Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за сушилня термопомпа или не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
    коментира - отговор
    Имах предвид, че си посочил, твоята 560kWh на година, а новата 176 kWh на година, разлика в годишната консумация 384 kWh, което е 80-90 лева на година . При цена от 1000+ лева , не виждам смисъл да хвърляш работещо нещо
    По твоите измервания , обаче годишния разhод на твоята отива към 1000 kWh ...
    Абе я си ползвай уреда и не го мисли ....
    Търси начин за повече приходи, не за повече икономии
    Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 01-12-22, 09:48.

  • Пламен С
    отговори
    Да питам и аз нещо. Кондензационна сушилня с термопомпа, по-добре ли е да е изведена водата в мръсния канал или да си остава в чекмеджето?

    Остави коментар:


  • ittso
    отговори
    Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
    ...Техника подходи много професионално, като взе че отряза с клещи резачки по 1мм от двете рамена на перката и помпата тръгна...
    След като се занимава често със същия проблем, професионалният подход към ремонта на гаранционен уред предполага да носи няколко НОВИ такива перки и да ги подменя, а не да ги подрязва със секачките.

    Остави коментар:


  • piron45
    отговори
    Имам сушилня Hotpoint Ariston 8кг. още в гаранция. Преди десетина дни спря да работи и показва че резервоара е пълен с вода, при положение че е празен. Т.е. помпата не качва водата в резервоара. Чаках 10 дни да дойде сервизен техник и вчера я оправи. Каза че за този проблем го викат по три пъти в седмицата. А всъщност се оказа че перката на помпата е гумена и се раздува от топлината, и затова помпата спира. И това нещо е заложено от конструктора /да го шибат манафите/. Техника подходи много професионално, като взе че отряза с клещи резачки по 1мм от двете рамена на перката и помпата тръгна. Вика ми другият път и ти можеш да го направиш това, затвори сушилнята и си тръгна. Значи за да е по евтино слагат части от некачествени материали и не ни остава друго , освен да чакаме къде ще се прецака уреда. Е това е новата техника навсякъде, правят ги да се развалят по бързо. Техника вика, че сегашните уреди ги правят да изкарат 4-5г максимум и да си купиш нови.
    Та колега помисли дали да хвърляш старата.

    Остави коментар:


  • Еделвайс
    отговори
    Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение

    Въпроса е дали си струва смяната ?
    В интерес на истината, мислех същото и за старата ни пералня която кара 17 та година и още работи и перем дрехите в момента, решил съм че като се повреди и ако повредата не е нещо елементарна като скъсан ремък например, то тогава ще купя нова пералня висок и икономичен клас, та бих те посъветвал да си караш със старата сушилня и когато се повреди, ще имаш повод да купиш нова икономична с термомопомпа сушилня.
    Последно редактирано от Еделвайс; 01-12-22, 05:52.

    Остави коментар:


  • cnc82
    коментира - отговор
    Ванка само смятам, колко е така на практика един господ знае...
    8 месеца в годината по 2 цикъла на ден = 480.
    480 х 0.60 лв = 288 лв.
    480 х 0.20 лв =96 лв.

    Излиза разлика 192 лв. годишно, грубо 200 лв да кажем.
    За 4 години са 800 лв. Това е приблизително разликата в цената в момента м/у двата модела.
    Въпреки всичко това са абсолютно бакалски сметки, което не е маловажно, т. е. това е идеалният вариант.

    Ти вероятно имаш предвид ползване 4 месеца, може и да не съм се изразил правилно, да кажем от октомври до април употреба.

  • cnc82
    коментира - отговор
    То точно там е тънката част ! Моя опит показва същото, уж да мина тънко с нещо, като се дръпне чертата накрая - съм на минус. 🙂
    Последно редактирано от cnc82; 30-11-22, 22:48.

  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
    коментира - отговор
    По 80-90 лева на година , как ще се изплати за 4 години ?

  • mishomishev
    отговори
    Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
    Намислил съм да я сменям единствено заради консумацията на ток.

    Въпроса е дали си струва смяната ?

    П. П. Замервал съм с електромер и един цикъл на сегашната ми струва 0.60 лв. На термопомпената би трябвало да е ~ 0.20 лв.
    Според мен - абсолютно НЕ
    Ако работи безпроблемно - карай си с нея.
    Новата наистина има по ниска консумация НО това също струва пари - в моя случай се повреди - и ремонта е по скъп от традиционното...

    П.П
    Много пъти сме го коментирали това - по същия начин както и с газовите кондензни котли - уж по икономични но за сметка на това са много по скъпи и нямат дълъг живот.Накрай като дръпнеш баланса - ще се окаже и че си вътре....

    Остави коментар:


  • Еделвайс
    отговори
    Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
    Да ползвам темата.
    Имам едно старо AEG ( 10 годишно) с нагревател и то корав. 2.8 kW и консумация от 4.7 kWh за стандартна програма с пълно зареждане. Годишната консумация по табелка я дават 560 kWh.
    Работи абсолютно безпроблемно, като зимния период се пуска по 2-3 пъти дневно.
    Намислил съм да я сменям единствено заради консумацията на ток.
    Харесал съм си един Siemens с термопомпа с консумация за цикъл 1.46 kWh и годишна консумация 176 kWh.
    По мои груби сметки за около 4 години ще се изплати.
    Въпроса е дали си струва смяната ?

    П. П. Замервал съм с електромер и един цикъл на сегашната ми струва 0.60 лв. На термопомпената би трябвало да е ~ 0.20 лв.
    Аз ползвам тази сушилня, изключително много сме доволни от нея, суши перфектно и е супер икономична на ток, пускаме я често през ден и по два пъти на пълна програма от по час и половина - два, с две деца сме, едното е бебе, страшно сме доволни (пу-пу)

    Това е модела: AEG T8DBC49S


    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:12.jpg Прегледи:0 Размер:135.4 КБ ID:6901660
    Последно редактирано от Еделвайс; 30-11-22, 19:33.

    Остави коментар:


  • cnc82
    отговори
    Да ползвам темата.
    Имам едно старо AEG ( 10 годишно) с нагревател и то корав. 2.8 kW и консумация от 4.7 kWh за стандартна програма с пълно зареждане. Годишната консумация по табелка я дават 560 kWh.
    Работи абсолютно безпроблемно, като зимния период се пуска по 2-3 пъти дневно.
    Намислил съм да я сменям единствено заради консумацията на ток.
    Харесал съм си един Siemens с термопомпа с консумация за цикъл 1.46 kWh и годишна консумация 176 kWh.
    По мои груби сметки за около 4 години ще се изплати.
    Въпроса е дали си струва смяната ?

    П. П. Замервал съм с електромер и един цикъл на сегашната ми струва 0.60 лв. На термопомпената би трябвало да е ~ 0.20 лв.
    ​​​​​​​
    Последно редактирано от cnc82; 30-11-22, 19:14.

    Остави коментар:


  • Stefan Davidov
    коментира - отговор
    Привет,

    първо Вие сте си взели една от най-глупавите марки само и само да е нова. Това е ваше предпочитание.
    Вярно, най-новите модели почти всички марки са тараш, но за времето си, между 2005г. и 2010г. Мiele, Bosch, Siemens & Aeg правят модели, които са железни и проблемите им се решават за по 30-40лв.
    Мнението ми, че хората в Б-я не правят информиран избор.
    За тези пари щеше да имаш електроуреди до 2040г. ако се беше информирал какво да си вземеш.

    Та да, термопомпите излзиат адски по-скъпи и някои случаи невъзжможни да се оправят, освен ако нямаш много добър майстор на електрониката най-вече. На старите им се сменят частите и тръгват.

    Порови се и сам ще се убедиш, че новото не струва.
    Ако имаш мнението ,че втората ръка немска стока не струва, просто не знаеш какво да си купиш.
    Това е при колите, при електроуредите, машините и всичко като цяло.

    Съвет - вземи си сушилня кондензационна, с нагревател и я занеси на майстор, който се занимава предимно с такава стока - така си сигурен, че е добър поне.

  • //Радо//
    отговори
    От: Питане за сушилня термопомпа или не

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    ...
    Няма блокировки. Извадих 4 бр. ясно видими от зад. Преди да я взема гледах рекламни клипчета из нета. Бяха скалъпили малки прозрачни осветени барабанчета с по една играчка вътре .

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Питане за сушилня термопомпа или не

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Да де - явно при теб има отвеждане на въздуха ...
    Няма.

    Остави коментар:


  • slowtraveler
    отговори
    От: Питане за сушилня термопомпа или не

    Да де - явно при теб има отвеждане на въздуха ...
    Иначе Миелето си е 'мерцедеса' на бялата техника от този тип - трудно е да я строшиш...
    Но съм попадал и на други здрави марки - преди 23 години взех евтино втора ръка един Игнис с плавно регулиране на температурата и оборотите (бяха май 1200)... С няколко електронни ремонта звяра работи над 10 години и при мен (преди мен май бе работил поне 12г... Реших, че е време да го махам - доста бе ръждясал отпред... И взех нов Електролукс, дето го въртя вече над 10 години и продължава да се експлоатира доста сериозно - все пак 'изпра' две деца, живеещи в апартамент с две котки, куче и костенурка Т.е. на ден има поне по две перални, и през няколко дни - сушилня (тъкмо в момента съпругата ми е пуснала дънките да ги суши)... Ремък не е износвал през две три години. Беше си като нов когато преди 3 месеца сменях износени четки Е - смених ги, и пак се експлоатира дзверски Така, че нещата не са чак толкова страшни със съвременната техника...
    Че има и леви решения - да, така си е... Наскоро приятел пищеше заради пералня на 3-4 години с изпищели лагери... Е да, ама казана е пластмасов и е лепен - за да свалиш лагера, трябва да режеш пластмасата и да се чудиш как да я лепиш след това... Почти неремонтируема...

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X