Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

    През май купих Hoover пералня със сушилня от фирма за доставка с транспортни дефекти. Дефектът е толкова малък, че трябва да го знаеш къде е! Перално/Сушилнята дойде с всичките му жвъчки, на 0.00 моточаса - като слънце. От май до сега пере почти всеки ден. Сушенето не го пускам винаги, но има няколко режима (леко влажно - за гладене, сухо - за окачване, барут). Врътка прането с 1'400 оборота и е тиха до такава степен, че през нощта не я усещам! Екстрите са като на Ферари - мери си теглото, оптимизира си режимите (ако прането е по-леко намалява времето), има отложен старт (много полезно за през нощта), а програмите са в целия спектър материали и замърсявания (от докерски гащеризон до спортни фланелки). Свързването към електрическата и каналната мрежа е като на нормална пералня - както се казва - ръг-и-тръг! И най-важното - 600 лв! А да - забравих - 20 лв транспорт!

    Happy Washing!
    T.
    Good guys drive Land Rovers!

    Коментар


    • #32
      От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

      Миеле-тата имат склонност на не се чупят много, та в дългосрочен план спестяват доста главоболия.

      Коментар


      • #33
        От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

        И като как си обяснявааш, че някой някъде е изхвърлил уред за 1500 - 2000 евра и някой пестелив българин го е взел и го продава за 200, с все транспорт и печалба? Или още върви лафа, дето европейците са много ларж и през година-две си изхвърлят здрави уредите и си купуват новия модел? То е същото и с колите. Поне 90% от новия внос ако ги видиш в какво състояние пристигат, никога няма да се качиш в тях.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #34
          От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

          Скоро купувах точно пералня и сушилня (и мн. други) та разбрах следното:

          1. Ако искаш да са отделни машини е хубаво да стоят една над друга да спестиш място - тогава трябва да са една марка за да си паснат по размери. Някои имат свързващ кит(струва едни пари) а други (Г-е в моя случай) имат вакуумни крачета (дават ги безплатно).
          2. Сега в големите вериги (за Техно-Мехнотата знам със сигурност) предлагат удължаване на гаранцията срещу доплащане. Това е един вид допълнителна застраховка и мисля е чудесно да си имаш 5 години гаранция срещу едни 100 кинта.

          Поздрави
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #35
            От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

            От 7 години ползваме Аристон, пералня+сушилня. Изгледала е едно бебе, сега се справя и с второто. Никакви проблеми! Удобството е голямо, недостатък - миризма при сушене от перилния препарат. Успех!

            Коментар


            • #36
              От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

              Я да съживя старата тема.За 20-ти път ще ремонтирам старата сушилня ....

              Ще я оправя понеделник обаче няма нещо което да не съм побългарявал,от нагревателите,пантите ,заключването с неодимови магнити,барабана му се къса оста та съм го наварявал и престъргвал в гаража.Компютъра няколко пъти ,сега импулсното и то ...

              Последните поражения..


              10 ома на 1 ват,индуктивност някаква и транзисторите в чипа са фира...


              Та независимо от това че ще заработи ,гледам нова.

              Това е комбинирана пералня със сушилня

              10 кг.пране и 7 кг сушилня... устройства ме.
              Мотор Директ драйв някакъв..

              1650 лв.в промоция до утре.






              Другия вариант само сушилня





              На АЕГ ме притеснява че двата капака са от пластмаса ,какво се случва след 5 г.жега?

              Както се вика,дайте съвет за комбинираната..знам че отделно е по добре и може да се пере две перални докато сушилнята суши...но както казах комбинираната ме устройва.Дали обаче няма да мачка дрехите... термопомпата какво представлява,пелтие или компресор от хладилник?

              Относно натоварване,пере се всеки ден,сушилнята също работи всеки ден....дори и лятото дрехи не се сушат на терасата ,само тия дни щото не работи.
              Последно редактирано от Roninn; 15-09-18, 17:51.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #37
                От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

                Имам АЕГ - комбинирано с термопомпа от около седем месеца ( пак е на промоция до утре и е 9 серия ) .Мачка си дрехите при сушене и малко е по-шумна центрофугата , но оборотите са по-високи от предишната .Сама си избира дължината на програмата в зависимост от теглото на прането и някой път ми се вижда доста дълга . Когато я купувах гледах и ЛГ - то , но нещо не знаеха дали е с термопомпа , или не в същия магазин . Не съм проверявал с какво е термопомпата , но не ми се чува да е с компресор , или не го чувам .Колега си взе Аег , комбинирано (без термопомпа !) за около 1300 лева наскоро .

                Коментар


                • #38
                  От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  ... термопомпата какво представлява,пелтие или компресор от хладилник?

                  .....
                  С компресор е.


                  Такава си вземи - освен икономична и ще си я ръчкаш сам след години да си зареждаш с фреон и да и се учиш спокойно и на воля
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #39
                    От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

                    Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                    Имам АЕГ - комбинирано с термопомпа от около седем месеца ( пак е на промоция до утре и е 9 серия ) .Мачка си дрехите.....
                    Не разбрах...комбинирана пералня и сушилня.

                    А и защо се мачкат дрехите,каква е причината?

                    Аристона който съсипваме не мачка дрехите.




                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    С компресор е.


                    Такава си вземи - освен икономична и ще си я ръчкаш сам след години да си зареждаш с фреон и да и се учиш спокойно и на воля
                    Мерси,важно беше да знам.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #40
                      От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

                      Пералня със сушилня е АЕГ - то . Не знам защо ги мачка , но може и да не са на точната програма като се замисля . В къщи това е първата сушилня и това са първи впечатления .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

                        Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                        Пералня със сушилня е АЕГ - то . Не знам защо ги мачка , но може и да не са на точната програма като се замисля . В къщи това е първата сушилня и това са първи впечатления .
                        Какво значи 9 серия.Не виждам такава по нито един магазин.Дай модел

                        Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #42
                          От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

                          Това еПЕРАЛНЯ СЪС СУШИЛНЯ AEG L9WBC61B

                          - .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:пералня.JPG
Прегледи:1
Размер:80.3 КБ
ID:5798007

                          Коментар


                          • #43
                            От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

                            Ясно,мерси,заглеждам се по 8-9 даже 10 кг.на сушене....

                            Щом това за Тея пари мачка дрехи ..лошо..

                            Ще гледам чиста сушилня,но много ми се щеше някой да ме убеди че това LG е ОК.

                            Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #44
                              От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

                              Хотпщънт Аристон.
                              Скъсяваме ѝ гъза, работи си.
                              С мочкането е според зависи. Ако ги искаш мега сухи са намочкани. Ама не всички. Ако ги изкараш ,"за гладене" са ок.
                              Въпрос на сработване с техниката е.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #45
                                От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

                                Моля , аз също го гледах LG - то , девойката от LG въобще не беше в час по отношение на това дали е с термопомпа , или не и се отказах . Сега , ако трябваше бих си взел отделно пералня и отделно сушилня .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X