Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща от бетонни блокчета или тухла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къща от бетонни блокчета или тухла

    Здравейте колеги !
    Имам една чуденка - питанка ! Някой строил ли е къща със бетонни блокчета за ограда ? Като задължително къщата е със външна изолация 10см стириопор ! Какво Ви е мнението за двата материала ? При така направената изолация ще има ли разлика във комфорта и живота в къщата ? Има ли плюсове при строежа със Бетонното блокче ? Гледам на запад доста къщи се строят със бетонни блокчета та и в САЩ !
    А за мене лично, започвам да строя къща на 1ет. и се чудя, дали да не я изидаме със бетонни блокчета? Макар че по проект е със тули !

  • #2
    От: Къща от бетонни блокчета или тухла

    Пиши в Гооглето:

    Тухла vs циментови блокчета

    Чудесно е обеснено.
    Човека почнал темата е инджинер топлотехник.
    резултата е Първи етаж само блокчета, втори външни стени тухла вътрешни блокчета.
    Ако ти се разхожда до Варна мога да дам негов координат къде да видиш такава къща и да говориш със собственика.
    Аз за себе си не бих строил така.
    Последно редактирано от rosen_offroad; 11-11-17, 22:15.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Къща от бетонни блокчета или тухла

      С това съм правил само две подпорни стени, високи по метър. Не знам как си представяш да построиш цяла къща с тях-качеството на продаваните у нас блокчета е под всякаква критика. Даже на едната стена гледам, че са започнали да се ронят а е на две години.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Къща от бетонни блокчета или тухла

        Не съм го измислил аз - икономията е майка на мизерията.
        От какъв зор искаш да си причиниш проблеми?

        Коментар


        • #5
          От: Къща от бетонни блокчета или тухла

          Става без проблем . Ако искаш да се с мазилка отвътре по добре да е тухла . Това вече съм го правил , при къща на един етаж . Цялата къща има 26 вертикални колони , на практика блокчетата имат само преградна функция , не носят товар освен собственото си тегло . Отвън изолация със 5 см . стропор , отвътре картон и 10 см. вата . Отоплява се с подово , няма радиатори . Един котел 30 кв , цялата къща е отлично отоплена през зимата . Няма нито един климатик и лятото също е прохладна . Може заради локацията да е ,на връх е и винаги има вятър .

          Коментар


          • #6
            От: Къща от бетонни блокчета или тухла

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Не съм го измислил аз - икономията е майка на мизерията.
            От какъв зор искаш да си причиниш проблеми?
            Няма проблеми , и не е икономия . Къщата която съм дал като пример има бетон и желязо за 3 етажа , не за един . Не са правени икономии от материали ,просто такова е решението за изпълнение .

            Коментар


            • #7
              От: Къща от бетонни блокчета или тухла

              не искам вътрешна изолация, мисля вътре да е на мазилка, но се чудя дали няма да е студено само със външна изолация ! къщата ще е на един етаж 140м2 ,отоплението ще е на дърва със котел и радиатори ,локално парно! естествено отдолу е бетона плоча със носещи колони а отгоре върху спалните- бетона плоча, а върху общи хол-кухня 9м-6м ще е дървена конструкция с таван ,ламперия дъски

              Коментар


              • #8
                От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                По добре тогава да е с тухли , не с блокчета . Тази която съм правил също е на един етаж , котел на дърва и е 200 кв.м. Виждам че си от Шумен , ако се знаете с Мариян той ми е идвал на гости във въпросната къща . Намира се в Дългопол , на около 50 км .от Шумен . Но в момента не съм там , иначе и могъл да видиш в действителност как е направено .

                Коментар


                • #9
                  От: Бетонно блокче или тухла

                  Първоначално публикуван от tatii
                  Здравейте колеги !
                  Имам една чуденка - питанка ! Някой строил ли е къща със бетонни блокчета за ограда ? Като задължително къщата е със външна изолация 10см стириопор ! Какво Ви е мнението за двата материала ? При така направената изолация ще има ли разлика във комфорта и живота в къщата ? Има ли плюсове при строежа със Бетонното блокче ? Гледам на запад доста къщи се строят със бетонни блокчета та и в САЩ !
                  А за мене лично, започвам да строя къща на 1ет. и се чудя, дали да не я изидаме със бетонни блокчета? Макар че по проект е със тули !
                  Тухлата има повече въздушни джобове, следователно по добра изолация. Преди три години строих къща със тухла четворка и изолация 10 см . 50 кв. м къща баба ми изгаря едва 3 куб дърва и то с зор и топли всички 50 кв. всички врати отворени защото не се живее вътре . Забравих имам изолация и на тавана. Според мен един климатик 12 ще се справя чудесно но бабката не вярва на тока. И още нещо, стана много добре звукоизолирана .
                  Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                    Шом тепърва предстоят основите сега е момента да копнете една маза отдоле . Аз 5 стинки давам зидарията да е 2 реда тухли единички и евентуално нещо между тях.
                    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                    Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                      Пренебрегва се някак основното предимство на тухлите-бързата и евтина работа и това, че всички майстори могат да зидат тухли. И колкото по-големи, толкова по-лесно, бързо и евтино се случват нещата. Стремежът към експерименти е хубаво нещо, но към днешна дата тухлата все още няма адекватна алтернатива.
                      Топлоизолацията също еволюира за има-няма 15 години до стандартизирани системи, в които няма абсолютно нищо за мислене-ясно е как се правят, колко струват, какъв краен ефект дават. Кеф ти полистирен, кеф ти вата, кеф ти свободни бригади...
                      Само за сайдингджиите имам особено мнение, защото съм виждал американски и канадски сайдинг , а в БГ до сега още не съм виждал такова качество на монтаж никъде.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                        Къщата е стара и има много хубава маза от камък зидана 6/4м ! Върху нея ще излея бетона плоча и ще се ползува за зимнина!
                        Значи работата отива на зидане с тухла1 Обикновена четворка или дългата на винербергер 380х250х238 ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                          От скоро съм в къща зидана от блокчета преди почти 15 години, 2 калкана с 3-4 см изолация, лицето и гърба от 2 месеца имат 10 см/все EPS/. На 3 етажа е, живяно последните години само на първия етаж, нагоре беше само затворено, сега го правим за живеене. Не съм забелязал ронене или следи от времето по постройката. Планирам отвътре да сложа вата и гипсокартон, по калканите да увелича слоя изолация. Тепърва започва зимата и немога да кажа мнение за топлинните качества, но май не е толкова зле. Намира се във Варна. Недостатък виждам в нескопосаната зидария, доколко е виновно блокчето не мога да кажа. Поздрави и успех.
                          "Най-опасната фраза в езика е: "Ние винаги сме го правили по този начин."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            качеството на продаваните у нас блокчета е под всякаква критика
                            Не на всички продавани у нас блокчета качеството е такова. В София на едно място близо до Бриколаж Люлин правят доволно добри такива (тънкия момент е че добават и речен пясък). На други места също съм виждал. Правих доволно голяма ограда това лято, та тършувах за варианти. Е, има такива.

                            ...само дето за строене на къща от такива ми е малко трудно да ди представя ползите. Едно блокче е сигурно 3 пъти по-тежко от аналогичната му тухла, а поне за мен хамалогията също влиза в цената. Честно казано не съм наясно и колко би било по-евтино. Негатива от големи кухини в стените обаче някак ми е трудно да го приема. С топлоизолация може да се компенсира по отношение на топлото, но си мисля че не само това му е кусура. Ще има проблеми например при слагане на гнезда за контакти и прочие неща след това. Някак трудно си го представям и да носи например по-тежичък кухненски шкаф.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                              Още от събота вечерта се каня да драсна някой ред,
                              но колегата ме е изпреварил с поста:

                              Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                              Шом тепърва предстоят основите сега е момента да копнете една маза отдоле . Аз 5 стинки давам зидарията да е 2 реда тухли единички и евентуално нещо между тях.
                              Според мен в случая е най-добре хубави стари плътни единички (пълно е с оферти) в два реда и 3см фибран залепен директно в/у тях с полиуретанова пяна.
                              Вътре, кеф ти мазилка, кеф ти гипсокашон директно в/у тухлите пак с пяната, като преди това си пускаш инсталацията.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X