Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Груб строеж?

    Първоначално публикуван от Станислав_ Преглед на мнение
    Такааа...Време е да представя и мойте скромни сметки...Казвам мойте защото още не съм стигнал до проектантите...

    ето плана които си избрах...

    http://architek.spb.ru/ready_project...ects/item_359/

    Ето и сметките...

    Основи...
    1 метър дълбочина и 50см над О...На 40 см широчина...това по мои сметки прави о.6куб бетон в линеен метър...имам 62м основи по 0.6 грубо 40куб бетон по 120лв(бетон)=4800лв+1900кг желязо(по 1.2лв/кг)=2300лв+1000лв кофраж+1000лв непредвидени=9100лв

    Първа плоча:
    115кв/м по 0.15м=17куб/м бетон по 120лв =2100лв+2300кг желязо по 1.2=2800лв,(Кофраж няма)=4900+1000лв непредвидени=5900лв

    Колони:
    16бр по 0.20куб/м=5куб/м(Винаги слагам повече)по 120лв=600лв
    Втора плоча:
    Като първата 5900лв+2000лв за кофраж=7900лв

    Колони:
    16бр по 0.20куб/м=5куб/мпо 120лв=600лв
    Трета плоча:
    тя е 85кв което прави 13куб бетонпо 120лв=1600лв+желязо1700кгпо 1.2=2100лв+кофраж 2000лв+1000лв непредвидени=6700лв

    Общо(Желязобетонната конструкция)

    31000лв

    ПП.Работа не съм слагал защото всичко ще си правим сами...
    Документите излязоха...

    По горните сметки съм смятал бетон 97 куб.м, и стомана 8200кг.
    НО количествената сметка е мнооого по различна 59куб.м бетон и 3120кг стомана

    Поздрави,
    MG RACING

    Коментар


    • До: Груб строеж?

      За моите количествени сметки(за които платих 150лв) излязоха пълна тъпня - нищо общо с действителността. Отгоре на всичко смятащия се опита да иска пари и от архитектите. Тъй, че по-добре сам си направи сметките, за да си сигурен в резултатите. Всичко е вятър и мъгла.
      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

      Коментар


      • До: Груб строеж?

        Първоначално публикуван от Станислав_ Преглед на мнение
        Документите излязоха...

        По горните сметки съм смятал бетон 97 куб.м, и стомана 8200кг.
        НО количествената сметка е мнооого по различна 59куб.м бетон и 3120кг стомана

        Поздрави,
        Винаги е приятно когато сметката ни излиза с икономия.
        Така е при теб . Браво !
        Бетона е 120 лв/куб с доставка и полагането. Тук в Пловдив в момента бетона е около 70-80 лв в зависимост от марката.
        Освен това при теб май не си включил шайбите в сметките .
        Колко са на проекта? Смятай ги по кубик бетон на бройка.

        Коментар


        • До: Груб строеж?

          Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
          Виждам, че въпреки кризата все още има хора, които строят или им предстои скоро да започнат. Напълно разбирам с какви трудности се сблъсква всеки от тях, тъй като последните 20 години все нещо строим или ремонтираме. Видяла съм майстори и "майстори". Миналата година санирахме старата къща, на три етажа и половина, около 400 кв.м РЗП. и строихме друга около 90 кв.м. За външната изолация и цокъла от камък наехме бригада турци, като преди това огледахме други къщи, по които са работили. Наистина работят много организирано и много качествено. Пазарлъка беше само за труд, но свършиха работата перфектно а къщата беше с доста кривини...
          За малката къща баща ми намери някакви, които били с по-ниски цени. Нямам думи, оплескаха всичко, но поне за 5 месеца успяха да отлеят две плочи и да покрият едноетажната къща преди снега. За външната изолация обаче отново наехме предишната бригада, справиха се за две седмици перфектно.Сега остана само да залепят камъка на цокъла на къщата.

          Нямам никакъв интерес да ги рекламирам. Но смятам, че тези хора заслужават да имат работа. Работят груб строеж, изолации, мазилки , замазки, камък по цокъл, покриви....
          Работя в строителна фирма и зная какво значи "мърлячи". А тези хора мога да препоръчам с чиста съвест. Винаги е възможен "пазарлък" в някакви разумни граници. Ако някой прояви интерес, да ми пише на лични. Ще дам телефон на бригадира, а също и можете да видите моята къща за да прецените сами.
          Който предпочита, може да се свърже с мен и в скайп.
          Бригадира е Руфи 0889 264 928, къщата ми е в кв. Бенковски и може да си види и прецени качеството на работата

          Коментар


          • До: Груб строеж?

            Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
            За моите количествени сметки(за които платих 150лв) излязоха пълна тъпня - нищо общо с действителността. Отгоре на всичко смятащия се опита да иска пари и от архитектите. Тъй, че по-добре сам си направи сметките, за да си сигурен в резултатите. Всичко е вятър и мъгла.
            Смятах го няколко пъти...всичко излиза точно.Всичко е включено
            MG RACING

            Коментар


            • До: Груб строеж?

              Здравейте!
              става дума за 2 етажа с РЗП 150м2 + сутерен 24м2.
              Имам 6 ЕФ + ИФ на сутерена
              Ето количествата:
              армировка - 8783кг (това си е по таблиците на конструктора)
              бетон подложен Б7,5 - 4,5м3
              бетон Б15 - 74м3
              дървен материал за покрива - ~8м3 с обшивките, които са 120м2 т.е. 3м3
              Планирам строителството да е поетапно, като се надявам (в зависимост от цените на труда) догодина да излея бетоните, а следващата година да направим покрива и зидарията.
              Ще съм ви благодарна, ако споделите как да изчисля каква сума ще ми е необходима за труд на бригада.
              Публикувах запитването си и в още един подобен форум, дано някой ми отговори

              Коментар


              • До: Груб строеж?

                Първоначално публикуван от leilaSky Преглед на мнение
                Здравейте!
                става дума за 2 етажа с РЗП 150м2 + сутерен 24м2.
                Имам 6 ЕФ + ИФ на сутерена
                Ето количествата:
                армировка - 8783кг (това си е по таблиците на конструктора)
                бетон подложен Б7,5 - 4,5м3
                бетон Б15 - 74м3
                дървен материал за покрива - ~8м3 с обшивките, които са 120м2 т.е. 3м3
                Планирам строителството да е поетапно, като се надявам (в зависимост от цените на труда) догодина да излея бетоните, а следващата година да направим покрива и зидарията.
                Ще съм ви благодарна, ако споделите как да изчисля каква сума ще ми е необходима за труд на бригада.
                Публикувах запитването си и в още един подобен форум, дано някой ми отговори
                Здравейте.Както и досега , Ви отговаряхме на въпросите.Относно това запитване, в темата писахме с колегите някои "сламки" за остойностяване на труда, но има и други фактори, зависещи от конкретиката на обекта и вашето желание да се ангажирате с НАП,служба по безопасност на труда и пр..Поздрави!
                Последно редактирано от cveti; 19-05-10, 14:51. Причина: Непозволена реклама

                Коментар


                • До: Груб строеж?

                  Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                  Може с всичко. Обаче за носещата конструкция не приемат без някакъв вид скелет - стоманобетонов, метален или дървен. Заради противоземетръсните норми. Това лято получих запитване за къща с изцяло каменен първи етаж и ако може и втория.... Досега не съм намерила конструктор, който да се наеме да го изпроектира само от камък. При всички случаи, дори да е дървена къщата, без ст.бетонови основи не може да се мине.
                  Макар да има доказателства във вид на постройки, че каменни сгради надживяват при земетресение съвременни, сметките и стандартите на нормативната уредба и програмите, които се ползват за изчисления, май не включват камък. А когато параметрите на материала не са стандартизирани, няма как да ги вкараш в уравнението. Това последното го предположих, ако има конструктори тук, нека да уточнят.
                  Здравейте колеги,
                  и аз имам същия проблем като Петя, търся конструктор който да проектира едно или двуетажна сграда от камък и дърво и/или от каквото трябва.
                  Също така ме интересува, ако някой може да сподели/покаже/посочи такава с подобно конструктивно изпълнение.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • До: Груб строеж?

                    Първоначално публикуван от x3mrjoe Преглед на мнение
                    Здравейте колеги,
                    и аз имам същия проблем като Петя, търся конструктор който да проектира едно или двуетажна сграда от камък и дърво и/или от каквото трябва.
                    Също така ме интересува, ако някой може да сподели/покаже/посочи такава с подобно конструктивно изпълнение.
                    Само конструктор ли смяташ че ще ти трябва? Виждам че си питал за чл. 147, ал.1 в една друга тема. Как ще ти реши функционално сградата и конструктора или имаш готов проект. Доста неща трябва да се премислят.
                    Къща от камък сигурно може и да се проектира, въпроса е кой ще ти я изпълни. Имам спомен, че ходих да гледам една къща, правена по всички стари традиции, човека си беше докарал майстори от Копривщица. Въпреки това, на места бяха използвали стоманобетон. Няма да ти казвам колко скъпо е от камък, но е много добро наистина. За най-добър резултат бих ти препоръчал да се изпълни двуслойна стена от камък или тухла вътре и камък отвън, като между двата слоя се слага и минерална вата. Може да се строи и с габиони - има уникални къщи по света.
                    Аз съм преустройство на къща с каменни основи, и конструктура директно стъпи със стоманобетонови пояси върху камъка. Нагоре зидария - но задължително рамка/устойчив полигон, който да осигури сградата против земетръс - идеята е (не съм конструктор) всички елементи на сградата да работят заедно, а не като тръсне да ти изпадат тухлите по главата и да ти остане скелета на сградата цял - такива примери има в Мексико, те по начин на строителство и манталитет май са близко до нас - сградата отвън цяла, вътре няма оцелели.

                    И още нещо - ако някой конструктор ти каже, че не е възможно, не бъди сигурен че не е... Просто е по-трудно и по-съпо. Ако знаеш какво искаш, ще се намери кой да ти го направи. Google is your friend.
                    Александър

                    Коментар


                    • До: Груб строеж?

                      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                      Само конструктор ли смяташ че ще ти трябва? Виждам че си питал за чл. 147, ал.1 в една друга тема. Как ще ти реши функционално сградата и конструктора или имаш готов проект. Доста неща трябва да се премислят.
                      Къща от камък сигурно може и да се проектира, въпроса е кой ще ти я изпълни. Имам спомен, че ходих да гледам една къща, правена по всички стари традиции, човека си беше докарал майстори от Копривщица. Въпреки това, на места бяха използвали стоманобетон. Няма да ти казвам колко скъпо е от камък, но е много добро наистина. За най-добър резултат бих ти препоръчал да се изпълни двуслойна стена от камък или тухла вътре и камък отвън, като между двата слоя се слага и минерална вата. Може да се строи и с габиони - има уникални къщи по света.
                      Аз съм преустройство на къща с каменни основи, и конструктура директно стъпи със стоманобетонови пояси върху камъка. Нагоре зидария - но задължително рамка/устойчив полигон, който да осигури сградата против земетръс - идеята е (не съм конструктор) всички елементи на сградата да работят заедно, а не като тръсне да ти изпадат тухлите по главата и да ти остане скелета на сградата цял - такива примери има в Мексико, те по начин на строителство и манталитет май са близко до нас - сградата отвън цяла, вътре няма оцелели.

                      И още нещо - ако някой конструктор ти каже, че не е възможно, не бъди сигурен че не е... Просто е по-трудно и по-съпо. Ако знаеш какво искаш, ще се намери кой да ти го направи. Google is your friend.
                      Колега, първо искам да ти благодаря за отговора в другата тема, а относно тази искам да кажа, че съм се ориентирал към камък защото имам за 8 етажен блок , в кръга на шегата разбира се.
                      Каквато и постройка да правя, ще бъде по чл.147 ал.1. Идейния проект е мой, но след консултация с подходящия конструктор ще реша как точно ще бъде реализирано всичко.
                      От относително разумни експерименти не се плаша.
                      Административната част също е важна за мен.
                      Ще съм блгодарен да чуя всякъкви мнения, плюсове, минуси, а ако има и нещо подобно което да е реализирано, още по-добре.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • До: Груб строеж?

                        Първоначално публикуван от x3mrjoe Преглед на мнение
                        Ще съм блгодарен да чуя всякъкви мнения, плюсове, минуси, а ако има и нещо подобно което да е реализирано, още по-добре.
                        За реализирани неща - във фирмата в която работех преди, бяха правили такъв проект, а аз работих по преустройство на каменна къща. В случая с новата къща, е било предвидено да има двуслойна стена с термоизолация. Клиентите не са я сложили, а са оставили само въздух - после съжаляваха. Просто камъка не е добра изолация по съвременните стандарти.
                        За да се отопляваш, ще ти трябва сериозна камина с водна риза или може би котле, а най добре да се предвиди и климатизация - то лятото ще е хладно, но през зимата ще трябва да имаш алтернативни топлоизточници. Спал съм в каменна къща - прохладно е, но въздуха вътре е уникален, сякаш се пречиства.

                        За конструктивната част - или скелет и камъка като зидария (може да се направи без да се вижда бетона никъде) или с много здрав циментов разтвор (нещо от типа на теракола) се зида, за да се получи устойчива стена. За това, че ще е скъпо, имах предвид не само самият материал, но и труда. Особено ако решиш да зидаш без разтвор, такива майстори има малко останали. Нека колегите с повече опит в сферата и особенно живеещите в района на възрожденските селища да кажат - дори може и майстори да ти препоръчат.

                        Какъв е камъка, как е обработен, колко са големи каменните блокове, хидрогеоложките особености на терена - все неща които имат голямо значение за крайния резултат и дължината и сложността на пътя който предстои да се извърви до постигането му.
                        Александър

                        Коментар


                        • До: Груб строеж?

                          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                          За реализирани неща - във фирмата в която работех преди, бяха правили такъв проект, а аз работих по преустройство на каменна къща. В случая с новата къща, е било предвидено да има двуслойна стена с термоизолация. Клиентите не са я сложили, а са оставили само въздух - после съжаляваха. Просто камъка не е добра изолация по съвременните стандарти.
                          За да се отопляваш, ще ти трябва сериозна камина с водна риза или може би котле, а най добре да се предвиди и климатизация - то лятото ще е хладно, но през зимата ще трябва да имаш алтернативни топлоизточници. Спал съм в каменна къща - прохладно е, но въздуха вътре е уникален, сякаш се пречиства.

                          За конструктивната част - или скелет и камъка като зидария (може да се направи без да се вижда бетона никъде) или с много здрав циментов разтвор (нещо от типа на теракола) се зида, за да се получи устойчива стена. За това, че ще е скъпо, имах предвид не само самият материал, но и труда. Особено ако решиш да зидаш без разтвор, такива майстори има малко останали. Нека колегите с повече опит в сферата и особенно живеещите в района на възрожденските селища да кажат - дори може и майстори да ти препоръчат.

                          Какъв е камъка, как е обработен, колко са големи каменните блокове, хидрогеоложките особености на терена - все неща които имат голямо значение за крайния резултат и дължината и сложността на пътя който предстои да се извърви до постигането му.
                          Тези и още много въпроси съм си ги задал отдавна, а имам и личен опит за доста от тях, но категоричен отговор засега нямам. Всички планове обикновенно са предпоследни или търпят промени.
                          Но да не спамим темата с общи приказки, тях може да ги направим на кафе, бира или нещо по-твърдо, а синтезирания резултат да споделим тук.
                          За организационно мероприятие ще ти пиша на ЛС и/или ще ти звънна.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Груб строеж?

                            Колеги,
                            ако някой може да покаже нещо направено от камък наскоро, моля да го направи тук.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Груб строеж?

                              ако някой може да покаже нещо направено от камък наскоро, моля да го направи тук.[/QUOTE]
                              Това е моята Реновирана преди 4 години. Първият етаж е камък ок 40 см, завършва с бет. пояс. Вторият тухла, и пак пояс. Имам само две бетонови греди, които носят зидовете при терасата, и пода на банята на 2 ет е бетон. Всичко друго е дървен гредоред и дърв обшивка. Прегр стени на вт етаж са от гипскартон. Вътр стълба дървена.Така я купих, знаех че има някои недостатъци но плюсовете надделяха


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P9200034.jpg
Прегледи:1
Размер:151.8 КБ
ID:5196014Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7080343.jpg
Прегледи:1
Размер:141.8 КБ
ID:5196013Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7080344.jpg
Прегледи:1
Размер:201.1 КБ
ID:5196011Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5310313.jpg
Прегледи:2
Размер:206.5 КБ
ID:5196012
                              Прикачени файлове
                              Николай
                              VITARA 1.6, 93 къса кабр
                              КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                              Коментар


                              • От: Груб строеж?

                                Тази седмица започвам външна топло изолация на 2 ет, че липсва И разни други дреболии..
                                Николай
                                VITARA 1.6, 93 къса кабр
                                КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X