Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боя/Покритие за бетонов под ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Боя/Покритие за бетонов под ?

    Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
    Ами майстора който прави подовете така ми каза.Първата ръка да е повече разредена и по възможност с топла вода.Като поизъхне караш втората.Третата след поне 24 часа.Щото то иначе се води че просто пода е непрекъснато напоен.
    Възможно е импрегренатора да е по калпав от грунда.Или ефекта му да е по слаб.Това нещо зависи от това колко дълбоко в бетона ще проникне.Колкото по навътре толкоз по добре.И по тази логика водата прониква повече а изкуствените създават някакъв филм отгоре който може да се отлепи. Мислех да чопля бетона да проверя колко е навлязъл ама... ама ме домързя
    Аз мисля че грунда който ползваш ти и импрегнатора който ползвам аз са доста близки като съотношение на състава и принципа на действие. Е аз не го разреждах, чудих се ама не посмях. На моя импрегнатор пише да не се ползва при температура над 35* и да не се загрява сместа повече от тази температура.

    Поздрави

    Коментар


    • #62
      От: Боя/Покритие за бетонов под ?

      “АКРОЛИТ 2К Е” С това съм обработил 2 помещения засега вече 3 години не попива , върху бетона е текло масла ,бензини ,нафти,антифриз не попива нищо не е пробвано със заварките и флекса как се държи,попива в бетона видимо.
      Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

      Коментар


      • #63
        От: Боя/Покритие за бетонов под ?

        Първоначално публикуван от dodo_x Преглед на мнение
        “АКРОЛИТ 2К Е” С това съм обработил 2 помещения засега вече 3 години не попива , върху бетона е текло масла ,бензини ,нафти,антифриз не попива нищо не е пробвано със заварките и флекса как се държи,попива в бетона видимо.
        Хмм обичам двукомпонентните покрития. Вече късно де, но ако това не е сполучливо, ще пробвам това.

        Коментар


        • #64
          От: Боя/Покритие за бетонов под ?

          Снощи пробвах да мина още един последен слой - няма шанс. Просто не хваща и каквото и количество да изливам стои на капки - бърше се с парцал всеедно е разлято в/у стъкло. Така че ако някой нанася повече слоеве - то това трябва да стане в първите 20-30мин. от полагането на първия слой(след като дръпне, може и по-бързо, зависи от повърхността) .

          Изключително доволен съм. Остава да видим колко износоустойчиво ще е.

          Коментар


          • #65
            От: Боя/Покритие за бетонов под ?

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            Снощи пробвах да мина още един последен слой - няма шанс. Просто не хваща и каквото и количество да изливам стои на капки -
            Така ли? Това не е добре мисля...Хм.. А мойто попива.След два дни нанесох 4 ръка попи.Верно че доста по малко но потъва...
            Според мен ако в първата ръка още спре да попива - значи е образувал филм отгоре.Който запечатва един вид.Което според мен е по рисково понеже практиката е показала че филма рано или късно се обелва лющи или просто наранява.
            Колкото по навътре попие толкоз по здраво и сигурно.Затова дълбокопроникващите грундове най се тачат...
            Времето ще покаже ...

            Коментар


            • #66
              От: Боя/Покритие за бетонов под ?

              Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
              Така ли? Това не е добре мисля...Хм.. А мойто попива.След два дни нанесох 4 ръка попи.Верно че доста по малко но потъва...
              Според мен ако в първата ръка още спре да попива - значи е образувал филм отгоре.Който запечатва един вид.Което според мен е по рисково понеже практиката е показала че филма рано или късно се обелва лющи или просто наранява.
              Колкото по навътре попие толкоз по здраво и сигурно.Затова дълбокопроникващите грундове най се тачат...
              Времето ще покаже ...
              Да! - времето ще покаже, по-скоро според мен е пило малко щото се получи много гланцов и мазен слой на самата замаска. Както и по-бързото втвърдяване и запушване на порите на цимента.

              Всеедно, стана 1000пъти по-добре от това което беше!

              Коментар


              • #67
                От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                В крайна сметка каква химия ползва, при какъв разход и какви пари?
                Ще ми е интересно да споделиш след като ползваш известно време как се почиства и дали отделя прахоляци.
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #68
                  От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                  Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                  В крайна сметка каква химия ползва, при какъв разход и какви пари?
                  Ще ми е интересно да споделиш след като ползваш известно време как се почиства и дали отделя прахоляци.
                  Сика W703 - разходната норма е около 50ст./кв.м за 3 слоя!
                  И на мен ще ми е интересно, за сега е перфектно!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                    W703 се препоръчва за фасади и стени.
                    Не се ли поврежда ако е нанесено по под и има движение върху него?

                    Коментар


                    • #70
                      От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                      Първоначално публикуван от kaloan Преглед на мнение
                      W703 се препоръчва за фасади и стени.
                      Не се ли поврежда ако е нанесено по под и има движение върху него?
                      За сега му няма нищо. Много съм доволен.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                        Всичко зависи от основата която ще се третира .Колко е пориозна ( пиеща “ поемаща с много отворени капилярни пори ) и също ронлива. Или слаба като Здравина . Свързани са . Тези импрегнатори или дъл. Прон. Грундове са повечето на базата на акрилатни полимери разтворени в вода! В зависимост от концентр. Насищат на 1-2 ръце или повече. Като цяло това е вид пластмаса ( филм ) който попива докато се запълнят порите . Някой са по твърди други по еластични ( съдържание на латексов полимер) също така и повечето не държат на UV лъчите .,, стареят бързо.
                        Ц 200 също е емулсия на поли-венилацетНа дисперсия съствотена от времето на соца , основно за цигаренат индустрия . От там и “Ц “ то . Не държи на слънчеви UV изобщо ( 2-3г.)
                        А сегашните грундове ( розови , зелени или млечни ) са на основата стирол ( по яките стирен ) акрилатни са доста по
                        “ корави”. При връзка на стара основа с ново покритие( на водна , циментова или каквато и да е смес със вода ) са препоръчителни за добра “ спойка”!
                        На колегата с покригието в/у стара основа .. ( и на други с подобен въпрос) ,, може се направи много просто и евтино решение за заздравяване на основата , ако и с камиона да се качва някой след това.
                        Няма се изрони стига това върху което се полага НЕ СЕ рони със допира на на 1 обик. Шпакла.
                        След пристъргване на каквото пада , се грундира с някъв рЗреденГрунд къвто има ( без Ц200) но не както пише 1:10 на някой концентрати ! (Макс 1:5 )
                        след клех се разбърква цимент ( бял , оцветен , ако иска някой, сив , но поне 42.5 R) ако има и 52.5 , по добре.,,
                        с вода и супер пластификатор (нафталинов ако е много горещо , може и поли карбоксилатен) на макс . Дозировка ( от масата на цимента ) боя ако е е необх. ,, при В/Ц фактор 0.3,, или на 1кг. 0.3 л вода.- резул- густа каша като за палачимки
                        добавя се разреден грунд ( 1:5 примерно ) до консист. Малко по рядка “ боза “ . След 30- 60 Мин. Се схъстявя, добавя се грунд и се бърка с миксер. Всичкия цимент трябва е разбъркан !!!
                        Готовата “ каша “ се нанася с четка мека като тази за метене на под. Миене на кола.
                        След 24 ч , може се повтори .
                        за пешеходен трафик след - 12-24 ч ,за автомобили - 7 дни мин.
                        Макс. Якост след 28 ден .
                        После ако искате и с със сол или киселина го ръсете , няма се изрони .

                        Баси писанията написах .!!!
                        Тва е препоръчително , не го налгам .
                        А и всеки сам решава кое е. НАй добре. !
                        П п
                        след като изсъхне , импрегнатор също може , НО на
                        ксиланова основа ,, ( разреждащ се с разредител , ксилол , тулол и т.н т)

                        дано съм. БИл полезен ....!
                        Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                        Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                          Несъм правил експеримент за повече, но масло престояло на пода 24ч. се бърше като от теракот!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                            Нормално, ако се разлее нещо много цапващо върху не пориозна основа / нпр. стъкло или пластмаса / се зябърсва лесно и не остава петно!било то масло или кафе!
                            Ако се обърне внимание на нещо с което всеки се е сблъсквал,, а иминно :
                            от модерните сега полимерни мазилки силиконови бои , лепила и разни полиуретанови епоксидни производни ,които масово се полагат по стени тавани подове на фасади и интериорно ,,!след като изсъхне баката / пластмасова такава/ остатъците се РАЗЛЕПВАТ така добре че същата става като нова. Пластмасата е не пориозна от една страна и от друга много малко материали имат адхезия към такива повърхности.
                            Почти всички съврем. матер. садържат сходни полимери в състава си за това са свързват добре.
                            Примерно да залепиш гипс към стъкло !! ЗАЛЕНВА ...времеппо , след това се чисти идеално и без следа от него.!сово
                            Твоя под е станал с покритие /филм/ като пластмаса затова се чисти лесно .Впрос е колко време ще удържи.
                            И щом върши работа ,, значи не си изгубил времето..
                            Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                            Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                              Да вдигна темата и аз. Мисля да обработя пода на гаража, т.к. е гол бетон и се рони на фин прах. Положих 2 ръце грунд - микс от грунд на капарол и розов бетон контакт, разредени 1 към 5. Хвана добре и за сега не се рони. За финалното покритие си мисля да сложа Хлоркаучукова боя за пътна маркировка БХПМ КЧ-11 на Лакпром. Площта е 21кв.м. Някой полагал ли е такава боя и как се държи? Натоварването ще е единствено за вкарване - изкарване на автомобила.

                              http://www.lackprom.com/produkti/details/150/33/%D0%9F%D0%AA%D0%A2%D0%9D%D0%9E%D0%9C%D0%90%D0%A0%D0%9A%D0%98%D0%A0%D0%9E%D0%92%D0%AA%D0%A7%D0%9D%D0%98-%D0%91%D0%9E%D0%98/%D0%91%D0%A5%D0%9F%D0%9C-%D0%9A%D0%A7-11---%D1%85%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%BA%D0%B0%D1%83%D1%87%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0

                              Коментар


                              • #75
                                От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                                Амнайсе пъти вече - тая боя НЕ СТАВА според мен.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X