Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

    След шкурката пръснах клемите/ мъжкото/, все пак някаква смазка има вътре.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #32
      От: Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

      С "Дипломат" съм от 8 години ,със серпентина .Работи с парното ,със слънчев колектор и на ток ,до сега никакви проблеми ,да чукна на дърво.Проблем с клеми имат обаче много уреди не само бойлери дипломат.Калайдисването на клемите е в плюс,въпреки ,че не съм пипал там нищо...Нещо работи ли ,не се пипа!��
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #33
        От: Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
        С "Дипломат" съм от 8 години ,със серпентина .Работи с парното ,със слънчев колектор и на ток ,до сега никакви проблеми ,да чукна на дърво.Проблем с клеми имат обаче много уреди не само бойлери дипломат.Калайдисването на клемите е в плюс,въпреки ,че не съм пипал там нищо...Нещо работи ли ,не се пипа!��
        Моя е и той със серпентина, горна,колектор и парно. Това е забавило проблема,защото на електрика не работи толкова много.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #34
          От: Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
          След шкурката пръснах клемите/ мъжкото/, все пак някаква смазка има вътре.
          Идеята му не е да се движи и оттам смазката е напълно излишна.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #35
            От: Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

            Както бях писал преди време, WD-40 не е смазка, нито контактен спрей.
            Но е по-добре да го има, дори и временно, отколкото хич.

            Относно компетентноста на Иван...? Ами пийте вода от извора, бе..

            Коментар


            • #36
              От: Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
              Идеята му не е да се движи и оттам смазката е напълно излишна.
              Когато е статично няма как да се движи. Идеята е да направи тънък филм и да предпази до някаква степен от окисляване. Сигурно има и по-добри препарати ,но това ми беше под ръка.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #37
                Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                Когато е статично няма как да се движи. Идеята е да направи тънък филм и да предпази до някаква степен от окисляване. Сигурно има и по-добри препарати ,но това ми беше под ръка.
                Контакти не се смазват !!!!!!!!!
                Запалимо става и после тема запали се бойлера Дипломат

                Проблема не е окисляване а слаб електрически контакт и винаги ще грее.
                Решава се с нови хубави клеми или твърда връзка.
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #38
                  От: Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

                  Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                  Когато е статично няма как да се движи. Идеята е да направи тънък филм и да предпази до някаква степен от окисляване. Сигурно има и по-добри препарати ,но това ми беше под ръка.
                  Там ще се е изпарило точно след първото топлене. Напълно безсмислено занимание, още повече че когато го няма, при вкарването на клемата триенето е по-голямо, а от там и чистенето на окисния слой където трябва - на местата където е контакта.

                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  Контакти не се смазват !!!!!!!!!
                  Запалимо става и после тема запали се бойлера Дипломат
                  Кога за последно опита да запалиш WD40, пръснато върху клема. От сега ти казвам че няма да ти се получи. Това дори да приемем че не се е изпарило след първото топлене на вода.

                  и... контакти СЕ смазват, ама където има смисъл. И двете ми японски возила са с технически вазелин по почти всички клеми в двигателния отсек и контактите са все едно вчера монтирани. Едното возило е производство 1989г.

                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  Проблема не е окисляване а слаб електрически контакт и винаги ще грее.
                  Решава се с нови хубави клеми или твърда връзка.
                  Тук си напълно прав.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    .

                    и... контакти СЕ смазват, ама където има смисъл. .
                    Покажи ми някой електродомакински уред със смазани контакти.
                    Скромния ми опит е с печки, хладилници, перални, сушилни, кафе машини и каквото се сетиш кухненско оборудване.
                    Смазват се само клеми на акумулатор поради корозивната атмосфера.


                    П.п.
                    В автомобилите ако се ползва предполагам е за слаби токове.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      Покажи ми някой електродомакински уред със смазани контакти.
                      Не се смазват защото няма смисъл, а не защото с нещо им пречи. По ключовете например има смазани места. Ама там има смисъл.

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      Смазват се само клеми на акумулатор поради корозивната атмосфера.
                      Поне в последните 20 години не съм видял автомобил, идващ със смазани от завода клеми на акумулаторите. На трите ми возила също не са смазани, не са и корозирали.


                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      П.п.
                      В автомобилите ако се ползва предполагам е за слаби токове.
                      Тсъ. Цялата кутия с релета в двигателния отсек на Ферозата е с технически вазелин. Там има и бахатести предпазители и релета дето си греят съвсем прилично. На тераното буксата на кабела за подгряване е с вазелин. Там текат до 120 ампера при всяко палене. Таблото с релетата е пак така (сега, не съм ги вадил всичките, но които съм вадил), там има и бушони, куплунзите към фасунгите на лампичките на габаритите и те са така.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

                        Как можахте да осерете толкова проста тема?

                        Спарки, ти си виновен - не защото не си прав.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X