Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фугиране на плочки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Фугиране на плочки

    Много благодаря за отговорите!
    Мда, ясно, ще трябва да се занимавам с несвойствени неща, поради спецификата на ъъъъ родния строителен бизнесс

    Едно лирично отклонение - понеже има един участък дето фугата си е съвсем наред, а материала е от една опаковка, съвсем разумно хвърлям цялата вина на , не знам какви да ги нарека - работници?, щото майстори не са.
    Може би е крайно време да се въведат някакви изисквания за лицензиране на хората в строителството след преминаване през професионални училища. В този сектор като цяло положението с качеството е повече от трагично, а сектор в който се въртят значителни средства, а клиентите получават едно голямо нищо. Тъкмо, вземат ли се някакви мерки, 50% от сивата част ще изпълзи на светло, защото цените на услугите и сега са високи.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #17
      От: Фугиране на плочки

      Не смятам, че там е проблема. Мърльотии правят повече надничарите.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #18
        От: Фугиране на плочки

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        ...
        Може би е крайно време да се въведат някакви изисквания за лицензиране на хората в строителството след преминаване през професионални училища. В този сектор като цяло положението с качеството е повече от трагично, а сектор в който се въртят значителни средства, а клиентите получават едно голямо нищо. Тъкмо, вземат ли се някакви мерки, 50% от сивата част ще изпълзи на светло, защото цените на услугите и сега са високи.
        Лицензиране само ще вкара бюрокрация и корупция. Кетапът не е никаква гаранция за читава работа. Една от предстоящите ми задачки е да сваля (преди да са ни паднали на главите) и залепя наново едно 30-50 или повече плочки от стените на банята, които са тръгнали да си ходят. Същите бяха поставени преди има-няма 8 години от човек, завършил Строителния техникум в София, и с над 20 години стаж в строителството. Дето се казва - браншовик с опит. За сравнение, на друго място плочки, поставени от абсолютни аматьори (баща ми и дядо ми. Лека им пръст!), изкараха над 30 години, преди да се наложи подмяна ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          От: Фугиране на плочки

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          За сравнение, на друго място плочки, поставени от абсолютни аматьори (баща ми и дядо ми. Лека им пръст!), не раха над 30 години, преди да се наложи подмясе
          Е това и аз се чудя, като дойдат за пари, защо не се стараят толкова.

          Иначе, да не е гаранция, майсторлъка си е майсторлък. Но поне нещо да има, което да вдигне нивото на услугата, с годините би трябвало да се попроменят нещата.
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 16-05-17, 13:03.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #20
            От: Фугиране на плочки

            По съществото на темата , потвърждавам подхода почистване поне 3 мм. дълбочина.Инструменти- твърда шпахла, инструмент за чистене на фуги -каквото може да се завре и докъдето може. Изсушаване, обезпрашаване и наново . Този път - със спазване на правилата за фугиране.Силиконов импрегнатор не е необходим при качествена фуга.
            Правено, работи.

            Иначе гледам се лепят етикети ....

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Много благодаря за отговорите!
            Мда, ясно, ще трябва да се занимавам с несвойствени неща, поради спецификата на ъъъъ родния строителен бизнесс

            Спесификата е в твоята задача. Един старателен плочкаджия би направил примерно 5-6 м2 изработка = х пари. Правейки твоята пипкава задача , ще трябва да се договорите , така че и двамата да сте доволни.
            Мен ако питаш, работата е за два плътни дни с всички операции. Сметни си дали ще ги дадеш на някой, или сам ще проучиш как трябва , и да си го направиш.Та , няма нищо спесифично.Ако има кой да плати необходимото , има кой да го направи както трябва.


            Едно лирично отклонение - понеже има един участък дето фугата си е съвсем наред, а материала е от една опаковка, съвсем разумно хвърлям цялата вина на , не знам какви да ги нарека - работници?, щото майстори не са.
            Може би е крайно време да се въведат някакви изисквания за лицензиране на хората в строителството след преминаване през професионални училища. В този сектор като цяло положението с качеството е повече от трагично, а сектор в който се въртят значителни средства, а клиентите получават едно голямо нищо. Тъкмо, вземат ли се някакви мерки, 50% от сивата част ще изпълзи на светло, защото цените на услугите и сега са високи.
            Лицензиране има и сега.И за фирми , и за работни кадри. Ама като се търси някой да свърши услугата, що клиентите не искат тия документи? Ами що не искат фактури , договори , наличие на офис , гаранции и прочие?
            Ти сигурен ли си , че изпълзяването на "светло" ще понижи цените? Клиентите ОК ли са да плащат достатъчно , така че в цената да има необходимият ресурс за данъци и осигуровки,режийни на офиса и прочие...? И т.н.....
            Сори за лиричният ми отговор , но в резюме без да задълбаваме повече в темата - качествените строителни работници все повече намаляват в Бг . Липсата на добри кадри се усеща от доста време насам. Уважавайте тези които са останали , иначе Европата ибез това ги зове усилено.

            Поздрави и успех!

            Коментар


            • #21
              От: Фугиране на плочки

              Е що да не ги дам парите? Стотина лева за тази работа малко ли са? А дали някой ще успее за ден или два зависи от него. Иначе някой може да ги прави и седмица, ама не му се връзва на него, а и на мен, че ще си губя и аз времето.
              И да, лепя етикети. От пет години плътно плащам за различни услуги в строителството. Не зная аз ли си нямам късмет, ама как един не се случи да си свърши работата майсторски изпипана. Пари плащам без да се пазаря, единствено изисквам качество и майсторлък, дори и за срокове не съм ги притискал, че обектите ми го позволяваха.

              Е то и аз това казвам за читавите, даже не че намаляват, ами изобщо ги няма.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • #22
                От: Фугиране на плочки

                Според мен, ако на места е здрава фугата а на места се рови, вероятно не е бил проблемен материала, а просто е разреден повече "за да стигне". Има си точни пропорциЙ колко вода се добавя и търпи вариациЙ, но в малки граници. Който работи тая работа, на усет знае колко гъста трябва да е сместа.
                По-нагоре споменах за надничари. Едно е че не се стараят колкото е необходимо ако си залагаш името и от това ти зависи работата и второ са зависими от шефа. Щото съм работил в бригади десетина години, та знам. Викаш му, докарай ми две торби еди какво си. Кара ти една и вика гледай да ти стигне.
                Такива ми ти работи...
                Аз лично, съм от край време изключително скепчтичен относно префугирането. В случая е плюс, че банята не е ползвана. Префугирали сме бани и басейни ежегодно. Не се чистят добре фугите и на следващата година е същата картинка.
                То затова и тук се ползват хидроизолации под плочките. В Италия не съм ползвал никога и никога една добре фугирана баня, няма да пропусне вода.
                Фугирането е много подценен процес и често се дава на общаци да го правят, но една баня колкото и перфектно да е облечена, ако е калпаво фугирана е о.рана.
                Затова, си фугирам бавно и внимателно сам и обикновено си отделям цял ден за една баня. Почти.
                Последно редактирано от TigerHunter; 16-05-17, 19:21.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #23
                  От: Фугиране на плочки

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  ......
                  Е то и аз това казвам за читавите, даже не че намаляват, ами изобщо ги няма.
                  Е не виждаш ли къде са:. То вече няма и общаци. Няма какво да избелява или посивява. Договори, плащане по банков път и кво.... дрън дрън. Да са живи и здрави извървилите и не им трябва да се връщат тук до след пенсия. Трябва ти препоръчан човек, успех.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #24
                    От: Фугиране на плочки

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    Трябва ти препоръчан човек, успех.
                    До тука все препоръчани се осират. Аз примерно в моята работа когато се налага да препоръчвам го правя с доста условности и предупреждения, че може и да има греда. Случва се и при най-добрите. Обаче, когато всеки път от различни представители на бранша, не от един и същ, има еднакви по естеството си издънки, то това говори за повече от тенденция.
                    Ениуей, нема да оправиме нивото на тия услуги, кофти за потребителя, че ще страда и занапред. Та полезни ми бяха съветите, за което благодаря. Ще се вслушам в Чавдар и ще запретна ръкави, ей така за спорта, вместо да разследвам кражби и продажби,ще фугирам. Ръцете определено не са ми в задника, къде с по-сложни неща ми се е налагало да се оправям. Ще докладвам тук за резултата, да видиме непрофесионалист дали ще се справи от първия път с тая толкова сложна задача по подкарването на ядрения реактор в банята. Ако ми се получи, със спестените пари ще заведа жената на ресторант.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #25
                      От: Фугиране на плочки

                      За съжаление си прав. Аз все цитирам Таргата да е жив и здрав!
                      Работя бързо, евтино и качествено. Избираш две от трите опции.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Фугиране на плочки

                        Най-накрая ми остана малко време и за това, та да доложа относно резултата. Получи ми се от първият път, спазвайки инструкциите за употреба на фугиращата смес.

                        В преследване на несправедливата, според некои, цел по омаскаряване и лепене на етикети, проведох и няколко нАучни експеримента в контролирана среда за установяване на причините за неуспешния опит на така мило наричаните майстори. Установих две възможни причини за некачествен резултат, а именно:
                        - суха смес, т.е. недостатъчно количество вода;
                        - недобре разбъркана смес, с неправилна консистенция;
                        Приел съм, че е било комбинация от двете първия път и поради това не им се е получило и се наложи аз да си го свърша сам.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #27
                          От: Фугиране на плочки

                          ...Или прекалено рядка смес. Тоест, повече вода и по-малко материал. Склонен съм да вярвам, че е последното.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Фугиране на плочки

                            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                            ...Или прекалено рядка смес. Тоест, повече вода и по-малко материал. Склонен съм да вярвам, че е последното.
                            Ми не е, щото аз си я разредих две идеи повечко, по собствен усет, за свое удобство, и дори я бърках на ръка, а не с бъркалка, само че старателно. Резултата, който ми бяха оставили съвпадаше едно към едно с резултата, който се получи при опита със суха смес. Тоест проблема е в старанието, изпипването, демек майсторлъка. А то за тая работа се оказа, че се изискват елементарни умения, направо детски, но другите изброени са важни за крайния резултат.

                            А и още нещо - там където фугата беше здрава, цвета й бе по светъл, а на осраното място - по тъмен. Оказа се, че с добавянето на вода, респективно разреждането, цвета изсветлява. Разбира се най-вероятно не е добре да се разрежда прекалено, но с малко усет се получава.
                            Последно редактирано от Самодържец; 24-06-17, 21:52.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #29
                              От: Фугиране на плочки

                              Разбира се, че не е никаква космическа наука фугирането на плочки.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Фугиране на плочки

                                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                                Разбира се, че не е никаква космическа наука фугирането на плочки.
                                Точно това е жалкото - при тази дейност винаги трябва да има повече от 101% успеваемост, а когато все пак осереш нещата - да си ги поправиш на момента. Поправимо е, не е като да падат отломки от космоса.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X