Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов покрив на къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нов покрив на къща

    Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
    http://www.jilishta.com/stroikom2001.html
    Тези съм ги виждал монтирани от десетина години, добре изглеждат. Избрал съм ги за моя покрив това лято, за да компенсирам допълнителния товар, който ще добавя при надзидването.
    Щом се заглеждаш по полимерните, виж и тези: http://vedernik.com/
    Не си писал от къде си, та може да са ти по-близо поне.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

    Коментар


    • #32
      От: Нов покрив на къща

      Като видя цената, решавам бързо. Ще проверя и тези На стройкомските ми харесва модела, който на външен вид имитира турски керемиди.
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • #33
        От: Нов покрив на къща

        За цената нямам си и на идея. Това с тези дето имитират турски керемиди недей. Ядох го това дърво преди 6 години. Независимо кой е производителя. Добре изглеждат, съгласен съм! Като наредиш капаците и ще се уплашиш какви дупки остават вследствие на голямата амплитуда на профила на керемидата. Теракол яко! Около комина пък да не ти говоря ако се опиташ да слагаш ламарини в какво чудо ще се видиш. Не че с теракол не става но това не е моята представа за дълговечен покрив. Ако не ме разбираш, ще ти пусна и снимка
        Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

        Коментар


        • #34
          От: Нов покрив на къща

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Изпълнението на покривната конструкция (и в частност укрепването ѝ), независимо какъв вид, няма общо с вида покривка. И е тривиално решен въпрос.
          Все едно че слушам адвокат.
          Дай на Български ?
          Като за по-прости момчета като мен.Знаеш че ,не сме всички на необходимото ниво .

          Коментар


          • #35
            От: Нов покрив на къща

            Ми как да го кажа, покривната конструкция - независимо в какъв вид (дървена, бетонна, метална и пр.) а и по конфигурация (там скатове, наклони, или плосък, наличие на улами, капандури и отново - прочие) - е интегрирана в цялостната конструкция на сградата. Като това (интеграцията в к/цията) няма общо с вида на покривката. Въпросът е тривиално решен, защото въпросното/ите (решение/ия) е практика, откак изобщо се правят сгради с покриви
            Ако те вълнува съвсем конкретен въпрос - ще се радвам да помогна. Въпреки, че точно ти - „ни се водиш, ни се караш" и не виждам съществен смисъл (начин - значи).
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #36
              От: Нов покрив на къща

              Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
              За цената нямам си и на идея. Това с тези дето имитират турски керемиди недей. Ядох го това дърво преди 6 години. Независимо кой е производителя. Добре изглеждат, съгласен съм! Като наредиш капаците и ще се уплашиш какви дупки остават вследствие на голямата амплитуда на профила на керемидата. Теракол яко! Около комина пък да не ти говоря ако се опиташ да слагаш ламарини в какво чудо ще се видиш. Не че с теракол не става но това не е моята представа за дълговечен покрив. Ако не ме разбираш, ще ти пусна и снимка
              Благодаря за съвета, пускай снимките. Разбирам, че става въпрос за билата и вероятно уламите. Сигурно и за това има решение, но нещо не се сещам в момента.
              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

              Коментар


              • #37
                От: Нов покрив на къща

                Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                Благодаря за съвета, пускай снимките. Разбирам, че става въпрос за билата и вероятно уламите. Сигурно и за това има решение, но нещо не се сещам в момента.
                Ето ти в работен вариант:
                Увеличи снимката и гледай билата
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM1705.jpg
Прегледи:1
Размер:202.3 КБ
ID:5647244
                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                Коментар


                • #38
                  От: Нов покрив на къща

                  Ето го и завършен
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ALIM1715.jpg
Прегледи:1
Размер:203.7 КБ
ID:5647246
                  Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нов покрив на къща

                    Вчера обикалях по строителните борси и гледах, времето идеално за гледане, снегът тъкмо се стопил по мострите. Това, което видях ме отчая, по всички мостри обилни петна от влага, циглите са доволно поели вода, нямат никакъв гланц. Какво ще стане след като паднат темперетурите под нулата? Имаше и на брам@к до тях, там вече не видях влага, имаха и гланц.
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • #40
                      От: Нов покрив на къща

                      Колега кой модел на Техносим ползва, аз съм се ориентирал към Онда, предстои ми смяна на голям покрив от около 2500бр, купих няколко цигли такива да пробвам здравината, хареса ми. Имате ли наблюдения дали поемат влага както модела Икономик на Брамак

                      Коментар


                      • #41
                        От: Нов покрив на къща

                        Първоначално публикуван от Lyudmil_Mitkov Преглед на мнение
                        Колега кой модел на Техносим ползва, аз съм се ориентирал към Онда, предстои ми смяна на голям покрив от около 2500бр, купих няколко цигли такива да пробвам здравината, хареса ми. Имате ли наблюдения дали поемат влага както модела Икономик на Брамак
                        Не знам,в магазина имаше само един вид.
                        Даже не знам че има и друг модел.
                        Само цената беше 1лев.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X