Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боя/Покритие за бетонов под ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Боя/Покритие за бетонов под ?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Амнайсе пъти вече - тая боя НЕ СТАВА според мен.
    Четох ти мненията, беше писал за Оргахим акрилатните бои, че не стават, за това ги и отхвърлих като вариант. Някъде обаче мернах мнение от съфорумник, че хлоркаучука бил ок?!

    Сега попаднах на следните продукти:
    1. Епоксидна боя за подове Neopox® Special
    2.
    Епоксидно покритие за подове Neopox® W Plus

    https://izobul.com/product/201/epoks...-7040-siv.html
    и
    https://izobul.com/product/433/epoks...ox-w-plus.html


    Май това ми трябва? Въпросът е коя от двете?
    Последно редактирано от Peter P; 17-10-19, 19:39.

    Коментар


    • #77
      От: Боя/Покритие за бетонов под ?

      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
      Сика W703 - разходната норма е около 50ст./кв.м за 3 слоя!
      Няква грешка имаш!
      Абсурд да е толкова евтино със Сиката!
      Предстои ми да направя един подземен паркинг и просто сега погледнах...5 литра са 47 кинта и стигат за малко под 20м2 на една ръка...
      Разходна норма е около 0.2-0.3 литра на квадрат..
      Как ги сметна тия стинки не знам?!

      Коментар


      • #78
        От: Боя/Покритие за бетонов под ?

        Акрулатните стават, но не за под. За ограда и дограма например са се утепАли. И лаковете така. Виж от боята на Селт хич не съм очарован. Където е по-дебела се напуква при съхнене например.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #79
          От: Боя/Покритие за бетонов под ?

          Намерих тази боя на Лакпром на водна основа -

          БОЯ ЗА БЕТОНОВИ ПОДОВЕ

          • Предназначена за боядисване на бетонови (фиброцимент) подове в промишлени цехове, складове, халета, мазета, тавански помещения и навсякъде, където се предявяват изисквания за: бърза съхливост, еластичност, висока водо- и химикало-устойчивост. Отличната износоустойчивост и устойчивост на замърсяване от автомобилни гуми, правят покритието изключително подходящо за гаражно подово покритие и за сервизи за поддръжка на автомобили.За интериорно и екстериорно приложение.Има добро сцепление със стари, здраво държащи се епоксидни, полиуретанови, винилови, алкидни и акрилатни покрития. Може да се използва при ремонти (реновиране) на стари подови покрития.• Нанася директно върху здрава, суха и чиста от всякакъв вид замърсявания (мазни петна, греси, соли, прах и др.) бетонова повърхност.Цвят: Сив (еталон)Съхнене: при температура 20 0С - 90 минутиБетоновият под е готов за експлоатация 24 часа след нанасяне на покритието.Разход: 150 - 200 g/m2 (6 - 8 m2/l ) – двуслойно нанасяне в зависимост от вида на основата.

          Мисля да я пробвам и ще пиша отзиви. 25лв за 2.5кг разфасовка.

          Коментар


          • #80
            От: Боя/Покритие за бетонов под ?

            Следя и аз темата, че трябва да залея с нещо върху шлайфания бетон за да го запазя от маслата и антифриза които най вероятно ще разлеем по време на работа. При мен няма да има влизащи автомобили, само колички с варели в тях(200kg), става въпрос за 40кв/м

            Коментар


            • #81
              Здравейте,

              В гаража и мазето бих желал да изградя допълнително подово покритие.
              Гаражът е с площ около 14 м2 и подът е шлайфан бетон, а мазето е 3 м2 с под от саморазливна замазка на циментова основа и ще се ползва за съхранение на вещи.
              Целта ми е да нанеса някакво покритие, което да бъде износоустойчиво и да не се разпрашава лесно при триене, а в гаража да бъде масло- и горивоустойчиво.

              Възнамерявах да боядисам подовете с боя за пътна маркировка (тази на Селт ми беше харесала), но прочетох обезкуражаващи мнения тук.

              Ще съм благодарен за препоръки относно фирма или частно лице, с които имате опит за изграждане на епоксидно и/или полиуретаново подово покритие.
              Писах на http://quartzline.bg/, но засега не съм получил отговор.

              В крайна сметка си мисля, че за мазето и някакъв подобен балатум би свършил работа: https://bauhaus.bg/nastilka-pvc-pulove/p/28935
              Не зная дали за гаража това няма да е добро, но според мен при тази цена не е оптималният избор: https://bauhaus.bg/gumena-podlozhka-sbr/p/34416

              Помещенията се намират съответно в подземен паркинг и на приземен етаж, съответно не би трябвало зимата да замръзват.

              Благодаря Ви предварително!

              Коментар


              • #82
                Здравейте,
                И на мен ми предстои подобно упражнение по пода на навес, където паркирам колата. За покритието прочетох в темата и може би дълбокопроникващ грунд или импрегнатор ще свършат работа, поне споделеното от колегите, ползвали такива ме окуражава. Но искам да попитам, ако имате дилатационни фуги, как сте процедирали с тях? При мен като утежняващо обстоятелство е, че Слънчо до обяд се търкаля по пода и UV издържливост е силно желана.
                Благодаря!

                Коментар


                • #83
                  Само да спомена за един страничен ефект - и аз това лято си боядисах пода на гаража с боя за хоризонтална маркировка. Износоустойчивостта не я коментирам, защото като е топло не вкарвам колите вътре. Обаче преди локвичките вода ( и масло ) попиваха в циментовата замазка за нула време , а сега си стоят докато не ги забърша. Просто да го имате предвид.

                  Коментар


                  • #84
                    Преди около година си бетонирах мазето -18кв. м.-. Месец след това го напоих с 20лт. сика 703. Нарочно направих гьолче вода което изсъхна за 4-5 дена но не попи и след забърсване нищо не личи. Като покапя или разлея масло или други подобни забърсвам на момента и нищо не личи.

                    Коментар


                    • #85
                      Благодаря Ви за мненията, Колеги!

                      Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                      ...и аз това лято си боядисах пода на гаража с боя за хоризонтална маркировка.
                      Ще се радвам, ако би могъл да споделиш на кой производител е боята
                      Благодаря!

                      Коментар


                      • ивайло
                        ивайло коментира
                        Редактиране на коментар
                        Извинявай, чак сега видях въпроса. Не знам , не съм я купувал, беше в една бака с нечетлив етикет.

                    • #86
                      Аз боядисах едно помещение с разтворен в бензин стереупор със добавка на малко ксилол и тонер за боя за цвят.
                      В нета има много клипчета ; https://www.youtube.com/watch?v=fLgWvxuLD5U
                      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                      Място и хора към които да принадлежи ...

                      Коментар


                      • #87
                        Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                        Аз боядисах едно помещение с разтворен в бензин стереупор със добавка на малко ксилол и тонер за боя за цвят.
                        В нета има много клипчета ; https://www.youtube.com/watch?v=fLgWvxuLD5U
                        Това не се ли пързаля после ?
                        Как е откъм крехкост и устойчивост на тежки предмети отгоре
                        С фибран става ли номера

                        Коментар


                        • Stbd
                          Stbd коментира
                          Редактиране на коментар
                          Фибранът и стиропорът са един и същ материал, но на различна цена.

                      • #88
                        Аз съм ползвал на Neotex за външно ползване, доволен съм, имат покрития за всякакви приложения, не мислете топлата вода, вече е измислена. Е вярно парички струват тия покрития ама ....

                        Коментар


                        • Николай Колев
                          Николай Колев коментира
                          Редактиране на коментар
                          То има много предложения на пазара но не са бюджетни и доста често цената им не поносима за хоби цели.

                        • tabu_bg
                          tabu_bg коментира
                          Редактиране на коментар
                          Така е колега аз напписах че са пари...

                      • #89
                        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение

                        Това не се ли пързаля после ?
                        Как е откъм крехкост и устойчивост на тежки предмети отгоре
                        С фибран става ли номера
                        За пързаляне не се пързаля, е ако е мокро и обувките ти са мазни, но при нормални условия е добре.
                        За крехкост не се лющи , ако се влачи нещо тежко и метално се драска но то и бетона отдолу поддава.
                        Добре попива в бетона и не се бели от него.Еластично е в някаква степен не е крехко и да се троши и пука при натоварване.
                        С фибран не съм пробвал не знам дали става.
                        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                        Място и хора към които да принадлежи ...

                        Коментар


                        • #90
                          Да споделя малко опит. От скоро имам гараж който е ново строителство. Бетона на пода е калпав и видимо се метеше с метлата без реално да е ползван гаража. След доста четене се спрях на импрегнатор за бетон. Гаража е 24,5кв.м. чиста площ. Първо впечатление - поема много, ама много. Тогава беше още топло и изсъхваше по-бързо от вода. 5л. туба която я дават за 25кв. едвам стигна за първа ръка на 2/3 от гаража. С втората туба покрих останалата 1/3 и останалата половин туба успях да мина втора ръка на 2/3 от гаража, тоест при втората ръка пое наполовина. С 3-та туба 1/4 отиде за втора ръка на 1/3 от гаража, а с останалите 3/4 успях да мина 3-та ръка на целия гараж и 4-та на половината.
                          Който мисли да импрегнира да го има предвид като смята парите - за пресен и сравнително калпав бетон - написаната доза х3.
                          Резултата - съвсем лека промяна на цвета, съвсем леко по-кафяв от това което беше. Водата си стои отгоре и не поема в цимента. Определено с праши по-малко. Очаквах малко повече, но ефект има. Може би ако сега трябва да реша какво да правя пода бих минал 1-2 ръце грунд и после фасаген, цената ще излезе същата, но вероятно би имало по-голям ефект. Търсех евтино решение за лека обработка колкото да се запечата малко и да не се праши и цапа много.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X