Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървен покрив без колони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Дървен покрив без колони

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    И това го мислих Раде.
    Имам мястото, винили ще купя. Обаче пак си треябват железа за конструкцията, и за един склад от 300 м2 грубо излиза около 1500-2000 лева. Пари за материал, който после няма да мога да го използвам за нищо друго.
    Но все пак е добре да се види и да се поговори с човека.
    Къде е тази "палатка"?
    В северозапада. Той я дава редовно под наем и цената отдавна я е избил. Има и покрив май 15х15 метра правен на земята и вдигнат на лебедки във въздуха, след което под него са направени стените. Абе има акъл човека и доста си приличате като цяло.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #92
      От: Дървен покрив без колони

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Това е така, но в случая няма много средства за инвестиране. То с пари всеки може.



      Не съм майстор дърводелец, и ще ми е по-трудно отколкото на теб, но категорично твърдя, че мога да се справя с един покрив. Което не знам ще питам, ако трябва ще викам някаква подемна техника за тежките неща, но определено мога да се справя.
      Не толкова бързо колкото професионалист, но ще се справя.

      Но вече се отказах от дървенията. Ако е за къща-с дърво ме кефи много, но за навес-по-добрия избор е желязото.
      Просто идеята за дърво беше за да излезе по-евтино, ама не би...
      Че ще го направиш и от дърво ,ще го направиш ,не е ракета!Няма обаче нито да е по здраво ,нито ще е по евтино!Бъди сигурен!С метал ще вкараш по малко материал и ще е много по здраво от дървена конструкция,а и по леко!А ако купиш подбран и обработен дървен материал,съвсем ще хвръкне цената!Една подробност дървото за мойта конструкция ми го достави познат дърводелец ,сглобих нещата в края на зимата ,но изчаках да се затопли времето ,дървото се събра и натегах наново всяка една шпилка и винт ,въпреки че бяха стягани до откат,чак като се уверих че.е.изсъхнало.добре.,обмазах с гадости и продължих с лампериите!За изпълнение с дърво го има впредвид тоя момент.С метала.нямаш.подобни грижи.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #93
        От: Дървен покрив без колони

        Кольо, сега като се убеди че си трябва метал за основната конструкция и прие, че ще струва колкото ще струва, помисли за фундаментите, тях никой не ги споменава, все едно са проста и безплатна работа

        Коментар


        • #94
          От: Дървен покрив без колони

          ми направи го с тръби ,тип оранжерия ,дъговидна

          Коментар


          • #95
            От: Дървен покрив без колони

            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
            В северозапада. Той я дава редовно под наем и цената отдавна я е избил. Има и покрив май 15х15 метра правен на земята и вдигнат на лебедки във въздуха, след което под него са направени стените. Абе има акъл човека и доста си приличате като цяло.
            Можеш ли да идеш да я наснимаш, и да разпиташ за дебелини на материали, и изобщо всичко около конструкцията.
            Ааа, и внимавай на кого викаш умен, да не станем на кълбо

            Първоначално публикуван от Jimm Преглед на мнение
            Кольо, сега като се убеди че си трябва метал за основната конструкция и прие, че ще струва колкото ще струва, помисли за фундаментите, тях никой не ги споменава, все едно са проста и безплатна работа
            Фундаментите са неизбежни, независимо от вида на материала, затова не съм ги засегнал. Като дойде до правене(ама има голяма вероятност да не е тази година) ще се занимавам и с тях.

            Първоначално публикуван от bat cani Преглед на мнение
            ми направи го с тръби ,тип оранжерия ,дъговидна
            Абе то е ясно, ама тръбите да не са без пари... За да е здрава конструкцията тръбата трябва да е 76 или 89 мм, като такава конструкция е по-скъпа от ферми от квадратен профил.
            Дъговидни халета с тръбна конструкция стоят на село минимум от 20 години, ако не и повече, може би и над 30 и не са мръднали.
            Ама с все тръбите, ламарината и бетона отдолу-цената става някаква. Не е никак висока, даже напротив, ама аз искам хем здраво, хем почти без пари.
            Знам, че такова нещо няма, ама пари хептен няма...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #96
              От: Дървен покрив без колони

              Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
              Пишеш "натоварване от сняг" в гугъл и четеш. Има и картинки.
              Аман от гутълинженеринг.Сигурно не се оправям с гугъл,щом не мога да намеря Е46-руен.Ти като по пеен може да намериш.Давам ягне за две кутии.Па ако ме светнеш на колко кила е равно 3.5kN/м2

              Коментар


              • #97
                От: Дървен покрив без колони

                Баси, само олигрофрени ли останаха в този форум?

                Коментар


                • #98
                  От: Дървен покрив без колони

                  Холанските халета се правят вече само от ламарина и става самоносеща конструкция, но самата дъга не посволява ефективно използване на площа. На клипа, който даде Кольо за пример, самите ферми не носят нищо. Обаче ако се вдигнат на височина и започват да дават сериозно усилие на фундамента в отваряне. ЛТ-ламарината само излиза около 10лв кв.м. Така за ламарина са сериозна сума.
                  Ето и клип https://youtu.be/lbGaFqGzO_o
                  Последно редактирано от dimich87; 20-08-19, 19:54.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Дървен покрив без колони

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    ...Дъговидни халета с тръбна конструкция стоят на село минимум от 20 години, ако не и повече, може би и над 30 и не са мръднали.
                    Ама с все тръбите, ламарината и бетона отдолу-цената става някаква. Не е никак висока, даже напротив, ама аз искам хем здраво, хем почти без пари.
                    Знам, че такова нещо няма, ама пари хептен няма...
                    Кольо, като не можеш всичко наведнъж, защо да не можеш на два или три етапа да речем?

                    Като за начало направи само най-важното, и най-критичното. Но да е както трябва. След това продължаваш поетапно. Няма да е всичко мед и мАсло, но и няма да е толкова натоварващо за финансите.
                    -Чем занимаетесь по жизни?
                    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                    Коментар


                    • От: Дървен покрив без колони

                      Двамата другари, които си мерят пишките, да вземат да се спрат, че се оляха!
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Дървен покрив без колони

                        Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                        Холанските халета се правят вече само от ламарина и става самоносеща конструкция,
                        Я това го знам бе... Ама 300 м2 е дребна площ за фирмата която прави тези хангари тук, а на мен 300 ми е горната граница. А и с обикновената конструкция-с дъги облечени с ламарина-всичко може да се разглоби, и да се сглоби на ново място, ако стане такава нужда. Което е доста сериозен плюс за мен.

                        Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                        Кольо, като не можеш всичко наведнъж, защо да не можеш на два или три етапа да речем?

                        Като за начало направи само най-важното, и най-критичното. Но да е както трябва. След това продължаваш поетапно. Няма да е всичко мед и мАсло, но и няма да е толкова натоварващо за финансите.
                        Има си нюанси.
                        Значи-много по-удобно ще ми е, ако всичките навеси и складове, и инвентар са извън селото. Както се казва модерно-"база". Обаче за да проимам земята за тази база си трябват парите(планувани бяха, амаааа...), както и много чакане за одобрения, търгове, абе куп административни занимавки.
                        А за догодина имам крещяща нужда от някакъв навес. Та мога да преправя дядовите сайвант и плевня, това като най-бързо лесно и неизискйващо никакви одобрения и архитекти.
                        И за да е минимално финансоемко-исках да е с наличините керемиди и най-евтиното решение на покривната конструкция, като дървото беше добър кандидат, поне докато не се разчоплихме в темата.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Дървен покрив без колони

                          Занимаваш се вече с бизнес земеделски дела,направи си сметката има ли смисъл да набиеш един път пари в дърво и.дАски и после.в метална конструкция!Залагай на по ефективното изпълнение,а за мене това не е дървото!Заради цената ,яки греди /поръчкови на по голяма дължина/,дъски винтове,шпилки,разни планки,покривна мембрана и чак тогава твойте си керемиди?!?
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Дървен покрив без колони

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            ....А за догодина имам крещяща нужда от някакъв навес. Та мога да преправя дядовите сайвант и плевня, това като най-бързо лесно и неизискйващо никакви одобрения и архитекти.И за да е минимално финансоемко...
                            Е, цялата плевня ли трябва да стане от раз? Ако половината върши работа, за да е по-малко финансоемко. По-догодина другата половина. Това е идеята поетапни действия. Базата така или иначе бързо и лесно няма да стане. Пък и освен административни джуджави, няма и да е минимално финансоемка. Пък ако междувременно тЪ уцели шестица от тотото, ша чирпаваш.
                            -Чем занимаетесь по жизни?
                            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                            Коментар


                            • От: Дървен покрив без колони

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              Занимаваш се вече с бизнес
                              Оффф, то пък един бизнес тази година... През зимата ще трябва да ходя някъде на работа, за да я избутам.
                              Просто нещата малко се пообъркаха тази година.

                              Относно плевнята-и цялата да я направя-пак ще ми е малка, но колкото и да е-подобре ще бъде от нищо.
                              Но май няма да я бъде тази година, за голямо съжаление.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Дървен покрив без колони

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Оффф, то пък един бизнес тази година... През зимата ще трябва да ходя някъде на работа, за да я избутам.
                                Просто нещата малко се пообъркаха тази година.

                                Относно плевнята-и цялата да я направя-пак ще ми е малка, но колкото и да е-подобре ще бъде от нищо.
                                Но май няма да я бъде тази година, за голямо съжаление.
                                Пратил съм ти малко снимки за идеи по вайбър.
                                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                                Телефон - в профила!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X