Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Саниране на сгради - тема за информация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Саниране на сгради - тема за информация.

    Бабетата освен да вземете да ги изселите с решение на общото събрание... Прочети закона. Може тогава да склонят.
    Александър

    Коментар


    • #92
      От: Саниране на сгради - тема за информация.

      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
      Бабетата освен да вземете да ги изселите с решение на общото събрание... Прочети закона. Може тогава да склонят.
      Да ме изселят (като червена бабичка ), защото все още нямам отговор на поставените по-горе въпроси и все още не съм убеден, че е дори малко разумно да участвам в такава авантюра....
      Чувам само общи приказки да чета закона - мисля, че закона го чета достатъчно задълбочено...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #93
        От: Саниране на сгради - тема за информация.

        Може да получиш. Пиши ми на лични някакъв мейл и ми ги формулирай, по възможност с конкретни цитати от въпросната методика. Особено интересен е въпроса с даването под наем. Съвсем сериозно ти казвам - смятам и мога да ги отнеаса до където трябва.
        Александър

        Коментар


        • #94
          От: Саниране на сгради - тема за информация.

          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
          Може да получиш. Пиши ми на лични някакъв мейл и ми ги формулирай, по възможност с конкретни цитати от въпросната методика. Особено интересен е въпроса с даването под наем. Съвсем сериозно ти казвам - смятам и мога да ги отнеаса до където трябва.
          Благодаря за предложението колега.
          Въпроса е много прост - при така описаната ситуация Вие смятате ли за нормално да участвате, и лично Вие бихте ли се съгласили да финансирате саниране за своя сметка, но на цени, условия и изпълнител, определени от държавен служител.
          Да не говорим ако вече сте отделили пари и сте санирали жилището (но според свое виждане разбира се, което може да не отговаря на визията на проектанта).
          Да, при мен съм санирал с външна изолация само единия апартамент.
          Не виждам смисъл да правя външна изолация на другитя - реално би трябвало да изолирам около 4-5кв.м стеничка под два прозореца - останалото ми е остъклени тераси...
          А третия не може да бъде саниран така, че да стане икономически изгодно... Цялата странична стена на панела - около 33кв.м. не може да бъде санирана, защото е 'калкан' на съседния вход, а между двата входа има неравномерно разстояние между 5 и 15см, където се гонят ветровете...
          Последно редактирано от slowtraveler; 06-02-15, 19:45.
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #95
            От: Саниране на сгради - тема за информация.

            Ето още малко разяснения, относно "безплатното саниране":
            https://anonybulgaria.wordpress.com/...0%D0%BD%D0%B5/
            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

            Коментар


            • #96
              От: Саниране на сгради - тема за информация.

              Понеже явно ще дода нещо повърхностен тип, хич не мога да се потопя в подробностите (дето така грабват публиката). Обаче си разсъждавам така повърхностно, отгоре-отгоре. 1 000 000 000 (един милиард) лева, за 100 (сто) сгради, това прави по 10 000 000 (десет милиона) лева на сграда.
              Аз съм в ступор...
              Та ако ще всичките сто сгради да са двайсет-етажни ЕПК-та! Та ако ще и някакви заченки на саниране да включва! Та това са пари да се построят наново тия сгради!
              Десет милиона за стиропор по фасадата...
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #97
                От: Саниране на сгради - тема за информация.

                Е не влиза ли дограмата и поне две от инсталациите? Там са си пари, а като направиш и възстановяване на порутеното си излиза сметката. Най-веч за първите отличници, както казват усвоителите.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #98
                  От: Саниране на сгради - тема за информация.

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  .....
                  Не си спомням в що годе официалната информация да са цитирали за колко сгради ще стигнат парите...
                  Това, което съм чувал е, че ще направят толкова сгради, за колкото стигнат парите...
                  Вероятно нещата ще се развиват така: подават се документи..правят се оценки... Започват от първия подал документи и започват да 'усвояват' сумата. И така, докато разчетната сума свърши...
                  Останалите - го дуХат...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Саниране на сгради - тема за информация.

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    Е не влиза ли дограмата и поне две от инсталациите?
                    Единственото реално възможно като добавка на стиропора са дограма (прозорци) и вертикални щрангове (това с уговорки). По мои лични наблюдения (ма разминаването с официалната статистика не ще да е фрапантно), поне 40% от външните дограми са вече сменени и докъм 80% от вертикалните щрангове на водопровода. В същото време и едно 20% от жилищата имат термоизолация - обаче.

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Не си спомням в що годе официалната информация да са цитирали за колко сгради ще стигнат парите...
                    Изявление в бравурен патос, лично от министърката - минава ли за официална информация.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Саниране на сгради - тема за информация.

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Не си спомням в що годе официалната информация да са цитирали за колко сгради ще стигнат парите...
                      Това, което съм чувал е, че ще направят толкова сгради, за колкото стигнат парите...
                      Вероятно нещата ще се развиват така: подават се документи..правят се оценки... Започват от първия подал документи и започват да 'усвояват' сумата. И така, докато разчетната сума свърши...
                      Останалите - го дуХат...
                      Това няма от къде да го знаеш, освен от министър (ката). И пак тоз източник- 100 (тина) сгради.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Саниране на сгради - тема за информация.

                        Може да съм слушал друго интервю (това, за парите поред на подаване на документите и до изчерпването им). Това за стотина сгради наистина не съм го чувал, но не споря, че е казано - брадвата на политиците ни рядко удря на едно и също място
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Саниране на сгради - тема за информация.

                          За вашия проблем - по принцип е така, но ако приемем, че данъчната оценка на имота се увеличи, би следвало и пазарната му цена да стане по-висока, което евентуално в бъдеще би осигурило по-добра печалба при продажба. Калкана би трябвало да са намери начин и да се направи фугата - има как, дори и ако е неравномерна.
                          Александър

                          Коментар


                          • От: Саниране на сгради - тема за информация.

                            Иначе е ясно - санирането не е безплатно. Плащаме го всички ние. По-скоро малко прилича на здравеопазването ни... Така, както изглежда, май няма да успеят да "усвоят" всичките пари, защото народа масово не ще да участва в играта. Аз все пак смятам, че при една добра организация и ползване на експертна помощ, програмата може(ше) да бъде успешна. За съжаление се сетиха да ни питат след дъжд качулка и пак няма да послушат никой.
                            Александър

                            Коментар


                            • От: Саниране на сгради - тема за информация.

                              Само не знам дали трябваше да се ограничава само с този тип сгради...
                              Александър

                              Коментар


                              • От: Саниране на сгради - тема за информация.

                                Аз да питам - противоземетръсна фуга между входове на панелен блок как може да се топлоизолира? Освен с вътрешна топлоизолация, което е не е пълноценно решение...
                                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X