблеми с мухъла каквото и да сложиш.

                    • BulAf
                      BulAf коментира
                      Редактиране на коментар
                      Доста многословно обяснение от човек, който си няма и най-малко понятие от това, за което говори …

                  • #43
                    Не съм виждал мембрана отвътре, а в Скандинавия строят яко с гипсокартон и вата, но мембраната е отвън, следва вата, ОСБ, два слоя гипсокартон, с разминати фуги.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #44
                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      Не съм виждал мембрана отвътре, а в Скандинавия строят яко с гипсокартон и вата, но мембраната е отвън, следва вата, ОСБ, два слоя гипсокартон, с разминати фуги.
                      Да, ама тук във Форума по средата я слагат - да пазят ватата от влагата. Професори големи са, да знаеш и сега и ти, и шведите ще бъдете обявени за глупави

                      Коментар


                      • #45
                        Първоначално публикуван от Владо М Преглед на мнение

                        Да, ама тук във Форума по средата я слагат - да пазят ватата от влагата. Професори големи са, да знаеш и сега и ти, и шведите ще бъдете обявени за глупави
                        Яяяя, меринджеят и от строителство разбирал. Г-н меринджей, ако става въпрос за вътрешна изолация, откъде е вероятно да дойде повече влага във ватата - отвън през стената, или отвътре откъм помещението (готвене, пране, баня и т.н.)?
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X