Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пералня BOSCH WFL1200BY/17, смяна на амортисьори?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пералня BOSCH WFL1200BY/17, смяна на амортисьори?

    Въпросното чудо е на 10-ина години, взе да тече и взе да се разхожда. Теча разбрах от къде е - маншона отпред има малка пукнатинка, това е лесно отстранимо. Обаче амортисьорчетата са сдали. 2 са. Откъм дъното на пералнята са закачени с болтове, обаче откъм водосъдържателя не знам какво да кажа. Ето снимки:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150117_225118.jpg
Прегледи:1
Размер:81.9 КБ
ID:6077340 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150117_224806.jpg
Прегледи:1
Размер:42.5 КБ
ID:6077341 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150117_225053.jpg
Прегледи:1
Размер:152.5 КБ
ID:6077342 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150117_225118.jpg
Прегледи:1
Размер:81.9 КБ
ID:6077340

    Гледам, продават се амортисьори (макар че точно такива не видях, но има уж съвместими), обаче как се сменя това чудо? Водосъдържателя не мога да разбера пластмасов ли е, или метален. Ако е метален - върху него има 2 пластмасови черупки, като при сглобяването им е застопорен и амортисьора. Ама това е само предположение. Някакъ вариант е да разпробия пластмасата и да сложа болт. Ще бъде велико чекнене и ще трябва да купя дългичка бургия за целта, но ми се струва изпълнимо.

    Та, някой борил ли се е с такова да даде акъл? И изобщо струва ли си да се занимавам или направо да пазарувам нова пералня? Ако ще трябва да виря гъз 2 дена около пералнята, определено не ме влече, пък и не си струва. Маншон + 2 амортисьора ще са към 100-ина лева, обаче ако разправията е повече от 4-5 часа, направо да започвам да търся нова?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    От: Пералня BOSCH WFL1200BY/17, смяна на амортисьори?

    Водосъдържателя е пластмасов, от 2 половини:
    https://www.youtube.com/watch?v=sHibAx64ZY4

    Май май съм си купил еднодневка...
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Пералня BOSCH WFL1200BY/17, смяна на амортисьори?

      На втората снимка изглежда сглобката да е нещо което се завърта и излиза, евентуално чрез завъртане на амортисьора около тази ос. За което може да има или да няма място там вътре. Преди да набедиш амортисьорите не е зле да провериш да не е пострадало или да си е променило настройката по височина някое от крачетата на пералнята - това е по-разпространената причина за подскачане.

      Барабанът е явно пластмасов и това личи от ребрата на пластмасата около опората на амортисьора. Т.е. пластмасата носи динамичните натоварвания, а не някой скрит метал в нея. Така че не бързай с бормашината.

      Разправията до 4-5 часа може да я сведеш само ако имаш късмет и:
      - Навици за борба (във физкултурния аспект) с перални. Не ме питай откъде знам. Втори мъж или поне здрава физически и психически жена е от полза.
      - Да си уцелил модела на частите
      - Да не излезе още нещо за смяна
      - Да имаш около 1.5м от всички страни в помещението в което го правиш (ако си дебел - и повече).
      Тоя туч тежи 60-90кг и е склонен да се хлъзга в ръцете и в пода като се опитваш да го катурнеш. А е почти сигурно че ще трябва да го обърнеш. Приготви си стара черга за целта. Също е склонен и да излее остатъчната вода от помпата на пода с което да улесни хлъзгането и на твоите крака, а също и да направи свинщина ако не е в мокро помещение.

      Докато си на темата, виж четките на мотора и ремъка за да не отваряш скоро пак. Около мотора има фин графитен прах от четките който цапа зловещо и после не се пере.

      Успех.

      Коментар


      • #4
        От: Пералня BOSCH WFL1200BY/17, смяна на амортисьори?

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Водосъдържателя е пластмасов, от 2 половини:
        https://www.youtube.com/watch?v=sHibAx64ZY4

        Май май съм си купил еднодневка...
        Писали сме заедно. 10г не е еднодневка, ами доста добър резултат за пералня от 2000-те.

        Коментар


        • #5
          От: Пералня BOSCH WFL1200BY/17, смяна на амортисьори?

          Питай в някой сервиз, да ти продадат части и да ти кажат как се сменят. Сменял съм на по-старите модели с казан неръждавейка и работата е под час .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #6
            От: Пералня BOSCH WFL1200BY/17, смяна на амортисьори?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Писали сме заедно. 10г не е еднодневка, ами доста добър резултат за пералня от 2000-те.
            Еднодневка като конструкция имах предвид. Амортисьора без разделяне на казана на две явно не може да се смени. Което категорично няма да тръгна да правя. Ако намеря 2-та амортисьора + маншона + дълга бургия с нужния размер за до 100-120лв, вероятно ще се пробвам, пък колкото изкара.

            Относно 10-те години - захранването и сдаде някъде към 5-тата година, ама по моя вина - в мокрото помещение беше наистина мокро, а точно където се намираше под нея си стоеше локвичка. Бяха прекъснати от корозия жичките на импулсното трафче. Побългарих я с външно 12V захранване и от тогава си е така.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Пералня BOSCH WFL1200BY/17, смяна на амортисьори?

              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
              Питай в някой сервиз, да ти продадат части и да ти кажат как се сменят. Сменял съм на по-старите модели с казан неръждавейка и работата е под час .
              Те ако бяха на болтове и от двете страни или някакви нарочни махаеми стойки (има перални и с такива - махат се за секунди само с клещи), изобщо нямаше да има чудене.


              ...абе ще го мисля още един ден. Пък в понеделник - или за части или за нова пералня. Пусто не ми се дават едни 700-800лв. Станал съм скръндза.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Пералня BOSCH WFL1200BY/17, смяна на амортисьори?

                Амортисьора си е стандартен с две уши. Горе не е метален болт, понеже контактува с пластмасов казан, а е на пластмасова сглобка. Като гледам течове няма, не е клеясало, ще си се разглоби за 10 секунди, само да му намериш с какво да го застопориш и въртиш. Иначе амортисьори по 10-20лв брой и 15лв маншон, е за 50лв да се изхвърли истинска, работеща пералня?
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • #9
                  От: Пералня BOSCH WFL1200BY/17, смяна на амортисьори?

                  На втората снимка се вижда зъбче ,то се натиска да се прибере на вътре и са избива. Стискаш го с гарга или клещи и удряш с нещо което ти е под ръка да го избиеш назад.Ако не си разбрал звънкай да ти го обясна по телефона.

                  За части виж на ул.Пиротска 8 от там пазаруваме.
                  Последно редактирано от bochopz; 18-01-15, 08:18.
                  . LRE Bulgaria.
                  RRC SE V8 91г.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пералня BOSCH WFL1200BY/17, смяна на амортисьори?

                    Здравейте колеги, последно вземах части за хладилника от тези хора: http://nikelectric.com/index.php?cPath=54_55

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пералня BOSCH WFL1200BY/17, смяна на амортисьори?

                      Последно редактирано от коко келеша; 18-01-15, 10:52.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пералня BOSCH WFL1200BY/17, смяна на амортисьори?

                        Миналата седмица го правих това упражнение... Смяна на лагери, семеринг и т.н.

                        И аз бях решил да сменя двата амортисьора(свалят се за 10 сек., по описания от bochopz начин). Щото нали, целите са в масло и са "изтървали".
                        Но всъщност няма такова нещо. Те не са, като тези на джипката ти
                        Така като гледам снимките и на твоите нищо им няма. Свали ги щом искаш. Разгледай ги, измий ги, намажи с грес и си ги върни обратно Ако пералнята тресе, провери и баланса. Нивелирай я.
                        ______2
                        Е = MZ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пералня BOSCH WFL1200BY/17, смяна на амортисьори?

                          Зъбчето на втората снимка е за сглобката между 2-те половини на казана. "Щифта" е монолитен със задната половина, а виждащото се на първата снимка с 3-те правоъгълни отвора е монолитно с предната половина. Начина на разглобяване е разделяне на казана на две. Това поне е сигурно. Вижда се на клипчето на 18:18 - 18:34. И на мен ми беше странно, ама това е положението.

                          Видях и че амортисьора не е същия като на джипката. Нещо като въздушен такъв е. Ама, в момента никак не му се усеща действието. Пералнята е хоризонтирана, ама от най-малкия дебаланс на прането барабана се разхожда здравата, заедно със самата пералня. Това преди го нямаше.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пералня BOSCH WFL1200BY/17, смяна на амортисьори?

                            Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                            Амортисьора си е стандартен с две уши. Горе не е метален болт, понеже контактува с пластмасов казан, а е на пластмасова сглобка. Като гледам течове няма, не е клеясало, ще си се разглоби за 10 секунди, само да му намериш с какво да го застопориш и въртиш. Иначе амортисьори по 10-20лв брой и 15лв маншон, е за 50лв да се изхвърли истинска, работеща пералня?
                            Би ло пояснил, какво точно да застопоря и въртя? Аз наистина не виждам, но пък освен с една бърлгарка Перла, дето не си знаеше годините и се ползваше преди въпросната, друг опит с перални нямам.

                            А иначе и на мен не ми се изхвърля. Има още живот в нея -като изключим теча (който е примерно от месец) и въпросното разхождане, абсолютно никакви номера не е въртяла. Тя и в момента пере поредното пране, така както си тече.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пералня BOSCH WFL1200BY/17, смяна на амортисьори?

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Би ло пояснил, какво точно да застопоря и въртя? Аз наистина не виждам, но пък освен с една бърлгарка Перла, дето не си знаеше годините и се ползваше преди въпросната, друг опит с перални нямам.
                              Наистина няма какво да въртиш, оказа се, че на половината Бошове, амортисьора е запресован в съдържателя. Лекува се по два начина.

                              1.Половината амортисьори не за запресовани, т.е. отвива се долното захващане, изваща се оста на амортисьора, стъблото се почиства, пълни се със силиконова смазка, слага се ново уплътнение - кече и се сглобява. Ако е запресован, е по-трудно и тогава в повечето случаи се минава на вариант две.

                              2. Горното захващане се разпробива с бургия 13.2 мм, сваля се целият амортисьор и се носи в близкият магазин за да се вземе подобен такъв.

                              Общо взето се препоръчва първият вариант, поради никаквото качество на сегашните амортисьори.



                              Последно редактирано от paksss; 18-01-15, 12:51.
                              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X