Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов покрив на къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов покрив на къща

    Покрива на къщата е за ремонт и съм пред дилема.
    Покрива си е на годинки, има счупени цигли, подали летви и мартаци.
    Летвите ще се сменят задължително, но мартаците са дъбови, не ми се ще да ги сменям с чам, ще сменя само някой крив.
    Въпроса ми е по скоро за циглите, какви да търся, преди години пкрих една постройка и циглите за 4-5 години се разрушиха, разпадат се, та съм малко на тръни.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    От: Нов покрив на къща

    Аз от доста години при такава дилема си заменям циглите с вълнообразни плоскости ( Ондулин, като, че ли бяха ). Значително по-леки са от керемидите.
    Казано е:
    -"Обичай ближния",
    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

    Коментар


    • #3
      От: Нов покрив на къща

      Ако са само криви (а здрави), ги изправи с тънки чамови паралелно до/върху тях. Хубавите (с цимент) цигли са по- тежки. Виж дилемата на Чавдар, ако можеш да извлечеш вече нещо.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #4
        От: Нов покрив на къща

        Ако си гледал моята тема, и аз бях пред подобна дилема.
        Не бих споделил твърдението на колегата че по тежките както се е изразил(с цимент)са най хубави.
        Аз лично сложих такива и не съжалявам но,има керамични който са със перфектно качество обаче, ценита са почти двойни,да не говорим за аксесоарите който при правилен монтаж е невъзможно да се избегнат.Въпрос на бюджет.
        Та конкретно по въпроса.Аз ползвах бетонни керемиди Техносим,мисля че се произвеждат в София.
        Много лесно се нареждат,ако има леки грешки в летвите не е проблем и са много здрави за стъпване.При реденето нямам нито една счупена.
        Мога да дам съвет за монтажа на капаците ако желаете.
        Цената беше 1лев на керемида и 3 лева на капак.

        П.П. Не препоръчвам Брамак-такива са ми на гаража.Страхотно са чупливи,докато ги наредим на гаража, им начупихме всички ъгълчета.
        Пълен боклук и са със около 30% по скъпи.

        Коментар


        • #5
          От: Нов покрив на къща

          Аз миналото лято смених стария керемиден покрив на къщата на село с нов, като използвах плоскости "Ондулин". Заедно с дървената конструкция излезе под 3000 лв за около 60 кв.м разгъната площ. Това е без труд, т.к го правих с баща ми и брат ми. Предимството е, че се прави по-лека дървена конструкция (плоскостите са доста по-леки от керемидите) и монтажа е лесен и бърз. И все пак това е компромисен вариант. Мисля че гаранцията на плоскостите беше 15 години, не може да се сравнява с качествените керемиди.
          Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

          Коментар


          • #6
            От: Нов покрив на къща

            Първоначално публикуван от valkiller Преглед на мнение
            Мисля че гаранцията на плоскостите беше 15 години, не може да се сравнява с качествените керемиди.
            Ако окрякат 10 год викай "Ура"!
            Това са материали за градински бараки,несеризна работа.

            Коментар


            • #7
              От: Нов покрив на къща

              Ондулина иска по-гъста скара. Иначе се усуква и изкривява накъдето си иска.
              Деформира се от горещините.
              Не пропуска вода, но да ходиш отгоре му, просто забрави.
              Възможно е само, ако поставиш отгоре кофражно платно, или нещо от тоя род, за да разпредели тежестта.
              За бараки става.
              На вилата бараката ми е с ондулин.
              За къща...аз не бих си сложил.

              За дълготрайността, досега кара четири години.
              След десет, един Бог знае...
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                От: Нов покрив на къща

                Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                Ако окрякат 10 год викай "Ура"!
                Това са материали за градински бараки,несеризна работа.

                +1

                п.п. Само за протокола, с това си изкарвам прехраната.
                Чета всички теми свързани с това и умишлено не коментирам, но това заслужава.....
                MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                (А1+)
                О877ООО98О

                Коментар


                • #9
                  От: Нов покрив на къща

                  Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                  Ако окрякат 10 год викай "Ура"!
                  Това са материали за градински бараки,несеризна работа.
                  За вече 9 години не са мръднали. На южната част от покрива се ходи доста често заради слънчевия колектор и там са си променили цвета и са намачкани, но още не са пропуснали вода. Един път годишно се качвам на покрива, за да почестя водосточната система. За сега проблеми няма.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нов покрив на къща

                    Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                    Ако окрякат 10 год викай "Ура"!
                    Това са материали за градински бараки,несеризна работа.
                    Първоначално публикуван от ТониМонтеро Преглед на мнение
                    +1

                    п.п. Само за протокола, с това си изкарвам прехраната.
                    Чета всички теми свързани с това и умишлено не коментирам, но това заслужава.....
                    Както казах - това е компромисен вариант. На нова къща и аз не бих сложил. Но на 70 годишна къща, чиито покрив почти се беше срутил мисля, че е добър бюджетен вариант.
                    Последно редактирано от valkiller; 04-03-15, 22:01.
                    Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нов покрив на къща

                      Защо не качиш някоя снимка с история на заболяването наречено покрив?
                      Колкото до ондулина лично за споделям изказаните по горе мнения, за бараки става.
                      Керемиди лично аз бих взел на тондах, като бих им ползвал цялата система ако въобще ми мине през ума да ползвам керемиди за покрива си.
                      Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                      GSM +359 895 236 182

                      А Rhf +

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нов покрив на къща

                        Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
                        Керемиди лично аз бих взел на тондах, като бих им ползвал цялата система ако въобще ми мине през ума да ползвам керемиди за покрива си.
                        Разбира се ,стига да има кой да плаща.Особенно за периферната част !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нов покрив на къща

                          Ето тук:



                          Керемидите на покрива са сменени от 2004 год. Качвам се отгоре поне по 1-2 пъти годишно, на покривчето на терасата по 1-2 пъти на месец. До сега нямам проблеми.
                          Казано е:
                          -"Обичай ближния",
                          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нов покрив на къща

                            При мен се получи,изцяло нов покрив,разширение 180кв.,преди беше 110кв.,свалихме старите керемиди на 35г.(голяма грешка купихме нови Сръбски),ъглите при качване се чупат,а от старите нямам една счупена.Качеството на старите е доста високо.
                            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нов покрив на къща

                              А защо не помислиш за битумни карамиди. ( бардолин ). Лесни за монтаж и дълъг живот.
                              Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
                              0879076007 Жельо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X