Обява

Свий
Няма добавени обяви.

избор на асансьор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: избор на асансьор

    Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
    Ами наистина не си спомням фирмата.Вижте хора.Ние явно много се различаваме.За мен е важно да имам качествен продукт и после да не го мисля.За да се случи това трябва да разчиташ на собствените си сили и да не зависиш много много от тоз и оня.Не искам да изпадам в спорове защото за мен мисията е изпълнена.За много хора тук продукта не е толкоз важен.Важно е табелката името имиджа. Сега дали ще работи..Много важно. Виждам и Аvas прави клалификации тоз бил такъв оня бил онакъв.Това нещо мен не ме интересува.Аз гледам продукта.Изамет говорих с тях заради факта че имат изключително малък мощен мотор който можеш да монтираш горе и отпада нуждата от горно машинно. Икономичен.Готин.Като прахосмукачка голям.Обаче.Собственика ( сина !) е сменил тертипа на работа.Примерно таблата им долу горе биват мотора окей ама едни тънки ламаринени врати?! Ами то ако се блъснеш в тях и те се огъват бе?Казвам сменете ги.Ма не може.Е като се огъне кво правим? Как ще гледам хората в очите после?Заменили въжетата с едни ремъци.Ама там други проблеми. Без да броим че са ми далече.Лифтком ги отстрелях защото не искат да работят по спецификациите.Примерно дават ограничена оферта.Хидравлика не може вратите може с дебела ламарина ама таблата трябва да са от нашите.Ми не ща тях.Защото открито казаха че 2019 ще почнат да ни е.ат. Иначе завода им в Шумен е отличен.Имат добри техници.За Варна регион отговаря Бисер.Много кадърен човек.Идва на място гледа и дава според обекта.Това е важно.Обаче. Питам на последния етаж ми трябва заключване.Няма проблеми отговарят ми.Как питам? Ми...не знаем точно ама няма проблеми.Добре де каква мощност ми трябва да предвидя за Вас? Ми..няма проблеми.Изобщо на всеки въпрос ми отговарят няма проблеми ама преведи капаро.Абе що не си... За Ветрен дето говори колегата въобще не съм стигнал.Кво да правя при тях?Накрая умния техник намери тая турска фирма дето ги снабдява с части.Говорих с хората дадох си листа с изисквания шахта врати желания и след седмица получих всичко подробно.Иноксова ламарина толкоз мм дебела табло мисля че на Алфа лифт изровиха(по спомен! ) заключване с чип и въобще всичко.Подробно описано с приложени снимки.Много уважавам това.Казват това е добро и се аргументират.Лесно протече диалога.И бързо.Посочиха къде има монтиран подобен асансьор.Може да се поддържа от всички.Заради един клиент сложихме хидравличен за 6 спирки с долно машинно.Специално зарад него уж правиха някакви релси един вид като се движи асансьора да не се блъска и да не създава шум.Пак казвам пари не съм пестил.Много луксозно нещо.Сериозно ви казвам.Аз като инженер съм наясно че качествения и прецизен монтаж е решаваш.Затова предпочитам да платя по скъпо за монтажа и на хората отколкото да давам пари в офиса или за име.Затова моя монтаж е по скъп искаха около 4 бона ние платихме към 5 000 някъде.. Но всичко ми е в ред.Монтажа не е от общаци и полумайстори ами от качествени хора.Като пресметнах обема на работа спрямо 4500 монтаж разбирам че дневен надник около 120-130 лв правят.И се успокоих.Виждам че работят и са мотивирани усмихнати.Много мразя да платя в офиса на прочута фирма и тя да ми изпрати общаци за 40-50 лв на ден и после чакай добре свършена работа.Няма как да стане тая работа.Наистина не знам фирмата защото техника в моя район движи всички работи.Но мога да разбира ако се налага.И...имам подписан договор все пак Някъде хвърлен.И гаранция.Асансьора е сложно изделие.Той не се избира по марка.Той се избира по параметри.Каква ти е шахтата какви врати са подходящи къде ще сложиш релсите дали е горно машинно или долно.Примерно ако е долно въжетата са два пъти повече.Съответно интервала намалява.Струва ли си?!?Хиляда подробности. Ние сложихме хидравличен с забравих каква помпа.Релсите са отстрани с някакъв компенсираш механизъм дето избягваше тракането.Твърдя че е абсолютно безшумен.Учуден съм често казано.Клиента заради когото сложихме хидравлика е въодушевен.Защото асансьора излиза в неговия апартамент и това е водеща характеристика. Вратите освен че сложиха дебела ламарина за мой кеф(така казаха уж) ги оребриха отвътре. 90 процента от проблемите на новите асансьори са в засечки на вратите.Затова там правилен монтаж и датчици.В крайна сметка колкото по малко викаш техника толкоз по малка е таксата.А знаем че българина общо не обича да плаща.Естетвено имам договор за подръжка.Цената ми е смешна.двуцифрена.Техника каза че тука нямало да идва на тоз обект само ще събира таксата и затова е ниска.Надявам се и така да остане.Защото имам избор.Всичко ми е така настроено че ако домоуправитела е малко по умен техник НЯМА ДА ВИКАМЕ.Марковите боклуци нямат избор.Колкото им кажат от фирмата толкоз ще е.Ако ли не...Без асансьор. Бях се нагласил за по висока сума.Ама то..отникъде не правихме компромис..И 25 000 лв асансьора. 5 000лв монтаж и това е... Е имаше още някви дребни пари по узаконяване и ала бала ама имам качествено изделие.И като виждам колко е важно за хората да взема да лепна една табелка ли? отис ли корона ли ветрен ли мерцедес ли...Щото верно че всички цъкат като го видят.
    Нямя изречение без бисери, това е талант, от Горубляне имат още да учат търговците...

    Коментар


    • #32
      От: избор на асансьор

      По голяма глупост трудно може да се прочете някъде.
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • #33
        От: избор на асансьор

        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
        По голяма глупост трудно може да се прочете някъде.
        Така е прав си.Не знам какво ми става.Сигурно от горещините ще е.Кофти е когато клиента знае какво точно иска и не може да му се наложи "матрицата"
        Аз не съм против "марката".Ако използва някаква технология или има неоспоримо предимство пред конкуретна чудесно купувам продукта.Ама да го взема само щото се казва еди какво си?! Ако трябва да перефразирам клиента има следния избор: или взема най нисък базов модел но пък разчита на имиджа(а серия примерно) мерцедес или непрестижна марка но изпълнена с качествени компоненти да речем.Приготвена специално за този обект и това автоматично дава много предимства Та.Какво ще избереш?
        Най добре да пита специалисти те знаят най добре какво да му сложат и колко да му бръкнат в джоба.

        П.П
        поживеем ще видим. Предстои да увеличават таксите обслужване.Ключов момент ще е кой какви асансьори ще може да обслужва.За тебе знаем.Отис ще те чакат с голямо нетърпение
        Последно редактирано от mishomishev; 25-07-17, 07:47. Причина: допълнение

        Коментар


        • #34
          избор на асансьор

          Като увеличат таксите от Отис ще си прережа вените!
          Толкова ли е трудно да се разбере, че след като искаме да продаваме нашите стоки и услуги , трябва да се научим да купуваме стоките и услугите на другите участници на пазара?
          Догога все ще е за "без пари"? Не ни ли стига толкова години беднотия и злоба?

          Интересно ми е когато на Мишо му затрябва да си купи автомобил какво прави? Вероятно си поръчва Мерцедес с поддръжка на трабант?

          Айде стига глупости!

          Споделих опита си с асансьора, защото се оказа ( очаквано за мен) , че имената в бранша нямат намерение да си отстъпват пазара на незнайни местни фирми. Същия филм съм го гледал и при индустриалните врати- и там Хьорман дава цени подобни на БГ фирмите, но пък не останах доволен от отношението на местния представител и ги изгоних.....

          П.С. В момента съм отседнал в 5 звезден хотел в чужбина и асансьора е Отис- същия като моя!!! Как ли оцеляват тук с поддръжката не знам!
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #35
            От: избор на асансьор

            Като слагах ГИ на колата,изискванията ми бяха:
            Колата да гори малко
            Колата да върви много
            ГИ да не ми създава проблеми
            ГИ да не е скъп
            Та ми сглобиха ГИ с Италински изпарител,Български компютър,Холандски инжектори(ако не се лъжа).С една дума-сбирщайн. Ама всичките ми изисквания са изпълнени и съм много доволен от сбирщайна си.
            При поредното сервизно обслужване след изтичане на гаранцията,(състоящо се в смяна на филтри) забелязахме,че маркучите на водата са напукани.Та смениха ги и като питах какво дължа,знаеш ли какво ми отговориха?!
            -Нищо!Какво си виновен ти,че навремето сме се правили на тарикати и сме работили с евтини Български маркучи.
            Та наистина има търговци работещи за клиента и според желанията на клиента.
            Последно редактирано от kameno karp; 25-07-17, 14:23.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #36
              От: избор на асансьор

              Kameno не бъркай ябълки със сливи.
              Аз, знам за един доста интересен случай с бая масова подмяна на едни работи, ма не ми е работа да ги пускам тия работи в публичното пространство, и вярвай ми става дума за нещо доста по скъпо от едни маркучи.
              Русев, ако си строителен предприемач, евала ти за мисленето, не съм срещал много такива.
              Уверявам те, че не си сбъркал в избора си, най-важното според мен , е че освен че си взел Отис си случил и на най-добрите специалисти за марката, а и едни от най-добрите в бранша де.
              Варианта на Мишо също би могъл да е добър, не малко хора са в състояние да направят много читав сбирщаин, но неговия не съм убеден, че е такъв, защо - ами първо хидравлика, не ми се обяснява, че дълго, ама то това не е асансьор, ами стационарен мотокар, второ табло на Алфа лифт, мойте уважения за това, което са направили тези хора, но не зная защо си останаха в миналия век, всички работят с Кан, те ..., и друго последния ми допир с техни табла е ... ми много са занижили качеството.
              Само за пример в Турция има 4-5 производителя на контролери за управление, поне двама от тях правят и специализирани за асансьори честотни регулатори, от допира ми с тях мога да дам доста положително мнение, едни Аркел работят на световно ниво.
              Ей сега, без да гледам кристалната топка ще кажа, че Мишо го е приплакнал Станимир от Варна.
              Та получил е най-вероятно кабина от Хас, турците много добре копират кабините на Клеман, а те наистина знаят как да правят джиджини кабини, врати на пак на Хас, ми добри са, ама бая са го накъпали, те и те са с т.н. моторче от чистачки и мога да кажа, че това не е никак зле.
              За хидравликата споменах, е на тоя на последния етаж му е тихо, ама тиха хидравлика, да бе.
              Споменах и за табло управление.
              Другите глупости в писанието на Мишо не ми се коментират, само на фона на твърденията му, че е инженер, се сещам за познат преподавател в техническия и за неговата перефраза на култова реплика - Като знам, какви ги пускам и ме е страх да ходя на доктор.

              Коментар


              • #37
                От: избор на асансьор

                Не ми се влиза в спорове. Ако имате конкретен аргумент кажете.Много от казаните неща на Avas са верни. МНого неща изглеждат нелогични но имат своето обяснение. Моите впечатления са от миналата година все пак.Пак казвам че всеки обект си има своите особености.И единствено тая турскобългарска фирма ги удовлетвори.Явно съм прекалил малко защото днеска ми се обаждаха по телефона за това.Та за последно пиша в тази тема защото все пак съм длъжник на форума.
                Обекта ми е жилищна кооперация с възможност или долно машинно или горе имам 1.4м над плочата.Сиреч отпада горно машинно.Ако няма долно варианта е на Изамет с малкия мотор който го закачат там и избягват горно машинно.Оттам и клиента печели. Но пък са далече и остават другите проблеми. Лифтком също не работят с хидравлика. Те обаче нямат варианта на Изамет.И остана долно машинно. А пък аз не искам долно машинно поради други фактори.Там имаше и човешки фактор.Питаш конкретно нещо и винаги се отговаря с думите Няма проблеми преведете капаро.Сиреч не получаваш отговор.Въпросния представител Бисер е човек на място обаче не може да огрее всички.И лифтком отпадна. Аз също мисля като Авас че не искам хидравлика.Тя има и хубави ама и лоши страни.Обаче един от клиентите иска. И държи на това.А асансьора е предимно заради него.Така че минаваме на този вариант.Клиента е цар.Що се отнася до безшумноста. Понеже става дума за луксозен обект и асансьора излиза в апартамента се налагат по специални мерки.Шума който генерира асансьора е от два източника.Едното е от вратите.Дето се тряскат.Това се елиминира с автоматични врати които са почти безшумни. Другия източник е движението на самия асансьор.Който като се движи нагоре надолу се блъска и създава едно тракане чукане.Това за щастие при нас се оказа отстранимо.Заради вида на релсите и сложиха някакъв компенсираш механизъм.Често казано не го проумях напълно.Защото човека който ми организира цялата тая работа се познаваше с клиента и беше достатъчно умен.Сиреч знае какво прави и се доверих. За таблото Авас също е прав.Повечето са компютризирани.Май всички.Което го водят екстра ама то си е проблем.Щото се бъгва поврежда и трябва да имаш специален софтуер за работа с него.Аз лично бих казал че е излишно натоварен ама нали трябва пари да се взимат. Намерихме табло дето е максимално опростено няма излишни простотии и е лесно поправимо.Техника ми го избра щото той после ше го поддържа.И евентуално ще има ядове ако е проблемно.Тоз Станимир от Варна не го познавам.Нито съм го чувал.Всички работи а те са доста ги направи този техник умишлено не споменам името за да не рекламирам.От Добрич е.Той с неговите хора направиха сбирщайна те поръчаха материалите те се погрижиха за доставката.Те и монтираха. Тъй като аз тогава се занимавах активно със строителство и имах поглед върху работата мога да разбера кога хората работят с желание.Защото когато си мотивиран финансово и работиш със сърце стават добре нещата. Та така.Тез Хас също не съм ги чувал.Нито искам да ги знам.Мисля че наистина кабината я правиха в Турция. Всичко направиха по чертежи.Тези чертежи ги даде тоз техник.Всичко беше подчинено наистина на изискванията.Като се почне къде да бъдат поставени релсите до няква си метална рамка дето държала кабината отдолу.Наистина е безшумно.То и какво да чуеш? Помпата е в мазата нагоре движението е толкоз плавно и безшумно мноло леко спира.Бавен ми се вижда ама то не може само хубавини.Днес като ми се обадиха по телефона не ми се разправяше просто им казах да ходят да видят асансьора и толкоз.Нито го продавам нито печеля от това.Верно че малко се поулях като пишех горния пост ама като цяло всичко е вярно.
                И Русев може би е прав.От неговата си гледна точка.Кой го знае сега сигурно е с любовница в 5 звезден хотел и се кефи на асансьора. Прав е да каже че стига с това без пари.Писнало ми е.Аман наистина. Обаче пък я го обясни като всеки месец ще се събира такса за асансьора колко хора ще ревнат?! Абсурд.
                Иначе и на фирмата (техника) съм крив Щото им казах да боднем едно хай-фи модулче в управляващото табло.Оттам през компа ще се управлява от домоуправителя.На компа веднага се изписва ако има проблем и какъв е.Нещо като Ваг ком на колите.Ще може да изключва етажи например ако не си плащат или просто ще може да остранява сам елементарни проблеми.Примерно да извади закъсали хора.Или дребни проблемчета че да не тормозим излишно техниците.Безумна идея от мен наистина.Как можах да си го помисля.Подскочиха като ужилени.Те за какво са.Противозаконно е и други хора трябва да живеят.Кви са тия идеи.Ама оправих се.Всяка жаба да си знае гьола.Има си хора за всичко.

                Коментар


                • #38
                  От: избор на асансьор

                  Аз работя с http://varnalift.com/ и съм добре
                  В А Р Н А О Ф Р О У Д 4-6 май 2018 - ТO THE LAST BREATH...
                  TLC-80 1HD-FT

                  Коментар


                  • #39
                    От: избор на асансьор

                    Първоначално публикуван от NlGHTMARE Преглед на мнение
                    Шиндлер ще излеза за 2 бр. - 61к Евро без ДДС.
                    Заслужава ли си ?
                    Ще проверя и ОТИС.
                    Приемам и др. съвети!
                    Поздрави!
                    Здравей,
                    Съжалявам че толкова късно видях темата, но ти препоръчвам да погледнеш на ОТИС от гл.т. единствените на пазара у нас / не знам как е в чужбина/ които дават 10г. пълна гаранция. Аз лично ползвам техен продукт вече почти 2г. и съм доволен. Трудно е да се говори за цени наизуст но да ти кажа разликата с Шиндлер ще е по 1к на бройка.
                    Някой да не го приеме като реклама, но тези хора са от малкото професионалисти на пазара, не казвам единствени за да не съм краен но съм убеден че е така.

                    За инфо аз исках Шиндлер повече от всичко друго на света, това ми е било детска мечта, но там ми предложиха нещо с две години гаранция, удължена на 3г. !!!! Смешно е да се хвалиш че на ремъка му дават 1 000 000 ползвания, а да те е страх да дадеш гаранция. Това бяха моите доводи - само който знае какво доставя ще се ангажира по този начин. А един електромотор или инвертор са по 2000 евро, след гаранция, не е като да е без пари.

                    Коментар


                    • #40
                      От: избор на асансьор

                      Първоначално публикуван от Bouns Преглед на мнение
                      Здравей,
                      Съжалявам че толкова късно видях темата, но ти препоръчвам да погледнеш на ОТИС от гл.т. единствените на пазара у нас / не знам как е в чужбина/ които дават 10г. пълна гаранция. Аз лично ползвам техен продукт вече почти 2г. и съм доволен. Трудно е да се говори за цени наизуст но да ти кажа разликата с Шиндлер ще е по 1к на бройка.
                      Някой да не го приеме като реклама, но тези хора са от малкото професионалисти на пазара, не казвам единствени за да не съм краен но съм убеден че е така.

                      За инфо аз исках Шиндлер повече от всичко друго на света, това ми е било детска мечта, но там ми предложиха нещо с две години гаранция, удължена на 3г. !!!! Смешно е да се хвалиш че на ремъка му дават 1 000 000 ползвания, а да те е страх да дадеш гаранция. Това бяха моите доводи - само който знае какво доставя ще се ангажира по този начин. А един електромотор или инвертор са по 2000 евро, след гаранция, не е като да е без пари.
                      Вече имам оферти от няколко фирми. Отис има сериозна разлика в цената и се доближава до фирмите , които ползват смеска от чаркове.
                      Имам още малко време преди избора и ще коментирам тук.
                      Поздрави!

                      пс: Благодаря за всички коментари!

                      Коментар


                      • #41
                        Асансьорът е под - надзорно съоръжение и се пуска да работи само след експертиза от техническа комисия и лабораторни изпитвания и измервания.

                        Само упълномощени и оторизирани лица се занимават с поддръжката му.

                        Всеки месец се плаща абонамент на фирма. Има или няма повреди, то абонаментното поддържане на асансьора се плаща. Отделно допълнително за ремонт.

                        В момента съм инвалид. Болен съм.

                        В тази тема не срещнах Алекс-ЕА -Александър Александров и неговият служител по- мой спомен Недялков. Авто Цензура.

                        Испанските Авто Цензура . Офисът им беше някъде в Дървеница на 12 тия етаж и 13 етаж.

                        Технос - Авто Цензура.

                        Изамет - Авто Цензура до 2008 год.

                        Живея в жилищен панелен блок. Фирмата поддържаща асансьора на входа май- беше нещо ТПК Витоша лифт преди години. Трудово -производителна кооперация. На входа евтино ни излиза абонаментното обслужване, НО асансьорът е по- Шведски линз от времето на Живков и НРБ.

                        Първо си намери фирма или фирми за под дръжка на асансьора чрез абонамент.
                        Те да ти дадат съвет. Обикновенно са месни лица за всеки квартал.

                        Ако авторът на темата е възрастен човек над 45 год., то да си спомни за ескалаторите в НДК и за ескалаторите на централна Ж.П. гара в София и да направи сравнение.

                        Много поздрави на фирмите за монтиране:
                        На Врачанеца, Матю и др. Май Врачанеца беше роден в Брезник по- мой спомен.
                        На двете Шуменски фирми.
                        На Варненската фирма.
                        На Костенец за ПАВ.
                        На Ветрен дол - Пазарджик за конзолите.
                        На бившия директор с черната Волга ГАЗ 2401 - на Асансьорният завод в Дупница на ул. Разметаница.
                        На Италианските Сини или Кафяви сдвоени цилиндри.
                        На Италианските голями сини или италиански сиви малки хидравлични станции.
                        На Италианските малки сиви хидравлични цилиндри.
                        На Италианските мотор- редуктори.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X