Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Груб строеж?

    Аз пък смятам към края на тази година да си поръчам сглобяема къща на един етаж, 100м2, завършена ламинат, боядисани стени, готови 3 бани.за 79000лв. Със сайдинг отвън и гипскартон с вата навсякъде(стени+тавани) вътре.
    --------------------------------------------------
    [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

    Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
    [/FONT]

    Коментар


    • От: Груб строеж?

      Аз се отказах от сайдинг.. Поразгледах фасади правени преди години и забелязах че на местата на снаждане има видими фуги.. Мое мнение. Иначе цените на сглобяемите са толкова, само не знам дали основите влизат?
      Николай
      VITARA 1.6, 93 къса кабр
      КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

      Коментар


      • От: Груб строеж?

        При такава цена остава и да не влизат.

        Коментар


        • От: Груб строеж?

          Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
          Аз се отказах от сайдинг.. Поразгледах фасади правени преди години и забелязах че на местата на снаждане има видими фуги.. Мое мнение. Иначе цените на сглобяемите са толкова, само не знам дали основите влизат?
          Фундамента влиза в цената...относно сайдинга съм очарован, къщата на родителите ми е със сайдинг, чудесна изолация, без мокри процеси!, никаква подръжка изключително здрав и не на последно място никакви гнезда не се задържат.

          Изолацията на къщата е перфектха които иска мога да покажа, сайдинг+паро пропускливо фолио+вата+тухла+вата+гипскартон. Никаква влага.

          А сглобяемата е сайдинг+паро пропускливо фолио+вата+ОСБ+вата+ОСБ+вата+гипскартон, представи си ....

          Гледам си от Варна, мога да ти покажа
          --------------------------------------------------
          [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

          Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
          [/FONT]

          Коментар


          • От: Груб строеж?

            да се вклуча и аз , че само ви чета и така никой неможе да ми отговори на болния вапрос...мога ли да строя двуетажна каща 2по 130 кв.за цена до 120 лв на кв.във варна,че скоро сам готов с разрешителните май.ако някой ме насочи има бонус от мен

            Коментар


            • От: Груб строеж?

              Първоначално публикуван от ifobs Преглед на мнение
              да се вклуча и аз , че само ви чета и така никой неможе да ми отговори на болния вапрос...мога ли да строя двуетажна каща 2по 130 кв.за цена до 120 лв на кв.във варна,че скоро сам готов с разрешителните май.ако някой ме насочи има бонус от мен

              Тие 120 лв/кв до ключ ли я искаш? Или само плочи и носещи колони? Или и покрив с керемиди, преградни стени, всички ел., ВиК инсталации, дограми като и екстериорни и интериорни врати?

              Уточни, моля те, какво очакваш да видиш като резултат за тези пари.....

              А и немаловажно къде точно във Варна се намира тази къща.....
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • От: Груб строеж?

                за груб строеж се готвя с тях ,до тухлата,а ако може до ключ незная .без покрив с права плоча с изолации.

                Коментар


                • От: Груб строеж?

                  Първоначално публикуван от x3mrjoe Преглед на мнение
                  Колеги,
                  ако някой може да покаже нещо направено от камък наскоро, моля да го направи тук.
                  http://picasaweb.google.com/A.Petlichkov/Sn#
                  Александър

                  Коментар


                  • От: Груб строеж?

                    Първоначално публикуван от ifobs Преглед на мнение
                    за груб строеж се готвя с тях ,до тухлата,а ако може до ключ незная .без покрив с права плоча с изолации.
                    Действително ли очаквате точно с три реда от Вас , да получите достоверен отговор?Желателно е прочетете малко назад в темата отговорите на подобни въпроси.

                    Коментар


                    • От: Груб строеж?

                      четох много, за това питам сега,задайте точните вапроси за да мога да оточня това което трябва.инфото е толкова много че почти ненамирам общо с това което ме интерисува.неочаквам с три реда да обесня но незная с какво трябва да запалня още сто реда,за да е ясно.много различни мнения има тук.

                      Коментар


                      • От: До: Груб строеж?

                        трябва да се намеся че ми направи интерес цената която си дал за груб строеж 124лв за кв,възвожно ли е тази цена да се постигне на друго място освен несебър

                        Коментар


                        • От: Груб строеж?

                          Първоначално публикуван от ifobs Преглед на мнение
                          четох много, за това питам сега,задайте точните вапроси за да мога да оточня това което трябва.инфото е толкова много че почти ненамирам общо с това което ме интерисува.неочаквам с три реда да обесня но незная с какво трябва да запалня още сто реда,за да е ясно.много различни мнения има тук.
                          Значи,необходимо е поне следното:
                          -пълна проектна документация
                          -вярна количествена сметка
                          -оглед на място с кандидатите -оференти
                          -декларация че са напълно запознати с обекта и условията на площадката
                          -изяснени детайли, съобразени с Вашите предпочитания
                          -поне три независими оферти от доказали се изпълнители.
                          -актуална проверка на цените на лимитиращите материали.
                          -какво ще е реално необходимо като временно строителство.
                          -преценка от Вас , ще се занимавате ли пряко с някои дейности/доставки и т.н./
                          -ще наемате ли пряко някои майстори пряко , и свързаните отношения с НАП, трудова медицина и т.н.
                          -ще се ползва ли надзорна фирма.
                          -ще има ли инвеститорски контрол.
                          Всичко това е някакви пари.
                          Нито три , нито сто реда ще са достатъчни писания тук, за да се каже отговорно колко ще Ви струва обекта.
                          "Сватбарски" мнения не са Ви необходими.Потърсете компетентни строители в региона,наемете си Ваш консултант и си изяснете мимимума по-горе.Успех!

                          Коментар


                          • От: Груб строеж?

                            Алекс, т'ва да не е АЕЦ Белене !? То така човека никога няма да си построи гараж или къща , няма кой да му се върже на толкова изисквания.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • От: Груб строеж?

                              Първоначално публикуван от ifobs Преглед на мнение
                              да се вклуча и аз , че само ви чета и така никой неможе да ми отговори на болния вапрос...мога ли да строя двуетажна каща 2по 130 кв.за цена до 120 лв на кв.във варна,че скоро сам готов с разрешителните май.ако някой ме насочи има бонус от мен
                              За да не сме груби ....
                              В проекта "вероятно" има количествена сметка. Там са сметнати необходимите строителни материали - желязо(арматура).бетон и др.
                              Посочи колко са тези сметки и може да получиш по-точен отговор. Иначе всеки може да сметне по квадратурата колко ще са материалите, но това няма да е точна, а ориентировъчна сметка. И са само приказки между колеги .

                              Коментар


                              • От: Груб строеж?

                                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                                Алекс, т'ва да не е АЕЦ Белене !? То така човека никога няма да си построи гараж или къща , няма кой да му се върже на толкова изисквания.
                                Е за АЕЦ-а не съм компетентен.
                                Става въпрос за фактори , които рядко някой ги предвижда в началото , но си формират стойност, и накрая почват скандалчетата-ама ти ми каза толкова, другият-да де -питал си за къщата,ама то има и......Само който е минал по този път , е в състояние да направи генералната сметка.Това което съм написал е грубата реалност, бих казал че не е и цялата!Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X