Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

    Трябва да сложа печка на дърва в една кухня. Временно решение, може би за една зима. Коминът е читав, розетката е с диаметър 130 мм.
    Изискванията на домакинята са: "Така и така ще се пали, ако може и да се готви в нея..."
    "Прити" предлагат някакъв вариант. Някой има ли опит с подобни неща?
    Като допълнение казвам: имаме машина за дървен чипс, но според мен чипса не е решение, защото е влажен. Нямаме възможност да го сушим.
    Второто допълнение: имаме възможност да купуваме свестни пелети, но не намирам печка, дето да става и за готвене.
    Помещението е около 36 куб. метра, вратата ще е отворена, за да се топли и коридора, колкото може.
    Георги Донев, 0889 437 687
    Nissan Patrol Y60

  • #2
    От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

    Решението е в "стария" модел отоплителни печки с двата чугунени плота .Този които е над горивната камера е "съставен" и ако се премахне и горната скара събира доста дървесина.Отделно при отворена фурна се увеличава топлообмена.Има възможност да се поставят под чугунената плоча в димохода огнеопорни тухли за допълнителен ефект.

    Коментар


    • #3
      От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
      Решението е в "стария" модел отоплителни печки с двата чугунени плота .Този които е над горивната камера е "съставен" и ако се премахне и горната скара събира доста дървесина.Отделно при отворена фурна се увеличава топлообмена.Има възможност да се поставят под чугунената плоча в димохода огнеопорни тухли за допълнителен ефект.
      Имах бяла готварска от едно време, с фурна, непалена никога. Откраднаха ми я от вилата...
      Сега няма такива, май.
      Георги Донев, 0889 437 687
      Nissan Patrol Y60

      Коментар


      • #4
        От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

        Точно преди да се прибера, закарах една такава на възрастно семейство. На етикета пишеше за готвене и отопление на твърдо гориво, складова техника Горна Оряховица беше производител или търговеца, 542лв беше цената.
        RAV 4
        F650GS

        Коментар


        • #5
          От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

          Аз ползвам една обикновена камина на Прити за най-студените дни и като качество съм много доволен . Един приятел си взе подобна на др фирма , качеството на Прити е в пъти по-нагоре спрямо тази на аверчето.
          Просто споделям впечатление за марката , предполагам и готварските им печки са качествени.
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #6
            От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

            ...ето нещо хубаво / италянско / ...и скъпо .
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #7
              От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

              Вече три години използвам Super Thermo Magnum сръбско производство на MBS. Изключително доволен съм. Модела е с голяма горивна камера, водна риза и фурна. Водната риза е 13 кВ, отделно печката отделя 8 кВ в помещението в което гори. Захранва кажи речи 10 радиатора в къщата без проблем (2 етажа с по 3 стай + коридори). КПД е много високо. Изобщо препоръчвам я горещо. По-скъпа е от евтините, но и не е прекалено - около малко над 2 хил. лв. Получаваш обаче 3 в 1 - добър котел, готварска печка и красива камина...
              Качеството е доста високо - накратко 200 кг е суха Има същия модел с малка горивна камера и голяма фурна, а има и модел без водна риза, който е по-евтин. Ако имаш въпроси съм насреща.

              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #8
                От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

                Първоначално публикуван от Георги Донев Преглед на мнение
                Имах бяла готварска от едно време, с фурна, непалена никога. Откраднаха ми я от вилата...
                Сега няма такива, май.
                има,онзи ден гледах такава у скрапа.е,не е нова ама ще вьрши работа.ако не е заминала ще я снимам.а те наистина са най добрите печки.

                Коментар


                • #9
                  От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

                  Преди десетина години за вилата купих една турска изцяло чугунена вътре . Топли и готви страхотно !
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

                    На два модела Прити с водна риза не може да се използва фурната, не се нагрява достатъчно. Горивните им камери са дълбоки, но с малко сечение, неудобни, не са добри и за готвене. За отопление и радиатори горе-долу бива. Работят доста интензивно вече +десетина години.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #11
                      От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

                      За сега не мисля за вариант с водна риза, или ако има, няма да я ползвам. Както казах, след година предстои реконструкция на сградата, която е на два етажа с обща разгъната площ над 700 кв.м. Ще слагаме котел на пелети или бали, проучваме за сега. Трябва ни временно решение, дърва има в изобилие.
                      И може би една печка на пелети за в хола, който е около 60 кв.м., ама това ще го мисля после. Всъщност няма "после", сега трябва да го мисля, че навън плющи дъжд и духа яко. Иде зима...
                      Георги Донев, 0889 437 687
                      Nissan Patrol Y60

                      Коментар


                      • #12
                        От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

                        Аз карам 10 ина години с ,,Прити,, , плот за готвене и фурна. И аз като тебе разсъждавам така , че да става за готвене и печене. Повече от доволен съм , като я наблъскам фурната пече здраво и на плочата си готвим , а когато е мн. студено навън отваряме фурната и КПД се увеличава.Другото предимство е , че горивната камера поема мн. дълги дърва 45см. т.е. спокойно поема дърво с дължина 43см. Друго предимство е , че е направена от мн. дебела ламарина 3мм. Недостатък според мен е дълбоката горивна камера заради , която по трудно се пали първоначално , това също може и да е предимство понеже събира по голям обем дърва в сравнение с всички нашенски готварски печки от преди. Друг недостатък е , че страшно тежи заради дебелината на ламарината , но пък е вечна и си мисля , че ще ни надживее. И последен кусур е , че пепелника и е от същата тази дебела ламарина 3мм. и тежи повече от пепелта в него. П.п. Мисле , че бях достатъчно изчерпателен и подробен , само дано съм бил и полезен. Поздрави!
                        А забравих да спомена , че моята е без водна риза.
                        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

                          Ако не държиш на фурна какво ѝ е на пернишката печка
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

                            Сръбските на Алфа Плам ги има на няколко места в София. Извън София не знам дали ги има и на ккави цени са. Като Прити...ама една класа отгоре. Има и на пелети, пълен автомат. Цените са малко дебели, но не са нещо брутално като при италианските и френските. Там цифрите са много тежки-виждал съм разни каталози с печки за по 4-5 бона...
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Печка на дърва за кухня, събирам мнения.

                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              Сръбските на Алфа Плам ги има на няколко места в София. Извън София не знам дали ги има и на ккави цени са. Като Прити...ама една класа отгоре. Има и на пелети, пълен автомат. Цените са малко дебели, но не са нещо брутално като при италианските и френските. Там цифрите са много тежки-виждал съм разни каталози с печки за по 4-5 бона...
                              Ако говориш за италианските 4-5 ЕВРО са базовите цени...
                              Technical Rescue Direct - life lies in courage
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X