Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изолация с американски сайдинг или стандартно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

    Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
    То честно казано отвътре всичко става...
    Точно отвътре, в никакъв случай "стиропори". Те и отвън са компромис, но отвътре в никакъв случай.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #47
      От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

      Стириопора е чудесен материал...

      за опаковки на телевизори ама все гледаме евтинкото, пък майната му на качеството, нали сме санирани.

      Коментар


      • #48
        От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

        В крайна сметка, дано сме били полезни на колегата. Темата сама по себе си е доста обширна, зависима от различни фактори и тн.
        Позволих си да говоря за сайдинга, защото имам пряк опит и съм доволен от изолацията на къщата по този начин. Голяма част от нещата при мен бяха "на мускули" та цената беше определящ фактор.2016г на Стройкото попаднах на изложител, който ми предложи изключително добра оферта. За щастие и работата си свършиха като хората. В общи линии, избърсаха всичките фекалии на строителите

        Коментар


        • #49
          От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

          Сайдингът (не само винилов) дава точно това, което и трябва на една фасада-механична устойчивост и ако все пак нещо измячи след време-лесна поправка, от която да не страда външният вид.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #50
            От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

            Външната изолация със стиропор прави сградата уязвима на повреди от голяма градушка и при положение, че на всеки 10 години има такава "суперградушка", то трябва да си направим сметката. начукана външна мазилка пуска влагата навътре със всички произтичащи от това прелести.
            Аз на моята къща(тухла) съм със външна мазилка и вътрешна топлоизолация на стените/таваните с вата и конструкция и гипсокартон. Това е истината за мен.
            Да си опашеш къщата с леснозапалим материал е...

            Коментар


            • #51
              От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

              Първоначално публикуван от Bibo71 Преглед на мнение
              Външната изолация със стиропор прави сградата уязвима на повреди от голяма градушка и при положение, че на всеки 10 години има такава "суперградушка", то трябва да си направим сметката. начукана външна мазилка пуска влагата навътре със всички произтичащи от това прелести.
              Аз на моята къща(тухла) съм със външна мазилка и вътрешна топлоизолация на стените/таваните с вата и конструкция и гипсокартон. Това е истината за мен.
              Да си опашеш къщата с леснозапалим материал е...
              За мен не е това истината. Бързо топлиш,бързо изстива. След няколко години свали ватата и пусни една искра до стената- ще развиеш непознат клон на еволюцията.
              Моето мнение е само външна изолация.
              Аз съм с такава 15 см и мога да пропусна някой ден без да отоплявам.
              А относно градушката-качвай се на покрива с една кофа лед и хвърляй върху фасадата ми. Нямам идея какви мазилки и какви градушки си виждал
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #52
                От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                А колко би било полезно, професионално и прегледно ако някой можеше да напише пълната финансова стойност на квадратен метър - сайдинг, пенобетонни плоскости, вата, стириопор, фибран и т.н....

                И аз не искам пожароопасна изолация но вата не мога да сложа заради високата влажност, остава ми пенобетон, ама пенобетона смуче вода като стой та гледай и топлоизолационните му свойства отиват на кино, тествах и видях как 10см бетонно блокче има по-добра изолационна способност от 20см дебел пенобетонен блок, това заради влагата.

                Подготвям се на къщата да сложа 15см плътен фирбан, после две слоя мазилка с мрежа и после два слоя силиконово фасадно покритие с 2мм топчета, не знам как се казва на български. Стаите са ми малки и не мога да си позволя вътрешна изолация повече от 2-3см което си е гипскартон с лепило и мъничко фибран на него.

                Каквото и да си говорим, човека ще се спре на "най-изгодното" решение
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #53
                  От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                  Точна калкулация никой не може да ти направи, особено пък по цени на дребно. Ватата като цена на м2 беше и предполагам все още е по-евтина от всякакъв вид стиропор. Но разходите до краен завършен вид при нея са по-високи. Също и при сайдинга- вата, ама с нея има носеща конструкция, тивек, сайдинг.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение

                    , остава ми пенобетон,

                    Подготвям се на къщата да сложа 15см плътен фирбан,
                    На кое викаш пенобетон?!
                    15 см фибран каква ти е идеята да ги закрепиш стабилно? Щото 15 см+2-3 см междина са 18 см.Какви са тия дюбели дето ще използваш?Да речем че намериш(аз не съм виждал) то ако ги сложиш ще имаш изнесено натоварване и не вярвам да издържат?!А и тухлата не може да издържи.Просто се цепи пука около дупката.Ако завали мокър сняг и полепне не би трябвало да издържи.
                    Освен това фибран 15? това е равносилно един вид на 20-23см стиропор?! Къде се намира тази къща че да се налагат такива крайни решения?
                    Не те разбрах.Каква точно е идеята?!
                    ПРеди 2-3 години се видяхме с пари и свободно време (и това се случва понякога) и направихме експеримент.В една кооперация сравнихме два абсолютно еднакви обекта(подбрахме съседни еднакви апартамента) които единия е изолиран с 8 см (междина около 2) и един налепихме два листа по 8см(такива имахме подръка). След това нагряхме едновременно стаите и извикахме "спеца" дет прави енергийните паспорти и с техниката.На снимките разлика имаше според колегите но според мен нямаше или беше малка и пренебрежима.Срещу тази никаква разлика седи огромен риск да падне тази изолация.Което е много неприятно.Имам някъде снимките из стария комп ако някой мисли че му е интересно.Ще кажа че обектите бяха напълно еднакви един майстор налепи и двата и една и съща печка (духалка) по едно и също време --- абе всичко гледах да е напълно еднакво.Избрана беше северна фасада.И прозорците бяха еднакви.
                    Въз основа на горното аз лично за мене си знам че над 10см вече е излишно- даже вредно.Защото ползата е малка или никаква но пък за сметка на това е много рисково.Абе рано или късно ще падне.Е зависи дали е голям калкан дали е малка площ на къща дали е край морето или в усойно място.Абе риск си е и не си заслужава.За сметка на това бих заложил най много на външния слой.Мазилката и грунда.На практика правилно подбраната мазилка и правилното(според мен) полагане е най важно от всичко.Освен завършваш и най важен слой ако погледнете цените ще видите че ако една изолация е 100 лв всичко то на мазилката се пада 40-55лв.Следващия голям разход и най важно е лепилото.Най малко се пада на самата изолация около 10-20.Винаги съм изпитвал голям страх от лепилото.Защото масов случай е:
                    Аз в магазина-Имам важен отговорен обект- дайте ми хубаво лепило
                    Магазина - Няма проблеми ей ти марково "едни лилави торби"
                    След няколко часа обратно съм в магазина вече ядосан.
                    -Ае момчета това лепило е ебано- като го забъркаш, не седи така мазно, не лепне, абе не е добре.Бригадира ми е старо куче -може да различи калпаво лепило.Аз също.
                    - Ти луд ли си ве?! - това е марково еди кво си цял свят работи, Германия това онова
                    Аз вече набирам- Момчета ако сложа това калпаво според мен лепило и има проблеми ще ви създам много ядове и следващото плащане ще го преместя.Пак помислете.
                    Един от продавачите(старо куче) ме дръпна настрана.
                    -Вземи тоз "Мапей"- занеси го на майсторите и пробвайте.И ми дава три торби - дето е два пъти по евтина от марковото
                    Нося го - бъркат полагат слой -всички доволни.Всичко изглежда наред. Единия от майсторите -
                    Само таквоз лепило да носиш онова евтиното(марковото) си го зимай обратно
                    Та... кво да кажа.Съвсем се обърках.На написаното ли да вярвам?!На спецификациите ли?! Или на очите си и на майсторите(аз също мога да различа калпаво лепило)
                    Че и два пъти по евтино.Бая пари са.
                    След време се сепнах че най вероятно "марковото" наистина може да е хубаво но да е компрометирано-Примерно било е "замръзнало".Тогаз имаше люта зима.Та искам да кажа че често чорбаджията нищо че плаща повече пак не получава каквото трябва.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                      Само да ви кажа че хората лепят фибран, дюблират с метална мрежа и отгоре се лепят каменни облицовки и не падат, вие тука за един стиропор сте се завайкали...

                      Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • #56
                        От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                        Първоначално публикуван от Bate_Boyko Преглед на мнение
                        Само да ви кажа че хората лепят фибран, дюблират с метална мрежа и отгоре се лепят каменни облицовки и не падат,..

                        Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk
                        Абсолютно си прав! Точно така правят. Но вече има по ефективен сигурен метод.Че и по евтин. А и падане на изолация е...различно.Откъде точно пада? Дали само мазилката от фибрана или цялата изолация от тухлите

                        Коментар


                        • #57
                          От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                          Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                          На кое викаш пенобетон?!
                          15 см фибран каква ти е идеята да ги закрепиш стабилно? Щото 15 см+2-3 см междина са 18 см.Какви са тия дюбели дето ще използваш?Да речем че намериш(аз не съм виждал) то ако ги сложиш ще имаш изнесено натоварване и не вярвам да издържат?!А и тухлата не може да издържи.Просто се цепи пука около дупката.Ако завали мокър сняг и полепне не би трябвало да издържи.
                          Освен това фибран 15? това е равносилно един вид на 20-23см стиропор?! Къде се намира тази къща че да се налагат такива крайни решения?
                          Не те разбрах.Каква точно е идеята?!
                          ПРеди 2-3 години се видяхме с пари и свободно време (и това се случва понякога) и направихме експеримент.В една кооперация сравнихме два абсолютно еднакви обекта(подбрахме съседни еднакви апартамента) които единия е изолиран с 8 см (междина около 2) и един налепихме два листа по 8см(такива имахме подръка). След това нагряхме едновременно стаите и извикахме "спеца" дет прави енергийните паспорти и с техниката.На снимките разлика имаше според колегите но според мен нямаше или беше малка и пренебрежима.Срещу тази никаква разлика седи огромен риск да падне тази изолация.Което е много неприятно.Имам някъде снимките из стария комп ако някой мисли че му е интересно.Ще кажа че обектите бяха напълно еднакви един майстор налепи и двата и една и съща печка (духалка) по едно и също време --- абе всичко гледах да е напълно еднакво.Избрана беше северна фасада.И прозорците бяха еднакви.
                          Въз основа на горното аз лично за мене си знам че над 10см вече е излишно- даже вредно.Защото ползата е малка или никаква но пък за сметка на това е много рисково.Абе рано или късно ще падне.Е зависи дали е голям калкан дали е малка площ на къща дали е край морето или в усойно място.Абе риск си е и не си заслужава.За сметка на това бих заложил най много на външния слой.Мазилката и грунда.На практика правилно подбраната мазилка и правилното(според мен) полагане е най важно от всичко.Освен завършваш и най важен слой ако погледнете цените ще видите че ако една изолация е 100 лв всичко то на мазилката се пада 40-55лв.Следващия голям разход и най важно е лепилото.Най малко се пада на самата изолация около 10-20.Винаги съм изпитвал голям страх от лепилото.Защото масов случай е:
                          Аз в магазина-Имам важен отговорен обект- дайте ми хубаво лепило
                          Магазина - Няма проблеми ей ти марково "едни лилави торби"
                          След няколко часа обратно съм в магазина вече ядосан.
                          -Ае момчета това лепило е ебано- като го забъркаш, не седи така мазно, не лепне, абе не е добре.Бригадира ми е старо куче -може да различи калпаво лепило.Аз също.
                          - Ти луд ли си ве?! - това е марково еди кво си цял свят работи, Германия това онова
                          Аз вече набирам- Момчета ако сложа това калпаво според мен лепило и има проблеми ще ви създам много ядове и следващото плащане ще го преместя.Пак помислете.
                          Един от продавачите(старо куче) ме дръпна настрана.
                          -Вземи тоз "Мапей"- занеси го на майсторите и пробвайте.И ми дава три торби - дето е два пъти по евтина от марковото
                          Нося го - бъркат полагат слой -всички доволни.Всичко изглежда наред. Единия от майсторите -
                          Само таквоз лепило да носиш онова евтиното(марковото) си го зимай обратно
                          Та... кво да кажа.Съвсем се обърках.На написаното ли да вярвам?!На спецификациите ли?! Или на очите си и на майсторите(аз също мога да различа калпаво лепило)
                          Че и два пъти по евтино.Бая пари са.
                          След време се сепнах че най вероятно "марковото" наистина може да е хубаво но да е компрометирано-Примерно било е "замръзнало".Тогаз имаше люта зима.Та искам да кажа че често чорбаджията нищо че плаща повече пак не получава каквото трябва.
                          Да перефразирам всичко от това написаното.
                          Смисъл от по голяма дебелина на изолацията от 5 см има само и единствено:
                          1. Ако къщата е проектирана и изработена без термомостове - това от първия пост от снимката е крайно нэфективно и с огромни термо мостове особено по врати прозорци и тераси. Това и 3 см изолация са му много всичко повече са пари на вятъра.
                          2. Ако е апартамент то изолацията (освен да изпълнява т.1) да бъде положена по всички фасади и на всички апартаменти в блока от до.
                          3. Ако по фасадата сложим 5 то на покрива да са 15 а към земята под плочата 10 см.


                          п.п. при мен каменна вата 10 см е положена на фасадата с дюбели по лев и двайсе цена на едро парчето по 6 на м2 и все още си стои 5-та година
                          най външния слой е някакъв супер дупер Баумит за 140 лв. баката покриващи 6-7 м2.
                          т.е. само за мазилка силиконова и дюбели беше преди 5 години 30 лева.
                          Труда беше нещо като 30 лева ама без скелето, ватата фасадна се чакаше от Сърбия с месеци тогава.
                          Всичко излезе около (по спомени) 80 лева/м2.
                          5-та година мазилката не е мръднала и ватата предполагам си е суха защото следя изкъсо консумацията според средно дневната температура.
                          Най кофтито от цялата изолация е че цвета на мазилката замина за 3-4 години и вече не е така красива.
                          Ако сайдинга се запазва като вид за поне 10 години бих си сложил.

                          по спомени от проекта ми за Енергийна ефективност поставянето при мен на външна изолация повече от 10 см. по стените не би било по ефикасно освен ако не бях намалил двойно прозорците като площ и сложил от най скъпата възможна дограма.
                          Последно редактирано от rosen_offroad; 16-03-19, 10:53.
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #58
                            От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            Ако къщата е проектирана...
                            Като отворихме приказка за проектиране.
                            Изолация повърхностно върху стените (пък дали отвън, или отвътре) е компромис и палиативна мярка по принуда от свършен факт - вече налична сграда. Изолацията трябва да е интегрална част от стените и мястото на материалът, осъществяващ тази функция е в обема им.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              да напише пълната финансова стойност на квадратен метър
                              Реална случка
                              Аз през 2007 година слагам изолация на един малък блок.По това време тя беше сравнително новост, не беше разпостранена, особено ярки цветове.И затова привличаше внимание, и минувачи се спираха да гледат разпитват.
                              Един особено напорист и нахален чичка ми подвиква, без да обръща внимание че водя разговор с други.
                              - Ей момче абе колко излиза на квадратен метър това бе?!Коя е таз бригада колко пари излиза?
                              -Ми 10 лв на квадрат - Изцепих се раздразнен, че на всеки трябва да обяснявам, което е много досадно.Естетвено такава ниска цена не съществува.
                              -Ааааа много скъпо ве - отговаря чичката и заминава.
                              На другия ден ние работим още по усърдно ама пак идва чичката и пак нахален разпитва.
                              -Абе тия 10 лв на квадрат се оказаха добри.Хубаво работят тез момчета.Искам да говоря с тях да ми направят и на мен.
                              Сега вече ми е неудобно да му кажа че съм го излъгал,и за да го разкарам, и как ми дойде на ума не знам.
                              -Ама таз цена не е нормална.Просто по изключение.Хванах бригадира им Камен(хубаво момче е) с мойта жена на калъп.И за да не става скандал и за да си мълча- Камен ми даде тази цена.
                              -АААААААаа така ли било... - каза дълбокомислено чичката и си замина...
                              Отдъхнах си че всичко е свършило ама не би....
                              След няколко дена идва пак чичката и за беда Камен е до мен в групичката.Чичката пак безцеремонен:
                              -Здрасти съседе абе кой тоз Камен бе?! Не може ли за направи изключение и за мене и да спи с моята жена?!
                              И това го казва най сериозно пред цялата група майстори барабар с Камен (дет спи с разни)
                              Човека си направил сметката видял че не излиза и …
                              Явно има много квадрати
                              П.П
                              Смях смях ама му излезе име на Камен.А на мене през носа този майтап!

                              Та и жените влияят на сметките с изолациите

                              Коментар


                              • #60
                                От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                                Тези години е можело и да стане, имаше и такива цени- 3лв/25кг цимент, 3,5 лепило и шпакловка, 0,35 мрежа м2, 45лв/м3 епс. И се работеше масово с тях.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X