Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В търсене на майстор за баня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: В търсене на майстор за баня

    И аз мисля че най бързо и качествено ще стане ако собственика САМ си я направи...Както го посъветваха по горе патили колеги.
    За справка.Тука в нашия район(северно черноморие) качествен майстор сега във "мъртъв" сезон не пада под 2500 на месец.Обикновен човек "случаен клиент" трудно може да се уреди.Те обикновенно взимат "полумайстори" за същите пари...
    В случая 3 бона не са толкоз много.Работата е пипкава няма фронт за разгръщане...Това са различни дейности с малко обем по тях.Не може да дадеш яко газ и да го опаткаш защото има технологични срокове.Ако и ги сметниш за двама човека...По 1500 кинта?! Ми то въобще няма да те погледнат даже...Качествен бърз майстор обикновенно прави 3-6 бона заработка на месец.
    Не си сбъркал като си казал срока и това че бързаш.Защото то при теб е важно условие.(както и при всички)
    Като те чета тук те разбирам че те мързи и не ти се занимава щото времето ти е ценно но защо си мислиш че на майстора не е ценно?!
    Горе имаше една изключително вярно приказка.Времената сега са такива че майстора си избира клиентите

    Коментар


    • #32
      От: В търсене на майстор за баня

      Ясно, аз съм виновен

      Не знам що "майсторите" си мислят, че парите се берат по дърветата. За мен определено не е нормално да ми искат за една седмица работа три нормални месечни заплати, пък ако ще и лично Свети Петър да слезе да ми изрине плочките. Ама явно аз имам някакво сбъркано виждане по въпроса... Явно си живея в измислен свят в който пари се изкарват с акъл, не с "бръкъне на вар".
      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

      Коментар


      • #33
        От: В търсене на майстор за баня

        Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
        Ясно, аз съм виновен

        Не знам що "майсторите" си мислят, че парите се берат по дърветата. За мен определено не е нормално да ми искат за една седмица работа три нормални месечни заплати, пък ако ще и лично Свети Петър да слезе да ми изрине плочките. Ама явно аз имам някакво сбъркано виждане по въпроса... Явно си живея в измислен свят в който пари се изкарват с акъл, не с "бръкъне на вар".
        Пазарна икономика! Ако можеш - намери си някой, който да ти го направи бързо и качествено за малко пари. Ако не става - или плащаш, или си плюеш на ръцете.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          От: В търсене на майстор за баня

          По принцип съм съгласен - с една поправка. Аз не искам някой да ми го върши бързо и качествено за малко пари, искам да ми го свърши бързо и евентуално качествено за нормални пари съобразени с услугата. Има лек нюанс


          ПП - Между другото бях предвидил около 4500 до пет хиляди за банята, но в това се включваха и покупките на мивка, казанче и т.н. Сметнах, че на фона на общоцитираните цени от 3500 до 4 за баня от всичките ми познати правили ремонт това е нормална надценка за по-спешна услуга. Явно съм грешал, трябвало е да подготвя от 6 до 8.
          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

          Коментар


          • #35
            От: В търсене на майстор за баня

            Не не си прав...
            Виж аз се занимавам със строителство.Строя и после продавам апартаменти.По БДС ги давам.После клиента(след покупка) ми казва.Абе тъй и тъй си ми го продал дай твоите майстори да го довършат.Почти винаги отказвам.И ми е трудно да им кажа истината.А тя е че при довършителни крайни работи трябва да се РАБОТИ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО КАЧЕСТВЕНО. А такива майстори са единици.Това са водещите майстори(те трябва да са съвестни да разбират от Ел ВиК да да монтажници да не лъжат и да са сръчни да са съобразителни).И да са в добро здраве.Тези хора взимат тези пари но изработват двойно повече.Просто не си струва да пускаш качествен майстор на такива дреболии.Нито ти го плащат нито нищо.На тези хора се дават отговорни работи като ремонт на покрив и други по големи обеми.За довършителни работи остават по "некачествените " майстори съответно за по малко пари...Това е истината.Допреди 2-3 години не беше така.Майстори да искаш.Сега...изчезнаха.Малко останаха.
            Това че парите не се берат по дърветата е абсолютно вярно.Точно така расъждават майсторите.И как да го накараш да работи при теб за 3000 лева след като при мен(или друг) взима 5?? Ти ми кажи?! Те просто те отсвирват защото имат по добра оферта.И това е сега зимата януари фервруари дето е мъртвило.А я си представи лятото какво е?!
            Затова най умно е да се организираш и сам да си я направиш като ползваш майстори САМО за отделни дейности дето не можеш сам.И като кажеш на майстора култовите думи"Ела бе човек за 100 лева за няколко часа да направиш еди какво си и после аз сам продължавам" определено ще стане...
            Просто сега клиенти бол плащачи бол а майстори (наистина качествени) са единици...и се избиваме за тях.

            Коментар


            • #36
              От: В търсене на майстор за баня

              Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
              ... искам да ми го свърши бързо и евентуално качествено за нормални пари съобразени с услугата. Има лек нюанс ... .
              Проблемът е в това, че понятието "нормални пари" е твърде разтегливо. Ако в момента има дефицит на изпълнители, неизбежно това, което въпросните смятат за "нормални пари" ще върви нагоре ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: В търсене на майстор за баня

                Явно е време да зарязвам това дето работя и да почвам да редя плочки И парите ти пари, и клиентите не смеят мъц да ти кажат, блага работа
                What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                Коментар


                • #38
                  От: В търсене на майстор за баня

                  Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                  Явно е време да зарязвам това дето работя и да почвам да редя плочки И парите ти пари, и клиентите не смеят мъц да ти кажат, блага работа
                  И така и не е така.Определено ако си сръчен и правиш заработка точно сега е златно време за теб.Предполагам че ще е до време.В смисъл че след година две пак ще има повече майстори.
                  Второ. Не може да взимаш тези пари само за редене на плочки. Такива пари се полагат за наистина качествено комплексно изпълнение което включва да разбираш от Ел от ВиК от фаянс.Трябва да не си циганин да си усмихнат спретнат.Да те харесва жената на клиента.Да работиш чисто.След теб банята да свети. Да си положил всичко качествено хидроизолации и прочие.И всичко това..Аз ще искам да е бързо.В смисъл ще му отпусна седмица..Не повече...защото има друга работа дето чака за далеч повече пари...
                  Искам да обърна внимание и че трябва да си в отлична физическа форма.Защото многото работа под напрежение..Колко ще издържиш?! Година две??
                  Не е лесно..

                  Коментар


                  • #39
                    От: В търсене на майстор за баня

                    Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                    Явно е време да зарязвам това дето работя и да почвам да редя плочки И парите ти пари, и клиентите не смеят мъц да ти кажат, блага работа
                    И това е вариант, ако го можеш и не си против да се напъваш. Пък и като започнеш да работиш на "нормални пари" няма да се отървеш от клиенти.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #40
                      От: В търсене на майстор за баня

                      Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                      И така и не е така.Определено ако си сръчен и правиш заработка точно сега е златно време за теб.Предполагам че ще е до време.В смисъл че след година две пак ще има повече майстори.
                      Второ. Не може да взимаш тези пари само за редене на плочки. Такива пари се полагат за наистина качествено комплексно изпълнение което включва да разбираш от Ел от ВиК от фаянс.Трябва да не си циганин да си усмихнат спретнат.Да те харесва жената на клиента.Да работиш чисто.След теб банята да свети. Да си положил всичко качествено хидроизолации и прочие.И всичко това..Аз ще искам да е бързо.В смисъл ще му отпусна седмица..Не повече...защото има друга работа дето чака за далеч повече пари...
                      Искам да обърна внимание и че трябва да си в отлична физическа форма.Защото многото работа под напрежение..Колко ще издържиш?! Година две??
                      Не е лесно..
                      Убедихте ме, почвам го сам Не ми се разправя колко и какви неща съм работил преди, щото неволята учи и ми се е налагало, но нищо от изброеното горе няма да ми е проблем. Е, малко съм мургав...

                      Темата малко уйде у ряката, но ако почна сам да я правя ще пусна снимки да си кажете мнението.
                      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                      Коментар


                      • #41
                        От: В търсене на майстор за баня

                        Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                        Убедихте ме, почвам го сам Не ми се разправя колко и какви неща съм работил преди, щото неволята учи и ми се е налагало, но нищо от изброеното горе няма да ми е проблем. Е, малко съм мургав...

                        Темата малко уйде у ряката, но ако почна сам да я правя ще пусна снимки да си кажете мнението.
                        Мога да ти дам временно машина за рязане, както и всякакъв друг инстумент.

                        Коментар


                        • #42
                          От: В търсене на майстор за баня

                          Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение


                          ПП - Между другото бях предвидил около 4500 до пет хиляди за банята, .
                          А това ми се струва нормално...Защото сега погледнах че "мойте" хора правили една баня преди няколко месеца щото не "могли да откажат". Та грубата сметка:
                          Начално положение: Баня около 3.5 квадрата 3 от стените итонг едната бетон.Пода е плоча(без замазка) Монтиран водомер от штранга и това е. Значи от това състояние им е трябвало седмица и половина 8 работни дни(забавили се защото трябвало да изправят бетонната стена)
                          Крайно положение: Завършен фаянс тавана пластмасов готов на 100 процента ВиК и Ел всичко на сто процента..Остава да се монтират душ кабина мифка и тоалетен блок. Майстора твърди че излязло около 4 бона на клиента разпределени по следния начин:
                          8х200=1600лв надници на водещия майстор
                          8х50=450лв надници на общака(полумайстор)
                          около 2400 лв били пазарили материали (лепило плочки гипскартон фуга и други)
                          майстора каза че бил взел от фирмата "дреболии" като материали дето не ги платил клиента...
                          Няма значение важното е че банята е излязла около 4 и нещо..Има и хидро не разбрах в тези пари дали влиза осветлението(щото едни гъзарии правили) но като цяло и баланса излиза...И на клиента и на майстора...Майстора твърди че банята станала много яка и като влязла "шефката"(жената на клиента) трябвало час за да я изкарат оттам.

                          Коментар


                          • #43
                            От: В търсене на майстор за баня

                            Ами ето, значи приблизително правилно съм си разчел парите, горе долу и аз така ги виждах нещата. Монтажа на санитарията мога и аз да си го направя - ще спести време на майсторите. Срока също ми се струва напълно нормален.

                            Пенчо благодаря Ще гледам каквото мога да си купя, тъй като в една къща винаги ще потрябва за това онова...
                            What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                            Коментар


                            • #44
                              От: В търсене на майстор за баня

                              И аз правих основен ремонт на 3стаен апартамент преди няколко месеца, включително изцяло нова баня (помещението предвидено за баня не се беше ползвало като такава никога). Цената беше МНОГО надолу от тук споменаваните цифри. Общо взето отне около седмица потготвителни работи, вкл. къртене (сам си го направих с перфоратор от Lidl за 111 лв), изправяне на стените и ВиК (двамата майстори, които ми правиха останалата част от ремонта). Санитарията ми излезе около 2000 лв. с шкаф под мивката, и още един с огледало, осветление (евтино), вентилатор и т.н. Цената на труда (без да калкулирам моя собствен) със сигурност беше около 1000. Банята е 3 квадрата. Това се случи в Бургас посред лято. Цялата работа отне сумарно не повече от 10-12 дни, но разхвърляни във времето защото се правеше като част от цялостен ремонт на апартамента. По това време на годината сигурно ще е по-дълго заради атмосферните условия. Струва ми се, че цени от 6-8000 лв за малка до средна баня са реални само ако се ползват от най-скъпите плочки и санитария.

                              Коментар


                              • #45
                                От: В търсене на майстор за баня

                                Първоначално публикуван от Dobs Преглед на мнение
                                Струва ми се, че цени от 6-8000 лв за малка до средна баня са реални само ако се ползват от най-скъпите плочки и санитария.
                                И ремонта се прави в София
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X