Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на асансьор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: избор на асансьор

    Много съм зле конкретно какво се предлага в БГ и на какви цени е.
    При нас на корабите всичко е Круп, Макгрегър, Шиндлер или Кони.

    Няма ли представителство на Шиндлер или Кони в България?
    Какви са цените?
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #17
      От: избор на асансьор

      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
      Много съм зле конкретно какво се предлага в БГ и на какви цени е.
      При нас на корабите всичко е Круп, Макгрегър, Шиндлер или Кони.

      Няма ли представителство на Шиндлер или Кони в България?
      Какви са цените?
      Свързах се с представители на Шиндлер.Очаквам оферта тези дни. Ще проверя и за Кони.
      Поздрави!

      Коментар


      • #18
        От: избор на асансьор

        Провери и Отис. Скоро монтирах асансьр от тях. Много доволен - Отис почти на цена на неизвестна Бг фирма!
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #19
          От: избор на асансьор

          То много хубаво асансьор от световна марка, но после да няма рев за цената на сервиза и частите, а ... ми то скоро така или инъче ще има рев за цената на каквито и да било услуги, та ...
          Русев монтажник ли си ?
          Моя опит със световните марки показва, че качеството при тях не е като едно време, а допира с представителствата им в България ме изпълва с доста негативни чувства.

          Коментар


          • #20
            От: избор на асансьор

            Шиндлер ще излеза за 2 бр. - 61к Евро без ДДС.
            Заслужава ли си ?
            Ще проверя и ОТИС.
            Приемам и др. съвети!
            Поздрави!

            Коментар


            • #21
              От: избор на асансьор

              При мен 5 спирки Отис излезе 18 00Евро. За неизвестна за мен българска марка искаха 16 000Евро. Конаткти на Отис и други фирми намерих в Гугъл...
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #22
                От: избор на асансьор

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                При мен 5 спирки Отис излезе 18 00Евро. За неизвестна за мен българска марка искаха 16 000Евро. Конаткти на Отис и други фирми намерих в Гугъл...
                Моите уважения към теб но мисля че подхода ти е погрешен.И си сбъркал с избора.Мога конкретно да се аргументирам ако представлява интерес и има смисъл.
                П.П
                Нито съм производител на асансьори нито имам нещо общо с тях.Но съм строител и често купувам и ползвам

                Коментар


                • #23
                  От: избор на асансьор

                  Избрах Отис, защото всички опити да намеря добри отзиви за пловдивските фирми се провалиха -доволните им клиенти(според производителя) или не бяха доволни или не бяха чували за тях. Пловдив е малък и лесно се проверява....

                  Отис/Шиндлер вижам монтирани по целия свят, което за мен е положителен отзив.

                  Може и да съм сбъркал, но до сега съм доволен. Като качество и срокове за монтаж фирмата си изпълни ангажиментите перфектно. Единствено имах не много лек спор за цената на месечното обслужване, но се договорихме.
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • #24
                    От: избор на асансьор

                    Русев, в Пловдив има точно две фирми, които с определени условности могат да се нарекат производители.
                    Едната от тях е с не малко традиции, име и материална база, но ... си стоят в миналия век, в смисъл продават някакви скапани хидравлики и за всичко по-отговорно и за електрически асансьори поръчват от Гърция от там един местен производител, не особенно добър, като взимат турски табла, не лоши, но ...
                    Другите са сравнително нови и се опитват да работят на ниво, а май и им се получава, но капацитета им не е голям, въпреки това лично на мен ми допадат и бих ги препоръчал, е с някой условия.
                    Русев би ли споделил колко ти търсиха за сервиз и на колко си стиснахте ръцете ?
                    Имай наум, че Отис не може да се сервизира от всеки техник, едно, че са специфични и друго, че е нужен сервизен туул (тестер).
                    Аз лично не съм никак впечатлен от качеството на Отис, както и от допира с хората в офиса им, но 18000 евро ми се струват много добре, а и ти си късметлия, че в Пловдив асансьора ти е монтиран от фирмата на "доктора на Отис".
                    Мишо ти какво щеше да му препоръчаш на човека, да си вземе от ветренските братя ли ?
                    Хайде моля те, че нямаш общо с тях.
                    Днес съм в настроение и ще драсна туй онуй, пък който иска да ме слуша.
                    Първо за българските марки.
                    В България има две марки, които имат потенциал и заслужават внимание, Лифтком и Изамет.
                    Лифтком работят на доста добро ниво и си струва човек да им се довери, въпросът е на местно ниво да работят с добри монтажници, същото важи за всяка марка.
                    Имат сериозен потенциал и работят на доста високо ниво.
                    Изамет е марката с най-големи традиции в страната, в последните години имиджа им доста спадна и то главно защото отблъснаха от себе си добрите монтажници и взеха да работят с монтажници взимащи малко пари и предлагащи доста ниско качество на работа, което неминуемо рефлектира.
                    Въпреки това предлагат не лош продукт и все още са фирмата с най-сериозен потенциал.
                    Имат изключително силни позиции на Южното Черноморие благодарение на много добре работещата местна фирма, която ги представлява, последно време по обективни причини (добър монтаж) повъзвърнаха позиции в Пловдив.
                    От там нататък всичко е плява, там ветренски братя, другия ветренски герой, хасковския герой, там било Марица М( тях има ли ги ?), за Технос споменах, Мултилифт, все плява, единствено внимание заслужават тия пловдивските, които споменах Тех про - ами мъчат се и май им се получава да работят на ниво, но им е малък капацитета.
                    Сега ще засегна вносните марки.
                    Да започна с да кажем Клеман, много добри гръцки асансьори, но представителя им ... с две думи дължат пари и на просяците и никой читав монтажник не работи с тях.
                    Доплер също гръцка марка, май вече нямат представителство, другата пловдивска марка ги копира барабар с грешките и внася от тях по отговорните си неща, за мен са доста посредствени.
                    Турските Хас лифт, на нашия пазар предлагат основно резервни части, но и асансьорите им не са зле, явно не им е приоритет да продават асансьори, но на мен винаги ми е било приятно да работя с тях.
                    Уникен представляващи на нашия пазар испанските марки Орона и МР.
                    Двете марки предлагат не лошо качество, проблемът е с монополното положение на представителя им по отношение на резервните части, а и не само.
                    МР не заслужават много внимание, но виж Орона ...
                    Орона са сравнително добра марка, в световен мащаб имат много сериозни продажби.
                    Големия проблем при тях, е че без сервизен туул обслужването е почти невъзможно.
                    Моето мнение за представителите им е, че са болни сектанти, които са решили, че ще завземат пазара, и че ще направят така, че всички техници ще работят за тях, пък клиентите ...
                    Силно не препоръчвам да се работи с тези хора, на който му е интересно може да види интервютата на зализания ... Николай Маринков.
                    Отис - най- голямото име в бранша, фирма с над век история, и всичко е супер, ама да си нямаш работа с хората работещи в местния офис.
                    Подобна е и ситуацията и с Тисен - Круп , нищо, че те за БГ са под шапката на Лифтком, те още от преди да се насерат и да ги купят са миропомазани.
                    С Шиндлер и Коне не съм имал никакви преки взаимодействия, но пък по отзивите на хора имали ми се струва, че и там работата е като при Отис и Тисен.
                    Толкова за сега, ако има въпроси ...
                    Последно редактирано от Avas; 23-07-17, 00:15.

                    Коментар


                    • #25
                      От: избор на асансьор

                      Преди доста време бях в същата позиция да избирам асансьор.И колкото повече учих четох търсих толкова повече се обърквах.Затова постъпих по моя си начин.По начало аз съм инженер.Отпреди си знам в моя район кой наистина е умен и мислещ качествен техник. Та на него му теглих една лекция и му дадох списък с МОИ изисквания за асансьора които все още ги помня: да е абсолютно безшумен(заради един клиент) да е с такава и такава(иноксова кабина) да е с автоматични врати ама с дебелата ламарина че като ги ритнеш да не се огъват.Ама на тез врати не искам моторчета от чистачки ами нещо по сигурно защото практиката е показала че най често викат техник заради вратите.Управляващото табло не ща да е марково.Искам здраво качествено табло лесно за ремонт и дуракоустойчиво.(има такива) По отношение на задвижващия механизъм също изисквания. И не на последно място но изключително важно за мен.Искам целия асансьор да има лесна и ефтина поддръжка с "отворен" код софтуер и квото там го наричат техниците.Това означава че утре като фалира производителя или се скарате с него да можеш веднага да отидеш при друг техник или при трети и т.н. Това е много важно.Защото "марките" не позволяват това.Те могат да се обслужват само с техния си софтуер и заключване.Това те го водят екстра но за мен е чисто прекарване на клиента.Утре корона шиндлер отис мотис ще каже 1000 лв обслужване и къде ще идеш?! Никой друг не може да бара в таблото им? Оставаш без асансьор.А тенденцията за обслужването е поскъпване.И клиенти като Русев са в наведено положение зависещо САМО от Отис в случая. Според мен след няколко години ще шибнат яка такса и ще реват.И това е неминуемо и неизбежно.
                      Та тръгна тоз човек със списъка и направи оферта.Не си спомням името на фирмата ама няква турско българска няква си.Гледам точно спецификациите ама съвсем точно ги написали.Врати,датчици на вратите,начин на изпълнение,задвижваш механизъм, мотор, табло, въжета, абе 3 страници спецификации. Почти всичко отговаря на исканото от мен.
                      И накрая калкулирани сумата.По спомен беше около 12000Евро за 6 спирки. Имаше допълнителни екстри като заключване на последния етаж и юпиес за спиране на тока абе около 25 бона..с монтажа някъде около 30 000. Забравил съм вече.Гледах и изучавах само спецификациите и даже не съм чел договора.
                      Както и да е.Парите не са били водещи ами моето спокойствие.И в резултат имам асансьор който може да се поддържа от всеки техник(даже и пенсиониран техник за 50лв) и ако се случи случка токов удар или друго всичко е поправимо. В същото време кабината ми е невероятно луксозна.Големи метални осветени копчета(носят на вандалщина) луксозен светодиоден таван абе като влезеш в кабината не ти се излиза. Всичко инокс.Много красиво е.Това дизайна е множо важен.Автоматичните врати почти нямат засечки.Ако някой все пак реши да троши копчетата в кабината лесно и ефтино се намират на пазара.Въобще аз като инженер гледам да има стандартни и разпостранени части.Мразя да завися от някой и държа на свободата
                      Естетвено не съм написал тук всички изисквания по които направихме сбирщайна на нашия асансьор и съм написал най важното.Не твърдя че съм прав нито препоръчвам този начин.Просто на мен ми трябваше качествен, сигурно работещ и ефтин за обслужване продукт.
                      Последно редактирано от mishomishev; 23-07-17, 07:14. Причина: допълнение

                      Коментар


                      • #26
                        От: избор на асансьор

                        Първоначално публикуван от Avas Преглед на мнение
                        Русев, в Пловдив има точно две фирми, които с определени условности могат да се нарекат производители.
                        Едната от тях е с не малко традиции, име и материална база, но ... си стоят в миналия век, в смисъл продават някакви скапани хидравлики и за всичко по-отговорно и за електрически асансьори поръчват от Гърция от там един местен производител, не особенно добър, като взимат турски табла, не лоши, но ...
                        Другите са сравнително нови и се опитват да работят на ниво, а май и им се получава, но капацитета им не е голям, въпреки това лично на мен ми допадат и бих ги препоръчал, е с някой условия.
                        Русев би ли споделил колко ти търсиха за сервиз и на колко си стиснахте ръцете ?
                        Имай наум, че Отис не може да се сервизира от всеки техник, едно, че са специфични и друго, че е нужен сервизен туул (тестер).
                        Аз лично не съм никак впечатлен от качеството на Отис, както и от допира с хората в офиса им, но 18000 евро ми се струват много добре, а и ти си късметлия, че в Пловдив асансьора ти е монтиран от фирмата на "доктора на Отис".
                        Мишо ти какво щеше да му препоръчаш на човека, да си вземе от ветренските братя ли ?
                        Хайде моля те, че нямаш общо с тях.
                        Днес съм в настроение и ще драсна туй онуй, пък който иска да ме слуша.
                        Първо за българските марки.
                        В България има две марки, които имат потенциал и заслужават внимание, Лифтком и Изамет.
                        Лифтком работят на доста добро ниво и си струва човек да им се довери, въпросът е на местно ниво да работят с добри монтажници, същото важи за всяка марка.
                        Имат сериозен потенциал и работят на доста високо ниво.
                        Изамет е марката с най-големи традиции в страната, в последните години имиджа им доста спадна и то главно защото отблъснаха от себе си добрите монтажници и взеха да работят с монтажници взимащи малко пари и предлагащи доста ниско качество на работа, което неминуемо рефлектира.
                        Въпреки това предлагат не лош продукт и все още са фирмата с най-сериозен потенциал.
                        Имат изключително силни позиции на Южното Черноморие благодарение на много добре работещата местна фирма, която ги представлява, последно време по обективни причини (добър монтаж) повъзвърнаха позиции в Пловдив.
                        От там нататък всичко е плява, там ветренски братя, другия ветренски герой, хасковския герой, там било Марица М( тях има ли ги ?), за Технос споменах, Мултилифт, все плява, единствено внимание заслужават тия пловдивските, които споменах Тех про - ами мъчат се и май им се получава да работят на ниво, но им е малък капацитета.
                        Сега ще засегна вносните марки.
                        Да започна с да кажем Клеман, много добри гръцки асансьори, но представителя им ... с две думи дължат пари и на просяците и никой читав монтажник не работи с тях.
                        Доплер също гръцка марка, май вече нямат представителство, другата пловдивска марка ги копира барабар с грешките и внася от тях по отговорните си неща, за мен са доста посредствени.
                        Турските Хас лифт, на нашия пазар предлагат основно резервни части, но и асансьорите им не са зле, явно не им е приоритет да продават асансьори, но на мен винаги ми е било приятно да работя с тях.
                        Уникен представляващи на нашия пазар испанските марки Орона и МР.
                        Двете марки предлагат не лошо качество, проблемът е с монополното положение на представителя им по отношение на резервните части, а и не само.
                        МР не заслужават много внимание, но виж Орона ...
                        Орона са сравнително добра марка, в световен мащаб имат много сериозни продажби.
                        Големия проблем при тях, е че без сервизен туул обслужването е почти невъзможно.
                        Моето мнение за представителите им е, че са болни сектанти, които са решили, че ще завземат пазара, и че ще направят така, че всички техници ще работят за тях, пък клиентите ...
                        Силно не препоръчвам да се работи с тези хора, на който му е интересно може да види интервютата на зализания ... Николай Маринков.
                        Отис - най- голямото име в бранша, фирма с над век история, и всичко е супер, ама да си нямаш работа с хората работещи в местния офис.
                        Подобна е и ситуацията и с Тисен - Круп , нищо, че те за БГ са под шапката на Лифтком, те още от преди да се насерат и да ги купят са миропомазани.
                        С Шиндлер и Коне не съм имал никакви преки взаимодействия, но пък по отзивите на хора имали ми се струва, че и там работата е като при Отис и Тисен.
                        Толкова за сега, ако има въпроси ...
                        От къде си?
                        Ако знаеш предложи добра фирма за гр.Варна!
                        Предложи и модели асансьори с добро качество и лесни за подръжка .
                        Поздрави!

                        Коментар


                        • #27
                          От: избор на асансьор

                          Далече ми е Варна, познавам се с разни хора там, но трудно бих се наел да препоречвам някого когото не съм виждал как работи.
                          Аз знам какво бих предложил като цена качество , но за Варна ...
                          Всъщност ми идва наум добър специалист от Варна, за това което бих предложил, но тоя човек е пълен шапшал и ...
                          Ще разпитам, но не мога да се ангажирам на сериозно.
                          Мишо какво си взе в крайна сметка, че ми е интересно.

                          Коментар


                          • #28
                            От: избор на асансьор

                            Май това е отговорът......
                            Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                            Не си спомням името на фирмата ама няква турско българска няква си.
                            Ама то не си ли пише на асансьора?
                            Венцислав Петров
                            Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                            Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                            0889 62 8четири 6четири

                            Коментар


                            • #29
                              От: избор на асансьор

                              Първоначално публикуван от venciru Преглед на мнение
                              Май това е отговорът......

                              Ама то не си ли пише на асансьора?
                              Хм, че то последно и ветренските си се изписват, та ...
                              Гледам, че са се светнали да направят едно прозорче на бутониерата с един светодиод и една хартишка с марка, заводски номер и СЕ номер.
                              Пък Мишо, мисля не си спомня по други причини.
                              И в краина сметка изпълниха ли ти всички изисквания, и я сподели за абсолютно безшумния асансьор, че аз досега такъв не съм срещал.

                              Коментар


                              • #30
                                От: избор на асансьор

                                Ами наистина не си спомням фирмата.Вижте хора.Ние явно много се различаваме.За мен е важно да имам качествен продукт и после да не го мисля.За да се случи това трябва да разчиташ на собствените си сили и да не зависиш много много от тоз и оня.Не искам да изпадам в спорове защото за мен мисията е изпълнена.За много хора тук продукта не е толкоз важен.Важно е табелката името имиджа. Сега дали ще работи..Много важно. Виждам и Аvas прави клалификации тоз бил такъв оня бил онакъв.Това нещо мен не ме интересува.Аз гледам продукта.Изамет говорих с тях заради факта че имат изключително малък мощен мотор който можеш да монтираш горе и отпада нуждата от горно машинно. Икономичен.Готин.Като прахосмукачка голям.Обаче.Собственика ( сина !) е сменил тертипа на работа.Примерно таблата им долу горе биват мотора окей ама едни тънки ламаринени врати?! Ами то ако се блъснеш в тях и те се огъват бе?Казвам сменете ги.Ма не може.Е като се огъне кво правим? Как ще гледам хората в очите после?Заменили въжетата с едни ремъци.Ама там други проблеми. Без да броим че са ми далече.Лифтком ги отстрелях защото не искат да работят по спецификациите.Примерно дават ограничена оферта.Хидравлика не може вратите може с дебела ламарина ама таблата трябва да са от нашите.Ми не ща тях.Защото открито казаха че 2019 ще почнат да ни е.ат. Иначе завода им в Шумен е отличен.Имат добри техници.За Варна регион отговаря Бисер.Много кадърен човек.Идва на място гледа и дава според обекта.Това е важно.Обаче. Питам на последния етаж ми трябва заключване.Няма проблеми отговарят ми.Как питам? Ми...не знаем точно ама няма проблеми.Добре де каква мощност ми трябва да предвидя за Вас? Ми..няма проблеми.Изобщо на всеки въпрос ми отговарят няма проблеми ама преведи капаро.Абе що не си... За Ветрен дето говори колегата въобще не съм стигнал.Кво да правя при тях?Накрая умния техник намери тая турска фирма дето ги снабдява с части.Говорих с хората дадох си листа с изисквания шахта врати желания и след седмица получих всичко подробно.Иноксова ламарина толкоз мм дебела табло мисля че на Алфа лифт изровиха(по спомен! ) заключване с чип и въобще всичко.Подробно описано с приложени снимки.Много уважавам това.Казват това е добро и се аргументират.Лесно протече диалога.И бързо.Посочиха къде има монтиран подобен асансьор.Може да се поддържа от всички.Заради един клиент сложихме хидравличен за 6 спирки с долно машинно.Специално зарад него уж правиха някакви релси един вид като се движи асансьора да не се блъска и да не създава шум.Пак казвам пари не съм пестил.Много луксозно нещо.Сериозно ви казвам.Аз като инженер съм наясно че качествения и прецизен монтаж е решаваш.Затова предпочитам да платя по скъпо за монтажа и на хората отколкото да давам пари в офиса или за име.Затова моя монтаж е по скъп искаха около 4 бона ние платихме към 5 000 някъде.. Но всичко ми е в ред.Монтажа не е от общаци и полумайстори ами от качествени хора.Като пресметнах обема на работа спрямо 4500 монтаж разбирам че дневен надник около 120-130 лв правят.И се успокоих.Виждам че работят и са мотивирани усмихнати.Много мразя да платя в офиса на прочута фирма и тя да ми изпрати общаци за 40-50 лв на ден и после чакай добре свършена работа.Няма как да стане тая работа.Наистина не знам фирмата защото техника в моя район движи всички работи.Но мога да разбира ако се налага.И...имам подписан договор все пак Някъде хвърлен.И гаранция.Асансьора е сложно изделие.Той не се избира по марка.Той се избира по параметри.Каква ти е шахтата какви врати са подходящи къде ще сложиш релсите дали е горно машинно или долно.Примерно ако е долно въжетата са два пъти повече.Съответно интервала намалява.Струва ли си?!?Хиляда подробности. Ние сложихме хидравличен с забравих каква помпа.Релсите са отстрани с някакъв компенсираш механизъм дето избягваше тракането.Твърдя че е абсолютно безшумен.Учуден съм често казано.Клиента заради когото сложихме хидравлика е въодушевен.Защото асансьора излиза в неговия апартамент и това е водеща характеристика. Вратите освен че сложиха дебела ламарина за мой кеф(така казаха уж) ги оребриха отвътре. 90 процента от проблемите на новите асансьори са в засечки на вратите.Затова там правилен монтаж и датчици.В крайна сметка колкото по малко викаш техника толкоз по малка е таксата.А знаем че българина общо не обича да плаща.Естетвено имам договор за подръжка.Цената ми е смешна.двуцифрена.Техника каза че тука нямало да идва на тоз обект само ще събира таксата и затова е ниска.Надявам се и така да остане.Защото имам избор.Всичко ми е така настроено че ако домоуправитела е малко по умен техник НЯМА ДА ВИКАМЕ.Марковите боклуци нямат избор.Колкото им кажат от фирмата толкоз ще е.Ако ли не...Без асансьор. Бях се нагласил за по висока сума.Ама то..отникъде не правихме компромис..И 25 000 лв асансьора. 5 000лв монтаж и това е... Е имаше още някви дребни пари по узаконяване и ала бала ама имам качествено изделие.И като виждам колко е важно за хората да взема да лепна една табелка ли? отис ли корона ли ветрен ли мерцедес ли...Щото верно че всички цъкат като го видят.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X