Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървен покрив без колони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Дървен покрив без колони

    [QUOTE=ak101;3490872].../QUOTE]
    Проектанта ще го изгърби с 8 кинта на квадрат за проектиране,ще му даде откраднат проект с по 100кг метал на квадрат и за повече тежест ще напише в забележките:"Заварките да се изпълнят с електроди Е46-Руен..."
    Я ме открехни по подробно за глупостите,че линка не се оваря

    Коментар


    • #77
      От: Дървен покрив без колони

      Пишеш "натоварване от сняг" в гугъл и четеш. Има и картинки.

      Коментар


      • #78
        От: Дървен покрив без колони

        Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
        Желязото си било желязо леле, леле, леле, значи класовете и марките стомана не съществуват според теб? Снимката е първата, която ми попадна от нета за да покажа типа конструкция, а ти налапа куката. Сега ще ти направя една услуга. Понеже нямаш капацитета да водиш подобна дискусия, аз спирам да комуникирам с теб, така ще пишеш по-малко глупости и няма да се излагаш така кифладжийски.
        Значи две арматурни железа/каквито ти даваш за пример/ с еднакъв размер , са от различен клас и марка стомана , браво бе умник. Ти си невероятен капацитет! Заковал си два пирона накриво , събрал си пет греди с винтове за мебели , и си тръгнал с това да даваш пример как се прави 200кв.м. навес. Нали ти предложих , вместо да пишеш простотии , да направим по една осем метрова ферма и да ги изпитаме на товар/джипа на Кольо/. Но си личи , че не можеш , нито имаш знания , нито умения , нито машини и инструменти , а най-вероятно и ръцете са ти заврени някъде на топло. Та може да си пишеш , всички разбрахме , че само това можеш.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #79
          От: Дървен покрив без колони

          Всички майстори на дървото са работили на този обект. Поне така казва гуглето при търсене на картинката
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #80
            От: Дървен покрив без колони

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Всички майстори на дървото са работили на този обект. Поне така казва гуглето при търсене на картинката
            А бе на мен ми е ясно , кой си е оставил ръцете по това чудо на проектирането. Но най-тъпото е, подобно нещо ,събрано от греди за кофраж и колци за домати , да се дава за пример и в същото време да се претендира за проектантски изчисления.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #81
              От: Дървен покрив без колони

              Дървото е хубаво нещо ,но не е евтино.Аз си направих дървена пристройка 37 квадрата ,с мой труд и излезе 4900лв.с мембраните,ватата и покрива.Модулна конструкция ,без пирони /освен по ламперията/,винтове ,шпилки 12мм. и 12 см.греди!За такъв голям покрив с изискване без вертикални опори,с дърво ще излезне много по-скъпо ,отколкото с метална конструкция и ЛТ ламарина .С добре барната метална конструкция ще ттане и по -бързо и по здраво!Цената за метал си струва инвестицията за подобна конструкция!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #82
                От: Дървен покрив без колони

                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                Дървото е хубаво нещо ,но не е евтино.Аз си направих дървена пристройка 37 квадрата ,с мой труд и излезе 4900лв.с мембраните,ватата и покрива.Модулна конструкция ,без пирони /освен по ламперията/,винтове ,шпилки 12мм. и 12 см.греди!За такъв голям покрив с изискване без вертикални опори,с дърво ще излезне много по-скъпо ,отколкото с метална конструкция и ЛТ ламарина .С добре барната метална конструкция ще ттане и по -бързо и по здраво!Цената за метал си струва инвестицията за подобна конструкция!
                Кое ще е по-скъпо , не мога да кажа категорично, Но , че Кольо не би се справил сам с дървото , мога да го кажа категорично , нито има нужните умения , нито нужната техника . Затова, ако иска да си го направи сам , и може да работи с метал ,и има нужната техника , най-добре да го направи с метална конструкция.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #83
                  От: Дървен покрив без колони

                  Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                  Цената за метал си струва инвестицията за подобна конструкция!
                  Това е така, но в случая няма много средства за инвестиране. То с пари всеки може.

                  Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                  Кое ще е по-скъпо , не мога да кажа категорично, Но , че Кольо не би се справил сам с дървото , мога да го кажа категорично , нито има нужните умения , нито нужната техника . Затова, ако иска да си го направи сам , и може да работи с метал ,и има нужната техника , най-добре да го направи с метална конструкция.
                  Не съм майстор дърводелец, и ще ми е по-трудно отколкото на теб, но категорично твърдя, че мога да се справя с един покрив. Което не знам ще питам, ако трябва ще викам някаква подемна техника за тежките неща, но определено мога да се справя.
                  Не толкова бързо колкото професионалист, но ще се справя.

                  Но вече се отказах от дървенията. Ако е за къща-с дърво ме кефи много, но за навес-по-добрия избор е желязото.
                  Просто идеята за дърво беше за да излезе по-евтино, ама не би...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Дървен покрив без колони

                    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                    Значи две арматурни железа/каквито ти даваш за пример/ с еднакъв размер , са от различен клас и марка стомана , браво бе умник. Ти си невероятен капацитет! Заковал си два пирона накриво , събрал си пет греди с винтове за мебели , и си тръгнал с това да даваш пример как се прави 200кв.м. навес. Нали ти предложих , вместо да пишеш простотии , да направим по една осем метрова ферма и да ги изпитаме на товар/джипа на Кольо/. Но си личи , че не можеш , нито имаш знания , нито умения , нито машини и инструменти , а най-вероятно и ръцете са ти заврени някъде на топло. Та може да си пишеш , всички разбрахме , че само това можеш.
                    Защо използваш лични квалификации? Никой не ти е виновен, че те е мързяло да учиш. Освен слабо образован, ще излезнеш и доста злобен.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Дървен покрив без колони

                      Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                      Защо използваш лични квалификации? Никой не ти е виновен, че те е мързяло да учиш. Освен слабо образован, ще излезнеш и доста злобен.
                      Достатъчно изучен и образован , за да имам клиенти в поне пат авиокомпании , включително няколко национални , включително и изпълнителни директори на авиокомпании. Достатъчно учен и можещ , за да им обзаведа по няколко жилища , и сега след 20 години да обзавеждам жилищата на децата им. Като почнеш от дизайна , минеш през проектирането и стигнеш до изпълнението , единствено и лично само от мен. Известните футболисти и бизнесмени няма да ти ги споменавам. Достатъчно технически грамотен , да конструирам мотоциклет , признат в цял свят като най-добрия тунинг на марката , работя и по още няколко. Имам спортна злоба , бил съм спортист. Но не съм комплексар като теб , със заврени отзад ръце , способен само да обижда и да търси конфликти.
                      И пак ти предлагам! Да направим по една дървена ферма на осем метра , която Кольо да изпита по свой начин , тогава най-добре ще си проличи кой е учен , технически грамотен , можещ.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #86
                        От: Дървен покрив без колони

                        Ми то и аз мога да направя ферма 8 метра без да мръдне. Ако нямам ограничение в бюджета...
                        Тънкостта е да се направи ферма която да върши работа, и да е на ръба на цената.

                        И да ви помоля-стига сте се драчили като в детската градина.
                        Кой каквото може и знае-си е за него. Един е добър в една област, друг в друга, някои в няколко наведнъж.
                        Но това не дава право да се перчим и да се драчим кой бил по-по-най.
                        Може де, не е забранено, ама не е красиво, и не говори добре за перчещия се.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Дървен покрив без колони

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Ми то и аз мога да направя ферма 8 метра без да мръдне. Ако нямам ограничение в бюджета...
                          Тънкостта е да се направи ферма която да върши работа, и да е на ръба на цената.

                          И да ви помоля-стига сте се драчили като в детската градина.
                          Кой каквото може и знае-си е за него. Един е добър в една област, друг в друга, някои в няколко наведнъж.
                          Но това не дава право да се перчим и да се драчим кой бил по-по-най.
                          Може де, не е забранено, ама не е красиво, и не говори добре за перчещия се.

                          Аз не се перча , отговарям му колко съм необразован. Той образования предложи едноскатен покрив на осем метра , сигурно носи по-голям товар от двускатния , повече издържа на вятър , сняг ,... А ти ако можеше да направиш дървена ферма на осем метра , щеше да знаеш колко струва и нямаше да питаш.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • #88
                            От: Дървен покрив без колони

                            Кольо, сега като се убеди че си трябва метал за основната конструкция и прие, че ще струва колкото ще струва, помисли за фундаментите, тях никой не ги споменава, все едно са проста и безплатна работа

                            Коментар


                            • #89
                              От: Дървен покрив без колони

                              Днес се консултирах с един колега по твоя въпрос. Колегата има "шатра" 40х8 метра, разглобяема метална покрита с най-дебелите билбордови платна. Като цена излиза доста ниско, каза за 3лв. на кв.м., но вероятно това ще е само за покривалото. Доста надеждна е като конструкция, но ако ще се захващаш с нещо подобно е добре да го видиш на живо.
                              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                              Телефон - в профила!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Дървен покрив без колони

                                И това го мислих Раде.
                                Имам мястото, винили ще купя. Обаче пак си треябват железа за конструкцията, и за един склад от 300 м2 грубо излиза около 1500-2000 лева. Пари за материал, който после няма да мога да го използвам за нищо друго.
                                Но все пак е добре да се види и да се поговори с човека.
                                Къде е тази "палатка"?
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X