Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В търсене на майстор за баня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: В търсене на майстор за баня

    Първоначално публикуван от petkof Преглед на мнение
    абе и аз съм по северното черноморие ,ама надник за майстор 200 лв баф го у майстора .И аз кат Бат Пепо за кожата.В кой град е това.

    Еххооооо , труда си е наш (на майсторите) парите са си Ваши(на клиентите) , като не Ви отърва - по живо по здраво, к'ви са тея "баф го у майстора" ......
    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

    Няма вече Диско,няма вече Pinz...

    Коментар


    • #62
      От: В търсене на майстор за баня

      ти от колко сезона си майстор

      Коментар


      • #63
        От: В търсене на майстор за баня

        Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
        Отказахме се от търсенето - всичките препоръчани майстори са заети за следващите 2-3 месеца. Тези дето са свободни искат да изкарат годишната заработка на нормална професия за две-три седмици, което няма как да стане.

        Какво са ти поискали , да стигнеш до този генерален извод,който хвърля кал върху професията?
        Не си прави заключение от изхвърляцийте в темата 200лв./ден. Само една конкретика- средна дневна норма за грес/ в баня/ -качествена ,завършена,изчистена работа- мах. 5м2/ден/1 изпълнител.Цена за дейността в София лесно може да се провери.Сложи и 5-10 лв. примерно транспортни за деня, щото не си точно в Сф. Повече от 100 лв.не се връзват - и то , ако няма никакви спънки-подсигурени плочки,без много глезотии в растерите, коректни ВиК и Ел. изводи ,добри основи, подготвен с исканията си и материалите собственик и прочее ... А спънки колкото щеш в реалността.
        Та колко ще изкара чисто добрият работник за две-три седмици , и то ако е постоянно здрав , с непрекъснато осигурена работа , с постоянно здрави инструменти и винаги коректни клиенти ,постоянно здрав автомобил/никога всичко едновременно не е наред/ -колкото теб ли примерно,годишно, с "нормалната работа" каквото и да значи това?
        Последно редактирано от ALEX_Z; 10-01-17, 12:15.

        Коментар


        • #64
          От: В търсене на майстор за баня

          Ами офертите варираха от 160 лева на ден до 300-320. Споменатите от теб 100-140 никой не ми ги предложи - тях намирам за нормални. На 160-те си бях навит, но те бяха от "моя" майстор който за съжаление не е свободен.

          Чак "кал по професията" не мога да се съглася, че хвърлям, но не е лошо да се признае, че има майстори и "майстори", като последните са такива само на думи и всъщност са надувки, които са се метнали в тая професия просто щото са им се видели лесни и добри пари за елементарна работа и мързел. В същото време си има майстори, на които шапка им свалям за старанието и коректността - точно те са много заети по всяко време и добирането до тях е трудно. И да, те не искат безумни пари а се оценяват разумно.

          По втората част от поста признавам си, не успях да разбера какъв е въпроса
          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

          Коментар


          • #65
            От: В търсене на майстор за баня

            Не ти препоръчвам да се занимаваш с идеята Х пари/ден,без значение колко са.Това не може да бъде обективен показател за изработка/ден , съответно колко аджеба ще ти излезе общо масрафа.
            Както ти обясних , даваш конкретно задание, от него произлизат натурални единици работа, оферентите ги остойностяват. Като приемеш предложението , остават контрол на качеството, с рулетката на количеството и разбира се , срока .
            Вече приел предложението , ти не гледаш в неговата паница/може да изкара и 10, и 100 лв/ден/, както и той в твоята.

            Коментар


            • #66
              От: В търсене на майстор за баня

              Съгласен съм - просто ги дадох за пример.

              Мен не ме касае колко ще заработи от мен за 5, 10 или 15 дена при условие, че се вмества в предвидения от мен бюджет и качество на работа, евентуално и срок с условности (в смисъл няма проблем да се удължава). Но не се получава - като чуят, че е за по-кратък срок или искам да се започне по-скоро работа веднага почват да се пробват с двойни цени. Един вид - няма проблем да си отложат текущите обекти ако им платя двойно. За мен това е некоректно и спрямо мен, и спрямо текущия им клиент. Но както казахме явно имам нереалистично виждане за нещата
              What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

              Коментар


              • #67
                От: В търсене на майстор за баня

                Първоначално публикуван от petkof Преглед на мнение
                ти от колко сезона си майстор

                От поне 10 години х 4 сезона = 40 сезона
                Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                Коментар


                • #68
                  От: В търсене на майстор за баня

                  Работодателят вече отдавна не му дреме колко ще изкара на ден майстора. Дреме му да се спази вече уточнения договор. Майстор е мръсна дума щото на една завидна част пък им се ще да хванат на куп н-обекта, па когато и както станат. Та оттам и задължителните препоръки.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #69
                    От: В търсене на майстор за баня

                    Баня винаги върви на пазарлък. Специялно моя брат поема баня от нула до момента на слагане руло тоалетна хартия. Всеки си цени труда по своему, а дали отговаря оценката се разбира от крайния резултат.

                    Коментар


                    • #70
                      От: В търсене на майстор за баня

                      Първоначално публикуван от puh4 Преглед на мнение
                      Баня винаги върви на пазарлък. Специялно моя брат поема баня от нула до момента на слагане руло тоалетна хартия. Всеки си цени труда по своему, а дали отговаря оценката се разбира от крайния резултат.

                      Абсолютно сте прав! Най-добре е когато крайният резултат е предвидим - примерно препоръка от приятели,близки,роднини или мнения на стари клиенти.
                      Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                      Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                      Коментар


                      • #71
                        От: В търсене на майстор за баня

                        Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                        От поне 10 години х 4 сезона = 40 сезона
                        Малък си още

                        Коментар


                        • #72
                          От: В търсене на майстор за баня

                          Първоначално публикуван от petkof Преглед на мнение
                          Малък си още
                          Малък съм , ама за идният сезон графика е фул - Лампа
                          Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                          Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                          Коментар


                          • #73
                            От: В търсене на майстор за баня

                            Все пак да не обръщаме темата на рекламен спам от баш-майстори дето са толкоз заети, че чак пишат по темите?

                            Майстор се намери, още преди седмица и нещо почна работа без увъртане и мрънкане, банята отива на свършване (надявам се скоро).
                            What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                            Коментар


                            • #74
                              От: В търсене на майстор за баня

                              Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                              Все пак да не обръщаме темата на рекламен спам от баш-майстори дето са толкоз заети, че чак пишат по темите?

                              Майстор се намери, още преди седмица и нещо почна работа без увъртане и мрънкане, банята отива на свършване (надявам се скоро).
                              Някакво развитие?

                              Коментар


                              • #75
                                От: В търсене на майстор за баня

                                О, готова е, страшно сме доволни - братът на половинката препоръча едни виетнамци, които се справиха забележително. Освен това ни направиха и коридорчето пред банята, че и то беше тотал щета. За съжаление (наше, тяхна радост) са много заети последната година, иначе мислим да ги ангажираме за още някакви ремонти. Ако искаш ще ти пратя телефон за контакти, но следващите 1-2 месеца надали ще може да откликнат.

                                ПП - Цената също беше много прилична, забравих да спомена.
                                What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X