Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трябва ми шайба 106 х 84 х 1 мм

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Трябва ми шайба 106 х 84 х 1 мм

    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
    .... налягането в ремонтирания водопровод е 8-10 атмосфери
    Какво може да е?

    Налягането в най-общия случай прави микромехурпета във водата и затова е бяла. Като я оставиш въздуха се "отделя" от водата. Възможно е да смуче въздух, но по скоро е от налягането

    Коментар


    • #47
      От: Трябва ми шайба 106 х 84 х 1 мм

      Това налягане няма да води до нищо добро.Слагайте регулатори,че после да не се чудите поради каква причина гърмят връзките.
      Софийска вода основно това правят в София за да не се налага през ден да копаят поради пикове в наляганията и видно им се получава.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #48
        От: Трябва ми шайба 106 х 84 х 1 мм

        Нов проблем - водата била мътна (малко). Днес обиколих всички санитарни аптеки между Красно село и Пирогов за хлорна вар и навсякъде вдигат рамене. Някой да знае какво трябва да се направи?
        п.п. обемът на каптажа е мах 20 куб.м и постоянно се пълни от извор ... нейде си.
        Последно редактирано от trapper; 07-08-18, 13:14. Причина: п.п.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #49
          От: Трябва ми шайба 106 х 84 х 1 мм

          И при мен на вилата след обилни дъждове водата е мътна, но до ден-два, като се поуспокоят подпочвените води, се избистря. Там също сме на каптаж някъде в гората.

          Коментар


          • #50
            От: Трябва ми шайба 106 х 84 х 1 мм

            Вчера, както водата си течеше бяла, за 10 сек стана прозрачна и бистра. И до сега е така. А каптажът пак си тече от преливника. Явно някъде е имало въздух.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X