Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вътрешна изолация?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Първоначално публикуван от Владо М Преглед на мнение

    Да, ама тук във Форума по средата я слагат - да пазят ватата от влагата. Професори големи са, да знаеш и сега и ти, и шведите ще бъдете обявени за глупави
    Единствения ''професор'' тук си ти (при това дървен…).
    Проблема, е че такива са и голям процент от ''майсторите'', по акъла на които обществото ни си гради мнението и му взимат парите за глупости, а често и откровено вредни изпълнения.

    Когато ватата поеме влага, господин НЕпрофесоре тя веднага си губи изолационните свойства. И това е добрият сценарий - човека само си е хвърлил парите на вятъра.
    В лошия - в мoкротията се развъждат цялата кохорта гъби и почват бавно да тровят обитателите!

    Ето ти пример какво се случва, когато строят е такива НЕпрофесори…:
    /от едната страна сложили НЕ ЗАЛЕПЕНА мембрана, върху нея наковано ''черното'' дюшеме, върху него (без мембрана) - гипсови плоскости + саморазливна замазка. Резултат - гъби и всичко изгнило за няколко години.
    Bъв помещения с висока влажност като кухни, бани, приземни етажи и прочие е такъв резултат е просто гарантиран./



    P.S.: Мембраната в шведските къщи е задължителна и отвътре, и отвън (не ползват масивно строителство).
    А това че някой ''оптимизатор'' е решил да пренебрегне законите на физиката или да си добави някоя крона в джеба бонус не е новост .

    P.S.2: Ново покритие върху старо дюшеме не е добра опция също - гарантирано ще има места да поддава при стъпване.
    Последно редактирано от BulAf; 06-02-20, 15:37.

    Коментар


    • Владо М
      Владо М коментира
      Редактиране на коментар
      Приятелю, Барни, дискутираме стена, а не под. Влез в час и тогава давай определения кой какъв е.

    • BulAf
      BulAf коментира
      Редактиране на коментар
      Без значение е в каква плоскост (хоризонтал или вертикал) е поставен кой да е хидрофилен материал - количеството поето от него вода ще си е все същото.
      Това мисля се учи към 3-4 клас… - доста от рано сте пропуснали вашите часове

  • #47
    Къде се срещат топлото и студеното при вътрешна топлоизолация?
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #48
      Лично за мен, вътрешната изолация има смисъл само за сгради които се ползват от дъжд на вятър.

      Може и да бъркам.

      Коментар


      • veskov
        veskov коментира
        Редактиране на коментар
        И тогава би трябвало да е в краен случай, при невъзможност за външна. Пак според мен.
        пп говорим за традиционното строителство у нас.

      • Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        Има случаи, които е единствено възможен вариант.

    • #49
      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

      Яяяя, меринджеят и от строителство разбирал. Г-н меринджей, ако става въпрос за вътрешна изолация, откъде е вероятно да дойде повече влага във ватата - отвън през стената, или отвътре откъм помещението (готвене, пране, баня и т.н.)?
      То ясно от къде идва влагата, но не е ясно какво пазим от нея и за сметка на какво.

      Коментар


      • #50
        Първоначално публикуван от Владо М Преглед на мнение

        То ясно от къде идва влагата, но не е ясно какво пазим от нея и за сметка на какво.
        Пазим изолацията от поемане на влага. Последвай собствения си съвет, отиди на Кнауф и виж какво препоръчват за изпълнение на вътрешна изолация на фасадна стена .
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • Владо М
          Владо М коментира
          Редактиране на коментар
          А ти си случай на умрял от скука модератор, който освен да обижда, да спами и сам да си противоречи (има вода във ватата, после нямало, 'щото няма конденз и пр.) май нищо друго не прави. Като си толкова компетентен що не оправиш бъговете във Форума, че той постоянно дава грешки,а? Ама то не като да плюеш по непознати хора, скрит зад клавиатурата. Иска се и умение.

        • Чавдар (V93)
          Чавдар (V93) коментира
          Редактиране на коментар
          Форумът дава грешки, защото е потресен от суперинтелектуалните ти изяви и пубертетското дръвчене Та, г-н меринджей, коя точно част не сте в състояние да осмислите на следното: Няма преграда за влагата - тя прониква във ватата и влошава изолационните и свойства. С проникване през ватата влажният въздух достига до достатъчно студена повърхност, където кондензира.
          Ако има пароизолационна преграда зад стенната облицовка (примерно гипскартон) - влажният въздух стои откъм топлата страна на изолацията, без да може влага да проникне в нея и да влоши свойствата й. При положение, че изолацията е слагана от хора, които знаят и мислят, а не от някой меринджей, конденз откъм топлата страна не трябва да има поради липса на условия за такъв.
          От мен толкова. Като се пънеш да спориш и да се дръвчиш - марш на сайта на Кнауф да четеш указания. Направени са направо в милиционерски вариант ...
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 07-02-20, 13:14.

        • Владо М
          Владо М коментира
          Редактиране на коментар
          Последен джокер, че ми доскуча: Кнауф дават оказания за сгради с проектирана вентилационна система - задължителен елемент в западните страни, а тук в нашата постсоц. реалност тя е екзотика. Та единственото, което ще направите, ако вкарате мембраните преди ватата, е да начорбите гипса или там каквато и да е облицовката, още по-голяма вероятност за мухъл, и малки езера на едни определени места в стаята. А като отворихте дума за милиционери - съжденията ви са верни, но само изграждане на затворнически килии. Защо - ще оставя на вас да се помъчите да намерите отговора.
          П.С. И наистина вземете да поработите повече върху сървърите на сайта, в строителство има кой да се изявява.

      • #51
        Първоначално публикуван от Владо М Преглед на мнение

        То ясно от къде идва влагата, но не е ясно какво пазим от нея и за сметка на какво.
        Само на тебе не ти е ясно въпреки, че ти обясних, като на бавноразвиващ се.

        Коментар


        • ak101
          ak101 коментира
          Редактиране на коментар
          Слаб две, седни ни.

        • Владо М
          Владо М коментира
          Редактиране на коментар
          То няма къде да седна-холът се наводни-послушах ви и сложих мембрана. Чак после видях, че статията е как да си построим вътрешна изолация, а не сауна. Вероятно съм се заблудил, четейки коментарите ти и на още един гуру по темата.

        • Чавдар (V93)
          Чавдар (V93) коментира
          Редактиране на коментар
          Като се направи изолацията от меринджей по меринджейски, така ще стане ...

      • #52
        Конструкцията проводник ли е на нещо?
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #53
          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          Конструкцията проводник ли е на нещо?
          Да, на топлина и вероятно конденз, ако има влага и резки промени в температурите.

          Коментар


          • #54
            Всички производители и сериозни изпълнители на сухи, скелетни, и комбинирани строителни системи са записали в технологичните си карти, че коментирания вид топлоизолация обезателно трябва да бъде влагозащитена.
            Елементарната логическа мисъл ако някога си пипал кой да е хигроскопичен материал (захар, сол, памук, ватено яке и т.н.) ти показва същото….

            Но не - гос'ин юридическия специалист, чието жизнено поприще е да вози мангали из шубраците не е съгласен..
            Разбира се - трябва да се вслушаме в неговите съвети и мнениe

            Коментар


            • BulAf
              BulAf коментира
              Редактиране на коментар
              Ако беше гледал повече ''анимацийка'' нямаше да родиш малоумията в техническия раздел (па и тук) .
              А с показаната ''уазка'' единственото ''препятствие'' дето и е по силите да преодолее е калта по двора докато правиш опити да изкараш гюбрето на прасето .

            • Владо М
              Владо М коментира
              Редактиране на коментар
              Малоумие е да си превърнеш хола в оранжерия, като го облицоваш в найлон. Ако и другите теми си такъв "мозък" много се радвам, че вече не ги посещаваш.

            • BulAf
              BulAf коментира
              Редактиране на коментар
              В целия форум няма по-голям мозък от вашия уважаеми
              Всички вкупом попиваме знание, опит, ерудиция и интелект от наситените ви с наука писания. Чак се чудя какво прави такава светла личност като вас сред пейзани като нас…. Не сме ви на нивото!

          • #55
            И още нещо - каквато и топлоизолация да се прави, тя трябва да покрива целия контур на помещението (всички стени, под и тавани в случая с вътрешната такава).
            Ако не се изпълни това, риска да се появят проблемни зони (конденз, мухъл, падащ латекс) на местата на стиковане между топлите (изолирани) стени и студените такива скача в пъти.
            Христоматиен пример в това отношение е да се появи мухъл в горен външен ъгъл на стаята… - причината: стените топлоизолирани а плочата не...
            Ако не може да се осигури това е по-добре да не се топлоизолира въобще (мое мнение).

            Коментар


            • #56
              Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
              И още нещо - каквато и топлоизолация да се прави, тя трябва да покрива целия контур на помещението (всички стени, под и тавани в случая с вътрешната такава).
              Ако не се изпълни това, риска да се появят проблемни зони (конденз, мухъл, падащ латекс) на местата на стиковане между топлите (изолирани) стени и студените такива скача в пъти.
              Христоматиен пример в това отношение е да се появи мухъл в горен външен ъгъл на стаята… - причината: стените топлоизолирани а плочата не...
              Ако не може да се осигури това е по-добре да не се топлоизолира въобще (мое мнение).
              Най-добре е първо, да си изолираш външните стени, после тавана, а накрая вътрешните стени, ако нямаш парички за всичко наведнъж. Така се избягва проблеми като горепосочения с резките амплитуди. Съгласен съм, че тъпо да си изолираш вертикалните стени, а да си оставиш тавана. Така и не каза в къщи каква вентилационна система има и въобще има ли?

              Коментар


              • BulAf
                BulAf коментира
                Редактиране на коментар
                Пак сте далеч от реалността ама то вече свикнахме .
                А каква вентилация имам ли? Отворена използваща непотребни коминни канали + регулярно проветряване.
                На новите имоти, които чакат реновация ще е принудителна (обемите са други)

              • Владо М
                Владо М коментира
                Редактиране на коментар
                Нека позная - новите имоти са оранжерии, напролет да не забравиш да почерпиш със зарзават и шийтаке.

              • BulAf
                BulAf коментира
                Редактиране на коментар
                Шийтакето вече си го гледаш някъде ТИ.
                Ама то си е бонус отвсякъде за личности като вашата
                Като свърши пачата - хоп бъркаш в стената и си имаш винаги мезе за рИкията

            • #57
              Първоначално публикуван от Владо М Преглед на мнение

              Най-добре е първо, да си изолираш външните стени, после тавана, а накрая вътрешните стени, ако нямаш парички за всичко наведнъж. Така се избягва проблеми като горепосочения с резките амплитуди. Съгласен съм, че тъпо да си изолираш вертикалните стени, а да си оставиш тавана. Така и не каза в къщи каква вентилационна система има и въобще има ли?
              Изолирал съм си само вертикалните стени, отвътре, с екструдиран полистирол 2-3см(фибран) и върху него шпакловка без мембрана. Без таваните и пода. Енергията за отопление падна с една трета. Конденз няма, печката го изсушава. Пали се предимно вечер, за по 4-5 часа, и по час климатик сутрин. Вентилацията е два отвора на разстояние около 7-8 метра един от друг. Единият е постоянно отворен, ф120, другият е "летяща врата" за котарака да си ходи по двора. Сутрин и вечер след работа температурата никога не пада по14-15градуса в цялата къща, вечер понякога я докарваме до 26-7. Стотина квадрата е общо.

              Коментар


              • Владо М
                Владо М коментира
                Редактиране на коментар
                Ако беше изолирал таваните, енергията щеше да ти падне с 2/3 - там са основните топлозагуби. При постоянни отопление и вентилация, и "отворени" тавани е нормално да нямаш мухъл и конденз. Аз пък с пълна изолация, когато падна големия сняг спах на отворен прозорец и не падна под 21-22. Отворен на един пръст и то само на горното отваряне.

            • #58
              Да размърдам позадрямялата тема.

              Най-малко коментари са направени относно изолацията на тавана, която ме интересува най-съществено.

              Дайте идеи, като мен, конкретно, ме интересуват бюджетни варианти за изолация на таван, защото инвестицията е за има-няма петилетка, после всичко заминава на боклука.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • IvanIvanovi
                IvanIvanovi коментира
                Редактиране на коментар
                я дай пак, какъв таван, бетон, гредоред, друго..... има ли мазилка, каква е, има ли боя, вар, латекс.... какво е помещението отдолу, какво е отгоре - да не се окаже че е по-удачно да се сложи изолацията от горната страна.... но ако мислиш да си изплатиш "инвестицията" с икономия на отопление - няма да стане, просто ще ти е по-комфортно за обитаване и ще се стопля по-бързо

              • коко келеша
                коко келеша коментира
                Редактиране на коментар
                И това не води ли до икономия от разходите за отопление

              • IvanIvanovi
                IvanIvanovi коментира
                Редактиране на коментар
                Води, Коко, води, но не случайно съм написал "изплащане на инвестицията". през 2013г. смених дограма, мазилка и изолация на тавана на кухня с трапезария+приобщаване на тераса общо около 40м2 в тухлена кооперация без ТЕЦ, дадох над 4000, а сметките за ток зимата паднаха с 15лева - кога според теб ще ми се изплати "инвестицията"....... а Джоу даже е написал срок 5г.

            • #59
              30mm "грапав" XPS. С полимерно лепило се лепи изключително добре, ако иде реч за гол таван - не е нужно задължително да се укрепва с дюбели. Ако има мазилки и прочие - трябва да се пробва.

              EPS-а е по-евтин, но на мен не ми харесва.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • коко келеша
                коко келеша коментира
                Редактиране на коментар
                И отваряш работа на мишките )))))))))))

              • TigerHunter
                TigerHunter коментира
                Редактиране на коментар
                Точно в това е проблема, Спарки. Че е херметичен, И вместо да "диша" в някаква поне минимална степен, задържа всичката влага в помещението. Не говоря за отвън-навътре. Точно същото упражнение направих на терасата, която завършвам сега. Отвън фибран 30 мм, после газобетон и шпакловка с мрежа. Екстра изолира. Но мястото на фибрана е отвън.

              • cnc82
                cnc82 коментира
                Редактиране на коментар
                И аз съм на мнение, че фибрана няма никаква работа вътре. Двете ми спални ги бях изолирал преди години с фибран (северни) и в двете имаше влага и мухъл. Едната беше почти цялата с фибран и там беше най-зле откъм мухъла.
                Махнах го и вата с гипсокартон и проблемите изчезнаха.
                Инъче за колегата Джоу - стиропор 3-5 см лепен с пяна и след това да се избегнат разходи и хамалогия, от тия декоративните пана пак от същия материал залепени пак с пяна.

            • #60
              Преди мнооооого години, колега си налепи от вътре по външните стени, 2 на брой защото апартамента беше ъглов, 15мм стиропор и го маскира с тапети. Ефектът беше поразителен.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • IvanIvanovi
                IvanIvanovi коментира
                Редактиране на коментар
                да, особено ако се допреш с нещо твърдо до стената........виждал съм го и на облепено с корк )))))))))

              • коко келеша
                коко келеша коментира
                Редактиране на коментар
                '84-'85 не се мислеше толкова мащабно Беше като в сегашните реклами - вземи тук, сега и веднага ))))))))))))))))

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X