Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вътрешна изолация?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вътрешна изолация?

    Здравейте, искам да направя ремонт на една стая, сградата е стара тухлена и има три външни стени. Решил съм да сложа вътрешна изолация, като по този начин ще изправя стените.
    Дилемата е каква изолация?
    Фибран и да се шпаклова или стъклена минерална вата и гипсокартон?
    Приемам всякакви мнения идеии и защо едното а не другото.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    По-добър резултат с по-малко усилия ще постигнеш с вата и картон. И ще имаш възможност за все някакъв крепеж на тази стена впоследствие.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #3
      +1!Бързо,лесно,сухо/почти/и приятно за работа посред зима!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #4
        На двете стаи едно време бях слагал фибран , след време отдолу беше чудо - яко мухал .
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #5
          Каменна вата 5 см. и картон , коренна разлика в северните стаи с по две външни стени ,но изолирзх и тавана , въпреки , че живея в апартамент . Бързо се стопля и бавно изтива , направо се стоплих .Преди парното работеше на максимум , сега наполовина и е топло .

          Коментар


          • #6
            изолация на тавана задължително!
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              Според мен, по-добрия вариант е външната изолация с вата. Особено при тухлена къща - от голямо значение е акумулиращия ефект на тухлите.
              И да - на тавана може и вътрешна, и по-дебела, че от там бяга топлото.

              Коментар


              • #8
                Вата и картон 100% !

                Коментар


                • #9
                  Вата и картон.
                  ПП: Бих сменил и дограмата, ако не е сменена.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    Дограмата е сменена.
                    искам да изправя стените, изолация и да сложа климатик, за да поддържам винаги топла къщата, понеже не живея постоянно там, но когато си отида искам да е топло.
                    От няколко години така съм в другите стаи, климатиците са сложени на 16 и щом напаля печката и парното веднага става уютно.
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • #11
                      И задължително пароизолация , мембрана .

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                        Дограмата е сменена.
                        искам да изправя стените, изолация и да сложа климатик, за да поддържам винаги топла къщата, понеже не живея постоянно там, но когато си отида искам да е топло.
                        От няколко години така съм в другите стаи, климатиците са сложени на 16 и щом напаля печката и парното веднага става уютно.
                        В момента правя такива гимнастики на село. Щом не си там постоянно - вътрешна изолация. Ако са много криви стените - гипскартон с вата. Иначе стиропора ще свърши работа. Тавана задължително изолиран, ако е каратаван ще е филм, но при мен го направиха без къртене на стария, но е на вторият етаж. Днес ми изолират малката спалня, тавана е от вкопан профил до 15 см. надолу в другия край. Стените имат по 5-10 см. разлика във вертикал. Тия "майстори" навремето май не са чували за канап и отвес. Комшията вика, че сигурно са пускали по една плюнка, ма ще е било ветровито май тогава.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #13
                          Картона в селса къща крие един голям риск - да се заселят гризачи!
                          Даже на скоро имаше такава тема.

                          Коментар


                          • #14
                            Погаждат ли се гризачите с каменната вата? А иначе, не пречи преди да се картонира хубаво да се опиши.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • ikirov
                              ikirov коментира
                              Редактиране на коментар
                              "хубаво да се опиши."

                              Понякога имам усещане, че не пишете на български.
                              +1 за външна изолация.

                          • #15
                            Мишките и мен ме притесняват.
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X