Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

    Охлабила се е, защото пестят от кабелни обувки. Има и такива дето охлабват в пъти по-рядко, а има и такива дето никога (с пружинираща част са). Амд струват като минимум 5 пъти (обикновено 10 и повече) колкото жълтите, дето ги има във всеки магазин. И не са жълти - бели са.

    ...а в случая може и нагревателя да си е заминал, а нагара там да е просто следствие. Първиа нагревател на бойлера ми го правеше това от 3-тата година нататък. Сигурно 3 пъти сменях всичките жици барабар с обувките. Най-накрая като сменях нагревателя се оказа че се е разпорил почти накрая и понеже в следствие на това там грее най-много, топли клемата, тя кабелната обувка, окислява се, започва да грее вече и контакта между обувката и клемата и т.н. След смяната на нагревателя всичко се успа (и него смених 2 пъти - втория се разпори за половин година от край до край, щото такъв намерих в кварталната железария аварийно в почивен ден ).

    И не на последно място - нищо и няма на спойката с тинол, дублираща кабелната обувка. Би се нагряла единствено при сценарий като описания, иначе температурата там е много под 183-те градуса, под които се топи най-нискотемпературния масов тинол. Просто няма смисъл, обаче. Смислено е да се запои обувката към кабела след кербоването. Смислено е и да се сменят кабелите с такива със силиконова изолация. Моите карат над 5 години така, откак смених цялата електрика.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

      Нищо страшно не е станало. Нормална повреда е. Дори леко хлабава обувка да е става така. Когато е леко хлабава грее заради съпротивлението, от греенето и изстиване започва да постепенно да се разхлабва и да грее още повече, става лавинообразен ефект. При мощни консуматори като бойлер заради големия ток става по-бързо. С времето или ще спре да контактува макар да е на мястото си, или ще излезе, а най-често прегаря кабела и се отчупва от обувката. Ако е гаранционен ги викай да ти сменят инсталацията на бойлера, най-добре ще е.
      Обувката вероятно е медна и тъй като Дипломат(за мен лично) е най-скапаната марка бойлера грее от долу и това допринася за бързото разхлабване от топло/студено, на места където има по-резки колебания в температурата се слагат стоманени обувки, тъй като се разхлабват много по-бавно от температурните колебания. Има едни обувки със щипка/пружинка дето са пълен ташак - още от нови са хлабави и греят, ама има щипка да я държи на мястото и докато не се отчупи кабела от обувката. Маншона също е грешен - от горимите е, другите само се опичат и чупят без да се стопяват.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #18
        От: Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

        Това са температурите - на реотана:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170323_202159.jpg
Прегледи:1
Размер:39.6 КБ
ID:5747441

        ... и на кабелната обувка:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170323_202155.jpg
Прегледи:1
Размер:40.2 КБ
ID:5747442

        Но все пак ще ви послушам и няма да запоявам. Ще си взема качествени кабелни обувки за силовите кабели.

        Да викам сервизни техници да ми сменят кабела и да сложат същите кабелни обувки - пас съм.

        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
        Нищо страшно не е станало. Нормална повреда е.
        Нормална повреда е като ми замирише на изгоряло. Като видя дим започва да става притеснително, а картинката показа, че излизаме вече извън нормите. Тъкмо тръгвах за работа, а бойлера щеше да работи около час след излизането ми.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #19
          От: Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

          Лустер клема ,кабелите калайдисани ,яко стягане

          Мда..Силиконови кабели
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            ... Да викам сервизни техници да ми сменят кабела и да сложат същите кабелни обувки - пас съм.
            Ходих преди време в официалния сервиз на Дипломат тук при нас за един нагревател за друг бойлер и човека от сервиза ме попита дали съм сменил и кабелите (оригиналните 1,5 мм2). Казах му, че не съм, но мисля да ги сменя с по дебели и той ми предложи да ми ги направи (кербова). Възползвах се естествено, и докато ги правеше си поговорихме малко... Спомена, че като ходи на повреда винаги сменя всички кабели на бойлера с качествени, ако вече не са сменени. Като много често се случвало да сменя и на гаранционни, така че ако случиш на човек, може да ти смени всичко в бойлера и да ти реши проблема.
            Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

            Коментар


            • #21
              От: Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

              Мхм... София, Пловдив, Варна, Бургас.... ама ние на село... евентуално бойлера под мишница...
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #22
                От: Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

                Пробвай да им звъннеш, би трябвало да имат сервиз наблизо и да пратят някой. Другия вариант е - действаш сам
                Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

                Коментар


                • #23
                  От: Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Лустер клема ...Силиконови кабели
                  И аз така практикувам. Работи.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

                    Първоначално публикуван от valkiller Преглед на мнение
                    Пробвай да им звъннеш, би трябвало да имат сервиз наблизо и да пратят някой.
                    Знам кого ще пратят. Още като го купувах, понеже го избрах заради 5 годишната гаранция и погледнах - в гаранционната карта пишеше, че трябва да бъде заверена от оторизиран сервиз при монтажа. Звъннах, казаха че ако трябва да изпълнят всичко и да ми заверят гаранционната карта ще ми излезе 5 пъти колкото бойлера. А като дойдат със същите клеми какво - ще отскочат набързо до магазина за качествени? Едва ли! Другият път нещо не българско и така.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      ...Другият път нещо не българско и така.
                      Чак пък. Има отделна тема за бойлери.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

                        Дипломат какво произвежда в България и брои ли се за българско?
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

                          бойлерите са български

                          Коментар


                          • #28
                            От: Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

                            Имах подобен проблем, първо с кабели и клеми, очаквай нагревател! Смениха го гаранционно след като се пръсна, сервизната книжка и тя! Доплатих за нов с дисплей,
                            -вероятно и доплащането има значение. Стана на три години и не е давал никакъв дефект. Мисля някъде из темите е дъвкано. Първите бойлери с марка Дипломат се произвеждаха от Ел Дом, после мисля продадоха марката и си отделиха производството и качеството (да издържат поне 5 г.)! Проблемите обаче остават идентични: нагарят кабели, нагревателите не издържат а водосъдържатела се изтумбва или пръска по заварката....

                            Коментар


                            • #29
                              От: Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

                              Току що ми се случи същото. Прегрявало е към нагревателя клемата,чак изпекло пластмаската. В случая без поражения просто бойлера спря да загрява . поиграх си с шкурка клещи Вд40, но май трябва да се замисля и аз.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • #30
                                От: Предупреждение за собствениците на бойлери Дипломат

                                WD40 защо?
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X