Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

    За подобна печка и аз се оглеждам, но с водна риза. Зимата добре, но искам да се пали и през лятото с готварски цели. За целта трябва предполагам да се източи водната риза. От нагряването на сухо няма ли да се повреди?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

    Коментар


    • #32
      От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

      Няма да се повреди,а директно ще изгори.Водна риза не се източва първо,защото гние когато остава суха и второ поради изгарянето и ако остане суха.
      Лятно време обикновено винаги е проблем това готвене,но повечето хора си решават проблема с някой раховец.
      Имаш вариант да затваряш да речем тия радиатори дето не искаш да греят,но въпреки всичко ще ти се налага да вдигаш висока температура и да я поддържаш за да готвиш което ще доведе до завиране и изхвърляне на водата.И бойлер да добавиш което си е задължително за час най-много ще си го загрял и после щеш не щеш го затваряш да не гръмне.
      От там тая топлина генерирана от печката трябва да ходи някъде.Та имай едно на ум.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #33
        От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

        Вариант - суха печка в кухнята и по една сиганска либоф във стаите. Верно е голема хамалогия за зимата, но пък лятото не се тормозиш за парна инсталация.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #34
          От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

          Това лятото да готвиш на дърва незнам как да го нарека.Мазохизъм ли,цициизъм ли?
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #35
            От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

            Масова практика когато дървата са по-евтини от тока,а даже и не се плащат.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #36
              От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
              Това лятото да готвиш на дърва незнам как да го нарека.Мазохизъм ли,цициизъм ли?
              Можеш да го наричаш, както си искаш, ама в България не е като да няма и места, където токът често е с недостатъчно напрежение (като всички в селото/квартала включат по някой по-мощен уред) и тогава готвенето на ток става малце проблематично.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

                Аз затова и не купувам още. Засега мисля как сам да си направя такава с два димохода и две клапи. Единия ще тегли огъня през фурната и котлоните, втория от другата страна - през воден обем, подобен на водогреен котел. Ако се играе с двете клапи едновременно, ще се получи пълната комбинация. Горивната камера ще е качествено термоизолирана. Така поне си мисля. Колкото до това защо лятото на дърва - защото ми харесва, не е пинтилък, а гевезелък, става въпрос за битов стил къща с минимална електрификация.
                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                Коментар


                • #38
                  От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Можеш да го наричаш, както си искаш, ама в България не е като да няма и места, където токът често е с недостатъчно напрежение (като всички в селото/квартала включат по някой по-мощен уред) и тогава готвенето на ток става малце проблематично.
                  И в тоя случай газта е най-интелегентното решение.
                  Та чудно ми е как се нарича силата,която при 40℃ на вън,може да те накара да палиш печка за да готвиш?!
                  Щом е за кеф,това е друга работа.Всеки на различно място го сърби.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

                    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                    И в тоя случай газта е най-интелегентното решение.
                    Та чудно ми е как се нарича силата,която при 40℃ на вън,може да те накара да палиш печка за да готвиш?!
                    Щом е за кеф,това е друга работа.Всеки на различно място го сърби.
                    Чак при 40 градуса няма да се пали, това е ясно, не съм мазохист. Но това са само три месеца в годината, още пет-шест трябва и да топли радиаторите, оставащите 4-5 месеца са само за кухненски нужди. Ако казана с джибрите е с водна риза, може и него да подгрее. Варианти много.
                    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                    Коментар


                    • #40
                      От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

                      Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                      ... Колкото до това защо лятото на дърва - защото ми харесва, не е пинтилък, а гевезелък, става въпрос за битов стил къща с минимална електрификация.
                      Решението е просто - лятна кухня с готварска печка на полуоткрито.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

                        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                        Решението е просто - лятна кухня с готварска печка на полуоткрито.
                        Около такава съм израстнал, знам за какво иде реч, става и така, ама са две кухни - една вътре и една навън. Нещо се печели, друго се губи.
                        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                        Коментар


                        • #42
                          От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

                          Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                          Вече три години използвам Super Thermo Magnum сръбско производство на MBS. Изключително доволен съм. Модела е с голяма горивна камера, водна риза и фурна. Водната риза е 13 кВ, отделно печката отделя 8 кВ в помещението в което гори. Захранва кажи речи 10 радиатора в къщата без проблем (2 етажа с по 3 стай + коридори). КПД е много високо. Изобщо препоръчвам я горещо. По-скъпа е от евтините, но и не е прекалено - около малко над 2 хил. лв. Получаваш обаче 3 в 1 - добър котел, готварска печка и красива камина...
                          Качеството е доста високо - накратко 200 кг е суха Има същия модел с малка горивна камера и голяма фурна, а има и модел без водна риза, който е по-евтин. Ако имаш въпроси съм насреща.

                          Здравейте,имам идея да си купя една готварска печка с водна риза, тази сръбската дето имате ме интересува има ли проблем при готвенето, мнение на мой познати твърдят, че при такъв тип печки не се получава нормално готвене, силата отива във водната риза, и за фурната не стига, или просто казано не може да бъде две в едно,ще се радвам да напишете вашият опит с печката, и възможно ли е да се получат и двете неща, хем да отопляваш, хем да може да си приготвиш нещо за ядене,иначе на мен много ми харесва тази печка

                          Коментар


                          • #43
                            От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

                            Здравейте интересувам се от сръбските печки, някои твърдят че при такъв тип печки,едното е за сметка на другото, или се грееш ако е с водна риза но не може да готвиш, или е само готварска без риза и няма проблеми за готвенето,вие имате такава кажете каке при вас,четох коментарите и на мен също ми харесва тази печка,благодаря предварително

                            Коментар


                            • #44
                              От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

                              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                              Вече три години използвам Super Thermo Magnum сръбско производство на MBS. Изключително доволен съм. Модела е с голяма горивна камера, водна риза и фурна. Водната риза е 13 кВ, отделно печката отделя 8 кВ в помещението в което гори. Захранва кажи речи 10 радиатора в къщата без проблем (2 етажа с по 3 стай + коридори). КПД е много високо. Изобщо препоръчвам я горещо. По-скъпа е от евтините, но и не е прекалено - около малко над 2 хил. лв. Получаваш обаче 3 в 1 - добър котел, готварска печка и красива камина...
                              Качеството е доста високо - накратко 200 кг е суха Има същия модел с малка горивна камера и голяма фурна, а има и модел без водна риза, който е по-евтин. Ако имаш въпроси съм насреща.

                              Искам да ви питам къде се намира коминното тяло при вас,и къде е розетката на стената, някъде за печката ли е

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X