Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Портална плъзгаща врата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Портална плъзгаща врата

    Налага се да изработя въпросната врата,която ще е дълга 9,50м.
    Някой правил ли е подобно нещо и как е окачена?Въпросът е за механиката,окачване,водачи,колела.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

  • #2
    От: Портална плъзгаща врата

    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
    Налага се да изработя въпросната врата,която ще е дълга 9,50м.
    Някой правил ли е подобно нещо и как е окачена?Въпросът е за механиката,окачване,водачи,колела.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vrata.jpg
Прегледи:1
Размер:38.5 КБ
ID:5771438
    Мойта е от този тип само че 4 м светло и още 2 метра отстрани.
    Държи се за 2 лагерни колички долу и горе плъзгач.
    Долу във вратата има специална шина за лагерната количка.
    За Варна давам майстор за изработка на лични.
    Мотора е на Хёрман и струва около 1000 лева.
    Има вариант със сензори да не одрасква колата
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Портална плъзгаща врата

      Колега имаше два варианта - конзолно вързани с 4 (и повече) ролки, и втория - с опорна ролка по винкел на земята...
      Недостатъка на чисто конзолното решение - технически се иска доста голяма здравина на конзолния държач (включително и вкопаната в земята част), и на самата врата(рамото особено при 9м ще е голямо)... Преимущество - нямаше проблем зимата
      Втория вариант - шина/винкел по земята, по която се движи плъзгащата опорната ролка с V канал... Въпреки, че мястото е чисто (ако е кална улица/подход едва ли това е най-подходящото решение), накрая се наложи да слага отопление под винкела, защото зимата в леда нещата ставаха сложни - или вратата тръгваше да бяга от винкела, или въобще не тръгваше да се мести... Също така се изискваше добра линия на винкела......
      Механиката на едната бе зъбна рейка, а второто решение - верига... Като че ли по-удачното бе веригата, щото нямаше нужда от толкова фино настройване на зацепването...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: Портална плъзгаща врата

        Винкел под вратата,няма да го бъде.Входа е за селскостопански машини и ще се замърсява.Първата идея е добра,но за 9,50м ще и трябва противотежест и допълнителна дължина към 5м примерно.
        Аз си мислех за четири по-яки гумени колелета с диаметър 300-350мм,но зимата ще е проблем отваряне-затварянето.За автоматизация ще мисля по-късно,ще трябва да има и ръчен режим,че често гасят тока.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: Портална плъзгаща врата

          За ръчния режим - веригата е добро решение, защото можеш с проста лостова система/чоп да я повдигнеш над зъбчатката и да си местиш вратата на ръка....
          За противотежест - да, възможно е... Алтернативата - чисто конзолно, ще иска яки ролки, и добре изчислена конструктивно врата (да не поддава, но и да не е прекалено тежка). Но е изпълнимо де... И ако е добре изчислена на якост (може да я направиш и 3Д ) - навярно ще имаш по-малко проблеми, защото няма да има цапащи се механизми...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            Портална плъзгаща врата

            Имам 14 метра портална на три ролки от долу на горе подпират вратата и само едно водещо че иначе замръзва зимата, задвижвам я с честотен регулатор, колелото стара количка за хляб
            08854467O8
            LZ1YDA
            Hundai Terracan 2.9 CRDI
            Suzuki Samurai 1.1

            Коментар


            • #7
              От: Портална плъзгаща врата

              Първоначално публикуван от Явор Аршинков Преглед на мнение
              Имам 14 метра портална на три ролки от долу на горе подпират вратата и само едно водещо че иначе замръзва зимата, задвижвам я с честотен регулатор, колелото стара количка за хляб
              Снимай го това чудо да го разгледам.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #8
                От: Портална плъзгаща врата

                Утре след обяд като се прибера


                08854467O8
                LZ1YDA
                Hundai Terracan 2.9 CRDI
                Suzuki Samurai 1.1

                Коментар


                • #9
                  От: Портална плъзгаща врата

                  https://zavax.wordpress.com/tag/cant...-sliding-gate/
                  Three witches watch three Swatch watches.
                  Which witch watch which Swatch watch?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Портална плъзгаща врата

                    https://zavax.wordpress.com/tag/cant...-sliding-gate/

                    Моите са 6мНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160726_122825.jpg
Прегледи:1
Размер:396.5 КБ
ID:5771444
                    Three witches watch three Swatch watches.
                    Which witch watch which Swatch watch?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Портална плъзгаща врата

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      [ATTACH=CONFIG]935629[/ATTACH]
                      Мойта е от този тип само че 4 м светло и още 2 метра отстрани.
                      Държи се за 2 лагерни колички долу и горе плъзгач.
                      Долу във вратата има специална шина за лагерната количка.
                      За Варна давам майстор за изработка на лични.
                      Мотора е на Хёрман и струва около 1000 лева.
                      Има вариант със сензори да не одрасква колата
                      Такава правих за нашата база,към 6м светло-излезна към 1800лв.
                      "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                      Mark Twain
                      СтоЕнчA

                      Коментар


                      • #12
                        От: Портална плъзгаща врата

                        Трябва ли да е плъзгаща?
                        И защо не се консултираш с експерта по вратите - е-врати, популярен във форума като edoors - братчето ми?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Портална плъзгаща врата

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Трябва ли да е плъзгаща?
                          И защо не се консултираш с експерта по вратите - е-врати, популярен във форума като edoors - братчето ми?
                          Щото не се сетих,а няма друг вариянт,требе да е лъзгаща.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Портална плъзгаща врата

                            Нищо лично, но edoors ми поиска 100лв за допълнително дистанционно, при това съвсем обикновено като от долнопробна автоаларма... На автоматика монтирана от него...Та не бих го препоръчал
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              От: Портална плъзгаща врата

                              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                              Нищо лично, но edoors ми поиска 100лв за допълнително дистанционно, при това съвсем обикновено като от долнопробна автоаларма... На автоматика монтирана от него...Та не бих го препоръчал
                              Явно е лично, щом го казваш. Би ли ми припомнил случая (не в тая тема, че е за друго). Готов съм да изгладя каквото и да е недоразумение. Ето линк към предлаганите от мен дистанционни
                              http://edoors.bg/index.php?route=pro...ory&path=60_70

                              А по темата:

                              Най-добре ще е с два конзолни държача, защото е голяма дължината. Има нещо подобно в София на достъпно място, но май е към 8 м светло и не е висока.
                              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X