Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В търсене на майстор за баня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: В търсене на майстор за баня

    Един отпред, един отзад и един по средата. Ако имаш желание, може да провериш. Не трябва да сме тримата вътре. Въпрос на организация, обиграност и сработване. Обикновенно единия реже по размер и бърка, останалите двама са в "киреча". Единия ден само двама бъркат, един прави замазката на пода. Зависи колко бърза клиента, колко плаща и какво иска. Но ти гарантирам че баня от 6 квадрата си е напълно постижима за 10 дена с всичкото къртене, зидане и так дале.
    Последно редактирано от tiramisu; 03-01-17, 22:41.
    „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

    Коментар


    • #17
      От: В търсене на майстор за баня

      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
      Сега, като чета в какво се състои работата, съмнявам се някой да може да я свърши в срок и едновременно с това качествено.

      ........................
      за мен е изключено да се справя.
      Колегата да не забравя, че строителите също си избират клиентите. Не си слагат таралеж в гащите. Не обичат крайно капризни и такива, които не знаят какво искат и такива, които търсят под вола теле. Особено са им любими програмистите и това при положение, че сезонът е мъртъв и няма много работа.
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • #18
        От: В търсене на майстор за баня

        Че много хора са се напатили на "майстори" е ясно, но дано стане ясно и че много майстори са се напатили на "хора" . Ма нещата отиват към дизел или бензин, Левски или ЦСКА.
        „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

        Коментар


        • #19
          От: В търсене на майстор за баня

          Само да кажа, че съм работил точно това преди десетина години - ремонти на баня и ВиК и т.н., та съм се нагледал на капризни клиенти и знам какво е и съм напълно съгласен

          А иначе не знам колко е мъртъв сезона - всичките препоръчани майстори на които звънях вчера са все заети, явно си има работа. Един познат вика, че го отсвирили за няколко месеца напред.
          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

          Коментар


          • #20
            От: В търсене на майстор за баня

            Нека поясня, че няма нито лоши намерения, нито каприз, нито корист в моето виждане на нещата, защото всеки си има похвати на работа. Особено пък към колеги. Не се и касае до избиране на клиенти.
            Наистина не е приятно да работиш на някой, който "ги разбира нещата" повече от теб, на теория, че даже и на практика. Или пък вечер се изсипват всички комшии и разбирачи, за да му кажат как това не се правело така и т.н.
            Открит съм с клиентите, обяснявам кое как и защо и очаквам достатъчно доверие, за да мога да си върша спокойно работата.
            Противоречията идват от манталитета.
            И двете страни имат интересите си, важното е да няма конфликт. А когато има разбиране, няма такива проблеми.
            Много клиенти подхождат с крайно недоверие и вероятно са прави за себе си, но ако това не се изглади още в началото, нещата стават тягостни и за двете страни. Имал съм и такива, но за щастие повечето са интелигентни хора.
            Обичам клиента да знае какво иска да се получи, но начините да се получи това, да ги обсъждаме заедно. Не да ми налага прийоми и технологии как правил комшията, някой негов роднина и подобни ЕЖК.
            По темата може да се пише много.
            Аз съм болен и не мога да се заема с конкретната работа.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #21
              От: В търсене на майстор за баня

              Оферираха ми за три квадрата баня пет хиляди лева от които около 3 за труд. Чудя се да се смея ли, да плача ли...
              What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

              Коментар


              • #22
                От: В търсене на майстор за баня

                Доколкото знам-труда в банята е най-скъп, защото едно, че е тясно, друго има много заигравки по ъгли, сифони и т.н., и се гони водоплътност.
                В една спалня например ремонта е много по-лесен.
                Това по думи на едно майсторче, което се справя много добре(виждал съм работата му), та го пазарих да даде оферта и за моята баня.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: В търсене на майстор за баня

                  Нормално - при такива срокове ...

                  Тъст ми си прави сам баня с тоалетна преди 2-3 години. Без да плаща труд и без особени екстри сметката достигна 3000 лв. Сложи цената за квадрат и надници за 1-2-ма общака и сметката излиза.

                  Освен това, с тия бързи срокове които искаш, значи, че си на зор. А хората са казали "Болен на легло се е*е ". Да се разправяш с майстори е доста крива работа. Както сам си се убедил, добрите майстори са заети с месеци напред. Не знам как си представяш някой да си зареже клиентелата, която го чака с месеци, за да дойде веднага точно при теб. Единствената мотивация да го направи е да изкара доста пари набързо.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #24
                    От: В търсене на майстор за баня

                    Да, и аз се усетих, че с това дето си признавам на майстора, че ми е спешно греша много грубо. Иначе въпросната цена не включва санитарията, с нея спокойно ще ударим 6 и нагоре.

                    Несъмнено труда на банята е пипкав, става трудно и бавно, обаче все имам познати които са правили ремонти и парите които са дали хич не са такива, няма как да не ми направи впечатление когато някой се опитва да ме прекара.
                    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                    Коментар


                    • #25
                      От: В търсене на майстор за баня

                      ами вместо да търсиш майстори що не си я направиш сам.Сметката ти ще излезе.Взимаш си един месец отпуск и спестяваш едни 5 хилки,и без това казваш че ти е било занаят

                      Коментар


                      • #26
                        От: В търсене на майстор за баня

                        Е ти не чете ли в другата тема, че ме мързи вратата на гаража да отварям, пък баня да тръгна да правя...

                        Шегата настрана - ако аз го правя - ни инструменти имам, ни ще стане толкоз бързо и качествено, пък и надали ще се вместя в един месец
                        What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                        Коментар


                        • #27
                          От: В търсене на майстор за баня

                          Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                          ... ни ще стане толкоз бързо и качествено ...
                          Що мислиш, че като ти го направи някой друг ще е непременно бързо и качествено?!?
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #28
                            От: В търсене на майстор за баня

                            Оставете ми капка надежда де!
                            What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                            Коментар


                            • #29
                              От: В търсене на майстор за баня

                              Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                              Оставете ми капка надежда де!
                              Да ти оставя, ама като вляза в банята и гледам как са се навдигнали 2 реда плочки на височина 1.80, дето ми ги слага преди 7 години един "майстор" със завършен строителен техникум и над 20 години стаж по специалността в "Софстрой" и не знам къде още ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                От: В търсене на майстор за баня

                                Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                                ... ни инструменти имам...
                                Машинка за рязане на плочки, бормашина с бъркалка и свредла за бетон, ъглошлайф, чук, длето, шпакла, маламашка лепачка за тръби - преко сили 300 лв. От евтините, ама все за една баня ще изкарат. За бързото - може и по-бързо да е от колкото да чакаш майстор.
                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X