Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървен покрив без колони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дървен покрив без колони

    Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
    Колко зърно и с какво предназначение?
    Количеството ще варира, не е твърдо заложено. Колкото събере-толкова. Като се запълни-викам гондолите и го изпразваме.
    Предназначението на зърното е за продажба, няма да се съхранява много дълго.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: Дървен покрив без колони

      Намерението за бъдещ навес улеснява решението. Вадиш разрешение за строеж и правиш нулевия цикъл на един бъдещ навес. Ще излезе по-малко от това, което си замислил в момента. Правиш и страничните бетонови стени, предполагам на проекта ще са около метър високи. Ще се образува нещо като корито /басейн/ с място за влизане - бъдещата врата. Сипваш вътре на купчина зърното и си купуваш платнище за завиване. Като има възможност - продължаваш строежа,парите ще са смислено похарчени за разлика от онова с кирпича и турските керемиди. Платнище винаги трябва. Не подценявай страничния натиск на купчина със зърно към стените - рязко нараства с височината. Това по повод кирпичената стена.
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • #18
        От: Дървен покрив без колони

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Да кажа какво съм замислил-А-образни ферми, от талпи 5х10;6х12... Поставени с реброто вертикално. Ферма от ферма на 50-60 см, с греда по билото(под самите талпи), и върху тях накована ламперията от дъски 2,5 см.

        Струва ми се достатъчно здраво, но може само да ми се струва.

        Предвидени са противоветрови връзки, но ме притеснява най-вече товароносимостта на такава конструкция. Да не би да се събори от няко по-дебел сняг.
        Гредата върху, която стъпват фермите ще е много натоварена. По 6 ферми на междуосие от 4м. С две думи, няма да е по-евтино от метален. Металният може да го покриеш с поликарбонат.

        Коментар


        • #19
          От: Дървен покрив без колони

          Коле . няма да стане така .
          Събери си акъла за две три години (и мераците) , И си направи каквото ти трябва.

          Коментар


          • #20
            От: Дървен покрив без колони

            Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
            Намерението за бъдещ навес улеснява решението. Вадиш разрешение за строеж и правиш нулевия цикъл на един бъдещ навес. Ще излезе по-малко от това, което си замислил в момента. Правиш и страничните бетонови стени, предполагам на проекта ще са около метър високи. Ще се образува нещо като корито /басейн/ с място за влизане - бъдещата врата. Сипваш вътре на купчина зърното и си купуваш платнище за завиване. Като има възможност - продължаваш строежа,парите ще са смислено похарчени за разлика от онова с кирпича и турските керемиди. Платнище винаги трябва. Не подценявай страничния натиск на купчина със зърно към стените - рязко нараства с височината. Това по повод кирпичената стена.
            На снимката която качих купа зърно е долу-горе така-станичката е към 80 см, от другата страна е с импровизирана стена от палети. При прогноза за дъжд покривам с найлон.
            Лошото е, че найлона запарва, а и ако не е добре затиснат-вятъра може да го отнесе.
            А този навес дето го мисля ще си остане за ползване, така, че няма да е излишен труд.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              От: Дървен покрив без колони

              Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
              .... С две думи, няма да е по-евтино от метален....
              На същото мнение съм. Пренареждането на стари керемиди е трудоемка и бавна операция, защото с годините са улягали по един начин и
              всяко разместване води до проблеми, да не говорим за начупените ъгли. Не знам кой ще ги пренарежда и как вървят цените по вашия край, но на мен ми поискаха
              40 лв/кв.м. за само за труд. Като разбраха квадратурата, свалиха на 30лв.
              В миналото ще остане, каквито сме били...

              Коментар


              • #22
                От: Дървен покрив без колони

                Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                Гредата върху, която стъпват фермите ще е много натоварена. По 6 ферми на междуосие от 4м. С две думи, няма да е по-евтино от метален. Металният може да го покриеш с поликарбонат.
                Предната греда може да е от желязо-Уайзен 140 или 160, или дървена греда 15х15 или колкото е нужна, с "възглавници"(така им казват по нашия край) по метър между колоната и гредата.
                С предната греда нямам голяма драма, конструкцията на фермите ме мъчи.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: Дървен покрив без колони

                  Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                  На същото мнение съм. Пренареждането на стари керемиди е трудоемка и бавна операция, защото с годините са улягали по един начин и
                  всяко разместване води до проблеми, да не говорим за начупените ъгли. Не знам кой ще ги пренарежда и как вървят цените по вашия край, но на мен ми поискаха
                  40 лв/кв.м. за само за труд. Като разбраха квадратурата, свалиха на 30лв.
                  Труда ще си е от мен, не ме плаши като цена. А реденето на тези керремиди е проста работа, препокривал съм няколко покрива, и съм правил нов от нулата, но на малка стая, там беше лесно.
                  А последващото пренареждане се подразбира, тези керемиди си имат този недостатък, но съм го преглътнал.
                  Всъщност на покрива на тази стая дето я правихме от нула керемидите не са пренареждани, и не са мръднали. Сигурно има 20 години. Та с плътна ламперия не е толкова страшно.
                  Но и да се наложи-ще се справим, няма нищо сложно, иска само бачкане, а това го можем.
                  То да не е мислене
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Дървен покрив без колони

                    Временното решение (при нас изкара десетина-петнайсет години ) на твоя проблем е в стил едновремешна оранжерия найлонка полукръгла, долу вкопана в земята тръба със стърчащи пишльоци с размер вътрешния диаметър на тръбата. Тръбата огъната в дъга с ширина и височина по избор на клиента. В средата на най-високата точка разпорки между всички тръби. Покриваш с двоен наелон или тъмен брезент по желание. Става достатъчно здраво бюджет до 2000. На всяка тръба има опъната лента с кол в земята с цел да не замине по вятъра...
                    П.П. днес се прибрах на село и издирвах обещания хидроцилиндър, ама е заминал към пещта...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дървен покрив без колони

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Предната греда може да е от желязо-Уайзен 140 или 160, или дървена греда 15х15 или колкото е нужна, с "възглавници"(така им казват по нашия край) по метър между колоната и гредата.
                      С предната греда нямам голяма драма, конструкцията на фермите ме мъчи.
                      15/15 няма да ти свърши работа и отиваш на лепени греди, а там цените нали...
                      С IPE200 може и да минеш, но там е 22,4 кг/м по 50 метра.
                      Не разчитай кирпича да държи нещо. Трябват колони и греди от двете страни.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дървен покрив без колони

                        Е, той кирпича е държал 100 години, как да не му вярвам. Стената е нещо като 50 см.

                        Адаш, това с оранжерията съм го мислил, но едно, че е ниско, и друго, че трябва да е върху пръстта. А върху нея не става да се работи с фадрома.
                        А сложа ли бетон-започва строежа на полукръглите метални халета, а там нямам въпроси, само пари трябват.

                        Искаше ми се да ползвам готовата стена на сайванта и плевнята, както и керемидите, но май няма да е по този начин.
                        С метален покрив всичко ми е ясно, ама нали за по-евтинко...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дървен покрив без колони

                          Тоя кирпич има ли някакви дървени колони в него? Как ще хванеш гредата за стената?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дървен покрив без колони

                            Мисля с шишове 12 или 14 мм дълги по 50-60 см, набити в стената вертикално, а гредата нанизана върху тях.
                            А може и по друг начин, като започна да събарям ще видя как е захванат сегашния покрив.
                            А може да се ползват и сегашните греди които са върху стената, те все са захванати по някакъв начин.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дървен покрив без колони

                              За малки площи най-евтино е дървени греди и л-т ламарина, за над 3-4м на страна минаваш на метални. За голяма площ турските керемиди са безумие, за кенеф са перфектни .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дървен покрив без колони

                                Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                                Кое ти се вижда несериозно?
                                Талпата е в пъти по-добра за подобна конструкция , и материала от който е разбичена е в пъти по-качествен от този на гредата.





                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X