Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В търсене на майстор за баня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • В търсене на майстор за баня

    Привет и за много години! Само здраве и щастие

    Имам следния проблем - след издирване на къща се сдобихме с такава в Нови Искър, но се налага банята и тоалетната лекинко да се изкъртят и ремонтират. Проблема е, че двамата майстора които имах предвид ми вързаха тенекия след грандиозните си обещания преди нова година как нямало да има проблем. И сега съм в търсене на майстор за следните дейности - премахване на стена помежду двете помещения, които са едно до друго (стената не е носеща), преправяне на ВиК инсталацията (за момента мивката е в стената която ще се маха) и лепене на нови плочки, под и т.н. довършителни работи.

    По-големия проблем е, че нещата са наредени така, че ремонта трябва да приключи до 15ти януари - тъй като имах двама "майстори" под ръка смятах, че няма да е проблем двуседмичния срок да се приключи, само дето не очаквах да ми вържат такава мощна тенекия.

    Та искам да ви попипам: ако имате изпитан свестен майстор на който може да се разчита и е свободен, дали може да ми го споделите за седмица две? Ще черпя!

    Между другото обмислях и вариант с някоя фирма с онлайн оферти каквито има доста, но нещо не ми вдъхват доверие - един два пъти съм се обръщал към такива, винаги съм бил страшно разочарован и доста прецакан в ценообразуването.
    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

  • #2
    От: В търсене на майстор за баня

    Питай Жоро веикато.
    Съфорумец, ама не пише.0896 82 08 08

    Коментар


    • #3
      От: В търсене на майстор за баня

      AlexZ също може да помогне
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #4
        От: В търсене на майстор за баня

        Алекс не се ли занимаваше само с топлоизолации?
        What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

        Коментар


        • #5
          От: В търсене на майстор за баня

          Сашо - TigerHunter се води тук във форума.
          RAV 4
          F650GS

          Коментар


          • #6
            От: В търсене на майстор за баня

            Сега, като чета в какво се състои работата, съмнявам се някой да може да я свърши в срок и едновременно с това качествено.
            Имаш премахване на стена, независимо колко е голяма като квадратура, с последващо заличаване на следите, като е много вероятно да има и разлика в нивата между двете помещения, която дори да е минимална, налага цялостно изкъртване. Имаш местене на инсталация за мивката, но като се налага къртене с такъв размах, аз бих изкъртил всичко до плоча и направил наново всички инсталации, замазки. Има вероятност да се наложи измазване и изправяне на стените, зависи от състоянието. Има доста работа, докато се достигне до лепенето на плочките, което е лесната работа. И ако се иска да се получи добре свършена работа, не виждам как може да стане за две седмици.
            Трябва да се имат предвид и технологичните времена на материалите, както и усложнените условия за съхнене.
            Ако изискванията ти са занижени, то вероятно някой с много летене и с цената на препипване на нещата, вероятно ще се справи...
            Но едва ли е така.

            ПП: Принципно, отказвам работи за срок, но за толкова малък за мен е изключено да се справя.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: В търсене на майстор за баня

              Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
              Алекс не се ли занимаваше само с топлоизолации?
              Не. Може и къща да ти построи.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: В търсене на майстор за баня

                Първо да пожелая бързо оздравяване на TigerHunter-a

                Относно сроковете - можем да ги удължим разбира се, не са писани в камък - не е проблем да се работи и до 20ти, да речем. Относно изправянето като се махне всичко и ще се разбере - възнамерявам да изкъртя всичко до гола стена и в двете помещения, за да е максимално лесно впоследствие. Що се отнася до нивата доколкото успях да огледам помещенията сякаш са еднакви с изключение на един праг в банята, който не е проблем да си остане там.

                Що се отнася до температурите - тук безусловно нямам късмет По принцип макар никой да не живее в къщата и да е празна съм набузил климатиците и радиаторите за да я държат топла, така че ще се работи в човешка среда. Все пак не може да се иска качество като караш хората да работят при нечовешки условия...

                Ще притесня утре и AlexZ, но не храня големи надежди - обикновено свестните майстори са заети с месеци напред, та вероятно и в неговия случай ще е така. Имам надежда по линия на половинката, чиито шеф (който казват бил с високи изисквания към качеството) ни препоръча един майстор, но утре ще се разбере.

                Поздрави и весела вечер
                What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                Коментар


                • #9
                  От: В търсене на майстор за баня

                  Изкъртването до гола стена и целия под до плоча и всичко наново, е правилното решение.
                  И без това е дандания, поне да се направи като хората.
                  Това че има човешки условия за работа, също е голям плюс в това време.
                  Благодаря ти за пожеланието!
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: В търсене на майстор за баня

                    Пиша малко наизуст, щото няма скица на помещенията. За семейство, ако пък и повече от двама е добре да има отделна тоалетна и още една в банята.
                    Тва относно идеята ти да обединиш двете. Но ти си преценяваш и знаеш най-добре.

                    Коментар


                    • #11
                      От: В търсене на майстор за баня

                      По принцип да, но самата баня е малка като помещение и е неудобно, отделно от това няма начин да се побере тоалетна чиния. Та от там произтича и нуждата от обединяване.
                      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                      Коментар


                      • #12
                        От: В търсене на майстор за баня

                        един човек трудно ще се справи за този срок, помисли за варианта да повикаш "кърти, чисти, извозва" - имат големи къртачки и камион за отпадъците........ ще сринат и знесат всичко за 2 дена и после се включва майстора за водопровод, измазване, плочки и т.н.
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #13
                          От: В търсене на майстор за баня

                          Веднъж направих грешката да се "обърна" към такава фирма и от обещаните след преценка 300 лева разходите станаха 750 като бях сам срещу бандата "етнически българи", свършили работата и не можех нищо да им кажа. Предпочитам да не настъпвам пак тази мотика. Между другото все си мисля, че майстора няма да работи сам а с общак, та ще са поне двама. Поне разходите за тоя срок съм ги разчел за двама
                          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                          Коментар


                          • #14
                            От: В търсене на майстор за баня

                            То и аз, пак 5 стинки де. Желанието на човека е на първо място. Трима човека се справихме с подобно нещо точно за 10 дни. Махане на стена,къртене на замазка, зидане на нова стена, нова замазка, сменяне на ВиК, Електро, врата и малко прозорче. Съответно изхвърляне на отпадъците. Последващо редене на плочки, фугиране, монтиране на санитарията. Та си трябва хора, а не човек.Това за 6 квадрата образувало се помещение.
                            „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                            Коментар


                            • #15
                              От: В търсене на майстор за баня

                              И как се побрахте трима души едновременно на шест квадрата?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X