Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изолация с американски сайдинг или стандартно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

    Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
    XPS-a не диша, за разлика от EPS-a в този ред на мисли се ползва само за хидроизолация. А ако се ползва стиропор(EPS) то минимума наистина е 10см.
    Аз също съм за вата, но това значи че трабва да има и окачена фасада.
    Това е меко казано глупост. Водата в топлоизолацията повишава топлопроводимостта ѝ. Точно за това при EPS и ватата задължително се слага пароизолация. Това, че XPS се ползвал за хидроизолация е двойно по-голяма глупост.

    Коментар


    • #17
      От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

      Важно е също така да не се набиват излишни пари в стара къща. Най прагматичния вариант е до ниво цокъл с 5 см XPS(фибран), нагоре 8 или 10 см EPS( сторопор) . Разбира се дограма и таванна плоча или целия покрив също. Тука не говорим за нова сграда и това е напълно достатъчно за да се почустват възрастните хора много по комфортно още следващия зимен сезон без набиване на много пари...

      Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • #18
        От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

        Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
        Това е меко казано глупост. Водата в топлоизолацията повишава топлопроводимостта ѝ. Точно за това при EPS и ватата задължително се слага пароизолация. Това, че XPS се ползвал за хидроизолация е двойно по-голяма глупост.
        Я кажи като изолираш бетон при обратен изкоп какво лепиш от двете? И ще те помоля да не бъдеш толкова краен ако не си достатъчно аргументиран.Ще помоля и за примери , за да съм сигурен, че пиша глупости(не е зареди егото ми).
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • #19
          От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

          Първоначално публикуван от Bate_Boyko Преглед на мнение
          Най прагматичния вариант е до ниво цокъл с 5 см XPS(фибран),
          +1 иначе пода на първия етаж ще е студен.

          А за EPS и XPS ами да и двете са изолации, само дето EPS не трябва се мокри, затова се слага само на стени, че е по евтин. Другото по цокли и покриви.
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 13-03-19, 20:12.
          "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

          Коментар


          • #20
            От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

            Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
            Я кажи като изолираш бетон при обратен изкоп какво лепиш от двете? И ще те помоля да не бъдеш толкова краен ако не си достатъчно аргументиран.Ще помоля и за примери , за да съм сигурен, че пиша глупости(не е зареди егото ми).
            Веднага след, като ми обясниш как XPS се ползва за хидроизолация.

            Коментар


            • #21
              От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

              В дългосрочен план няма порест материал, незвисимо с отворена или затворена структура, който може да се ползва за хидроизолация. Обратното е против най-фундаменталните закони на физиката. Изолационните си свойства тия боклуци дължат на затворените вътре газове. С времето тези газове биват заменени с нещо друго. И това другото е...каквото има наоколо-въздух, вода и т.н. Затворената клетъчна структура на полимер е нефелна работа по най-малко две причини.
              Първата- защото полимерите си имат естествен враг в атмосферата-озона.
              И втората- защото това около изолацията (каквото е там) все е под някакво налягане, на което клетъчната структура на изолацията я противодейства, я не. Колкото повече време минава, толкова по-трудно ще се справя.
              И да не забравяме, че тия процеси работят в двете посоки-колкото по-трудно се мокри едно нещо, то толкова по-трудно ще изсъхне, веднъж намокрило се.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #22
                От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                Веднага след, като ми обясниш как XPS се ползва за хидроизолация.
                Не съм се изразил правилно явно. Използва се за изолация, на хидроизолирани повърхности на бетон, които така или иначе няма нужда да "дишат".
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • #23
                  От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                  Колега, аз от личен опит мога да дам една ръка за сайдинга. Много съм доволен.
                  Къщата диша идеално, нямам капка на прозорците от кондензи, влаги и прочие Н2О
                  Цялата къща е вдигната с тухла, опасана с 5см каменна вата. Северът е и с 5см вътре на конструкция.
                  Особено съм доволен от факта, че дългата ми северна страна, още от есента кондензира отвън. Много е усойно и сутрин е вир вода. Е, със сайдинга просто си капе на земята и не се задържа никава влага по самата стена, както би станало с грапава мазилка.

                  Другото както са казали колегите - ако ти харесва на вид. Имай предвид, че ламелите са различни. Тези, които използвах аз са приятни на вид. Има едни по-ръбести, които наистина са грозни. Успех!
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181104_173801.jpg
Прегледи:1
Размер:764.6 КБ
ID:5810364
                  Последно редактирано от viktorson; 13-03-19, 13:00.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                    Особено съм доволен от факта, че дългата ми северна страна, още от есента кондензира отвън. Много е усойно и сутрин е вир вода. Е, със сайдинга просто си капе на земята и не се задържа никава влага по самата стена, както би станало с грапава мазилка.

                    Колега кондензира именно заради сайдинга, мойта като е със стиропор изобщо не кондензира. Седни зимата на едно парче сайдинг и после на едно парче стиропор и ше разбереш разликата...

                    Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

                    Коментар


                    • #25
                      От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                      За сайдинга - един "момент" дето редовно се пропуска, но много често ми прави впечатление - на почти всичките сгради със сайдинг, до които съм имал някакъв досег, някъде под сайдинга е имало осарници - един или няколко. Като е хотел, в който пребиваваш през отпуската на морето, нек'си мен не ме кефи твърде, а какво остава за постоянно пребиваване.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                        Първоначално публикуван от Bate_Boyko Преглед на мнение
                        Особено съм доволен от факта, че дългата ми северна страна, още от есента кондензира отвън. Много е усойно и сутрин е вир вода. Е, със сайдинга просто си капе на земята и не се задържа никава влага по самата стена, както би станало с грапава мазилка.

                        Колега кондензира именно заради сайдинга, мойта като е със стиропор изобщо не кондензира. Седни зимата на едно парче сайдинг и после на едно парче стиропор и ше разбереш разликата...


                        Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk
                        Вероятно е така. Просто съм доволен, че водата си се стича. Дали от конденза, дали от дъжд. Не мокри стените.
                        Достатъчно поседях по разни парчета и седнал и на колене
                        Последно редактирано от viktorson; 13-03-19, 13:11.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                          Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                          Не съм се изразил правилно явно. Използва се за изолация, на хидроизолирани повърхности на бетон, които така или иначе няма нужда да "дишат".
                          Така, имаме напредък.
                          Няма такъв филм с “дишането” всякаква влага е противопоказна при топлоизолациите, за това се стремим да я ограничим по всички възможни начини.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            За сайдинга - един "момент" дето редовно се пропуска, но много често ми прави впечатление - на почти всичките сгради със сайдинг, до които съм имал някакъв досег, някъде под сайдинга е имало осарници - един или няколко. Като е хотел, в който пребиваваш през отпуската на морето, нек'си мен не ме кефи твърде, а какво остава за постоянно пребиваване.
                            Предполагам зависи и от изпълнението. При мен бяха достатъчно съвестни, да не оставят отвори и условия за осарници

                            Коментар


                            • #29
                              От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                              Да се има предвид, че в изолации от вата, стиропор и подобни материали скоро се завъждат паяци и други буболечки (Beatles ). А кълвачите само това чакат и правят мазилката като швейцарско сирене.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • #30
                                От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                                Тя темата е обширна и явно всеки има мнение!
                                Без да съм краен мога да кажа основните плюсове и минуси защото практиката е показала че всеки случай си е уникален.
                                Слагал съм следните изолации:
                                1.Стиропор - евтин определено върши работа.Ако е повече от 8 см става тегаво.Защото примерно 8 санта стиропор+2-3 см въздушна междина и трябва да набиваш дюбели 16см.Не че няма ама не държат.Ако примерно стената е голяма площ и завали мокър сняг полепне-рано или късно ще падне.Така че за сигурноста има ограничение-8-10 см максимум.Ама риск.За малки площи става.Ефективен е.Средно пропуска водни пари(диша).Можеш да правиш красоти върху него.
                                2.Фибран.Повече изолира в сравнение с стиропора.Ама не диша.По скъп.Рядко се използва за стени.Преди всичко за под под замазки или за цокъл.
                                3.Вата.Този материал според мен е много неподходящ за външно саниране.Недоумявам защо го препоръчват тук?! Изолационните свойства на ватата са долу горе прилични но тя има два огромни недостатъка.Мека е.Това означава че не можеш да правиш красоти върху нея.И най сериозния и недостатък според мен-като се намокри става ужас.Губи всички свойства бавно съхне абе кошмар.А тя се мокри.И то лесно.Например удариш изолацията и се счупи мазилката.И като вали дъжд вече влиза вътре.Ако хвърлиш як камък също.Случвало ми се е.Или най тъпото.Няма какво да крием че често външната мазилка (която е най скъпото и деликатно нещо) се пука.Ако се вгледате отблизо ще видите микропукнатини.Оттам също влиза влага.И какво става с ватата? Мокър парцал. Ватата обаче има едно много важно предимство което другите изолации нямат.Тя има най добрия кофициент на пропускане на водни пари.И поради тази причина ватата е номер едно ако изолираш тавани примерно.Просто я разстилаш над бетонната плоча.Като юрган.Евтино и ефективно.И влагата с парата се издига нагоре минава си през бетона и през ватата.Там тя е номер едно.А не отвън.
                                4.Сайдинг и други.Ефективно е.Щото на практика това са две прегради с въздушна междина пълна я с вата я с друго.Сайдинга е устойчив на агресивни външни въздействия.Само един път слагах и не съм спец толкоз.Много индустриален вид има и не е толкоз за фамилни сгради.
                                5.Итонг - Последния обект го направихме с Мултипор.Нямах избор.Трябваше най високи изолационни свойства в много малко сантиметри дебелина.Затова. Твърд е.Лесно се работи с него.Можеш да правиш красоти после.Носи на бой и ако се повреди мазилката нищо му няма- което не може да се каже за ватата.Отлична паропропускливост.Тепърва ще се налага.Недостатъци.Скъп е.Ама много което рязко го ограничава.
                                В заключение мога да кажа че най добрата изолираност съм постигал с итонг екстра АА плюс. Не съм видял нещо да го бие засега.Елиминира човешката грешка- няма вариант да падне мазилкататрудно се поврежда мазилката тъй като има твърда подложка сякаш и по малко се пука.И нещо страшно важно.Можеш да правиш красоти.Да редиш камък отгоре.Така че това ненадминато за цокъл или ако ще лепиш тежък камък отгоре.Понеже ставаше дума за много пари не вярвах само на приказки и документи.Имах възможност и да меря.Еднакви обекти.Което не се оказа толкоз трудно.Просто зимата затоплих обекта на 15 градуса и снимахме с термовизионна камера.То тъй или иначе трябваше да правим енергиен паспорт на сградата та така...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X