Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Товароносимост на правоъгълни профили - под/покрив

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Товароносимост на правоъгълни профили - под/покрив

    Искам да сглобя една малка и проста конструкция от стоманени профили, върху които ще наредя ОСБ плоскости.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.png
Прегледи:1
Размер:10.3 КБ
ID:6127649

    Г-образните профили са 50/50/2 да кажем. Дълги 1.6м, хванати за бетонна стена с анкерни болтове. Разстоянието между двата профила/стени е 2.5м. Правоъгълните профили са дълги респективно 2.5м и са с изправено сечение 30/20/2 или 25/15/2. Хванати са с болт/гайка.

    Пита се в задачата:
    1. Колко на брой(през какво разстояние) трябва да са наредени правоъгълните профили за да е възможно да издържат динамично натоварване(ходещ човек в центъра на конструкцията) върху ОСБ плоскостите(+100% запас да кажем) за всяко едно от сеченията - 30/20/2 и 25/15/2 ?
    2. Правилно ли съм подбрал Г-образните профили ?
    3. С колко на брой(през какво разстояние) трябва да са хванати Г-образните профили в стената ?
    Последно редактирано от imarh; 01-02-17, 14:02.
    WG 2.7 CRD

  • #2
    От: Товароносимост на правоъгълни профили - под/покрив

    Здрасти колега, според мен трябва да се ориентираш към по-дебел материал, на 2 мм е слабичко (лично мнение) нека все пак специалистите кажат
    Land Rover Discovery 300Tdi ... и други без значение

    Коментар


    • #3
      От: Товароносимост на правоъгълни профили - под/покрив

      И според мен няма да издържи , ще има увисване само от плоскостите ОСБ. В случая е по-добре да ползваш дърво , стига да имаш достатъчно височина.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #4
        От: Товароносимост на правоъгълни профили - под/покрив

        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        И според мен няма да издържи , ще има увисване само от плоскостите ОСБ. В случая е по-добре да ползваш дърво , стига да имаш достатъчно височина.
        Ами аз си го мислех това да наредя повечко чамови греди, но реших, че със стоманени профили ще е по-здраво а и ми се иска подът да е максимално нисък.
        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • #5
          От: Товароносимост на правоъгълни профили - под/покрив

          Не става с греди , освен ако не са дъбови , трябват ти талпи 15/4 , такива съм ползвал при по-голямо помещение и издържат спалня с двама души , за 10г. дори гипс картона не се е напукал под тях.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #6
            От: Товароносимост на правоъгълни профили - под/покрив

            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
            Не става с греди , освен ако не са дъбови , трябват ти талпи 15/4 , такива съм ползвал при по-голямо помещение и издържат спалня с двама души , за 10г. дори гипс картона не се е напукал под тях.
            15см. ми е много. Максимум 4-5.
            WG 2.7 CRD

            Коментар


            • #7
              От: Товароносимост на правоъгълни профили - под/покрив

              Аз бих го направил с L винкел 30/30/4 отстрани и правоъгълни тръби 25/10/4 през 200мм влизащи в L профила.

              Коментар


              • #8
                От: Товароносимост на правоъгълни профили - под/покрив

                Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                15см. ми е много. Максимум 4-5.
                Съмнявам се , че има нещо с тази височина което да издържи на товар. С метални профили ще стане , но ще се огъват като се ходи от горе.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #9
                  От: Товароносимост на правоъгълни профили - под/покрив

                  Без да правя някакви сметки, просто от практически опит, ще кажа че тази конструкция ще вибрира доста при ходене отгоре. Това неименуемо ще доведе до изскубване на анкерните болтове с времето. По-добрият вариант за Г профилите е да се монтират обратно на показаното на скицата (т.е. така L) и в този профил да се поставят напречните профили. По този начин ще се намали момента, който се стреми да изскубне анкерите от стената. Определено по отношение на коравина профилът 50х50х2 е слаб. Трябва да е с по-голяма дебелина на материала. Правоъгълните профили не е зле да са примерно 50х30х3 през 30см.
                  Последно редактирано от Сианга; 01-02-17, 15:58.
                  Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                  Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Товароносимост на правоъгълни профили - под/покрив

                    Без да правя някакви сметки, просто от практически опит, ще кажа че тази конструкция ще вибрира доста при ходене отгоре. Това неименуемо ще доведе до изскубване на анкерните болтове с времето. По-добрият вариант за Г профилите е да се монтират обратно на показаното на скицата (т.е. така L) и в този профил да се поставят напречните профили. По този начин ще се намали момента, който се стреми да изскубне анкерите от стената. Определено по отношение на коравина профилът 50х50х2 е слаб. Трябва да е с по-голяма дебелина на материала.
                    Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                    Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Товароносимост на правоъгълни профили - под/покрив

                      Има някой неизвестни, като материала на профилите и неговите характеристики.
                      Стоманени или железни не върши работа, ама никаква, като описание.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Товароносимост на правоъгълни профили - под/покрив

                        Една друга идея , вместо метални профили и ОСБ върху тях /общо 60-70мм./ , може да се наредят талпи с дебелина 60-70мм. , ако се свържат по между си или се направят като дюшеме , ще стане здрава конструкция. Но ще е още по-добре ако към стените захванеш П-образен профил за да може да се движи дървото съобразно сезоните и температурата.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #13
                          От: Товароносимост на правоъгълни профили - под/покрив

                          Напречните профили може да се сдвоят на заварки и да се елиминира провисването. Ще се получи профил с три вертикални ребра. Правено е на покрив за гараж, но на скат от два метра.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Товароносимост на правоъгълни профили - под/покрив

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            ...правоъгълни тръби 25/10/4 ...
                            Струва ми се технологично невъзможно да се произведе.Аз поне не съм срещал.

                            Относно конструкцията.Ако се изработи решетка от ПЕЗ 50х30х3 мм,със седем надлъжни и четири напречни растера.Анкерира се подобаващо и би трябвало да издържи над 400 кг/м2.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Товароносимост на правоъгълни профили - под/покрив

                              Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                              Искам да сглобя една малка и проста конструкция от стоманени профили, върху които ще наредя ОСБ плоскости.

                              [ATTACH=CONFIG]900357[/ATTACH]

                              Г-образните профили са 50/50/2 да кажем. Дълги 1.6м, хванати за бетонна стена с анкерни болтове. Разстоянието между двата профила/стени е 2.5м. Правоъгълните профили са дълги респективно 2.5м и са с изправено сечение 30/20/2 или 25/15/2. Хванати са с болт/гайка.

                              Пита се в задачата:
                              1. Колко на брой(през какво разстояние) трябва да са наредени правоъгълните профили за да е възможно да издържат динамично натоварване(ходещ човек в центъра на конструкцията) върху ОСБ плоскостите(+100% запас да кажем) за всяко едно от сеченията - 30/20/2 и 25/15/2 ?
                              2. Правилно ли съм подбрал Г-образните профили ?
                              3. С колко на брой(през какво разстояние) трябва да са хванати Г-образните профили в стената ?
                              Не ми стана много ясна "идеята" но,
                              трудно ще получите резултата с тази конструкция.
                              Ако приемем,че разполагате с профилите 30/20/2 и "терена позволява" може да изработите три триъгълни ферми с дължината от 1.6м. с две разпънки и двойно анкериране на всяка.
                              "Напречните" 3 бр. са достатъчни за "задачата".

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X