Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фугиране на плочки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фугиране на плочки

    искам да споделя за един успех във фугирване на плочки които постигнах с автомобилен кит падане няма , до преди какво ли не пробвах бял цемент,готова смес за фуги все пада и пада но с кита е супер здраво

  • #2
    До: фугирване на плочки

    Интередна идея.
    Не знам до колко е оправдана от финансова гледна точка. Какъв е цвета на фугите след като изсъхнат?
    Може ли да се оцветяват по някакъв начин и ако може-дай подробности.

    Коментар


    • #3
      До: фугирване на плочки

      Да, интересно, ама нека мине малко време, да видиш дали пък и мухълът не бяга от него, тогава ще е наистина откритие! Никога не съм имал проблеми с изпадане на фугата, но в банята си мухлясват и това е...

      Коментар


      • #4
        До: фугиране на плочки

        Повечето видове авто кит май са на епоксидна основа. Значи ако вземеш епоксидна смола, винервайс и оцветител би трябвало да постигнеш добри резултати
        Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

        Коментар


        • #5
          До: фугиране на плочки

          Кита просмуква и пропуска вода.
          Ще ми е интересен резултата след наколко месеца.

          Коментар


          • #6
            До: Фугиране на плочки

            за момента всичко е бетон не е мръднало нито се е променил цвета от първоначалния вид, автомобилния кит е един вид лепило основно за метали , а цвета които се получава е ,,сахара,,много бледо кремаво

            Коментар


            • #7
              До: Фугиране на плочки

              кой кит използва - ако не е тайна и как е с мухала в момента

              Коментар


              • #8
                До: Фугиране на плочки

                полиестерен кит , обикновен, мухъл няма

                Коментар


                • #9
                  От: Фугиране на плочки

                  Търся съвет за проблем с фуги. Историята е следната - правиха една баня преди няколко месеца, но обекта беше замразен и не се видяха проблемите овреме. А проблема е следния - сега, когато се започна почистването на обекта, се оказа че фугата в банята се отмива с влажния парцал . А самата фугираща смес не е твърда и когато се намокри, се разкашква. Тука отново съм така . Такова нещо за пръв път виждам. Може би щото, когато последно съм виждал да се прави баня е било преди повече от 20 години. Дето дядо ми е я е правил със допотопните технологии, а именно - лепене на плочките с цимент, върху хастар от цимент и фугиране с бял цимент И проблеми никакви и до ден днешен. Сега нито се използват старите технологии, нито се намират Майстори, дето да им разбират на новите и да могат да ги прилагат, нито пък имат съвест та да си изпипат работата.
                  Та въпроса ми е - какво да правя с тия фуги? Първото, което ми казаха е за някакъв фиксатор за фуги, дето и за него чух за първи път. Някакви съвети от знаещите и можещите?
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фугиране на плочки

                    Истъргване и наново с качествена.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фугиране на плочки

                      Ако плочките са залепени добре, сегашната фугосмес се сваля механично максимално дълбоко (с шпакла), измива се и се фугира отново с ц40 съгласно технологичната карта. Работа е, но всичко друго е имитация, все едно кърпиш изгнили тенекии с плат и кит.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фугиране на плочки

                        А какво е това ц40 и имали цветове?

                        пс. А, и предполагам няма кой да се намери да свърши качествено тая работа, че е пипкава и малко мангизите за осем квадрата фуги, един вид не е жътва
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фугиране на плочки

                          Има достатъчно цветове, за човек не знам.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фугиране на плочки

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            ...
                            Та въпроса ми е - какво да правя с тия фуги? Първото, което ми казаха е за някакъв фиксатор за фуги, дето и за него чух за първи път. ...
                            Дето ще се опитваш да фиксираш некачествена фугираща смес - вземи я изчисти от фугите и повтори операцията с читав материал.
                            Примерно това от 3 години изложено на всякакви атмосферни условия и температури (балкон на последен етаж) се представя съвсем добре. И избор на цветове има.

                            Съвсем спокойно можеш да се справиш сам. Още повече, че вероятно ще е трудничко да намериш някой да дойде за едното префугиране.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фугиране на плочки

                              Няма драми с популярните марки фугиращи смеси. Навярно конкретната е била некачествена, пресечена, замръзнала и прочее.
                              Внимателно със шпакла почистваш, измиваш и фугираш наново. От фиксатор има полза, но в случая никаква.
                              Ама аз откога редя, че НИКОГА не се слагат плочки хептен без фуга.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X