Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся майстори за ремонт на апартамент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Търся майстори за ремонт на апартамент

    Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
    Аз съм попадал на такива ама ич нямам навик да чакам-гоним някой пари да му дам така че не можаха да ме впишат в оня списък на чакащи за техните безценни услуги.
    За теб може да са големи пари ама най-вероятно в техните очи твоята "оферта" им се струва слаба.И тактично са те преместили по назад.
    Така е от година и половина някъде.Всичкото читаво изчезна.Предполагам че след 2-3 години пак ще се появят.Отнякъде.Въпреки че аз лично съм направо потресен от некадърноста.И което по лошо просто не виждам някой да идва на тяхно място.Млада смяна.Днешната младеж.Ами тя не може да вдигне една торба цимент едно шкембе заформил..Трагедия.
    По добрия вариант е вземи отнякъде инструменти и сам.Не е толкоз трудно.И е по ефтино.И винаги ще има кой да помогне.Без да броим удоволствието че си създал нещо на този свят.Не е малко

    Коментар


    • #32
      От: Търся майстори за ремонт на апартамент

      Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
      Млада смяна.Днешната младеж.Ами тя не може да вдигне една торба цимент едно шкембе заформил..Трагедия.
      о
      А
      сегашните торби са по 25кг.

      По татово време под 50кг. нямаше.
      Що ли?

      Коментар


      • #33
        От: Търся майстори за ремонт на апартамент

        Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
        За теб може да са големи пари ама най-вероятно в техните очи твоята "оферта" им се струва слаба.И тактично са те преместили по назад.
        Никога не се пазаря за цена,казват колко ако ме устройва имаме сделка ако не търся други,ако са коректни и са изпълнили това за което сме се договорили без да пробват да ме пързалят давам и бакшиш.

        За другото сме на едно мнение.

        Майсторите ще станат коректни когато проумеят че няма по добра реклама от доволният клиент.
        Минал съм по този път и си заслужава така да бъде защото аз постигнах така над 95% от клиентите да се връщат пак при мен,да ми водят много нови клиенти и т.н.
        И клиент не се печели само с качество а и с отношение.
        Последно редактирано от roki77; 11-05-17, 19:16.

        Коментар


        • #34
          От: Търся майстори за ремонт на апартамент

          Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
          Никога не се пазаря за цена,казват колко ако ме устройва имаме сделка ако не търся други,ако са коректни и са изпълнили това за което сме се договорили без да пробват да ме пързалят давам и бакшиш.

          За другото сме на едно мнение.

          Майсторите ще станат коректни когато проумеят че няма по добра реклама от доволният клиент.
          Минал съм по този път и си заслужава така да бъде защото аз постигнах така над 95% от клиентите да се връщат пак при мен,да ми водят много нови клиенти и т.н.
          И клиент не се печели само с качество а и с отношение.
          Когато има сделка,трябва и двете страни да са доволни.Ако ти се занимаваш с търговия е съвсем друго,и не можеш да сравняваш търговия със услуги.
          В град като Пловдив няма свободни кнауфаджии,няма ВиК,няма свободни еладжии.

          По отношение на бакшиша,ако съм ти взел 7000 лв.за услуга,приключил съм ,колко бакшиш ще дадеш ?/

          Това не е заяждане,за майстора е важно да свърши работа в срока за който са се договорили,като каже приключих, клиента да каже също да,приключихме.
          За майстора е важно да си получи парите,на етапите които са договорени,и толкоз.Майстор с надница между 100 и 200 лв. Не иска,не пита и не му трябва бакшиш.Трябва му коректно отношение.Затова майсторите си избират клиентите.
          Последно редактирано от Roninn; 11-05-17, 19:54.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #35
            От: Търся майстори за ремонт на апартамент

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Когато има сделка,трябва и двете страни да са доволни.Ако ти се занимаваш с търговия е съвсем друго,и не можеш да сравняваш търговия със услуги.
            В град като Пловдив няма свободни кнауфаджии,няма ВиК,няма свободни еладжии.

            По отношение на бакшиша,ако съм ти взел 7000 лв.за услуга,приключил съм ,колко бакшиш ще дадеш ?/

            Това не е заяждане,за майстора е важно да свърши работа в срока за който са се договорили,като каже приключих, клиента да каже също да,приключихме.
            За майстора е важно да си получи парите,на етапите които са договорени,и толкоз.Майстор с надница между 100 и 200 лв. Не иска,не пита и не му трябва бакшиш.Трябва му коректно отношение.Затова майсторите си избират клиентите.
            Занимавал съм се с много неща,на втори том на трудовата книжка съм,цитираните приоми на отношение към клиенти и работа съм ги прилагал при собствен бизнес в които решенията взимам аз.
            Първият беше търговия с зеленчуци,хранителни стоки и т.н.,последният беше автосервиз,класирам ли се в услуги с последният по твоите критерии.

            Бакшиша не е съизмерим с цената на услугата,той е само един вид благодарност за добрата и коректна работа и това си е мое лично поведение,може да не е в пари а в нещо друго изразен.

            Не си спомням някога да съм избирал клиентите си,избирал съм само работата като такава.
            Последно редактирано от roki77; 11-05-17, 20:17.

            Коментар


            • #36
              От: Търся майстори за ремонт на апартамент

              Тук се говори за някакви харесвания между клиент и майстор,а ве вие за работа ли говорите или за любов.

              Коментар


              • #37
                От: Търся майстори за ремонт на апартамент

                Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение



                ...Майсторите ще станат коректни когато проумеят че няма по добра реклама от доволният клиент...

                Шапки долу!
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #38
                  От: Търся майстори за ремонт на апартамент

                  Е, а какво правиме, когато клиента непрекъснато иска някакви щуротии дето дори не са в портфолиото на майстора, винаги казва, че ще се издължи "утре", но за днес има нова задача, накрая дава по-малко от уговореното и всичко завърша с бясно очерняне в целия интернет?
                  Измамници има еднакво много и при хората, които предлагат услуги и при хората, които ползват такива.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Търся майстори за ремонт на апартамент

                    Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                    Е, а какво правиме, когато клиента непрекъснато иска някакви щуротии дето дори не са в портфолиото на майстора, винаги казва, че ще се издължи "утре", но за днес има нова задача, накрая дава по-малко от уговореното и всичко завърша с бясно очерняне в целия интернет?
                    Измамници има еднакво много и при хората, които предлагат услуги и при хората, които ползват такива.
                    Е на теб не ти ли светва лампата като започне утре да плаща и ти утре да работиш щом те качва на пързалката.

                    Един колега клиент го изпържил с уговореното заплащане.
                    И той му казал следното:
                    Един момент само да си взема труда.
                    И с машината и най едрата шкурка си го взел.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Търся майстори за ремонт на апартамент

                      Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
                      Е на теб не ти ли светва лампата като започне утре да плаща и ти утре да работиш щом те качва на пързалката.
                      Е като ти светне лампата, как по точно ще го отсвириш, като се бориш за доволни клиенти?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Търся майстори за ремонт на апартамент

                        Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                        Е като ти светне лампата, как по точно ще го отсвириш, като се бориш за доволни клиенти?
                        Е те някои борби се превръщат в безсмислени още преди финала и ако устискаш до него е грозен и още по неприятен.
                        Така че пълно щастие няма и на всички клиенти не може да се угоди,това е положението.

                        Върши си работата честно и коректно пък винаги ще има хора които няма да я оценят по достойнство,но ти си чист пред съвеста си и спиш спокойно.

                        Ако се докараш до положение да слагаш болшинството клиенти под лош знаменател по добре и за теб и за тях е да си смениш амплоато.

                        Това е моето мнение на въпроса ти.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Търся майстори за ремонт на апартамент

                          Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
                          Аз съм попадал на такива ама ич нямам навик да чакам-гоним някой пари да му дам така че не можаха да ме впишат в оня списък на чакащи за техните безценни услуги.
                          Според мен всеки читав майстор съумява да си подсигурява работа поне за близко бъдеще(месец,два,три), да речем, че утре е на оглед,обсъждане при теб.Нима очакваш от вдругиден да стартира с твоята задача?
                          Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                          Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Търся майстори за ремонт на апартамент

                            Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                            Според мен всеки читав майстор съумява да си подсигурява работа поне за близко бъдеще(месец,два,три), да речем, че утре е на оглед,обсъждане при теб.Нима очакваш от вдругиден да стартира с твоята задача?
                            Визираните от мен майстори искаха да ме впишат в тефтеро за след 5-6 месеца.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Търся майстори за ремонт на апартамент

                              97% от некоректните отношения възложите-изпълнител изчезват ако се минава по белия път - техническо задание, оферта, договор, протоколи (актове), фактури, банкови преводи... Когато не се минава по белия път няма кантар кой е по-коректен и всичко е в зоната "както се случи" или "ако имам късмет" и за двете страни.
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Търся майстори за ремонт на апартамент

                                Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                                97% от некоректните отношения възложите-изпълнител изчезват ако се минава по белия път - техническо задание, оферта, договор, протоколи (актове), фактури, банкови преводи...
                                Изобщо не е гаранция. Когато, примерно, изпълнителят е некоректен и не си спазва задълженията, надлежно разписани в договора, какво ще му направиш? Ще го съдиш? При нашата съдебна система? И да го осъдиш (след някоя година) какво ще вземеш от едно (Е)ООД с 200 лв капитал?!?
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X