Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боя/Покритие за бетонов под ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Боята за бетонов под се нарича по народно му

    "лепенье на плочки".

    Коментар


    • #92
      Ето така изглежда Тунинга на пода със стереупор и бензиново ксилолна смес.
      Прикачени файлове
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #93
        Има ли начин тази адска смес да се боядиса в бяло?
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • Николай Колев
          Николай Колев коментира
          Редактиране на коментар
          Да самата смес е безцветна този син цвят е тонер да латекс..
          Какъвто цвят тонер се сложи такъв ще се оцвети.
          Тази наситеност се получи от едно шишенце тонер.
          За тази площ отидоха 4 литра смес и един тонер 80 гр. за една ръка ,
          на снимката е минато 2 ръце
          Последно редактирано от Николай Колев; 28-11-20, 17:49.

      • #94
        Благодаря
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #95
          Руския не го разбирам, та от клипа само картинки гледах
          Какви са съотношенията от суровините?
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • #96
            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            От: Боя/Покритие за бетонов под ?



            Сика W703 - разходната норма е около 50ст./кв.м за 3 слоя!
            И на мен ще ми е интересно, за сега е перфектно!
            Какви са отзивите след 4 години? Искам да намажа с нещо бюджетно под на гараж в нова кооперация, че като се загледах на стария ми гараж под гумите е взело да се рони, явно като се стопи леда и солта му разказва играта. А е гараж от 50 години, явно химията е станала агресивна. Та да запазя на новия пода поне малко.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #97
              Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
              От: Боя/Покритие за бетонов под ?

              Хм... в крайна сметка викаш се избра импрегренатор.
              Аз вчера излях поредния грунд върху бетона.Даже не съм се старал и с четката.Направо лисвам от кофата и разнасям с метлата.
              Според мен и ти и аз правим абсолютно едно и също нещо.А именно запечатваме горния слой на бетона.
              Просто ти го правиш със Сиката а аз с розовия грунд.Мойто струва около 60 лв за 50 литра... Нанасям поне 3 ръце... накрая пак придобива един такъв кафеникав вид.
              Кой грунд ползва,че се оказаха доста розовите?
              Това
              https://izolacii.eu/grundove-za-zdra...chna-adheziya/
              Това
              https://boro-bg.com/bg/product/borok...ontakten-grund
              Това
              https://boro-bg.com/bg/product/borog...okopronikvasht
              Или нещо друго?
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #98
                Нито един от трите...
                Ползвах розовия на "Леки" - дълбокопроникващ - и причината беше че е евтин ...
                Според мен - всеки който е розов дълбокопроникващ става - гледаш цената и да ти отърва...
                По важно е процедурата - обезпрашаваш пода - топла вода(за първата ръка) и направо изливаш и избутваш с метлата... Да попие хубаво

                Коментар


                • #99
                  Леки не бяха кренвирши,че такъв грунд не открих?
                  Ще търся най-евтиния дълбокопроникваш розов,но какво е съотношението топла вода - грунд?
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • Най-близко до Леки,това открих - https://www.home-max.bg/nano-grund-leko-5-l/
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение

                      Кой грунд ползва,че се оказаха доста розовите?
                      Това
                      https://izolacii.eu/grundove-za-zdra...chna-adheziya/
                      Това
                      https://boro-bg.com/bg/product/borok...ontakten-grund
                      Това
                      https://boro-bg.com/bg/product/borog...okopronikvasht
                      Или нещо друго?
                      Тези грундове са най-общо два вида - контактни и дълбокопроникващи (като розови са обикновено контактните). Контактните грундове имат много добра адхезия към основата и осигуряват такава за последващо покритие (от тях има и с пясък за осигуряване на по-добра механична връзка, освен адхезия). Проникващите грундове проникват максимално дълбоко в основата и я заздравяват, те не осигуряват адхезия за последващите покрития, даже напротив - правят гланцова повърхност, която може да е проблем.
                      "Леки" вероятно е Леко, марка на Оргагахим-Русе.
                      Тези на връзките са:
                      Контактен грунд Теразид.
                      Контактен грунд Боро.
                      Проникващ грунд Боро.
                      Мое лично мнение е, че всъщност няма особено значение марката и производителя, всички се джуркат от едни и същи компоненти.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • Ааааа "Леко" е правилно Хора, това беше преди години и съм забравил..

                        Аз мисля че davc е прав.
                        Търси си най евтиния дълбокопроникващ - ти си преценяш.
                        Първа ръка - с топла вода 1 към 10 както го пише в указанието...
                        Абе позабравил съм вече - но пода държи все още и най ми хареса че лесно се нанася - като ритна кофата и с най обикновенна метла го разстелих. Буквално за 10 минути покрих над 200 квадрата...
                        Три ръце ударих....
                        Иначе davc e прав - накрая на места седи малко блестящо... Пода представлява (въпросния) бетонна плоча на подземен паркинг/мазе - не минават коли но се тъпче интензивно от човешки крака и редовно се сурка нещо по пода - кашони чували стоки...
                        Не е супер с този грунд - но е евтино и върши работа и затова мен ме устройва

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                          Ааааа "Леко" е правилно Хора, това беше преди години и съм забравил..

                          Аз мисля че davc е прав.
                          Ти хубаво мислиш, че съм прав, ама препоръките ти са в точно противоположния смисъл, на това, което съм писал...
                          С две думи накратко - контактен грунд непременно тябва да има, проникващ, ако се счита, че основата е нещо не съвсем надеждна.

                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                            От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                            Наскоро ми се наложи да правя същото. Задачата беше да се обезпраши склад около 500м2. Основата е бетон.Обявиха ми подобни цени на цитираните от вас. Но един стар майстор ме светна за друго. Реално моя под няма тежко натоварване(автомобил и колички) и го обезпраших едно хубаво и му излях 5 ръце грунд по методиката описана от майстора.
                            Най обикновен розов грунд в определени пропорции на всяка ръка.Даже не съм се старал- направо лисвам от шишето и разстилам с метлата.Супер бързо става.
                            Засега съм доволен.Наистина пода има един такъв кафеникав цвят ноооо...
                            Но целия под излезе около 300-400 лв.За грунд.Бая туби отидоха
                            Според майстора - ще държи...А той е старо умно куче.
                            За първата ръка стана ясно. Сподели общо колко ръце се минава , в какви пропорции и през колко време.
                            Като ми заливаха пода в работилницата явно са пропуснали да сложат цемент. Бетона направо го мета с метлата. Идеята ми е да спра праха. По пода само се ходи.
                            Горе долу какъв е общия разход на квадратен метър?
                            При мен цената не е кой знае какъв фактор,тъй като иде реч за 15—16 квадрата.
                            Последно редактирано от kameno karp; 17-05-23, 11:34.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • Привет, отзивите са следните - за 4 години, съм подновявал покритието на 2 места - причината е, че там има постоянно стружки и подобни абразивни частици и постоянно преминаване (движение) в зоната. Аз съм много доволен от резултата и със сигурност бих го повторил. Покритието е много незабележимо така да се каже и подновяването му по никакъв начин не създава визуалната представа за лунен пейзаж.

                              За протокола, това което аз използвах е импрегнатор, не грунд.

                              Успех

                              п.п. като ви остане го пазете от замръзване

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X