Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цени за строителство, майстори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Цени за строителство, майстори

    Относно плащанията - тук вече се актува на 10000 лв (и по- малко). Ако горим - горим само с толкова! И чести плащания!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #47
      До: Цени за строителство, майстори

      Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
      А тук трудът е вече 25 лв/кв.м. Как от какво? Грубия строеж е изкоп, канализация и водопровод до кота 0 , бетон, кофраж и армировка + зидария и покрив. 10% не са малко. Сметни ги от себестойността! Аз милионер за два месеца не искам да стана. Но пък не мога да се оплача от липса на обекти, докато колегите ми псуват тройната коалиция за строителната забрана в летния сезон. За сведение точно преди година тук цените за труда бяха 50 лв/кв.м - груб строеж. Очаквайте тези цени скоро и при вас.
      Въпросът ми е 10 % от коя сума ?
      Себестойност по какви цени ?
      Правиш изкоп с кран . Аз плащам около 300 лв за машиносмяна , отделно транспорта до обекта и обратно и ДДС на всичко това .
      Ама може да платя и 500 лв за смяна - как формираш себестойността ?
      Или може би говорим за Проектно сметната документация и от там ползваш изчисленията ?
      За това питам - от какво ?
      Ползваш ли майстори , или ти си майстора и имаш помощници ?

      Коментар


      • #48
        До: Цени за строителство, майстори

        Себестойността се получава елементарно....
        Изкоп - мериш дупката - колкото кубици изкоп получиш(без разни ти му там коефиценти на разбухване) умножаваш по 5-6 лв за кубик и получаваш цена. Армировката - цена на килограм - доставена по документи на обекта ( + транспорта). Кофража - по 12-15 лв на квадрат (площ на плочата). Труд по 25- 30 лв на квадрат на площ на плочата. Зидария - по доставни цени на производителя - франко обекта.

        Всичко това се сумира и се калкулира 10% печалба за фирмата. Това са усигоровки, лицензии, издражки за офиса и ИТР.

        Ами това е....
        [SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • #49
          До: цени за строителство , маистори

          Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
          А някой да знае цената на кв/м за теракот и фаянс в момента,що'т мен ми предстои.
          Здравейте
          Виждам,че си от София но да споделя опит от гр.Добрич.Днеска платих на един майстор 1200 лв.за направата на една баня с обща квадратура около 25 квадрата,като аз само хвърлих боклука.В цената влиза къртене до панел,мазане на нова мазилка поставяне на теракот и фаянс нова ВиК и ел. инсталации направа на таван,монтаж на мебелите и аксесоарите.Не знам много или малко съм платил но аз и Съпругата ми останахме доволни.
          ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

          Коментар


          • #50
            До: Цени за строителство, майстори

            25 кв. м къртене х 5лв./кв. м - 125лв.
            25 кв. м хастар х 8лв./кв. м - 200лв.
            25 кв. м плочки х 25лв./кв. м - 625лв.
            ВиК инст. - 50лв.
            Ел. инст. - 50лв.
            3 бр. сан. фаянс х 25лв./бр. - 75лв.
            2 бр. см. батерии х 20лв./бр. - 40лв.
            Таван - 100лв.
            М-ж аксесоари - 30лв.
            _________
            1295лв.

            Още разни пропуснати дреболии, та по цени на "свободен" занаятчия в София, тази баня би ти струвала около 1500лв.
            Т. е. - платил си една съвсем разумна и реална цена, а най-хубавото е, че сте доволни!
            Последно редактирано от davc; 11-06-09, 16:09.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #51
              До: Цени за строителство, майстори

              Колеги, отворих нова тема за цени на строителството, но мисля, че и тук е подходящо място.
              За всеки, на когото му предстои да строи двуетажна еднофамилна къща, може да си направи примерен бюджет, като остойности количествата по своя проект.
              В приложение, примерни цени за СМР към м. януари 2009 г.
              Тъй като се занимавам със строителство, мога да ви уверя, че цените от м. януари 2009 г. до днес не са се увеличили.
              Прикачени файлове
              LZ1PPR, 0 (Rh+)
              Suzuki Vitara 1998, 1,6 - 8V, бензин
              За мен: https://goo.gl/8SebdR

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X