Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вода, канал ток-цени за свързване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вода, канал ток-цени за свързване

    Здравейте, искам да попитам колко ориентировъчно излиза свързването на къща с ток, вода и канал. Токът и водата стигат до съседната къща, а дерето, до което мислим да стигнем е някъде на 250-350м.Искам ориентировъчно да изчисля разходите.

  • #2
    От: Вода, канал ток-цени за свързване

    Първоначално публикуван от Deny888 Преглед на мнение
    Здравейте, искам да попитам колко ориентировъчно излиза свързването на къща с ток, вода и канал. Токът и водата стигат до съседната къща, а дерето, до което мислим да стигнем е някъде на 250-350м.Искам ориентировъчно да изчисля разходите.
    Токът е около 500.
    Водата около 300.

    Това за дерето няма как да Ви го разрешат през 2019 година. Даже и септична яма е трудно реализуема.

    Коментар


    • #3
      От: Вода, канал ток-цени за свързване

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Токът е около 500.....
      За гаража ми казаха 850 левчета .

      За къща може и по-тънко да е , не знам .
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #4
        От: Вода, канал ток-цени за свързване

        Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
        За гаража ми казаха 850 левчета .

        За къща може и по-тънко да е , не знам .
        Зависи от поисканата мощност. И дали е трифазен.

        Коментар


        • #5
          От: Вода, канал ток-цени за свързване

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Токът е около 500.
          .
          За тока, по тарифа, за присъединявана мощност до 15 кВт в рамките на населеното място цената е 696 лв без значение от разстоянието.

          Доколкото разбирам, канализация няма. В такъв случай изобщо не споменавай за канал до дере и т.н. Освен ако не слагаш локална пречиствателна станция и не се разправяш със съответната басейнова дирекция за заустване на пречистените води.
          Иначе, без канализация, се допуска само водоплътна изгребна яма.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Вода, канал ток-цени за свързване

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Зависи от поисканата мощност. И дали е трифазен.
            За най-ниската , 6 kW до колкото си спомням , едно фаза .
            Таксата беше по-малка , но с разните му проекти , проучвания , ми казаха 850 ще излезе всичко .

            П.П. До мен повечето имат ток.
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #7
              От: Вода, канал ток-цени за свързване

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Зависи от поисканата мощност. И дали е трифазен.
              За най-ниската , 6 kW до колкото си спомням .
              Таксата беше по-малка , но с разните му проекти , проучвания , ми казаха 850 ще излезе всичко .

              П.П. До мен повечето имат ток.
              Това за EVN .
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #8
                От: Вода, канал ток-цени за свързване

                До 6 кW е 444 лева в населено място. На EVN освен таксата за присъединяване съм им плащал май само едни 99 лв за предварителния договор. какви проекти и проучвания за 400 лв (в твоя случай)?!?
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 13-10-19, 18:41.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Вода, канал ток-цени за свързване

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  До 6 кW е 444 лева в населено място
                  Точно ! Толкова ми казаха , но за другите дейности около прекарването , целия масраф отивал към 850 .

                  Тази информация е от енергото , колко е тъЙ , не знам.
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вода, канал ток-цени за свързване

                    Е с тия 6кв за къде през 2020 година?Така информативно питам?!...
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вода, канал ток-цени за свързване

                      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                      Точно ! Толкова ми казаха , но за другите дейности около прекарването , целия масраф отивал към 850 .

                      Тази информация е от енергото , колко е тъЙ , не знам.
                      Кои други дейности?!? Ти за къщата трябва да си имаш проект за електроснабдяването. ЕВН го искат да го представиш при предварителен договор, а не го правят те. Те каквото проучват трябва да е в рамките на тия 100-на лв, които споменах по-горе за предварителния договор. Присъединяването трябва да ти струва 444, ако си в населено място, и толкова. Друго на ЕВН няма какво да плащаш. За тези пари те трябва да ти докарат тока до имота, да сложат електромерно табло и да ти вържат кабела за към къщата.

                      П.П. А 6 кВ са наистина възмалко за съвременна къща.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вода, канал ток-цени за свързване

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Кои други дейности?!? Ти за къщата трябва да си имаш проект за електроснабдяването. ЕВН го искат да го представиш при предварителен договор, а не го правят те. Те каквото проучват трябва да е в рамките на тия 100-на лв, които споменах по-горе за предварителния договор. Присъединяването трябва да ти струва 444, ако си в населено място, и толкова. Друго на ЕВН няма какво да плащаш. За тези пари те трябва да ти докарат тока до имота, да сложат електромерно табло и да ти вържат кабела за към къщата.

                        П.П. А 6 кВ са наистина възмалко за съвременна къща.
                        Ставаше въпрос за гараж . Та нещо за проект ми казаха , че проектанта ще вземе около 200-250 . Говоря малко на изуст , но нещо такова беше.
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вода, канал ток-цени за свързване

                          Искат план без значени нива, гараж , къща каравана - трябвало да се знае докъде ще стига тока и по какво. За гаража са те поизлъгали с цената проекта е “типов” и проектирането трае 15 Мин. Към 50 лв. Е нормалната цена

                          После почват мъките с некомпанията ЕВН Енергопро или ЧЕЗ

                          80 кинта при подаване на молбата за проучване
                          444 за присъединяване / за 6 кв не се притеснявай слагат си нормални жици и бушон , е да не ги направиш 50 разбира се

                          и после чакане чакане чакане най-малко шест месеца но аз несъм чул някой да е успял за толкова аз изкарах една бременност а съм чувал страхотии.

                          Няма земна сила която да ги забърза от директора до киртака с клещите един к’р ги е правил
                          088455338две
                          "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                          Джамбазов 2010г..

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вода, канал ток-цени за свързване

                            Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
                            Искат план без значени нива, гараж , къща каравана - трябвало да се знае докъде ще стига тока и по какво. За гаража са те поизлъгали с цената проекта е “типов” и проектирането трае 15 Мин. Към 50 лв. Е нормалната цена

                            После почват мъките с некомпанията ЕВН Енергопро или ЧЕЗ

                            80 кинта при подаване на молбата за проучване
                            444 за присъединяване / за 6 кв не се притеснявай слагат си нормални жици и бушон , е да не ги направиш 50 разбира се

                            и после чакане чакане чакане най-малко шест месеца но аз несъм чул някой да е успял за толкова аз изкарах една бременност а съм чувал страхотии.

                            Няма земна сила която да ги забърза от директора до киртака с клещите един к’р ги е правил
                            Благодаря за информацията колега !
                            Значи около 600 излиза цялата работа .
                            Аз лично като чух 850 , се отказах . Като цяло ми трябваше основно за осветление и някой път да си свърша нещо дребно .
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вода, канал ток-цени за свързване

                              Карам по ред. Канал в дере-това го забрави и не го спомнеавай никога никъде официално. Водоплътна изгребна яма или индивидуално пречиствателно съоръжение. Други законни опции с днешна дата няма, заустването е силно проблематично, във всякакъв аспект.
                              Ток-по тарифа на което енерго си. Проблемно, скъпо, не всичко е фиксирано с точни срокове, зависи от ред случайни обстоятелства, и ако ще е нов обект, се зареди с търпение....година-две...може и никога. В повечето случаи е около година. Като пари-1000 лева трябва да ги имаш разполагаеми в режим 24/7 преди да си започнал с първия документ.
                              Вода...в последната година в моя район няма присъединен нито един абонат към централен водопровод, а това са 5 околни села. 20,000 за присъединяване. Правилно прочете- ДВАДЕСЕТ ХИЛЯДИ лева цена за присъединяване към водопровод, по който не винаги има вода. Съответно-всичко ново е на сонди.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X