Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървен материал за покрив

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Метален покрив на къща?

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    П.П.2 Я че се сетих: Непрофесионалните (разбирай - по-евтините) влагомери за дърво и строителни материали вършат ли някаква смислена работа?
    За строителство вършат прекрасна. Моят е някакъв немски и мери 5-80% дървесина. Чух, че в Ташев галвинг имало добри. И в бившето Конрад (не му знам сега името), но не съм ги виждал и пробвал. Моя беше (когато го купувах) между 40 и 50 лева.
    При меренето е важно да се премери дървесината в няколко точки и в сечението (ако успееш да го накараш дати разреже една греда или талпа). Така се хваща разликата между влагите и оттам се правят изводи за вътрешните напрежения.
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • #32
      От: Метален покрив на къща?

      Лелеее, дaли стaрите мaйстори нa покриви не почетaт тукa мaлко и дa се нaучaт дa си мерят влaгaтa в дървените конструкции,че без тия сметки току виж всичко построено от тях би се рaзрушило!В къщи дървенaтa констукция нa покривa е от 1950годинa и до сегa не е ремонтирaнa!Кaкви ли сметки сa прaвили ,не знaм,но все още не се нуждaе от сериознa реконструкция!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #33
        От: Метален покрив на къща?

        При евентуaлен ремонт нa покрив бих зaложил нa клaсическa керемидa с изолaционнa подложкa отдолу,нещо ми хвaщaт окото и лaмaринените керемиди.Проблем ще ми е дървенaтa конструкция стaрaтa е от изсъхнaл бук в който не влизa и бургия зa метaл,но новa тaкaвa трудно,тa aко се нaложи сигурно ще е чaм обмaзaн с горяло мaсло или рaзреден битум .Дaно не ми се нaлaгa скоро!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #34
          От: Метален покрив на къща?

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Лелеее, дaли стaрите мaйстори нa покриви не почетaт тукa мaлко и дa се нaучaт дa си мерят влaгaтa в дървените конструкции,че без тия сметки току виж всичко построено от тях би се рaзрушило!В къщи дървенaтa констукция нa покривa е от 1950годинa и до сегa не е ремонтирaнa!Кaкви ли сметки сa прaвили ,не знaм,но все още не се нуждaе от сериознa реконструкция!
          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          При евентуaлен ремонт ...Проблем ще ми е дървенaтa конструкция стaрaтa е от изсъхнaл бук в който не влизa и бургия зa метaл...
          Нужно ли е да обяснявам за 3 000 път каква е разликата между иглолистна и широколистна дървесина? И защо в дискусия за иглолистна покривна конструкция се дават "меродавни" примери с широколистна, "компетентно" замазвайки всичко под "дървесина"? Или да не задълбавам толкова...
          Дънинг и Крюгер са се превърнали в епидемия явно...
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • #35
            От: Метален покрив на къща?

            Впрочем, откъм здравина и прочее механични параметри, букът превъзхожда иглолистната дървесина (доста). Но като става въпрос за устойчивост на атмосферни условия, интервенция на вредители и др. от този ред - предимствата са на страната на иглолистната.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #36
              От: Метален покрив на къща?

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Впрочем, откъм здравина и прочее механични параметри, букът превъзхожда иглолистната дървесина (доста). Но като става въпрос за устойчивост на атмосферни условия, интервенция на вредители и др. от този ред - предимствата са на страната на иглолистната.
              Кои са точно предимствата на иглолистната спрямо бука (на детайли с еднакви дименсии) като следствие във времето спрямо цитираните въздействия? Променят се механичните параметри? Иглолистната по-малко гние? По-малко я напада дървояд?
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • #37
                От: Метален покрив на къща?

                Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                ... задължително ги обсъди с тесни специалисти/не търговци/ преди окончателно решение. ...


                Дали осигуряват достатъчна термоизолация за обитаемо помещение е въпрос който за мен има две измерения.
                1. Съответствие със строителните норми към момента. Да съответстват. При мен са 5 см. дебели. ....


                Рязането не е трудно. ....
                Аз съм взел не само окончателно решение, така че коментарите за термопанелите са от чисто "академичен интерес".

                Примерно ми е интересно защо, след като 5 санта полиуретан изглежда да вършат работа като -найсе от други изолационни материали, няма по-широко разпространение?!?

                А за рязането нямах предвид, че е трудно, а се чудя как се отразява на пълнежа досега с околната среда?
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #38
                  От: Метален покрив на къща?

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Точно така. В резултат - резонно - се променят и механичните параметри...
                  Иди го кажи на проф. Видолов...
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Метален покрив на къща?

                    Tрудно ще ми е, най-малкото, защото понятие си нямам кой е този. Да не е някой от "онова" поколение - удостоените...
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Метален покрив на къща?

                      Кaкто споменaх дървениятa нa покривa в къщи е от ,50тa годинa и не може дa се пробие с обикновенa бургия зa метaл,мaзaнa е с нещо ,но не знaм с кaкво ,следи от дървояди нямa.Сегa обaче иглолистнaтa е мaсовa aлтернaтивa!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Метален покрив на къща?

                        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                        ...
                        Всяко импрегниране след монтаж е половинчато, защото няма как да се обработи целия контур. Ако си мислиш, че поведението на необработената и обработената част ще е една и съща - тогава защо въобще ще го импрегнираш и да харчиш пари?...За поддържащо - иди-дойди. Няма да се разглобява всеки път. За първично - нищо повече от замазване на очите.
                        Тук направо се съгласявам. "Импрегнирането" след монтаж, което някои (дали не са и повечето ?!?) строители предлагат, си е чисто отбиване на номера, т.е. - хвърляне на пари на вятъра, дори и като абсолютна сума да не е много впечатляващо. Ама пък и ми е трудно да си представя колко би струвало, ако трябва да ти го направят по като хората ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X